Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
8. lis 2011

@terrik super, že máte v pořádku výsledky, to je paráda 😉 😵

kixi
8. lis 2011

@terrik tak to rada slysim, mam to podobne...ja doufam, ze budu ok po druhe ms, pak se chci uz snazit 🙂 Drzim pesti!

terrik
8. lis 2011

@kixi Tak to taky držím pěstičky, ať do nového roku vkročíš i s pupíčkem 😎
@leeena-4 A teď už nás snad čeká jen růžová budoucnost 🙂 A doufám, všechny co jsme tady!

leeena_4
8. lis 2011

@terrik no jasně, samé jistoty a pozitiva 😉 😀

jahudka80
8. lis 2011

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/olomo...

tak tohle tedy je matka odložit 1,5leté dítě 😠 😠 😠 ☹

werinka1
8. lis 2011

@kixi Ahoj, jsme na tom stejně ☹ Akorát já už mam druhou porevizní. Ta první byla taky se špiněním skoro do ovulky, ale takové hodně slabé. Dnes jsem 10 DC, druhá MS a červenou jsem měla do 5 dne a doteď je to takové mezi. Trocha tmavé krve, spíš silnější špinění. Už sem volala dr., prej mam být ještě v klidu. Ale mě se to vůbec nelíbí 😠 Řikala, že by mi to musela zastavit hormonama a to by mi prej akorát rozhodila cyklus. Ale po další MS už jsem objednaná na laparku, tak se dovzvim, jestli je tam vše ok.

lorreine
8. lis 2011

@jahudka80 No urcite to pre nu nebolo lahke rozhodnutie. Ked citam, ze sa najde dieta v babyboxe, tak sa aspon tesim, ze dostane sancu u nejakej dobrej rodiny, ktora si dietatko velmi praje. Poznam par, ktory dostal dietatko, ktore bolo odlozene v babyboxe. Ale ked citam alebo pocujem, ze najdu niekde "odlozene" dietatko, ktore to neprezilo, tak to by som vrazdila. Babybox je nadej...pre dietatko aj pre pary, ktore nemozu mat deticky.

maximka33
8. lis 2011

@jahudka80 to je šílenost!!!!! absolutně to nikdy nepochopím..
holky, dnes jsem mluvila s paní ohledně horoskopu, říkala, že je teď nějaké blbé období na těhotnění, nedoporučuje dřív než v prosinci. a prý u mně vidí pannu nebo váhu, to zní taaaaak pozitivně 😵

mircisek
8. lis 2011

@jahudka80 Jak kdy. Mně totiž malej moc nečůrá, když spí, takže pokud jdu jen na prochajdu, tak je to celkem jedno. Pokud jdu na dýl, tak dám prostě jen do novoskladu vložku.

helcenka
8. lis 2011

@jahudka80 - Jahud, tak co Mája?

@kixi - jestli jsi měla první MS hodně silnou a to špinění, tak to nasvědčuje, že sliznice pěkně narostla, a že jsi se dobře dočistila. Já měla první MS tak strašně silnou, že jsem dva dny nemohla vylézt z domu. A měla jsem ji asi o tři dny déle než obvykle. Takže to určitě bude v pohodě.

martinakl
8. lis 2011

Ahoj holky. O vikendu jsem se bavila s kamaradkou medickou. Ja jsem totiz uplne na zacatku posledniho tehu brala silny antibiotika. Byla jsemna pohotovsti se zanetem mocaku, bylo mi hrozne zle. Jeste jsem nevedela, ze jsem tehu, ale upozornovala jsem doktory jak na prijmu, tak i urologa, ze bych mohla byt. Nejspis udelali jen test z moci (jestli vubec), ale nic vic. Dal mi nejaky prasky, tak jsem je brala, protoze ja doktorum verim (doted). Az pak jsem si precetla, ze tyto ATB se v tehu vubec nesmi a 4. den, co jsem je brala, jsem si udelala test a byl pozitivni, tak jsem prestala. Byla jsem na nej uz v te dobe nastvana, ale nejak jsem pak tomu nevenovala pozornost. Az po tom, co se stalo, to ve mne porad hlodalo. Zeptala jsem se te kamaradky a ona mi potvrdila, ze to ty prasky mohly zpusobit (i kdyz to uz se nezjisti) a ze mi rozhodne mel udelat krevni test, ze ktereho uz by to znat bylo. Tak ted nevim, co s tim. Jsem na nej hrozne nastvana. A nejvic me stve, ze tohle treba muze udelat i dalsim holkam a buhvi kolikrat uz neco takovyho udelal. Jenze co ja s tim ted zmuzu? Podat zalobu? Mozna by to pry smysl melo, ale nevim, jestli se mi do toho chce... Ja vim, ze to nemuselo byt tim, ale je to dost mozny a on proste udelal chybu. Co byste delaly vy?

lenka5731
8. lis 2011

@martinakl já bych se na to asi vykašlala, ač hodně nerada. 😒 těžko se teď zpětně prokáže přímá souvislost mezi ATB a vadami miminka. navíc oni to můžou popřít, žes je na to upozorňovala ☹

já teď řeším něco podobného, asi měsíc mě hodně bolí v krku, ale fakt hodně, zkouším na to ledacos, ale nic nepomohlo. je mi jasný, že doktorka mi na to dá atb. i s tím jsem si začala včera dělat ten test a říkala jsem si, že až to dostanu, začnu hned brát ty atb, abych zas na ovulaci v příštím cyklu byla "čistá". já vím, že některý atb se v těhu můžou, ale stejně ...

ale jinak já doktorům nevěřím ani trochu, s čím jsem se setkala v posledních měsících... to fakt nemám slov. Částečně jim věřím v Gennetu, ale to je vše ☹

martinakl
8. lis 2011

@lenka5731 Ja to mam v te nemocnici v dokumentaci, vim, ze to tam psali, ze je moznost tehotenstvi. Takze dokazat by to slo. Souvislost mezi postizenim miminka a ATB prokazat nejde, jen jde zpochybnit jeho postup a dokazat, ze udelal chybu...
Zkus caj z cerstveho zazvoru. Mne to skoro vzdycky na boleni v krku zabere a myslim, ze se to muze i v tehu 😉
Ja jsem taky nachcipana, tak toho vypiju kazdej den tak litr a je mi lip 🙂

maximka33
8. lis 2011

@martinakl Marti, vidím to podobně. Nechala bych to být... prostě není snadné odhalit těhotenství takhle brzy... a vůbec prokázat, že to mohlo mít špatné účinky. ono totiž skoro žádné léky nejsou testovány na těhotných, proto nejsou doporučované... no řekni, co bys z toho měla....
jinak když jsem byla v březnu u doktorky, koukala se na mě přes utz, neviděla nic, prý se chystá ms. no a ona už nedorazila. prostě ještě opravdu nebylo nic vidět.

martinakl
8. lis 2011

@maximka33 Ale ja nerikam, ze chci dokazat, ze to melo melo spatny vliv na tehotenstvi.. Jen ze mel udelat vsechno pro to, aby zjistil, jestli jsem, coz rozhodne neudelal, to musi bejt jasny vsem..

herbie
8. lis 2011

ahoj holky tak jsem vcera dobrala ty hormony na tu ovulku a zacnu je brat az pri dalsi ms cejtim to na vajecnikach ze se tam neco deje jako pri ovulce tak si ted musim delat testy ovulacni a dneska jsem byla na ty akupunture tak pani doktorka cinanka ktera mela plnou kancelar fotek miminek a maminek co jim pomohla k otehotneni tak to na me udelalo dojem a tak jsem ji rekla a vysvetlila problemy a tak me napichala na jehlicky dala mi na celo na hlavu na usi na ruce asi 10 na bricho a na nohy na zapesti pak mi na bricho dala takovy svetlo a z toho slo teplo a musela jsem 30 min relaxovat musim tam chodit 2 krat tydne pristich par tydnu taky mi rekla at denne chodim pravidelne 30 min ptala a rekla mi tolik veci az jsem koukala a dala my bylinky prasky ve dvouch krabickach a musim jist ted se podrzte 3 krat denne po 8 tabletkach a to jeste krat dva takze to znamena ze denne si vemu 48 prasku ale jsou malinkaty hrozne mam si je dat na hrst a zapit bylinky 😀 😀 kazdym dnem by mi mel zavolat muj gyndar a rict mi jak mi dopadl ten ultrazvuk drzte mi palce jsem se nejak rozepsala 😉

lenka5731
9. lis 2011

@martinakl mně to přijde "zbytečný". šetřila bych si energii na další boje a koukala spíš dopředu než zpátky. já mám taky pifku na všechny doktory, kteří mi až do návštěvy Gennetu v 12+2 tvrdili, že je vše v pořádku. Na pohotovosti jsem byla kvůli krvácení jako doma. Např. v 10+6 mi dělali ultrazvuk v nemocnici a v 12+1 mi ho dělal můj doktor a bylo podle nich vše v pořádku, haha. Nevím, kam při tom ultrazvuku koukali, asi z okna😲 , protože v Gennetu byl na ultrazvuku malý mutantek, a jestli o tom, co jsem viděla v Gennetu mohl někdo pár dní předtím prohlásit, že je to v pořádku, měl by vrátit diplom. Nejvtipnější na tom je, že jsem do Gennetu šla sama, bez jakýhokoliv doporučení, můj doktor na NT neposílá! Když jsem se vrátila do nemocnice s doporučením na revizi, tak doktory jako jediné zajímalo "proč jsem proboha šla do gennetu".

Nechala bych to být a vzala bych si z toho ponaučení do budoucna.

kixi
9. lis 2011

@helcenka Ahojky, jj mela jsem ji super silnou asi 3 dny, pak uz to ustavalo a ted sem tam jeste spinim...to jsi me potesila, ze to znamena, ze sliznice pekne dorostla! 🙂

vanilka31
9. lis 2011

@herbie To zní zajímavě s tou akupunkturou, klidně bych něco takového taky zkusila. Ale těch prášků je fakt hodně 🙂

lenka5731
9. lis 2011

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat ... Na zítra mám objednanou thajskou olejovou masáž a na příští týden lávovýma kamenama. Šly byste tam takhle v začátku těhotenství? 😒

helcenka
9. lis 2011

@kixi - mně to potvrdil i dr., a další MS už u mě nepřišla, takže ani nevím, jakou bych ji měla 😀 .
Holky, držím všem palečky.

@lenka5731 - to bych ti nedoporučovala, lávovky vůbec ne, protože touto masáží se detoxikuje organismus a vyplavuje škodliviny do krve... Thajská možná, když se přizpůsobí.

jahudka80
9. lis 2011

@helcenka Mája měla v pondělí v 15h ještě 38C večer už nic včera bez horečky a dnes zatám také tak snad to bude dobré 😉 ale co to měla to nevím.

jahudka80
9. lis 2011

@mircisek 😀 me čůrá pořád 😀
@lorreine no odložit tak staré dítě to se přeci nedělá! Je to baby box tedy pro novorozeně ...max. pár týdení mimi. Tohle už bylo chodící dítě, co vnímá a hlavně mluví a je fixováno na matku.
@maximka33 já také né, jiní se modlí aby to děťátko mohly mít a ona tohle ☹

lorreine
9. lis 2011

@martinakl Ahojky, teoreticky to možeš hrať na zanedbání povinné péče. Ale je tu veľké ale. Prezumpce neviny hovorí jasne, takže pokiaľ by nejaký posudok (soudní znalec- a to dvaja nezávislí) nepotvrdil, že tomu tak skutočne bolo, tak šance máš veľmi malé. Okrem toho, keď si mala zánět močáku (alebo problém s ledvinami) a strašné bolesti, tak si myslím, že to bolo akútne a teda to museli riešiť ako prvé... proste z právneho hľadiska nemáš takmer žiadnu šancu. Možeš sa sťažovať u ombudsmana nemocnice (Thomayerka ho má) a riešiť to touto cestou.

lorreine
9. lis 2011

@jahudka80 No, máš pravdu. Dieťa už asi na matku fixované bolo. Ale fakt si myslím, že je to lepšie takto, ako keby ho mala úplne zanedbávať...ale stíska ma pri srdci, keď také niečo čítam...ja by som miminko tak strašne chcela... ☹

kixi
9. lis 2011

@helcenka pockej, sli jste do toho hned po prvni ms? 😀 ja se prave rozhoduji zda cekat na tu druhou nebo ne 😀

maximka33
9. lis 2011

@lorreine máš úplnou pravdu, sice takhle velké dítě do baby boxu nepatří, ale díky bohu za to, že bylo zdravé a třeba se dostane do dobrých rukou rodičů, kteří ho budou MILOVAT. ale možná se o něj přece jen matka přihlásí..

kixi
9. lis 2011

holky, myslite, ze uz se muzu koupat a cvicit? chceme jet do termalu a cviceni me uz taky docela chybi...jsem 2,5 mesice po revizi a mam po prvni ms...

leeena_4
9. lis 2011

@herbie držím pěstičky, ať tabletky na ovulku zaberou. Co bereš clostík?
@martinakl Já bych asi cítila minimálně potřebu za tím doktorem přijít a říct mu to 😉. Žalobu bych nedávala, ale spíš kvůli psychické pohodě 😉

jane84
9. lis 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................42DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................33DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….32DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………....32DC
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba)...............30DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................28DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, vit E).....................................................................27DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…….26DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ………............................................................18DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...............................................................................18DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................12DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ..........................................................11DC
martinakl (26 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová).............................................11DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................11DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..........................................9DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)...................................................................6DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel..........................................................6DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….…………………….........3DC