Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinkka
18. zář 2011

@martasl moc ti přeju, aby se na vás štěstíčko usmálo,snažíte se už strašně dlouho 🙂 zkus přemluvit manžela na to spermio, ať víte, jak to vypadá a IUI taky neni špatný nápad, určitě to zkuste, ale kdo ví, třeba to už nebude potřeba 🙂

lenka5731
18. zář 2011

Ahoj holky,

před chvílí jsme se vrátili z pohotovosti, protože se mi začaly několikrát za den objevovat silné křeče a při těch křečích jsem krvácela 😒 Já už jsem z těch neustálých návštěv doktora tak ve stresu, že vůbec nejsem schopná pořádně vnímat, co mi tam řekli a udělat si z toho nějaký závěr 😲 😒 Mám za to, že doktor říkal, že v děloze není nic, co by se mělo opakovaně vyčistit, ale že děloha je pořád ehm prosáklá? (to slovo jsem už taky zapomněla). Přitom do zprávy napsal: d.d. lehce dilat. s obsahem spíše koagul. rezidua neprk. (to si překládám jako že tam něco je?) No já už jsem fakt mimo 😒 😎 😀 Jinak mi píchli injekci (ani nevím jakou, asi tu stejnou jako martinakl), dali mi protizánětlivé čípky a vzali krev na CRP (to si budu teprve volat). Jediný, co si pamatuju a čím jsem si jistá, že mám na pravém vaječníku 4 cm cystu 😲 To slyším poprvé, nechápu, kde se tam tak rychle vzala, v těhotenství o ní nikdo nemluvil. Už toho všeho mám dost. 😒

lenka5731
18. zář 2011

I se mi blbě sedí na tvrdé židli, to znamená, že pořád ještě nejsem ok. 😠 😒 No jak jsem říkala, že po první ms se začínáme snažit, tak teď už to tak optimisticky nevidím, myslím, že budu potřebovat aspoň další měsíc, abych se dala dokupy.

kixi
18. zář 2011

@lenka5731 ahojky, to je mi velmi lito, ale ver, ze se to vyresi. Take jsem byla po kazde navsteve pohotovosti vyrizena. Hlavne jen lez a nic nedelej. Ja jdu rano pro vysledky histologie a pak uz do prace. Dneska mam cely den popichavani v podbrisku a taky jsem z toho vynervovana. Merila sis teplotu? Kdy jdes na kotnrolu?

jane84
18. zář 2011

@martasl no Marti jak jsem napsala, že se u mě zatím nic moc nekoná, tak se mrcha rozjela na plné pecky 😠 musela jsem si lehnout. Ať žije ibalgin. Nobelovku tomu, kdo ho vyvinul

jane84
18. zář 2011

@lenka5731 ahoj, mrzí mě, že jsou pořád problémy. V podstatě máš ve zprávě, že děloha je stále rozšířená. Prosáklá znamená, že je bohatě zásobena cévami. Asi tam máš zbytky sraženin a možná se jim nedaří najít cestu ven. Kolik dní máš po revizi? Kdy čekáš MS?

lenka5731
18. zář 2011

@kixi teplotu jsem si neměřila, teplotu nemám. CRP mám zánětlivé markery 0 a krevní obraz ideální. 🙂 No aspoň něco je ideální 😀 Kontrolu u mého dr. mám až 6.10., ale kdyby něco, mám přijít kdykoliv. Takže jsem si vygooglila, že tam teda mám krevní sraženinu. Ale těžko říct, od čeho jsou ty bolesti, když mi řekl doktor o cystě, tak ta mě teď bolí pořád 😲 😒 Předtím jsem si namlouvala, že jsou to ovulační bolesti 😀

Tak ty už zítra do práce? Tak vykroč pravou nohou. To píchání snad nic nebude. Držím palce.

lenka5731
18. zář 2011

@jane84 na revizi jsem byla 1.9. MS jsem vždycky mívala po 28 dnech (i mimo antiko), ale je otázka, kdy dorazí teď...

jane84
18. zář 2011

@lenka5731 to jsi tedy 18DC, to by ještě tak prokrvená děloha být neměla. Asi ještě není úplně vyčištěná. Já bych si tipla, že ty sraženiny dělají trošku neplechu. Chtějí ven, ale čípek je zavřený. Proto křeče a když si prorazí cestu, trochu zakrvácíš. To je můj tip, s tím, že MS nebude asi nic moc příjemného, ale jak přijde, tak se ti uleví

martasl
18. zář 2011

Jani- 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ,je mi to moc líto...

lichtakova
18. zář 2011

@jane84 ale nééééééé 😢

kixi
18. zář 2011

@lenka5731 jj jdu, sice mam sem tam bolesti, ale to muzu z prace v nejhorsim odejit, ale potrebuju uz normalne fungovat a najet na bezny rezim...zitra napisu jak dopadly vysledky. Kdy si jdes ty? Drz se a kdyby neco, upaluj k lekari!

martinakl
18. zář 2011

@maximka33 Ahoj, jj, zjistim. Akorat ona je ted s detma (je to ucitelka) v Anglii. Vraci se, myslim, za tyden. Tak dam vedet, pokud nezapomenu 🙂 Kdyztak se pipomen 😉

jane84
18. zář 2011

@martasl @lichtakova jak už jsem dřív rezignovala a MS mi až tolik nevadila. Ale dnes jsem to obrečela. tajně jsem doufala. Holt se budu muset co nejdřív objednat k dr

barbarucha
18. zář 2011

@jane84 Sakra to je škoda. Sakra. Sakra. Sakra.

vanilka31
18. zář 2011

Já hlásím, že mi ms taky dorazila a první cyklus s clostilem nevyšel. Byla jsem hodně zklamaná, ale zítra už zobu další clostil a budu zase doufat!

maximka33
18. zář 2011

Jani, tak to mě mrzí, že se mrcha rozběhla.... ach jo!
Marti, ty by sis to už taky zasloužila!
Leni, tak to jsou trable, asi sis už užila dost ☹ držím palečky, ať jsi už zase v pořádku!!!!
tak beru duphaston, asi v blbou dobu, ale už to doberu. aspoň že na sobě necítím žádné nepříjemné vedlejší účinky.

mpetula
18. zář 2011

@jane84 Jani, to je mi líto s tou mrchou, ach jo. Chápu jak ti je, taky jsem kolikrát v poho a beru to sportovně, ale pak je měsíc, kdy si začnu z ,,nějakého příznaku" myslet, že to třeba vyšlo a pak dorazí mrcha a taky jsem z toho špatná. Tak se drž, zítra už ude líp.

safea7
19. zář 2011

@jane84 Ahojky,moc mě to mrzí a asi jsem teď prožívala to samé co ty ☹ ,od devátého jsem měla snad všechny příznaky těhu,včera ráno jsem začala špinit,tak jsem si myslela,že je to uhnizďování,ale v noci jsem už krvácela,mám ale takovou tmavou krev,jakou jsem ještě neměla a nejhorší je,že příznaky přetrvávaj ☹ No nic hlásím tedy 2DC 😒

safea7
19. zář 2011

HOLKY já zas padám do slušný depky. ☹ Pořád se neumím odbloknout a nemyslet na to jak moc toužíme po mimi,ale začínám mít strach i proto,že je mi už 33 a jako mladá jsem žádné problémy nemela 😒 Tak strašně chci být silná,ale místo toho jsem každym dnem zas o neco slabší ☹

sarykbrok
19. zář 2011

Ahoj holky, některé mě trochu znáte, jsem v horní tabulce, pravidelně vás tu pročítám, jen nepíšu. Mrzí mě moc, že zase přibylo plno holek s podobným zážitkem ☹ ☹ ☹ Chtěla bych vám dodat trochu optimismu. Osobně mám za sebou potrat ve 21.tt, náš chlapeček byl geneticky nemocný, proto jsem podstoupila indukovaný potrat. Můžu říct, že mi to tak otřáslo životem jako nic jiného, ať jsem chtěla sebevíc, táhlo se to se mnou měsíce, vlastně s tím nejsem do dneška smířená, ale nevzdali jsme to. Po 9.měsících se zadařilo a čekáme zase chlapečka. Jsem teď v 6. měsíci, plná strachu zda vše dobře dopadne, ale snažím se věřit. I toto těhotenství nám přineslo v první polovině plno nervů a strachu, ale vše dopadlo na štěstí dobře. Dle screeningu jsem měla opět vysoké riziko a to dokonce 50:50, že je opět všechno špatně. Připadala jsem si jak ve špatném snu, na štěstí jsem se probudila a vše bylo v pořádku. Dle posledních výsledků čekáme zdravého chlapečka. Život si s náma prostě někdy pěkně zahrává 😢 Všem vám tu ze srdce přeji, aby i váš smutný začátek měl konec v podobě vytouženého miminka. 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
19. zář 2011

@jane84 Ahoj Jani objednej se hned, obvykle ze zacatku cyklu delaji vsechna vysetreni - hormonalni profil apod. treba by se to stihlo jeste tento cyklus a nemusela by si cekat dalsi mesic!!! a nemysli hned na ivf a jine veci, uvidis, ze to bude v poradku a doktorka vam pomuze. taky jsem se bala, ale pujde to uvidis, zatni zuby a volej HNED!!!

safea7
19. zář 2011

@sarykbrok Určitě nejen za sebe ti moc děkuji za povzbuzení a hlavně ti přeji ať už je vše jen a jen v tom nejlepším pořádku a za pár měsíců máš v náručí ten nejvzácnější a nejkrásnější poklad světa 🙂 A k tomu všemu nekonečno zdravíčka a štěstíčka!!!!!!!

kixi
19. zář 2011

Ahojky holky, dnes mam za sebou posledni kontrolu po tech mych dvou revizich a vysledky z histologie. Ty jsou negativni. Zaroven mi pani doktorka rekla, ze se muzu zacit snazit po druhe MS, coz je za nejakych 6 tydnu - juchuuuuuuuuuu 😀

lenka5731
19. zář 2011

@kixi Gratuluju k dobrým zprávám 🙂

leeena_4
19. zář 2011

@lenka5731 ach jo, kočko ty to tedy nemáš jedoduché, to mě mrzí, že máš takové komplikace. Lékařským zprávám nerozumím, ale když říkal, že v děloze nic není, věřila bych mu. Nemůžeš krvácet z té cysty? já když jsem měla cystu, tak jsem taky krvácela a ona tím odešla.
@kixi super výsledky kontroly 😵 Tak ještě tu mrchu, viď? 🙂
Holky my jsme měli krušný víkend. Manžel se trošku opil a konečně jsme si o naší ztrátě popovídali a já zjistila, jak moc ho to bolí a je mi to strašně líto. Navíc se u nich v práci bude propouštět a možná i on dostane výpověď, tak je z toho smutný a připadá si k ničemu a přitom je to úžasný chlap. Nevím, jak mu pomoct a je mi z toho smutno. Já jsem si vlastně až do včerejška neuvědomovala, že může cítít taky tak velkou bolest, jako já. Jen se snaží být silný a být tu pro mě a nedávat to najevo. Je to úžasný chlap a štve mě, že se nám smůla lepí na paty :-/

kixi
19. zář 2011

@leeena_4 jj, jsem uz konecne v praci a je to tu fajn, zacinam verit, ze bude konecne lip, dneska me to opravdu odrazilo od dna...Co ty, uz ji take pomalu ocekavas, ze? Co se tyka manzela, moc me to mrzi...my se o tom moc nebavili, muj muz je velky optimista a podobne veci se snazi potlacit. Naznacil me, ze ho to take mrzi, ale ze bude lepsi, kdyz na to nebudem myslet. Urcite se to vse vyresi, je skvele, ze o tom mluvite a spolecne to urcite zvladnete. Drzim moc pesti.

leeena_4
19. zář 2011

@kixi jojo, taky na ní čekám a těším se. Jsem zvědavá, kdy dorazí. Před otěhotněním jsem s tím měla problém. Manžel je taky ohromný optimista a snažil se to neřešit, ale viděla jsem na něm, jak je smutný, tak jsem ho přesvědčila, aby o tom se mnou mluvil a řekl mi, co ho trápí. Tak spustil a prý se mu i ulevilo, tak jsem moc ráda. Jen mě hrozně mrzí, že to taky prožívá jako já a trápí se s tím. I když ono v opilosti to člověk moc prožívá, takže za normálních okolností, je to taky usměvavý miláček. A s tou prací to budeme muset nějak vymyslet. Je mi ho líto. Výpověď si nezaslouží a chlapi to hůř nesou, když nemají práci.

martinakl
19. zář 2011

Ahoj holky. Tak jsme dneska byli na krvi na genetice. Mimi melo snad vsechny syndromy - Turner, Klinefert, Down, Edwards, Patau. Vlastne bylo vsechno spatne. Misto 23 paru chromozomu tam bylo 21 trojic a 2 pary, coz proste nemohlo prezit. Je s spis s podivem, ze se vyvijelo tak dlouho (13 tydnu, zjistili jsme to az v 15.). Jenze tohle mi proste neprijde jako nahoda ☹ Vysledky budou az za mesic. A byla to holcicka ☹

leeena_4
19. zář 2011

@sarykbrok umím si představit, jak strašné to bylo, když ti poduhé řekli, že je to 50:50, ale jsem moc ráda, že jsi se z toho snu tentokrát probudila a čekáte zdravého chlapečky. Je to povzbuzení pro nás ostatní 😵