Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

blandik
10. zář 2011

@jane84 - děkuji. Zatím jsem nějak většinu času klidná, až záhadně. Tři předcházející večery jsem to obulela, už jsem to nějak cítila...a navíc to napětí, že asi něco není vpořádku už trvalo několik týdnů...ale stačí nějaká dojemnější písnička a jsem schopná obrečet všechno...Měla jsem pořád dilema - vozit malého do školky do jiného města, tam na něj čekat a zase zpátky nebo ležet doma a snažit se, aby špinění přestalo...malého jsem samozřejmě raději vozila, protože ta šance že v říjnu nastoupím byla dost reláná (tedy že potratím), tak aby si měl čas zvyknout na nové prostředí...Děkuji za podporu

blandik
10. zář 2011

@lorreine - minulý týden byl gestační váček asi 7,4mm a už byl růst oproti minulé kontrole menší než "normální". Takže myslím, že ani moc nevyrostl za ten týden...Prosím na co je utrogestan a ascorutin? Je to na zastavení potratu nebo špíše na "hladší" průběh? Děkuji moc za zkušenost. Ještě se zeptám, jak dlouho jsi pak krvácela?

zzzzuuuuzzzziiii
10. zář 2011

@blandik muze to byt cokoliv, ale taky muze bricho bolet od toho jak se zacina roztahovat deloha. spinila jsem a doktor mi napsat prave utrogestan a ascorutin a brala jsem to do 13 tydne. Pokud by krev tekla svetle cervena byva to spatne. Pokud ne, muze to byt srazenina, nebo proste sliznice z delohy, ktera je prekrvena...
Na tvem miste bych hned jela na pohotovost radsi driv nez pozde, protoze stat se muze cokoliv, ale lepsi tomu zkusit predejit, nez si pak neco vycitat.
Zkius myslet na to, co udelat pro miminko, hodne odpocivej a ber vitaminy, jed k tomu doktorovi a jak vypada potrat neres... to stejne nejde ovlivnit.
Drzim palece a dej vedet.

jahudka80
10. zář 2011

Holky díky moc 🙂

maximka33
10. zář 2011

@jahudka80 Moc gratulujeme k Leontýnce,, je krásná a ať jste všichni zdraví!!!

ckei
10. zář 2011

@blandik ahoj, jen vás pročítám, ale nedá mi nenapsat, já potratila minulý víkend, jednalo se o raný spontanní mikro potrat, bolesti jsem měla ze soboty na neděli naprosto šílené, myslela jsem, že vyzvracím všechno, tekla ze mě jasně červená krev, ale takovou červenou barvu jsem snad nikdy neviděla.....děsně mě bolelo břicho a záda, chvíli mě polévalo horko, chvíli děsná zima, drnčela mi hlava.....já to měla horší v tom, že jsem byla na dovolené u moře a stalo se mi to 2dny po příletu na dovolenou, takže jsem pak přečkala celou dovolenou s tím, že jsem doufala, že přežiju a neděje se nic horšího, než že proběhl potrat.....být Tebou, jela bych na pohotovost hned, aspoň bys věděla, jak na tom jsi.......

maximka33
10. zář 2011

@androvamilada Strašně mě mrzí, co tě potkalo.... potrat máme za sebou všechny, ale ne vždy tak hrozný a krvavý... držím palečky, ať jsi hlavně v pořádku!!!!

nikiss24
10. zář 2011

@jahudka80 Moooooc gratuluji ke krásné holčičce 🙂

nikiss24
10. zář 2011

Ahojky holky, já už tu takovou dobu nebyla, že kdybych měla číst vše od té doby, tak bych tu byla dva dny, tak se nezlobte, že nebudu reagovat, akorát jsem zaregistrovala jahudky holčičku. Mě je totiž strašně zle, já jen ležím nebo zvracím a když už konečně na něco mám chuť tak si dvakrát zobnu a je mi zase zle, nemůžu nic dělat, strašně zanedbávám malou, nemůžu se jí věnovat, jak bych chtěla, ale nestrádá. Proto sem moc nechodím, jen hodím nějaké fotky a tím to skončí. Konečně mám fotku z UZ a krásně rosteme, jsem moc ráda, že je vše jak má 🙂

blandik
10. zář 2011

@zzzzuuuuzzzziiii - děkuji moc za zkušenost. Já mám od dr. Duphaston, tedy vlastně progesteron, beru jej asi dva týdny...Problém je v tom, že těhotenství se špatně vyvíjí, mimi neroste jak má a dr mě na hrozící potrat díky dlouhodobějšímu špinění připravoval, že se to může dost pravděpodobně stát. Právě na kontrole příští týden by se to asi rozhodlo, bu¨d by mimi doroslo nebo by už dr nejspíše řešil revizi...tak se zdá, že příroda to vyřešila za něj...pokud bolesti budou sílit, půjdu určitě na pohotovost.
@ckei - panečku, to jsi měla hroznou zkušenost, v zahraničí, ten strach musel být ohromný. Krev je zatím smíšená, převažuje tmavší, s občasnou světlou..Děkuji a držte se.

ckei
10. zář 2011

@blandik no, nebylo mi moc dobře po těle, když jsem si představila, jak budu někde slepičit co se přihodilo a kdesicosi..klidnější jsem byla v pondělí, kdy krvácení ustoupilo a nic mě nijak závratně nebolelo....
Jinak Ti moc přeji, aby Tvá nynější situace dopadlo co nejlépe a aby případně proběhlo vše bez problémů!!! Držím pěsti.

blandik
10. zář 2011

@ckei - dějkuji, dovedu si to představit. Taky jsme bohužel kvůli nástupu do práce po RD musela už říci, že jsem těhotná, ale s komplikacemi, včetně příbuzných, protože mě jedno z větších špinění zastihlo u nich a prostě jsem musela hned pryč a tak to muselo ven...takže vysvětlování mě taky čeká...ale to už jsou malé věci. Koukala jsem na net na volný průběh potratu a kyretář (no je hrozné si o tom číst), rozhodla jsem se, že tomu nechám vollný průběh a na pohotovost už když to bude akutní, tedy silné krvácení. Jinak svému dr budu volat hned v pondělí, prohlídku mám v úterý...Ale stejně je to vyhlídka...No, je to život.

ckei
10. zář 2011

@blandik no, holt, v tomto je příroda stále mocnější, když se prostě mimi udržet nemá, tak se prostě neudrží ☹ Je to holý fakt. Nejdůležitější pak je, aby to šlo bez kyretáže (v mém případě to tak bylo) a nebo je-li, tak aby pak bylo vše v pořádku.....

leeena_4
10. zář 2011

@blandik Ahoj, to je mi moc líto, co prožíváš. Úplně to chápu. Přeju ti ať se to všechno brzy vyřeší a neboj se, bude další miminko a tentokrát už to pravé, já se tím utěšuju taky 😉
@androvamilada je to hrozné, když to člověka potká, ale každým dnem to bude lepší a lepší. Zní to jako klišé, ale je to pravda. Teď je to šok a člověk tomu nevěří, musí si na to zvyknout, naučit se s tím žít a jít dál 😉. Všechny nás to tu v nějaké podobě potkalo a všechny nás čekají lepší časy 😉. Hodně síly!

blandik
10. zář 2011

@ckei - přesně tak to cítím, že raději přírodní cestou, pokud možno...
@leeena_4 - taky se utěšuji, že to třeba te¨dkom vyjde hned příště a bude to už dobré a že snad nebudem čekat zase tak dlouho. Vám taky přeji brzké dvě čárky, všem.

herbie
10. zář 2011

jahudko moc gratuluju k leontynce je nadherna pak dej vic fotecek 🙂

leeena_4
10. zář 2011

@blandik určitě to vyjde! Fakt jo, jen člvoěk nikdy neví kdy to bude, ale věřit musí 😉.

blandik
10. zář 2011

@leeena_4 - vyjde 😵

lorreine
11. zář 2011

@blandik Utrogestan je na udrzanie tehotenstva. Ascorutin na zastavenie krvacania..ale samozrejme niekedy sa uz zacinajuci potrat neda nijak zastavit. Krvacala som potom asi 6 dni. Ale nie nejak velmi, len ako pri menstruacii...Ale ja som to mala bez revize...takze o to bolo lepsie...

blandik
11. zář 2011

@lorreine - včera proběhl potrat. Moc si přeji, aby revize nebyla nutná. Uvidím v pondělí na UZ. Jsem klidná, vyrovnaná a smířená. Pomohlo mi, že jsem cítila, že to příjde už dva dny předem, pomyslně jsem dala "mimi" sovlení, aby udělo to, co potřebuje ono, že "jeho rozhodnutí příjmu". Děkuji tady všem za pomoc, snad se brzy dočkáme.

agule
11. zář 2011

Ahoj, já jsem potratila 2x za sebou - srpen 2009 a duben 2010. Můj gynekolog mi řekl ,že stačí tak 2x odmenstruovat a máme se snažit znovu a povedlo se a máme krásnou dceru. Tak nesmutni,brzy se dočkáš vytouženého miminka.

ckei
11. zář 2011

@blandik mrzí mě to, ale určitě to tak mělo být, z jakéhokoli důvodu!! Moc přeji, aby se brzy opět zadařilo a určitě se i vy dočkáte toho malého zázraku 🙂 Držím pěsti, aby nebyla revize nutná!! Opatruj se.

jane84
11. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................39DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................26DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................23DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)............................................................19DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..….……...19DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………..………18DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan).............................14DC
endie (25let, MA 3/2010).....................................................................................................9DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................9DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................9DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)………………………………….....5DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)......................................................3DC

werinka1
11. zář 2011

Ahojky, holky prosim vás co jste po revizi, jak se cítíte? Já právě od včerejška pociťuju bolest jako před MS, ale jen takovou tu menší, žádný křeče, jenže trvá to od včerejšího rána. Skoro už jsem si myslela, že to přijde. Ale nekrvácim, téměř ani nešpinim, jen velice slabounce. Ve středu budu 3 týdny po revizi. skoro jsem jásala, že ta mrcha přijde a zas to všechno "normálně" naběhne a budem se moct začít zase snažit a bude to po delší době zase jak má......mam hrůzu cože se z toho zase vyklube ☹

blandik
11. zář 2011

holky, děkuji moc za podporu. Včera to vlastně proběhlo během dvou hodin, ani žádné veliké bolesti nebyly, odešlo toho hodně včetně plodu 😔 Pak byl v noci klid až do oběda a pak mě začalo bolet břicho jako při horším průběhu MS, kterého jsem si v pubertě užila dost...po třech hodinách mi už to vrtalo hlavou - záněty, zbytky...jestli je vše ok...volala jsem do naší místní nemocnice s hroznou pověstí...zvedl mi to arogantní doktor, který se ani nepředstavil, měla jsem pocit, že má z toho srandu a že žvýká...jen to, že mám doktora debila, když mi řekl, že mám jít do nemocnice pokud mi protečou dvě vložky (no nevím, mám vyhlášeného dr, exprimáře v nemocnici), a bral revizi jako automatické řešení...naštval mě, ukončila jsem to s tím, že s takovým přístupem jaký prezentuje opravdu nemám chu't se dostavit...Naštěstí se po třech hodinách bolesti uklidnily, už jen krvácím v rámci normálu. Zítra půjdu ke svému...Já vím, že je to možná trošku risk, ale nějak mám pocit, že když ješě krvácím, že prostě se děloha stále čistí a že v nemocnici by mě měli tendenci poslat raději na revizi, které se bojím 😕

ještě jsem se chtěla zeptat, za jak dlouho vám po revizi/potratu bez revize doporučil dr další snažení o otěhotnění?

jane84
11. zář 2011

Holky mě ponesou asi nohama napřed. Bydlíme tu dva týdny a vytopí nás soused shora. Padl kus omítky a teď nám tu ze stropu v koupelně vesele kape voda. Strop je tam snížený sádrošem, takže ten bude taky zničený. A ti co bydlí nad námi jsou tam jen v nájmu, takže musí volat majiteli a ten možná přijede zítra. Fakt super. Já vážně nevím, proč my si musíme vyžrat úplně všechno

lorreine
11. zář 2011

@blandik Drz sa...obdivujem Ta, ako si to zvladla. Prajem Ti, aby sa Ti co najskor zadarilo 🙂.

jahudka80
11. zář 2011

@jane84 ☹ Jani vím jak ti je nám dnes 2x vytekla myčka 😠 to jí před 3mesíci opravovali.
Jinak Leontýnka je moc hodná, Mája trochu žárlí, ale snad to zvládnem 🙂

blandik
11. zář 2011

@lorreine - Bála jsem se, byla jsem ráda, že to vyšlo na víkend a ne přes týden někde před školkou v jiném městě..Taky přeji, aby se vám zadařilo a bylo krásné růžolící miminko:o)

kixi
11. zář 2011

@blandik ahojky, zdravim te a preji hodne sil, mas toho za sebou take dost. Ja jsem tyden po revizi a doktorka me pred revizi rikala 3 az 4 mesice. No..ja pockam 6tinedeli a pak to resit nebudu, pokud se budu citit dobre, nebudu resit zda uz jsou to 2 mesice nebo 4...ono se to stejne nepovede hned...necham to na prirode...Jinak preji mnoho stesti k zitrejsi mudr, aby jsi na revizi nemusela..ja byla na dvou behem jednoho tydne 😠