Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

hexelucka
15. zář 2011

@lenka5731 hihi tak to tam na něj ještě kukla nějaká ta spermijka ne🙂)))mě zase dělají jen UZ a to je přeci skoro sterilní nástroj🙂))my též máme dlouhý půst a to od nějakého 24.6.:-(takže chápu🙂mnoho lékařů se drží zastaralého názoru na to že nejlepší po revizi je těhotnět až za půl roku to byl názor lékařů už před 30 léty(moje mamka předemnou měla potrat takže to je éra našich maminek)ale můj lékař z caru(je to anděl co má výsledky)když mi řekne další cyklus tak mu věřím že to tak má být🙂))))))takže uvidíš a opravdu to tělo si samo řekne.-)))a s tou pohodou v práci to máme stejné ta práce nám neuteče🙂

leeena_4
15. zář 2011

@lenka5731 nic si z toho nedělej. Já byla minulé úterý na konrole po 14 dnech a celou cestu zpátky jsem v autě prořvala 😉. Takových chvilek ještě pár přijde, ale zase odejdou. O sexování mi vůbec nemluv. My měli taky zákaz a nasposledy to bylo někdy 25.6. Hauuuuuuuuuuuuuuuuu

cuddle
15. zář 2011

@leeena_4 tak to musim rict manzelovi, ten uz tu pomalu striha metr, co jsem mu minule rekla, ze rikali 14 dnu 😀 pravda, ze vsechna ta stimulace, vysetreni, pred OPU, po OPU, pred ET, po ET, pred KET po KET , tak to je opravdu spis obdobi pustu nez plodnosti....a nakonec prej si to miminko udelame samy a doma a jeste jim ukazeme , rikal manzel - on s tou 0,5% morfologii a ja anovulaci....to bude sranda, myslim, ze by fakt koukali 😀 😀 😀

leeena_4
15. zář 2011

@cuddle 😀 to by asi fakt koukali 😀 😀

cuddle
15. zář 2011

@leeena_4 asi nejen oni , ja myslim, ze nejvic bych z toho byla vykulena ja 😀 😀 😀 😀

lenka5731
15. zář 2011

@hexelucka právě, můj doktor je ročník cca 1945, tak proto ten půlrok 🙂
já bych teda byla raději, kdyby ten utz dělal, jestli tam třeba něco nezůstalo a kdyby třeba řekl "sliznice krásně dorůstá", tak bych byla hned klidnější 😀 , ale zase si myslím, že kdyby bylo něco špatně, asi by to o sobě dalo vědět.

@leeena_4 gratuluju k výsledkům. super (tedy to, že to není dědičné) a závidím, že to víte takhle rychle.

leeena_4
15. zář 2011

@lenka5731 to díky tomu odběru klků a ten mi nikdo fakt závidět nemusí. brrr

hexelucka
15. zář 2011

@lenka5731 no tak to je páneček za zenitem a pamatuje opravdu éru našich maminek🙂)))takže žádnej stres a vzhůru do moderního světa🙂)))jasné kdyby něco nebylo ok tak by to tvé tělo už dalo najevo🙂

lenka5731
15. zář 2011

@leeena_4 to je taky pravda 😒 (ten odběr)

kixi
15. zář 2011

Holky a nevite za jak dlouho ta sliznice doroste? Kdyz me dnes rekla, ze je nizka, ale dorusta?

lenka5731
15. zář 2011

jo a doktor mi dal menstruační kalendář, že prý budeme porovnávat cykly od té první ms, co přijde (ta první po revizi se prý nepočítá). haha, no doufám, že toho moc porovnávat nebudeme, protože nebude co 😀 😀 😀 zatím máme nakoupený kondomy, tak uvidíme, kdy dojdou 😀

maximka33
15. zář 2011

ahoj hlky, co je tu nového?
@barbarucha napsala jsi to moc hezky.
jsem v rozpacích.. jsem 15DC a začla jsem brát duphaston na pravidelný cyklus. a teď mi říkala kámoška, že by to mohlo zastavit ovulaci zvlášť, pokud ji mívám později. a to právě mívám okolo 20. dne. tak fakt nevím, jestli to brát nebo ne..

werinka1
15. zář 2011

Teda, tady člověk chvilku neni a už nestačí dočítat 🙂 Jinak teda, vypadá to, že bych mohla dostat první porevizní MS. Já v to velice doufam, protože jinak je něco zase špatně. začla jsem malinko krvácet čerstvě červenou krví, ale jen pár kapiček od rána a teď odpoledne mi začalo bolet břicho, chvilkama skoro až křeč. Jestli z toho nic nebude, tak opět mastim asi k doktoru. Ale v pondělí jsem měla výsledky z kultivace a zánět už je přeléčenej, takže by to mělo být ok. Já moc doufam, že to bude MS a můžem začít nanovo.

maximka33
15. zář 2011

@werinka1 držím palečky, ať je to ono.
jinak ten článek je moc pěkný!! a povzbuzující.

werinka1
15. zář 2011

@maximka33 Děkuju, sem to asi zakřikla ☹ Najednou je po bolesti a jako když nic......se picnu 😒

jane84
15. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................43DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................30DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................27DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)............................................................23DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…...23DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)………………………………………..……22DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)............................18DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)..............................................................14DC
barbarucha (34 let, MA 6/2011, kontryhel…………………….…………………....…14DC
endie (25let, MA 3/2010).................................................................................................13DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................13DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..........................................................................13DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)………………………………..…..9DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................7DC

cuddle
15. zář 2011

@jane84 ahoj klidne se pridam do tabulky, ale nevim co znamenaji ty zkratky MA, SP, UPT, ZP, VP - dekuji

jinak cuddle ( 32 let, samovolny potrat 9/2011, kys. listova ) .........................8DC

barbarucha
15. zář 2011

@terrik Terriku, kyselinu listovou (acidum folicum) seženeš normálně bez předpisu v lékárně, to se zase doktorka vytáhla s uplatňováním svojí moci, ach jo : 🙄
Jinak ji obsahujou saláty a různé listové zeleniny (od toho je listová, žejo), takže Ti nikdo nemůže zabránit se s ní cpát rovnou, což bych já třeba udělala a taky to s tím listím dělám 🙂 Otěhotníš až pánbů dá, tak proč nebýt připravená furt.
Mě třeba, když jsem chtěla na úplném začátku těhotenství jen poslat na krevní test Hcg, jestli jsem opravdu těhu (testy z moči byly nejasné), ale byla jsem daleko od svého dra, se stalo to, že jsem si obešla různé gyndaře v Brně a prosila je, jen o poslání na tu krev, že si vše uhradím a oni mi VŠICHNI řekli, že mě tam nikdo nepošle a NEMÁM JINOU MOŽNOST, než přes svého dra. To, že bych na to musela měsíc čekat nikoho nezajímalo. Po cca 7 letech touhy po dítěti to byla fakt vzpruha. Až když jsem pak brečela kamarádce do telefonu, jsem se dozvěděla, že můžu jít normálně do laboratoře v nemocnici a tam si za 200kč nechat to hcg udělat ještě ten den. Šla jsem tam a odpoledne měla výsledek. Takhle jednoduchý to je. A nevěřím, že to ti doktoři neví. 😠 Sakra, sakra.
Stejný jako s novýma informacema ve zdravotnictví. Příjde mi, že dost velká část doktorů se ze své vůle už dál nevzdělává, takže pokud si přečteš nové výzkumy, že otěhotnět po potratu je nejlepší hned, jseš vlastně před nima, ale často Ti budou valit svoje zastaralé teorie dál, protože jim to už 20 let nějak funguje a museli by měnit názor. Moderní přístup některé lékaře děsí, někdy se divím, že ještě nepouští žilou 🙂
Fuj, to jsem se rozčílila, omlouvám se 😎

herbie
15. zář 2011

barbarucha no jsem tu uz od zacatku tehle diskuze zacli jsme ji jeste s dvouma holkama a postupne se to rozjelo ted vas tu pribylo hodne novych coz je super jelikoz hodne holek taky uz ma miminkom z nasi diskuze tak je krasny videt jak se dari.......ja jdu k doktorovi za dve hodky tak jsem zvedava na rychlo napisu ten muj pribeh: v cervenci 2009 jsem otehotnela po 2 mesicnim snazeni a koncem srpna jsem potratila zacla jsem krvacet a mimi odeslo z menstruaci bylo to v 7tt takze nastesti hned na zacatku no orvala jsem to asi jako vsichni tady kterym se to stane nastesti jsem fakt nemela zadny bolesti nic proste to odeslo se silnou menstruaci, ted se uz rok a pul snazime a zatim nic u doktora jsem nebyla tak jdu dneska poprve tak chci vedet co a jak obcas me boli v levo na strane jako vajecnik takze muzu mit cokoliv cysty srusty zanet nedej boze neco horsiho az se z toho dostanu tak premyslim o IUI ale necham to na doktorovi co mi povi ... 🙂 ja musim vas docist ale fakt vas nestiham jsem jinak casove jinak mam o 9 hodin min ziju v usa takze nejsem tu jako na chatu spis docitam a pak pripisu malo kdy jsem vas stihla 🙂

barbarucha
15. zář 2011

@herbie Tak to moc držím palce. V USA to nebude zadarmo, co? Koukala jsem do tabulky, je nás tam 5, co máme podobné DC, to by bylo, abysme to neprorazily!! Já jsem četla i kousky ze začátku, tak vím, že jsi tu dloho a že byla řeč o svatbě a že se odkládala, ale už asi byla, co? 🙂

jane84
15. zář 2011

@cuddle ahoj, zítra tam budeš 😉 jinak MA je zamlklé těhu, revize. SP je spontánní potrat, UPT - ukončení těhu, někdo to označuje jako velký potrat VP, ani nevím, že tam máme ZP, ale bude to nejspíš zamlklý potrat

barbarucha
15. zář 2011

@jane84 Aha, no vidíš, tak to já jsem SP ☹ prosím o změnu (né, že by ty ostatní byly lepší 😖 )

cuddle
15. zář 2011

@jane84 supr dekuji, tak to jsem napsala dobre, to jedine jsem si tak tipla...

herbie
15. zář 2011

tak jsem doma, doktor byl super dneska mi delal jenom vyter test na to jestli nemam cancer jak vam delaj na cipku ten vyter jeeee nevim jak se to v cesku jmenuje tady HPV hahahahaha vysetril me a rikal ze podle hmatu a ze mi sahal dovnitr tak ze vidi vsechno na spravnym miste a od pristi menstruace se to vsechno rozjede 5 den cyklu pujdu na velkej ultrazvuk jestli vevnitr mam vsechno v pohode zacnu brat prasky na podporeni i kdyz vim ze ovuluju nathan pujdem na spermo test a ja na krev taky musim kvuli hormonum aby zjistili a rekl mi ze jestli bude vsechno ok tak do 4 mesicu bych mela otehotnet a kdyz ne tak me doporuci na IUI a uvidi se tak jsem zvedava takze vlastne vsechno budu vedet az od pristi menstruace to zacne kolotoc ale jsem rada ze alespon se neco ted pohnulo a zaclo dit napisu vic casem jo tak se mejte holciny 🙂

mpetula
16. zář 2011

@herbie Tak to je super, konečně se začně něco dít, co 🙂 My byli s manžou včera také prvně u doktora z caru 🙂 Působil na mě docela dobře a jak píšeš, na pohled je u mě vše v pohodě (to jsem i veděla, protože za polsední dobou jsem na doktora nohy roztahovala tolikrát, že to musím mít vše prokleplé dokonale 😀 tak by mě překvapilo, kdyby tam najednou něco bylo) no ale musím na hormonální profil, až dorazí mrcha a manžel na sperio a taky mi dělal ještě nějaké stěry atd. Takže další návštěva cca za 6 týdnů no a pak uvidíme jak dál.
Tak ti držím palce, aby vám to dopadlo všechno dobře a brzo se zadařilo 😉

mpetula
16. zář 2011

@jane84 Ahoj Jani, koukám že už by se měl přiblížit termín mrchy, tak moc držím palce, ať nedorazí 🙂 😉

terrik
16. zář 2011

@hexelucka jojo to je ono, acidum folicum, pokud mi jí příště nenapíše moje doktorka, ale to si myslím že asi jo, tak si dojdu k obvoďačce, díky za tip 🙂 Ono stát se může cokolic a třeba by nám to s přítelem mohlo někdy náhodou ulítnou 😀 tak ať můžu mít klid na duši. Jak dlouho ho užíváš?
@barbarucha jojo tu normální listovku beru plus femibion
tojo, tojo někteří doktoři se asi bojeji inovací 😀
@lenka5731 Já si tak říkám, že oni to doktoři asi nedoporučují jen proto aby byli krytý, kdyby třeba zas něco dobře nevyšlo. Aby třeba pak nepřišla nějaká maminka a nestěžovala si, že jí předem nevaroval. Ale jak vidíš je to rozumnej chlap a např. ani do práce Tě netlačí.
Jinak neboj, čas vše zahojí, i když je to klišé. Taky ještě občas bulím, ale řekla bych že den ode dne je to lepší.

terrik
16. zář 2011

@herbie je to je dobře, ž je tu taky někdo ze světa 🙂 Alespoň budeme vědět, jak to všechno chodí jinde. To je pozitivní, že se vše začíná rozbíhat a držím pěti ať se bez problémů co nejdřív zadaří! 🙂

martinakl
16. zář 2011

Ahoj holky. Tak jsem byla dneska u doktora, byli jsme domluveni, ze me od pondeli uschopni. Ale bohuzel.. V deloze je krev a mozna jeste neco. Dostala jsem injekci agolutinu, aby to samo odeslo a antibiotika. Pokud se to nevycisti samo, pujdu znova na revizi. Ach jo. Uz jsem doma mesic - od 16.8. - a je to hruza. Ja se do prace uz tesila a ted zas tohle. To je nekonecny... Navic jsem mela jet zitra po dlouhy dobe za rodinkou a na pivni slavnosti. Misto toho budu sama doma, protoze manzel odjizdi do Brna.

kixi
16. zář 2011

@martinakl ahojk, to me moc mrzi :( Take jsem byla na druhe revizi, ale hned po 5ti dnech, protoze jsem tam mela vetsi kus. Doktor by mel byt schopen odhadnout, kdy se to zvladne vycistit samo. Verim, ze ti pomuze injekce. Kdy jdes na kontrolu?