Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mpetula
16. říj 2011

@jane84 Jani, tak že by 😵 😵 Moooc držím palce, ať už nedorazí 😉 🙂 😵

barbarucha
16. říj 2011

@jane84 Taky držím palce, ať si dá mrška hooooooodně dlouhou dovolenou! 😉

zandi78
16. říj 2011

to by byla skvělá zpráva, kdyby mrška nedorazaila, Jane84! Držím pěsti-aby sis na ní počkala minimálně 10-11 měsíců 😎

ladydi
17. říj 2011

Zdravím Berušky po ránu

@jane84 držím palečky aby se povedlo 😉 a mrcha nedorazila, testík jsi zkoušela??

chci se zeptat, je možný, že mě dneska bolý prsa?? To se teď po té revizi budou zase bolestivě odlejvat?? nebo co to je?? 😅 3piním teda nic moc, ale jsem za to ráda, alespoň se zbavím těch blbejch vložek co tu mám už takovou dobu. Jo a chci se zeptat na tamóny, můžu je už při první MS použít?? Já ty vložky totiž bytostně nesnáším.

ladydi
17. říj 2011

@kixi jako ještě Ti od revize nedorazila MS a pustili jste se do snažílkování?? Jinak zánět močáku je dost cítit když čůráš, bolí to, ale já doporučuju brusinkovej džus od relaxu, jednu dobu jsem na to trpěla a bylo to to nejlepší, co mi nejrychlejš zabralo. Tenkrát ještě žádný tabletky nedělaly, dneska bych to asi nakombinovala 😉

kixi
17. říj 2011

@ladydi neee, vubec se nesnazime 🙂 jen jsme porusili pust na konci sestinedeli, ale samozrejme jsme davali pozor.... 🙂

ladydi
17. říj 2011

@kixi no mě sestra v nemocnici řekla, že půst nemusíme dodržovat celou dobu, že stačí týden po zákroku, že prostě až nebudu špinit, tak s opatrností můžeme sexíkovat. No popravdě včera jsme měli dost hard peting, my už ten půst měli hrozně dlouho, jak jsem nevěděla na čem jsem, nic jsme neprovozovali...

lichtakova
17. říj 2011

@jane84 jsem moc zvědavá a držím pěsti 🙂)))))))

kixi
17. říj 2011

@ladydi jj, no ja se na to cele sestinedeli vubec necitila a pred tim jsme meli taky pust hodne dlouho...telo si asi rekne samo 🙂

ladydi
17. říj 2011

@kixi když já jsem na ten sexík docela dost zatížená 😅 😕 já prostě bez toho být nemůžu. Je fakt že poi porodu by mi nevadil roční půst, ale to bylo z nevyspání a jak jsem furt lítala kolem malé a neustále kojila, nebyla ani minimální chuť, ale jinak jsem na sex víc než manžel.

deyana
17. říj 2011

ahoj holky, promiňte že se vám sem lezu, já oproti vám nemám co mluvit, nicméně mám za sebou 2 velmi časné potraty (odešlo samo), a třetí prožívám nyní, resp. po utrogestanu, který ode dneška kvůli nízkému hcg neberu(5tt), čekám na krvácení a modlím se, abych nemusela na revizi.. chtěla bych se zeptat, jestli se vám to taky někomu takhle stávalo opakovaně a co s vámi doktoři dělali? léčili to nějak, pomohli k otěhotnění? a jestli víte, za jak dlouho bych se měla rozkrvácet po tom utrogestanu? budu vděčná za jakékoliv příspěvky.. díky

ladydi
17. říj 2011

@deyana ahojky, já tu jsem poměrně hodně nová, ale myslím že se tad nikdo nebude zlobit, žes napsala. Holky jsou tu moc hodný a to že jsi neměla revizi a potratila jsi vždy tak brzy, neznamená, že jsi neprožila žádnou ztrátu. Prosím Tě, můžu vědět co všechno bereš na tu podporu těhotenství?? I jako vitamínky. Přijde mi to dost divný takhle 3x za sebou 😕 A co gyndr na to?

deyana
17. říj 2011

@ladydi ahoj, po ovu (zjišťuju měřením BT a čekám ještě 2 dny po, než začnu brát) utrogestan na udržení, jinak od 1 do cca 8-9DC (po dobu MS, záleží jestli je po potratu nebo ne) piju kontryhel a jinak beru kyselinu listovou a železo. Dr. to zatím žádný neřešil, dali utrogestan, vzali krev a dneska mi řekl, že už v pátek z té krve to bylo málo. Teď jak tam půjdu, tak se rovnou objednám na "pohovor", protože už to chci začít řešit, připadá mi, že to prostě nestačí, a tak aby mi dali i něco dalšího, prostě je mi taky divný, že to takhle vždycky dopadne..

ladydi
17. říj 2011

@deyana no BT jsem taky měřila při prvním těhu a pak i při ročních pokusech o druhé, brala jsem Clostík na a Duphaston. Ale u mě byl problém nezralá vajíčka, u Tebe to spíš vypadá, že se miminko nemůže zahnízdit, že Ti tam nenaroste, teď už nevím jestli to je sliznice aby se mělo kde uhnízdit. Už to jsou dva roky co jsem to nestudovala raději. Mě gyndr naordinoval teda hned listovku, DHA a vit E když jsem za ním přišla že chceme mimčo. Zkus si koupit i to E a jistě bych teda trvala na tom, aby se na Tebe nějak už podívali. Tím E nic nezkazíš a je dobré i na Tvoje srdce podle toho co jsem tam četla a není drahé. A jak dlouho se cca snažíte?

lorreine
17. říj 2011

@deyana Ahojky, mrzí ma, že to musíš prežívať takto opakovane...vítam Ťa v tejto smutnej diskusii a posielam veľa sily...
Každopádne by sa to malo v Tvojom prípade riešiť. Nieje to normálne 3 x časný potrat. Určite potrebuješ hormonálny profil a Ty aj partner genetické vyšetrenie...najlepšie Ti to povie doktor. Ak sa ten Tvoj doktor k tomu nemá, tak bude najlepšie, ak sa porozhliadaš po inom...držím palce.

deyana
17. říj 2011

@ladydi děkuju, nakoupím cokoliv, hlavně ať už se zadaří 🙂 Snažíme se teď 10 měsíců (měli jsme teda asi 2 menší přestávky, kdy jsem to vzdávala a nevěnovala tomu tak velkou pozornost).. ale v podstatě těch 10 měs. a za tu dobu 3. potrat

@lorreine děkuju, hrozně to bolí, už jsem myslela, že to konečně vyjde, ale oproti většině z vás, nemám co naříkat..
Docházím do nemocnice, a tam je každý den někdo jiný, takže uvidím na koho padnu, ale vypadá to, že si mě vezme pod svá křídla přímo pan primář, byla jsem u něho v pátek a dneska jsem na něho narazila znovu s telefonátem, takže budu doufat, že konečně někdo udělá nějaké testy a zjistí příčinu..

ladydi
17. říj 2011

@deyana no to je mazec, Ty nemáš svého gyndra? Jej, tak to by chtělo aby si Tě hlídal někdo konkrétní už. Pokaždé někdo jiný, to není k ničemu. Dle mého mlého názoru, teda. A jinak 10.měsíců není zas tak krátká doba rozhodně, takže přitlačit na gyndra. A jen tak mimo mísu, Ty jsi Diana??

lorreine
17. říj 2011

@deyana Chápem, ako sa cítiš. Mám síce za sebou "iba" jeden potrat, ale bolesť to je strašná... Určite si vyšetrenie vydupaj, ak by ho nechceli urobiť. Je viac než jasné, že niečo nieje v poriadku. Čím skor zistia, o čo ide, tým skor sa to može začať riešiť...

deyana
17. říj 2011

@ladydi Dcera je Diana 🙂 Já mám svoji Dr., ale ta tam bývá jen myslím středy a čtvrtky, a já tam musela jít v pátek a dneska jsem volala, a taky tam nebyla, takže tak 🙂 ono se jí trefit zrovna když tam je, je docela umění, ale proto chci teď jít ve středu, a doufám, že ji tam chytnu.. 😉 pak už se budu objednávat, takže ji neminu, to jen teďka.. 😉

@lorreine a u tebe se příčina zjistila nebo zjišťuje?

ladydi
17. říj 2011

@deyana podle nicku mi to přišlo, není to moc časté jméno 😉 i když my jsme doma dvě. Tak to pak jo, hlavně ať už zjistí ,co Ti chybí, protože jak píše @lorreine něco není v pořádku a mělo by se to řešit.

cuddle
17. říj 2011

hezky pondělí, víkend utekl jako voda - no a moje MS se stále neuráčila mě navštívit, takže po domluvě v CARu valím zítra opět na ultrazvuk, co jako ta moje sliznice na nás zkouší ......
no po víkendové návštěvě u tchyně jsem dostala studenou sprchu a opět měla slzy v očích, když jsme se teda dozvěděli, že si letos nemáme dělat žádný starosti s dárky, že oni budou od teď kupovat dárky už jen vnukům...no takže super, hned jsem viděla vedle sebe těhotnou švagrovou s dvojčátky, druhá švagrová má 2letýho klučinu a druhé teď asi plánují, tak čekám, že o Vánocích ohlasí , že je těhu taky - no tak ještěže my je nic nebudeme stát..... normálně se mě to dotklo - ne že bych po nich něco chtěla, ale přišlo mi to líto a to už jsem myslela, že jsem tu hormonální válku vybojovala....a prdlajs... ☹

cuddle
17. říj 2011

@sem teda ten tvůj manža se drží, ten můj se nebránil 😀 😀 😀

deyana
17. říj 2011

@ladydi já ten nick mám asi tak 8 let, a dceři jsou dva 🙂 tak nějak asi podvědomě se mi i to jméno líbilo, je to prostě moje princeznička 🙂

safea7
17. říj 2011

@sem Vidíš to mě vlastně ani nenapadlo,že by na tom mohlo být něco dobrého 😀

safea7
17. říj 2011

@jane84 Myslím na Tebe 🙂 Zasloužíš si to mooooooooooooooooooooooc 🙂

barbarucha
17. říj 2011

@cuddle Ahoj, kašli na tchýni, aspoň si nemusíš dělat starosti s dárky pro ně 😉
Jestli to ví, že jste přišli o mimčo, tak je to od ní pěkně bezohledné. No a jestli to neví, tak řeší nějaké svoje problémy a to dost neobratně. Vždyť s nima na Vánoce být nemusíte, ne? Já bych Vánoce se skupinou těhulí asi nevydejchala. Mají to být svátky, kdy je Ti dobře, tak si to přizpůsob, jak to bude nejlepší pro Tebe. Na nějaké slušnosti ke tchýni bych po tomhle projevu zapomněla.

cuddle
17. říj 2011

@barbarucha ví to - mozna ji to nedoslo , nevím
no nebudu s nima ani za nic, pojedu k nasim, a manzel to pochopi - samy zatim taky byt nechceme
no a ono uz ty dvojcata tou dobou budou venku, takze by to bylo s dvema mesicnima miminkama....ale to taky nedam....

kixi
17. říj 2011

@cuddle ahojky, vidim, ze take stale cekas na MS...ja 43 DC a porad nic...myslis ze mam jit taky na kontrolu? Zatim jsem tomu nechavala volny prubeh...

barbarucha
17. říj 2011

@cuddle Chápu dost přesně. Na akce, kde se sejde mama club (vidíš, už mám pro skupiny čerstvých maminek i přezdívku ☹ ) z důvodu zachování duševního zdraví nejezdím 😉 a to už nějakou dobu. Nejdřív protože jsem dlouho nemohla otěhu a nevydejchávala jsem ten těhotenský rauš jiných žen a teď ze zřejmých důvodů pokračuju.
No a někdy se to semele někde, kde to nečekáš, jako třeba u tchýně.
My jeli zase tenhle rok na Silvestra k příbuzným, který jsou moc fajn a maj malou holčičku, tak jsem se vybavila morální silou na jedno mimino a ejhle, v ten samý den porodila mužova sestra a ta milá příbuzná nám oznámila, že je znovu těhotná a začali v naší přítomnosti telefonovat a oznamovat celé rodině. To jsem si musela odskočit se na půl dne pořádně vybrečet. 😝

barbarucha
17. říj 2011

@cuddle Jinak, proti čerstvým maminkám a těhulím nic nemám, akorát mě to rozesmutňuje. Sama se nemůžu dočkat, až do mama klubu vstoupím 🙂