Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

maximka33
6. zář 2011

@hexelucka jsi dobrá, jak to bereš pozitivně! no a 14 dní, to je ještě dobré, mně předepsali šestinedělí.. no a bylo to v létě takže jsem se nemohla ani koupat..

maximka33
6. zář 2011

@martasl Marti a znáš někoho, komu to vyšlo z UIU? já ne, jen z IVF. tak držím palce, už vám to taky nějak vleče..

maximka33
6. zář 2011

@kixi gynex bohužel neznám.

mircisek
7. zář 2011

@maximka33 Ahoj, já znám několik dětí z IUI. 🙂 A co malej? Školkujete nebo jak to teď máš? Jsem ráda, že jsi tu. Jen je škoda, že ne s mimísem v bříšku, ale to přijde. 😉

meiki
7. zář 2011

@martasl ahojky, jj, chlapecka a pro neho mame Oliverek a kdyby nahodou holcicka tak Terezie

mircisek
7. zář 2011

Ještě přidám fotky našeho broučka. Abyste neztrácely naději a viděly, že i po dvou MA to jde.

maximka33
7. zář 2011

@mircisek ahojky, brouček je nádherný!!!! náš Martínek už chodí třetí týden do školky a je to fajn. jen někdy ráno protestuje, zvlášt když ho tam vedu já. máme teď nějaké mamánkovské období, nic nesmí dělat táta, ani koupat ani krmit ani vodit do školky. ale je to sranda, strašně ho chválila ředitelka, že ačkoliv je druhý nejmladší ve školce, tak všem novým dětem ukazuje, kde co je, záchod, spaní, jídelna, nočník, jako starý mazák. je to fakt bystrý kluk!!! bez plín i v noci, bez mlíčka. ještě vypilovat to mluvení a jsem úplně happy 🙂

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 mě řekli počkat tak dvě mrchy - porevizní a tu další🙂ale myslím že stejně bude záležet jak na tom bude náš podvozek🙂))a nevěšme hlavu to bude za chvíli🙂))no možná půjdem stejně možná po sobě....už aby nám dorazila ta porevizní mrcha a od ní se bude odvíjet to ostatní🙂též ti budu moc a moc mačkat pěstičky🙂at tak či tak do vánoc už budeme těhu🙂

hexelucka
7. zář 2011

@mircisek ¨ten je nádhernej🙂)))))

hexelucka
7. zář 2011

@maximka33 to jediné si z toho revizního dne pamatuji je to hloupé vše ostatní šlo mimi mě🙂)No to koupání to mě taky mrzí protože ted to léto fakt bylo těch posledních pár dní☹ale co ještě se v životě nakoupu.....Musím to brát pozitivně ale věř že do toho mého pozitivního nadšení pořád hlodá taková ta beznaděj, najednou mám v sobě hroznou prázdnotu....ale snažím se co to jde

kixi
7. zář 2011

@hexelucka ahojky, cokoliv sem napises, mluvis mi z duse 🙂 jedine co ted resim je, aby ten zatraceny cas poskocil dopredu...akorat jak jsem doma tak me to moc neutika..co tobe?

hexelucka
7. zář 2011

@kixi myslím kixi že to tak máme všechny.....to mě to ted zatraceně letí fakt ironie čekání po IVF na testování, první,druhý a poslední třetí ultrazvuk se táhnlo jako hrom a nejednou.....ale doma je to vopruz to máš pravdu ale pro mě bohužel lepší než honička a stres v práci a hlavně ty směny....ach jo tohle jsou chvíle kdy lituji že nemám něco klidnějšího to bych se tam pak aji těšila....drž se zlatko!

martinakl
7. zář 2011

ahoj holky. muzu se pridat? prisli jsme o miminko. Uz po druhe. Nejdriv loni 24.12. laparoskopie kvuli mimodeloznimu tehotenstvi. Jeste k tomu to byly dvojcatka a jedno bylo v deloze, takze to zpocatkiu vypadalo, ze jsem normalne tehotna, ale pak jsem ho potratila a objevili druhe ve vejcovodu, tak ho cely museli vyndat. A ted po druhe ☹ Prvnich 11 tydnu bylo v pohode, 12. tyden jsem zacala spinit, navic ze screeningu vyslo hodne zvysene riziko Edwardsova syndromu, tak jsme se objednali na CVS (odber choriovych klku). Tam jsme byli predevcirem. Ani k tomu nedoslo, protoze doktor zjistil na UZ, ze miminko je mrtve. Priblizne skoro 2 tydny. Pravdepodobne kvuli tomu syndromu ☹ Vsichni mi rikaji, ze budu brzo zas tehotna a bude to ok, ale ja nevim, jestli do toho chci zase jit ☹ ☹ Vcera jsem byla na zakroku v nemocnici, akorat bychom zacali 15. tyden ☹

kixi
7. zář 2011

@martinakl Ahoj, to me moc mrzi :( ja potratila v 10 tt a jsem 3 dny od revize...bohuzel v takove chvili neni moc co radit...drzim ti moc pesti a preji mnoho sil. Urcite nevzdavej nadeji!

leeena_4
7. zář 2011

@valinka30 Naděje umírá až poslední, tak vydrž 😉 Já se cítila netěhotně pořád, celých 14 týdnů 😉.
@martasl do IUI určitě zkuste. Hodně se vám v CARu uleví, že to všechno řeší někdo za vás. Nám se to těhotenství povedlo právě z IUI.
@hexelucka To je moc dobře, že se cítíš dobře. Já budu zítra po revizi 14 dní. Už jen špiním a občas někde píchne, ale trápí mě ta prsa :-/. Včera jsem byla na kontrole a pan doktor říkal, že až na ta prsa je všechno v pořádku. Že to udělali pořádně a že už je děloha zavinutá a začíná růst sliznice, tak doufám, že i díky kontryhelu 🙂. Jinak sex máme zakázaný z nemocnice i od doktora celé šestinedělí a nikdy jsem neslyšela, že by to bylo kratší. můžu vám říct, že už se toho konce s manželem nemůžeme dočkat. Takový pust 😝 😠 Ale o to víc se na to snažení zase těšíme 😀

Jinak pocit, že jsem těhotná taky zmizel a já jsem ho vlastně ani neměla, když jsem byla těhotná. Spíš mě zabolí občas takové věci, jako byla týden po potratu v kalendáři - Podolí registrace, nebo když vidím prodavačku z večerky, která je těhotná o 2 měsíce déle, než jsem byla já a už jí hezky roste bříško a věděla, že jsem byla těhotná, atd. Prostě jsou ještě okamžiky, kdy mě to chytí za srdce. Ale kočárky a těhulky mi nevadí. Jen mi připomenou, jak moc chci a že vím, že budu brzy taky ta těhulka a maminka s kočárkem 😵
@werinka1 ta otázka proč je hrozně vlezlá, taky se jí nemůžu pořád zbavit. Člověk si to racionálně vysvětlí a pak vidí jednu těhuli, nebo se dozví takovou zprávu a ta vtěrka "proč" je zase tady 😠 Ale bude slábnout, uvidíš 😉

lenka5731
7. zář 2011

Ahoj holky, mohla bych se taky oficiálně přidat?

Včera jsem už sem psala, ale o přidání jsem ještě nežádala. Já jsem na revizi byla ve čtvrtek 1.9. fyzicky jsem na tom byla výborně prakticky hned, ale psychicky jsem na tom hůř a hůř, ani jsem si nepředstavovala, že mě to tak sejme. Za chvíli jdu vyzvednout dceru ze školky, čeká tam se mnou vždycky maminka s tříměsíčním miminem, včera tam i kojila, to jsem měla pocit, že tam sebou seknu ☹

Minulou středu jsem byla v gennetu v 12+2, miminko bylo sice živé a velikostně odpovídalo, ale mělo velké množství vývojových vad (poškozený mozek, poloviční srdeční frekvence, chybějící některé vnitřní orgány atd), skoro se nehýbalo, doktorka sice říkala, že kdybychom přišli za týden, už by pravděpodobně nebylo živé, ale stejně se teď nějak nemůžu ubránit dojmu, že jsme ho zabili my.. 😒

leeena_4
7. zář 2011

@maximka33 nám vyšlo IUI, bohužel to dopadlo umělým přerušením, ale za to IUI nemohlo. Takže začátkem prosince zase klepem v CARu na dveře a budeme chtít IUI 😉. Když to vyjde časově, já mysím, že možná až v lednu, ale každopádně do toho jdeme znova. Po tom všem už si snad zvládnu ty injekce píchat i sama 🙂
@mircisek krásné miminko 😵 a ohromné povzbuzení.
@martinakl ahoj marti. Nejsi v tom sama. Mě se stalo něco podobného. Otěhotněla jsem po IUI, všechno bylo ještě ve 12tt na kontrole v pořádku, dostala jsem průkazku a za týden na to jsem šla na NT. Vyšla nám špatně krev i ultrazvuk, hned mě hnali na choriové klky, ze kterých mi hned druhý den potvrdili Downův syndrom. Zítra to bude 14 dní, co mi Na Bulovce dělali potrat. Vím, jak moc to bolí, ale den ode dne je to lepší a začneš se pomalu dívat víc do předu, než zpátky do zadu. Bolí to hodně, ale nestává se to vícekrát za sebou 😉. Zase otěhotníme a tentokrát to bude v pořádku. Osud je mrcha a rád zkouší, co lidi vydrží, ale my ho nesmíme nechat vyhrát 😉. Myslím na tebe a kdyby ses chtěla na něco zeptat, klidně sem s otázkami.

kixi
7. zář 2011

@leeena_4 ahojky, gratluji a mam radost, ze mas od lekare dobre zpravy! ja jdu pristi ctvrtek, ale to jeste nebude ani 14 dni od druhe revize..snad me neco uz taky rekne...poctive piju kontryhel, snad pomuze 🙂 jinak je super jak jsi pozitivni, moc ti to preju. Jsi na PN? Ja ano, teprve druhy den a uz se strasne nudim :D

lenka5731
7. zář 2011

K tomu sexu .... Mně dali v nemocnici papír s pokyny a tam je doporučení nesexovat 14 dnů. Myslím, že my budeme rádi, když dodržíme ty dva týdny, protože sex jsme měli zakázaný už od 10.7., měla jsem problémové těhotenství, krvácení a strašné bolesti břicha, takže jsme to dodrželi. Kdybych se nebála zánětu, jdu do toho hned. 😎

lenka5731
7. zář 2011

Ještě by mě zajímalo, po jak dlouhé době doporučují vaši doktoři další snažení.

Můj doktor je ze staré školy, rád používá silné výrazy, takže mi říkal, že "máme stop na půl roku v každém případě". Doktrorka v gennetu říkala 2-3 měsíce (už se nepamatuju) a doktorka v nemocnici, že po šestinedělí nemáme na nic čekat.

Takže pokud mi někdo nepředloží pádný důvod, proč čekat déle, tak my jdeme po první MS zase do toho. Muž i já jíme vitamíny ode dne revize a od revize piju kontryhel.

Když vím, kolikrát se v mém těhotenství doktoři spetli a že sami věděli "prd", nechápu, kde ještě berou odvahu mi něco radit ... Stejně to budu nakonec jen já, kdo si ponese všechny důsledky ...

kixi
7. zář 2011

@lenka5731 mluvis mi z duse...budu se ridit jen a jen svymi pocity a tim co mi rekne me telo...neresim jestli to bude po sestinedeli nebo za tri mesice..ono se to stejne nepodari hned takze nevidim duvod proc cekat pul roku...to me prijde jako nesmysl...dulezity je abychom se citily dobre a byly zdrave.

leeena_4
7. zář 2011

@lenka5731 je to těžké rozhodování, jesti jít nebo nejít na potrat. Zvlášť, když člověk už 3 měsíce to malinké nosí. Ale udělali jste dobře, věř mi. Jiné řešení by bylo čekat, až mu přesnate bít srdíčko a to by bylo trápení pro všechny. Udělali jste dobře! Je hrozné, kolik už znám lidí, co za poslední měsíc odcházeli z gennetu s takovou zprávou ☹. A nikdy mě nenapadlo, že budu mezi ně patřit. Ale hodně mě povzbudila paní doktorka na NT. byla jsem u Matouškové a na konci mi smutně podávala ruku a říkala tak přesvědčivým hlasem: Brzo se tady uvidíme, až mi přijdete ukázat zdravé miminko! A já se tak těším, až jí přijdu to zdravé miminko ukázat... 🙂 😉

lenka5731
7. zář 2011

@kixi přesně tak... já jsem sice otěhotněla napoprvé, ale kde je řečeno, že to tak musí být i teď a že to nebyla náhoda? navíc dceru mám s předchozím partnerem.

leeena_4
7. zář 2011

@kixi já jsem pozitivní chvilkama, taky umím pěkně bulet 😀 😉. A já byla teď ani né dva týdny od revize, takže určitě už taky tvůj doktor bude vidět, jak se hojíš 😉 Jojo, jsem už 3. týden doma. Ale v pondělí jdu do práce. Trošku se bojím soucitných pohledů (ty mě dokážou rozbrečet), ale jinak se celkově do práce už moc těším.
@lenka5731 my do toho jdeme taky po šestinedělí 😉. Hurá na věc 🙂

werinka1
7. zář 2011

@kixi Taky jsem doma, dokonce ještě 3 týdny. Včera mi dělala doktorka ještě kultivaci, jestli ty antibiotika zabraly na ty brebery, protože jsem dostala širokospektrý a z kultivace se prej pozná, jestli nebudou třeba ještě nějaký jiný, přímo na ty konkrétní bakterie. Výsledky budou až v pondělí, no tak doufam, že to bude ok. I tak, dr. se mi zeptala, jak to vidim do práce, určo ještě 14 dnů doma nebo 3 týdny....řekla jsem, že je mi to fakt jedno a jde mi hlavně o to, abych byla ok. Takže mi napsala kontrolu 27.9. Sice se člověk doma zaobírá blbinama a přemýšlí a přemýšlí, ale na druhou stranu, jde o moje zdraví, já chci být v pořádku a jít do toho znova, takže si naordinuju čučení na telku, trošku poklidit domácnost, uvařit a relaxovat. Žádnej zatracenej stres 😠

lenka5731
7. zář 2011

@leeena_4 díky za tvoje slova. letím do školky...

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Já na tu mrchu taky tentokrát čekam jako nikdy předtim!!!! Mam strach jestli přijde sama že jo, no a hlavně jak to bude probíhat. Aby nebyl ZASE problém. Jak píšeš, od toho se to bude všechno odvíjet......

kixi
7. zář 2011

@werinka1 drzim moc pesti, aby ty vysledky dopadly dobre, ja mam antibiotika do patku, kvuli tomu zanetu co mi zacal pred druhou revizi. Dneska uz me boli brisko podstatne mene, ale stale krvacim. Mas pravdu, ja budu doma celkem minimalne 2 tydny, mozna 3 podle toho jak se budu citit. Chci byt take fit, abychom na to mohli co nejdrive vlitnout. Uz to vidim, jak tu budeme za par tydnu resit uplne jine veci 😀 Aby MS nedorazila 😀

leeena_4
7. zář 2011

@werinka1 já jsem na tom stejně s čekáním na mrchu. Před otěhotněním jsem fungovala jen na hormonech, tak se bojím, aby se to zas nekomplikovalo ještě tímhle.

leeena_4
7. zář 2011

@kixi už se taky moc těším, až tu budeme řešit ovulaci a to jestli to dostaneme, nebo ne 😵