Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barbarucha
15. zář 2011

@herbie Ahoj Herbie, četla jsem diskuzi dost daleko zpátky a občas si na nějakou stránku kliknu náhodně, je to úžasný, vidět, jak si někdo podléhá stesku a beznaději úplně stejně jako já a pak se podívat do dnešní tabulky, že tahle holčina už má mimi na světě.. je to velká vzpruha. Co jsem ale chtěla říct, nechceš nás uvést do situace? Ať máš více podporovatelů než jen veterány. Ráda bych Ti taky držela palce. Tak já je zatím budu držet obecně, aby to prostě dobře dopadlo 🙂

werinka1
15. zář 2011

No to jsem se rozepsala..... 🙂
Ahoj, chtěla jsem napsat, že já měla výsledky histologie do ani ne týdne a nikdo mi k tomu nic neřekl. Mam tam napsáno - nezralé místy regresivně změněné choriové klky, krev, fragmenty regresivně a zánětlivě změněné těhotenské deciduy a hypersekrečního korporálního endometria místy s vyvinutým Arias-Stella fenoménem.
Snad mi k tomu něco řeknou v CARu.

werinka1
15. zář 2011

@hexelucka Ahoj, je hrozný co všechno musí člověk zvládnout. Já bojuju bohužel s další fackou, kterou mi uštědřil sám život. V pondělí mi zemřel jeden z nejbližších lidí, které mám. Babička. Nečekaně. Nějak se s tim nemůžu pořád smířit. Už dokonce uvažuju o tom, že bych si nechala napsat nějaké uklidňující prášky. Potřebuju vypnout. Nemůžu spát. Je to blbý, ale já bych se prostě potřebovala dostat do stádia, kdy mi to bude všechno, alespoň na čas, úplně jedno. ☹

hexelucka
15. zář 2011

@werinka1 zlatko to je mi líto.....ale dostat se do fáze kdy by ti bylo vše jedno by nebylo pro tebe to správné☹já též brala a znovu začnu brát lehké antidepresiva(lépe se mi po nich spí, netřepe se mi tak žaludek,aj)ale hlavu mi nevypnou....každá bolest se musí prožít až do konce.....den odedne tě to bude bolet mín a mín uvidíš a hlavně tě to zlatko zocelí!!!Mě se tohle táhne snad víc jak 3 roky(před svatbou se mi zabil můj byválý přítel, velká láska, hned nato mi umřela babička a týden před svatbou strejda se kterým jsem prožívala skoro každý den v nemocnici takže jeden týden jsme měli v kostele pohřeb a další svatbu-bylo to šílené a jsem si říkala kurnik to je snad prokletí....pak po svatbě zase problém mít mimi a do toho mi postupně odcházli další moji blízcí...ale dneska si říkám že to tak mělo být...bylo to peklo ale už s odstupem to bolí mín takže prosím nevzdávej život holka vše co bolí přebolí musíš žít krásnýma vzpomínkama a dívat se dopředu...je to těžké mnohdy až šíleně moc ale ty to zvládneš mi ženské mám sílu o které mnohdy ani nevíme!!!!hlavně o tom mluv nedrž to v sobě moc a moc ti přeji at je zase dobře....

mircisek
15. zář 2011

@herbie Adélko, taky ti budu strašně moc držet palečky. Hlavně, že se na tebe někdo podívá. 😉

leeena_4
15. zář 2011

@hexelucka já se ti nedivím. Já se totiž utěšuju tím, že dokud máme jeden druhého zvládneme všechno. Představa, že bych byla bez manžela mi nedělá dobře. Ale ono to nebude tak horky Luci. On potřebuje jen čas a vstřebat to 😉

leeena_4
15. zář 2011

@werinka1 Tý jo, tak z tohohle bych nevěděla fakt nic. Já volala před chvíli na genetiku a vím to nejdůležitější - Down nebyl dědičný, byla tonáhoda. Na histologii teprve čekáme, ale nevím k čemu mi to bude...

hexelucka
15. zář 2011

holky dotaz pro ty co mají delší dobu za sebou revizi - první týden po revizi jsem byla na UZ(byl tam folík, sliznice 6mm)ted jsem 3 týden a mám typické příznaky OVU(hlen, pobolívání břicha, a slabě pozitivní OVU test)proč se ptám?chci porušit šestinedělí je hloupost otěhotnět hned po revizi nebo se to může stát?

fram
15. zář 2011

@herbie moc držím pěsti, vůbec nestíhám dočítat, písni pak do IP, jak jsi dopadla , prosím. Tady to nedohledám. Mrzí mě to, ale fakt nestíhačka 😕

hexelucka
15. zář 2011

@leeena_4 ach jo holka moje ani nevím jak mi tvoje slova pomáhají jsi moc hodná🙂)))

leeena_4
15. zář 2011

@hexelucka To je dobře 😉 a je to pravda, uvidíš sama za čas, že to bude dobré a budete si ještě blíž 😉

werinka1
15. zář 2011

@hexelucka Moc ti děkuju za tvoje slova. Prožila sis taky svý, bohužel je to koloběh života a my se s tim musíme poprat. Jsou to vážně nejhorší okamžiky v životě, který mě doposud potkaly. Nikdy jsem neztratila nikoho tak blízkýho. Já mam strach, že to nikdy nepřebolí. Navíc bydlim 50 km od rodiny. Neni to zase až tak daleko, ale prostě nemůžeme spolu být tak často a najednou je mi to hrozně líto, protože si řikam, že jsem s babi mohla být mnohem víc, kdybych se neodstěhovala za přítelem.
Myslela jsem si, že antidepresiva člověka jakoby "utlumí". Nemam s něčim takovym zatim (díkybohu) zkušenosti. Pokusim se to nějak zvládnout. Nejhorší bude zítřek. Je pohřeb. To bude nápor na nervy. ☹

werinka1
15. zář 2011

@leeena_4 U nás žádná genetika neproběhla, asi proto, že jsem byla jen v 7 tt a nebylo to embryjko, ale jen gestační váček. Takže my máme jen tu histologii. Doufam, že to neni nic vážnýho, uvidíme co nám holt řeknou v CARu, ale snad by mi v nemocnici taky něco řekli, kdyby to bylo něco vážnýho. Takže dobré zprávy a můžete se začít snažit? to je dobře, každá dobrá zpráva je teď pro mě pohlazení po duši.

werinka1
15. zář 2011

@hexelucka Já bych to porušila. 😉 Myslim si, že pokud neni sliznice připravená, tak se prostě "neuchytí". Když jsem hledala nějaké info na netu týkající se revizi a následně těhu, tak jsem našla příspěvky, že se to povedlo hned po první MS a bylo to úúúúplně v pořádku. Takže i když jsi ještě první MS neměla, myslim si, že pokud je tělo připravené, tak se mimi zahryzne a pokud ještě ne, tak se to prostě "jenom" nepovede....

hexelucka
15. zář 2011

@werinka1 nic si nevyčítej nemysli na to co by kdyby to nesmíš ju je to těžký já vím ale uvidíš že bolest bude den co den, týden co týden menší....Jistě se máš o koho opřít tak to je taky velké plus hlavně se neuzavírej před světem bojuj holka bojuj vše zlé se zase v dobré obrátí a odměna za to zlé bude moc a moc krásná🙂plakej když se ti chce plakat v slzách je síla i úleva.....zítra to bude těžký den...ale od toho dne se zkus odrazit!Léky jsou řešení ale mě pomohlo i popovídání si s paní doktorkou...a věřím že i ted mi to pomůže jdu tam zítra....svět je zlej ale taky na druhou stranu krásnej....jen si v něm musíme najít to svý štěstí a mi jej najdeme přestože cesta je takto trnitá!!!!!drž se foukám bolavou dušičku! 😔

hexelucka
15. zář 2011

@werinka1 u nás by to bylo zázračné početí ale nikdy neříkej nikdy a i nám dávají šanci stačí jedna rychlejší potvora🙂jen se ptám zázraky se dějí sice asi ne v mém případě ale co kdyby🙂hlavním cílem porušení šestinedělí není tvorba mimi🙂)))tak uvidíme hlavně když to splní i jiné účely🙂)

vanilka31
15. zář 2011

@hexelucka Myslím, že můžeš mít ovu i před první porevizní MS a je možnost otěhotnět.

hexelucka
15. zář 2011

@vanilka31 fíha to by byl teda zázrak🙂))

leeena_4
15. zář 2011

@werinka1 ahá. Tak to jo, to se nedělá žádné vyšetření. Mě právě hned po blbém NT screeningu brali ty klky a z nich se potvrdilo, že je to down a dodatečně se zjištovalo, jestli dědičný, nebo ne. Mooc se mi ulevilo a s manželem jsme se domluvili, že po první porevizní ms se na to "vrhneme". Píšu to v uvozovkách proto, že aby toho nebylo málo, tak mám polycystické vaječníky a neměla jsem bez léků ovulaci. Takže budem sledovat, jestli se tělo srovnalo a když ne, tak v prosinci (to budou 3 měsíce od potratu) vyrazíme zase do CARu.

werinka1
15. zář 2011

@hexelucka Strašně moc ti děkuju za tvoje řádky, jsou opravdu pohlazením. Mam se určitě o koho opřít, ale tu bolest to prostě nedokáže zmenšit.
Moc bych ti přála, aby se ten zázrak stal 🙂

werinka1
15. zář 2011

@leeena_4 Věřim, že se vám muselo ulevit. Je to pozitivní zprávička a takové "nakopnutí" vrhnout se dál. Vim, že si otěhotněla po IUI, takže já bych věřila tomu, že se povede přirozeně 😉

leeena_4
15. zář 2011

@werinka1 tak bylo by to super, ale raději s tím nepočítám. šance je, ale není moc veliká, uvidíme 😉. Taky určitě přijde nakopnutí i pro tebe 😉. Kdy jdete do CARu?

terrik
15. zář 2011

@hexelucka no já nevím, ale já bych raději počkala až po šestinedělí. Asi bych se bála infekce a zánětu. A v případnym těhotenství bych měla hrůzu aby vše dobře dopadlo. Mě zítra šestinedělí končí a poctivě jsem dodžovala všechno 🙂 a co se týče sexu, tak jsme se jen mazlili 🙂

hexelucka
15. zář 2011

@werinka1 ted ji nezmenšíš zlatko ted je to moc čertvé ale postupem to půjde uvidíš ☹ a není zač děkovat🙂

werinka1
15. zář 2011

@leeena_4 Já mam 3 týdny od revize, takže si taky ještě počkáme. Taktéž nám bylo řečeno 3 měsíce...

hexelucka
15. zář 2011

@terrik řekli mi 14 dní🙂......a hygienu dodržím🙂)))ale ještě 3 týdny čekat a zvlášt když manža má to trápení musím jej zkusit rozptýli všemi prostředky hold víc jak dvouměsiční celibát je taky nápor🙂))

leeena_4
15. zář 2011

@werinka1 my máme dneska za hodinu přesně 3 týdny. Doktoři mi taky řekli 3 měsíce, ale já na ně prdím. Na kontrole bylo vše v pořádku a četla jsem dost studií o tom, že není důvod čekat. Takže i vzhledem k tomu, že je u mě nepravděpodobné, že budu ovulovat, tak se do toho pustíme už po mrše.

terrik
15. zář 2011

@hexelucka jo tak to jo, tak to bych teda asi porušila a pro jistotu si dala pozor 😉 a vlastně mi nedošlo, že máte trápení s manželem. Tak to myslím, že sex bude určitě dobrý prostředek ke zlepšení. Ono se někde píše, že když je chlap nervozní, že to může mít dvě příčiny : buď nedostatek sexu a nebo má hlad 😀

terrik
15. zář 2011

jinak nám řekli čekat dokonce 6měsíců se snažením. Prý 3měsíce předem velké dávky kyseliny listové, tak mě mrzí, že musím čekat na to, až mi je doktorka předepíše (mám užívat 5mg) aprý se mají brát předem, aby byly ty vitamíny hezky v tkáních..

leeena_4
15. zář 2011

@terrik 😀 😀 taky bych přemýšlela, jak ho nakrmit a uvolnit, svatá pravda 😀