Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vanilka31
8. led 2012

@leeena_4 No ale ty už jsi možná taky těhotná, ne 😉

vanilka31
8. led 2012

@safea7 Jestli máš pochybnosti, zajdi si v pondělí ke gyn.

janiczka2011
8. led 2012

@safea7 u spineni neni duvod k obavam, tak mi aspon bylo receno - nicmene je nutne polehavat, nebyt akcni, jak tu je psano. ale s jasnou krvi honem utikat k dr., i kdyz i tak nemusi jit o nic, a pokud by nedejboze slo, da se jeste vetsinou neco delat 🙂

lenka5731
9. led 2012

@safea7 tak jak?
@barbarucha tfuj tfuj tfuj! 😉 (jakože hodně štěstí, kdyby to nebylo pochopeno) 🙂

leeena_4
9. led 2012

@lenka5731 co tady po nás pliveš? 😀😀 Ba né, děkuju 😉
@vanilka31 já raději takhle nepřemýšlím 😉. Ale vyloučit se to samozřejmě nedá 😀

berenik
9. led 2012

zatraceny internet. Hledanim "proc muze byt vysoke HCG" jsem se vydesila. Dle internetu: zvýšenou koncentraci hCG lze zjistit u vícečetného těhotenství, u mola hydatidosa a některých nádorů.
Nevim jestli mam opravdu vysoke HCG, ale jsem jen 4tt a prsa me hodne boli a porad mam pocit na zvraceni. Dvojcata by byla super, ale ty druhe 2 moznosti me desi...

barbarucha
9. led 2012

@berenik Třeba jsi těhu už od minulého měsíce, jen jsi měla menstruaci. Nepanikař. Lepší víc než nic.

leeena_4
9. led 2012

@berenik tak přestaň brouzdat po netu, protože to, co najdeš tě 100% neuklidní. Já to tak mám vyždycky. Podvědomě dáváme větší váhu těm negativním informacím 😉. Moje kamarádka měla dvě dálnice taky strašně brzy a má jednu zdravou holčičku 😉
@barbarucha a co nového u tebe?

barbarucha
9. led 2012

@leeena_4 Zůstávám doma, nikam jsem nejela. Ráno sražená krev na papíře, teď cítím, jak se mi celé břicho svírá a ztahuje, děloha se ztahuje a já se ztahuju někam dovnitř do svého středobodu do nulového, výchozího bodu, kde má život smysl za jakýchkoli okolností.

berenik
9. led 2012

@barbarucha od minuleho mesice urcite nejsem ☹ , ale bylo by hezke mit uz vic tydnou za sebou. Ja jsem byla 23.12. na kontrole v CR a to jsem tehu urcite nebyla. Bylo to tesne pred ovu. Dr. videla jeden folikul. Rikala, ze je dost velky, ze takovy se obcas zmeni na cystu 😠 , ale ja se snazim uklidnovat, ze tam byla 2 vajicka (ale zatim to uklidnovani moc nepomaha). Dnes jdu na gyndu tady v NL. Objednala jsem se uz zacatkem prosince, chtela jsem ho prekecat, at mi udela hormonalni profil. Tak ted tam jdu uplne s necim jinym. 🙂 Vim, ze na UZ je jeste brzo, ale nechtela jsem kontrolu rusit. Tady je docela boj, vubec se na gyndu dostat. Pokud nelezes po ctyrech v bolestech, tak ti ma stacit porodni babicka...

leeena_4
9. led 2012

@barbarucha hezky napsáno, držím pěsti moc 😵

berenik
9. led 2012

@barbarucha jejda. myslim na tebe. Drz se.

lenka5731
9. led 2012

@leeena_4 mě zase brouzdání vpo internetu dost uklidnilo 🙂 protože jsem našla příběhy holek, co měly taky obrovský hematom a holek co hodně krvácely a dobře to dopadlo... kdybych se s tím měla nervovat sama a nebo se řídit pocitem z mého doktora (který mi ani dnes v 13+0 nechtěl dát průkazku), tak bych se musela zahrabat už dávno 🙂

leeena_4
9. led 2012

@lenka5731 tak to jo, to je jiná, ale ty jsi měla nějaké problém, kdežto berenik nic není 😉

aluskaasimon
9. led 2012

@berenik He, tak to je dost podobne jako v UK 😉 Neuvazovala jsi nad soukromou klinikou? Nam se taky nechtelo cekat az do 12 tt na prvni utz, tak jsme holt sli na soukromou a zaplatili jsme si to. 😉

berenik
9. led 2012

@leeena_4 to je fakt, ja mam zatim jen zapal kosti od blbosti. Dik za reakce, pomaha mi slyset, ze nemam blbnout.

leeena_4
9. led 2012

@berenik jsem se bála, aby ses neurazila 😉

lenka5731
9. led 2012

@leeena_4 to je taky fakt 🙂) těhotenská demence.
@barbarucha ach jo, drrž se. 😒

zítra odpo budeme mít výsledky z NT, tak doufám, že to bude ok a průkazka se u mě zdrží nejmíň do června 🙂

leeena_4
9. led 2012

@lenka5731 moc držím pěsti, ale určitě bude vše v pořádku 😉

aluskaasimon
9. led 2012

@safea7 Tak pokud se ti to nezhorsuje a jenom spinis hnede a neni tam zadna krev tak bych byla v klidu. Ja jsem zacala panikarit az kdyz se mi to treti den zhorsilo, byla tam krev a nejake malinkate kousicky. A pak uz jsem uhanela na pohotovost. Tam nas doktor uklidnoval, ze dokonce i krvaceni v tehotenstvi je normalni, ze treba jenom praskla nekde zilka, tim jak se deloha roztahuje. 😉

kixi
9. led 2012

ahoj holky, ja dnes 6DC, zaciname dalsi mesic snazeni...uz to moc neresim, jedine co bych chtela zjistit kdy mam ovu...kdy mam zacit nejlepe s testiky? cyklus mam okolo 30 - 33 DC ... diky

leeena_4
9. led 2012

@kixi a co měření BT? Já bych začala s tesíky okolo 12DC

berenik
9. led 2012

@kixi pokud nemas ani priblizne predstavu kdy mas ovu, tak bych urcite prvni cyklus merila BT a pozorovala i hlen, krome testu. BT ti potvrdi ovu jen az kdyz je po ovu, coz je trochu neprakticke, ale zas ti poskytne informace pro dalsi cyklus. Ja mam ovu az tak 19/20 DC, tak jsem zacala testovat az 17DC. Ty ji muzes mit, ale driv nez 14DC. Na internetu jsou ruzne kalkulacky pro vypocet, kdy zacit testovat (napr. http://www.clearblue.com/cz/when-to-start-testi...). Prvni cyklus bych testovala dle kalkulacky a merila BT pro potvrzeni.

kixi
9. led 2012

@leeena_4
@berenik ahoj holky, BT jsem merila uz minuly mesic, ale az v druhe pulce cyklu..nicmene jsem podle ni krasne poznala kdyz prisla ms, tak ji jako doprovodny ukazatel asi take budu merit...minuly cyklus jsem udelala test az 13 DC a to jsem mela nejsilnejsi carku a pak uz nic..ale zase nebyla tak silna jako original takze kdo vi kdy ovu byla...mrknu na tu kalkulacku...ale asi zacnu treba od 9 DC obden..pro jistotu 😀

berenik
9. led 2012

@kixi aha, tak to ji asi budes mit opravdu drive. Tak to bych zacala testovat taky aspon 10DC.

kixi
9. led 2012

@berenik jj tak nejak zacnu..jen musim nakoupit testy, nestihla jsem objednat z netu tak se asi pekne prohnu 😝

derebka
9. led 2012

Ahojky maminky,
minule jsem psala, že jsem konečně v těhu a nakonec to zase zkončilo potratem. 😢 Nevím, jestli to bylo tím, že jsem otěhotněla hned po měsíci, kdy jsem potratila nebo jestli to je něčím jiným. Má MuDr. žádnou vadu nevidí. Chci se Vás zeptat, za jak dlouho je nejvhodnější otěhotnět po potratu a jestli to má cenu ještě zkoušet? Jestli nemám třeba rovnou jít na umělé oplodnění? Moc ráda bych otěhotněla do léta. Je to možné? Děkuji za odpověď. Ilča

leeena_4
9. led 2012

@derebka umělé opolodnění je pro ty, kteří nemohnou otěhotnět a s tím asi problém nemáš, ne? Spíš bych si nechala udělat imunologické vyšetření, jestli není problém tam 😉

derebka
9. led 2012

@leeena_4 Co to je imunologické vyšetření? V životě jsem to neslyšela..

leeena_4
9. led 2012

@derebka no jmenuje se to imunologické vyšetření. Vezmou Ti krev a udělají testa a zjistí, jestli není problém tam. občas bývá a dá se to řešit docela v pohodě léky, nebo injekcemi 😉