Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

herbie
3. lis 2011

ahoj holky zdravim vas tak mam uz asi posledni den mrchu dneska jsem byla na tom velkym ultrazvuku tak vysledky doktor zavola do 3-5 dnu tak jsem zvedava, taky uz 3 den jim ty prasky dva denne a zatim jsem v pohode zadny spatny priznaky na sobe nevidim hahahaha

barbarucha
3. lis 2011

@herbie Ahoj Herbie, tak to je super, že už se to hejbe!

herbie
4. lis 2011

ahoj barbarucha, jj hejbe tak snad budu mit dobry zpravy a kdyz ne tak doufam, ze se mi to rychle vyleci 😀 at jsem v cajku do leta prasky nejak zacinaji zabirat nebo mam naladu pod psa a akorat jsem se pohadala s pritelem grrrr jsem nejaka nastvana porad ach jo .... 😒

barbarucha
4. lis 2011

@herbie Tak to už pracjou hormony 🙂

jahudka80
4. lis 2011

Holky zdravím vás všechny, zítra bude mít malá 2měs. večer jsem jí vážila a má 3710g 🙂

@helcenka kojit po 2h juuu tak to tě obdivuji, po tom co malá sosala hodinu 8x denně a ještě jsem dokrmovala protože měla málo (50ml) a ještě furt blindila tak jsem se na kojení vyprdla a odsávám mléko odsávačkou mám za den cca 400ml a zbytek nutrilon a přidávám nutriton proti blinkání. No uvidím jak dlouho budu tohle praktikovat 😀 ale zatím to jde.Mája od té doby co máme mimi je už podruhé nemocná 😠 a to celé 3 roky nemarodila a jen máme mimi tak je furt nemocná a to nechodí do školky kde by to mohla chytit. 😖 Přeji tobě brzké uzdravení 😉
@mircisek čtvercovak mám 20 a už se mi moc používat nechtěj 😀 mám ty 70x70 a na novosklad jsou nějaké malé, a ty kalhotkové jsou pohodlnější- těch moc nemám budu muset nějaké dokoupit. Nejlepší je když malou přebalím jdu ohřát mléko a ona vehementně tlačí a pokajdí se, tak já jí zas přebalím 😀 peru skoro každej den a když jeden den neperu tak mám druhej den 2pračky, ale jinak musím říct že jsem s látkovkama spokojená jen tedy na ven dávám pamprsku, ale až dojdou budu asi taky látkové (snad nebude miminku zima). Nejlepší jsou anavy ale za 400kč aby nebyly že ? 😀 😀 😀

berenik
4. lis 2011

@barbarucha jak u tebe, ozyva se MS nebo je klid?
Me dnes prisla MS. Uz jsem jeji prichod 2 dny tusila, ale stejne jsem cekala ji az tak v nedeli. Tenhle cyklus slo stejne vse jinak (a to jsem to nemela nikdy podle sablony). Ovulaci jsem nezaznamenala. Bud byla dost pozde (tak pred 7 dny) nebo vubec. Brala jsem ale od 17.dne Duphaston, tak mozna proto.
tento cyklus nebudu teploty merit, protoze budeme na dovolene a budeme cestovat. Tak vubec netusim co zmena casovych pasem a teplot udela s BT. Koupila jsem si ovu testy, tak uvidim co ukazou. Bylo by krasne kdyby jsme si privezli mimi z dovolene.

@jane84 muzes mi prosim napsat 1DC? dekuji

barbarucha
4. lis 2011

@berenik Tak to ti moc přeju 🙂
U mě nic, totální zaseklost, ztuhlý záda, bolesti břicha, testy už jsem teď vzdala. Počkám do pondělí a pak se rozhodnu, co dál.

mircisek
4. lis 2011

@jahudka80 Mně právě nějak víc vyhovujou ty čtvercovky. Mám ho zabalenýho hrozným fofrem. To není možný, aby jí byly malý. 😨 Davulka má 7.790g a ještě pořád se mi do toho v pohodě vejde. Teda ty malý 70x70 jsou už taktak, ale ty větší v pohodě. Když jdeme jen na prochajdu, tak mu do toho lupnu vkládačku. Na noc má bambusku-čtvercovku. V noci většinou nepřebaluju, protože malej hodně čurdí až k ránu a taky by se mi moc probudil. Jen mi teď už dvakrát protekly vlňáky, asi jak se víc mele, tak tu plínku natlačí nahoru na záda a už je nehoda. Jaký máš svrchňáky? Já budu muset nakoupit nový. Mám Imse Vimse, ale z těch jedněch už mi vyrostl a dvoje mi stačit nebudou. 😅 Plínky peru tak obden. Ty čtvercovky jsou přece jen míň objemný. 😀

berenik
4. lis 2011

@barbarucha jsi mila, dekuji. je to naprd, kdyz MS neni tak ji chci, kdyz MS je tak ji nechci. A nejsi treba nachlazena nebo tak, ze se by se ti opozdila.

jahudka80
4. lis 2011

@mircisek máme http://www.branakdetem.cz/thirsties-duowrap-ros... a tedy až vel.2 ale když má anavy tak jí ty kalhotky sedí, když dám látkovku jen 70x70 bez vložky tak má vršek s pleny fuzzi bunz ale je za 2h durch, a když má čtvercovku s vložkou tak kalhotky TOTS WRAP a tedy přebaluji okolo 23h a pak okolo 4h a na noc jedině anavy s vložkou na noc jinak by mě po těch 5-6h spánku protekla a hlavně se pokajdí a to v tom vydržím max 3h a dožaduje se přebalení. Tak jí nakrmím ona se pokajdí ale nepřebalím protože by se mi poblindila tak přebalím buď za hodinu a nebo když usne tak až se vzbudí. Na ven jí budu taky dávat asi anavy, ale mám jen 4ks ☹ potřebuji ještě nějaké nakoupit, ty co má 6ks tak jsou tak do 6kg. Chtěla jsem bambusky http://www.branakdetem.cz/baby-lucy-bambusova-p... našla jsem slovenský obchod kde výjde o 40kč levněji... no uvidím . Já když složím novosklad bez vložky tak je hned pročůraná 😀

jahudka80
4. lis 2011

@mircisek jo a dáváš separační vložku?? Kde jsi je kupovala ?? Prý je mají v lékárně jedna paní mi říkala prý obyč 100ks za 35kč

mircisek
4. lis 2011

@jahudka80 Já je dávám jen na noc. Davísek kajdí celkem málo, maximálně jednou denně. Mám Imse Vimse, protože jsem je koupila na Mimibazaru od maminky, který se odplenkovalo dítě. Ale pak je budu kupovat v lékárně, ale ještě jsem to nezjišťovala.

maximka33
4. lis 2011

ahoj, kdepak máme Janičku? chybí tu tabulka.

martasl
4. lis 2011

ahoj holky 😉
jahudko,malá je kouzelná.kolik měří?připadne mi nějaká dlouhá. 😀 .jo ty anavy se šijou ve Velkých Opatovicích,tam jsem bydlela 24 let než jsme se přestěhovali.Kámoška je šije a mají fakt nádherný.

holky,já měla ms 2 dny a dnes jen když se utřu na papíře.chápee to??co to má zase znamenat?? 😠 😠 😠

werinka1
4. lis 2011

Ahojky, zdravím všechny. Prosím o radu. Končí mi 2 porevizní a stejně jako první je o něco delší. Myslíte že je to ještě možný kvůli revizi? Předtím jsem měla MS tak 4 dny krev a postupně do šestého, sedmého dne ustupující špinění. No a teď po revizi, ještě šestý den krev 😒 Sice to neni moc, už to ustupuje, ale prostě o den je to určitě delší. Ale jinak silnější neni (naštěstí). Díky za zkušenosti 🙂

herbie
4. lis 2011

jahudko mala je krasna jak uz vyrostla barbarucha jj asi uz to nejak pracuje nebo vcera jsem se zavrela do koupelky a zacla brecet po ty hadce ale jenom na 3 min asi a pak uz zase bylo dobre jeeee doufam, ze to nebude na dennim poradku tohle jsem ted i nejaka litostiva jako vsechno si moc beru a moc premyslim o vsem 😀 😀 😀 mi hrabe asi......v pondeli jsem objednana na tu akupunkturu mela jsem jit dneska uz ale neni mi dobre prsi tu a boli me v krku ......

maximka33
4. lis 2011

@werinka1 ahoj, myslím, že to není nic neobvyklého, brzy to přejde 🙂

maximka33
4. lis 2011

@jahudka80 ahojky, to jsem ráda, že ti vyhovují kalhotovky, já je měla furt. a spoustu koupených z druhé ruky. až jsem pak další prodávala 🙂 jinak separačky jsem nejdřív dávala celulozové myslím, ty byly dražší. a pak klidně i ty obyčejné.
@barbarucha jakou zaseklost? a příznaky???

mircisek
4. lis 2011

@martasl Ty jsi z Velkých Opatovic? Naši jsou z Jevíčka a manželovi rodiče z Jaroměřic. Svět je tak neuvěřitelně malej. Minulej týden jsme zrovna byli v Jaroměřicích a koho tam nepotkám. Maminku od nás ze školky. 😉
@werinka1 Po porodu a po revizích můžeš mít úplně jinou MS než předtím. Bohužel, ale je to normální. 😖

barbarucha
4. lis 2011

@maximka33 Čau, ale trapčím tady s vynechanou ms (3 dny po ) a negativníma testama (ani duch). A dneska mi teda začalo být vážně špatně. Rozbolelo mě rameno (bývalé zranění) tak, že prakticky nezvednu ruku a píchá mě v žaludku, jako bych snědla něco dost jedovatýho (strava vyloženě dietní). Motám se tady jako moucha a odpoledne jsem asi na tři hodiny padla za vlast. Příznaky těhu, jako jsem měla minule, prakticky žádné, strašně slabé bolení v prsou, ale s minulým se to nedá srovnat 😀 To by mě teda vážně zajímalo, co se děje. Čekala jsem ms nebo těhu. A místo toho zase takovýhle šoky 😖

werinka1
4. lis 2011

@maximka33
@mircisek Děkuju, no, budu doufat, že se to srovná, tohle se mi nelíbí 😠

maximka33
4. lis 2011

@barbarucha teda, to je vážně divné... kdybys to měla krátce po potratu, tak bych myslela, že to jsou ještě nesrovnané hormony. je to o ničem, co? jenom aby se ti nerozhodil cyklus jako mně 😒

barbarucha
4. lis 2011

@herbie Prší! Tak to je pomalu národní svátek, ne? A koukám, hormony zabírají 🙂 Jen se do toho pořádně polož, ať si to užiješ 🙂

barbarucha
4. lis 2011

@maximka33 Já ho měla před potratem pravidelnej jak hodinky a po něm zase. Nemoc, nenemoc. Tak mě to štve, že se to teď rozhodí. A hlavně ms ms vůbec nevypadá, že by se chystala. Potvora. Počkám do pondělí, zajdu si na krev, abych měla jistotu, že se těhu nekoná a půjdu do sauny. To zabrat prostě musí. 😎

barbarucha
4. lis 2011

@berenik Nachlazená jsem nebyla. Bylo mi dobře, jak už dlouho ne. Teda jen do včerejška 😒 Včera jsem to gůglovala, z jakých důvodů může být to zpoždění a když vynechám takové ty hrůzy jako nějaké cysty a tak, tak se nabízí, že se buňky oplodnily, ale buď jsou nějaké špatné nebo se prostě nestačily zavrtat (protože hcg prý vzniká po zavrtání do sliznice) a za pár dní to s nějakou řádnou ms odejde. Trochu pakárna. Na druhou stranu je hezký, že se aspoň potkaly. Teda tak si to aspoň představuju 🙂
Kam jedete? Budu vám tiše a přejícně závidět 😎

barbarucha
4. lis 2011

@werinka1 Weri, to je normální. Druhá porevizní pořád ještě dočišťuje, tak to nijak nezastavuj, je dobře, že se to vyčistí.

jahudka80
4. lis 2011

holky manža byl s Májou na pohotovosti má 39,5C jsem fakt naštvaná protože nikdy nemarodila a teď když to opradu nejmíň potřebuji když máme doma mimi tak je furt nemocná ☹
@herbie no jo roste holka jedna, když sní lítám v noci po ložnici aby si odkrkla tak už se docela pronese 😀 a to je ještě drobek oproti jinejm

@mircisek je to pro mě rychlejší, než jí zamotám do té čtvercovky 😀 tak to dá kolikrát zabrat 😀 . Taky mám plenky z bazárku 😉 ale anavy a ještě pár nových.
@martasl jsou to nejlepší plenečky co doma mám , jen ta cena no...ale zas když si vemu že bych si jich koupila 15ks tak mám na celé 2roky vystaráno za 6tis. jsou od 3-15kg. papírovky mě vyšly přez 20tis. 😉 No teď nevím kolik měří manža říkal že je nějaká dlouhá na poslední kontrole u Dr.měla 51cm - když se narodila tak 44cm
@maximka33 a ty separačky kupuješ přez net?? Ze začátku jsou prý na nic (říkala mi jedna mamina, že to stejně proteče... no mi po tom zahušťovadle mléka máme stoličku jak vanilkovou zmrzlinu 😀 zatím tedy separačky nedávám ale asi začnu.
@werinka1 já bych řekla že je to normálka. Já měla taky ms 4dny a z toho jen 2 krvácela a 2 max.3špinila a teď po porodu jsem měla ms 8dní 😝 neboj ono se to zas upraví 😉

maximka33
4. lis 2011

@jahudka80 Leontýnka krásně roste, ještě by mohla trošku i na váze. náš kluk měl už 5 kilo ve 2 měscících (porodní váha 3 kg). jinak separačky hlavně přes net, protože jsem se nikam moc nedostala. možná že to prodávají i v lékárnách, to jsem nezjišťovala. ale je akt, že dokud byla každá druhá plenka pokakaná, tak nemělo cenu to tam dávat 🙂 hlavně je dobré, aby se daly splachovat rovnou do záchodu, ušetří to čas. některé se musí vyhazovat do koše, protože se tak rychle nerozloží a mohly by zatěžovat spodní vodu a tak.
jo a s Maruškou, dávala bych něco na zlepšení imunity, my dáváme multi-sanostol sirup, je to i na nechutenství. potřebuji, aby mi kluk přibral. nebo vitaminové bonbonky, to taky letí.

jahudka80
4. lis 2011

@maximka33 No jo Lea papá a přibírá teď dokonce 32g denně, ze začátku mi zhubla 2,3kg a pomalu šla nahoru páč jsem kojila a kojila a ona blindila a blindila.Dr.říkala ze začátku že přibírá málo že budu muset dokrmovat tak jsem o dokrmu nechtěla ani slyšet .Teď mléko odstříkávám a míchám s UM a zahustuji. Malá už tolik neblinká jen sem tam a hlavně je spokojená a hezky spinká. 🙂 . Mája dobaštila vibovit a dnes jsem kupovala marťánky no a dokud nejedla žádné takové blbiny tak byla zdravá za celé 3roky měla asi 4x rýmu, bez teplot... a teď před 14dny ATB, a teď zas horečky ☹

maximka33
4. lis 2011

@jahudka80 koukám na fotečky, plenečky jsou ještě trochu větší 🙂 vím, že se mi stávalo, že občas protekly mezi nožičkama, tvoje jsou v phodě?