Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
19. kvě 2010

natulaaa i tak budem držet palce... 😉

já už jsem zpátky, dopadla jsem celkem dobře, ale zesypala jsem se tam, když mi MUDr řekl že je tam zpráva za patolky a jestli chci vědět, co v ní je.... ☹ tak jsem si nechala jen říct, jestli se nespletli a na víc neměla sílu...už jsem se cítila celkem dobře, ale teď už zase bulím jak malá...

petra.vavra
19. kvě 2010

breb- myslím, že je dobře, že ti to řekl a že jsi slyšela, kde byla chyba ...vím, že to moc bolí, ale pořád lepší než mít v sobě nezodpovězené otázky...které tě budou ubíjet ještě víc. Nikdo, kdo nezažil takovou ztrátu jako ty nemůže pochopit tvoji bolest a ty na ni máš plné právo...Posílám pohlazení po duši, ať se co nejdříve zahojí a tolik nebolí, i když bude bolet už celý život.

breberuska
19. kvě 2010

děkuju...já se snažím teď sama sebe rozumově přesvědčit, že tím se to vlastně oficálně uzavřelo. taky jsem pochopila, že na to nezapomenu, ale musím se tím prostě "jen" vyrovnat...zítra jdu do práce, takže věřím, že mi to pomůže 😔

leheckova
autor
19. kvě 2010

liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..............................................................................8.4.//

petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)............................................................................55DC
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)........................................................................45DC
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................30DC
angelina987(27let, MA 2010,listovka calibrum babyplan)......................................................................30DC
andrissek( let,MA 4/2010)............................................................................................................30DC
lucifer1987(23let,SP 3/2009, MA 12/2009)kys.listová,mamavit..............................................................30DC
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )....................................................................................29DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 kys.listová,kontryhel,železo)..........................................................28DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, kys.listová 400, vit. E 400,čaj vitality a plodnosti)........................... 27DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................22DC
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová,vit.E,kontryhel) ...................................................21DC
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
mikkisek( 29let,MA 3/2010) kontryhel,kys.listová vit.E...............................................................................20DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................20DC
mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010) kontryhel....................................................................................19DC
gambrinuska (28let, MA11/2009 calibrum babyplan,methformin,fostimon-injekce ..................................18DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................16DC
breberuska (27 let,VP 5/2010)kontryhel,mamavit,femigard......................................................................15DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................10DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)....................................................................................................... 6DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................3DC
fram(34let, MA 2/2010 listovka).......................................................................................................1DC

leheckova
autor
19. kvě 2010

Breberuško to mi je lito je to těžké ale musis projit celým procesem každá z nas si asi 100x říkala že to je za ní ale pak se objeví něco co tě překvapi snad to bude vše ok a ted alespon vis že si proto udělala uplně maximum hlavně se dej dokupy psychycky protože i to je dost důležíté pro další těhulkování 🙂 🙂 🙂 😉

mpetula
19. kvě 2010

Ahoj holky, můžu taky k vám? V lednu jsem prodělala zamlklý potrat, bylo to hned na začátku, tak se to nemuselo řešit revizí. V dubnu se podařilo další těhu a v pondělí mi doktorka řekla, že jde zase o zamlklý potrat a včera revize, tak jsem z toho dost špatná...

breberuska
19. kvě 2010

leheckova, máš naprostou pravdu!ve všem 😉

mpetula, vítej! bude nás víc, nebudem se bát potratů nic 😉

jane84
19. kvě 2010

na jednu stranu, když člověk vidí, že se takové věci dějí, trochu mu pomůže, protože pak nemá pocit,že je divný.. Aspoň já po potratu měla pocit, že je se mnou něco špatně, ale bohužel se to stává často a hooodně lidem. Na druhou stranu mě to ale šokuje, že tolik párů má problémy s otěhotněním. takže bych si možná přála, aby nás víc nebylo. Protože víme jak je to těžké potratit, přejme si, aby to nemusel poznat nikdo jiný

leheckova
autor
19. kvě 2010

já to nepřeju žádné z nás a vubec ženskejm které mimin¨ko chtějí a jak už jsem psala několikrát proč bůh dovolí aby hyjeny které to porodí u řeky a hodi to do igelitky do travy a nechaji na pospas svemu osudu zda je někdo zchrani děti maji donosi je jsou zdravé těhotenství maji normalní bez vitaminu leků a všeho tak ano těm bych přála od srdce aby ty děti mít nemohli nikdy protože tohle je to nejkrutější co existuje mama která zabije svoje ditě

natulaaa
19. kvě 2010

Mpetulo vítej mezi námi,je mi líto co se ti stalo 😔 ,a přeju ti pevné nervy,ty tady potřebujeme všechny 😒 .
A chceš jít i do tabulky mezi nás? 😉 😉 😉
A ještě na něco se zeptám,už řešili to zamlklé nějak předtím,podstupovala si nějaké vyšetření,že proč se to děje?

breberuska
19. kvě 2010

já bych to na jdenu stranu nepřála nikomu, ale na druhou jsem moc vzděčná, že si o tom můžu popovídat s někým, kdo mi rozumí, protože to zažil...
a ty hyjeny s dětma v igelitkách prostě nedokážu vůbec pochopit...ani to, proč to někdo "tam nahoře" vůbec může dopusit...

mircisek
19. kvě 2010

Ahoj, tak jsem se včera taky sesypala. Z histologie nic nezjistili. Vše bylo tak, jak mělo být. Řekla jsem doktorce, že žádný další dítě nechci. Poslali nás na genetiku, hematologii a už tam mi vzali spoustu krve na testy. Nevím, jestli je chci podstoupit. Probrečela jsem celou noc.
Říkala, že by nechala tělo chvíli odpočinout, že bysme to po těch testech měli zkusit znovu. Taky říkala, že některé holky můžou otěhotnět dřív a jsou v pohodě a tělo někoho jiného potřebuje odpočinek a regeneraci. Takže tak.
Tenhle plod na genetiku neposílali (ona by to udělala), takže se nedozvíme, co se stalo.
Vítám Peťuli. Jak vidím, tak jsme na tom stejně. Měj víc síly než já. ☹

mpetula
19. kvě 2010

Děkuji za přivítání 🙂 Po prvním potratu to nikterak doktorka neřešila a teď už nás poslala na genetické testy, tak uvidíme jestli na něco přijdou. Teď jen nevím, jestli s dalším snažením čekat ty tři měsíce, nebo to zkusit i dřív, ale už teď mám strach, že jestli se to povede, tak že to dopadne zase špatně ☹ Kdyby vyšlo tohle druhé mimi, tak bych ho měla k 25. narozeninám, ach jo.

martasl
19. kvě 2010

ahoj holky.konečně mi šlo přihlášení.včera jsem se za boha nemohla přihlásit a tím pádem něco napsat.pořád mi to hlásilo špatné heslo.(bylo v pořádku)tak jsem ho změnila a stejně jsem se nemohla přihlásit.zuřila jsem jak prase

breberuska
19. kvě 2010

mircisek, já jsem asi ta poslední, kdo může radit, ale neházej flintu do žita...přece se na nás jednou to štěstí usmát musí! Jen tomu musíme věřit!já mám taky strašný strach z toho, co bude, když znovu otěhotním, ale snažím se na to teď nemyslet...

mpetula , naše malé zase mělo termín na manželovu 30...takže tě chápu. A doktorka ti neřkla, jak dlouho čekat?

martasl
19. kvě 2010

mpetulo-vítám tě mezi náma a doufám,že ti tady mezi náma bude aspoň o trošinku lépe. 😉

u mě ms zatím nikde,ale čekám ještě,jestli nedorazí 34 den cyklu,jako poslední dva měsíce.Ale velké šance tomu nedávám,manžel byl marodnej a nechtěl riskovat.Tak uvidíme.

natulaaa
19. kvě 2010

Ach joooo ve mě už zase hlodá nervozita,na pul šesté valím na gyn,já jen doufám,že ta cysta už moc nevyrostla ☹ ☹ ☹ ,i když ted už je to stejně jedno,laparka to jistí ☹ ☹ ☹

breberuska
19. kvě 2010

martasl třeba nedorazí! 😉 palce držím o 106!

mpetula
19. kvě 2010

Breberuška, no řekla mi tři měsíce, ale co pročítám různé diskuze, tak někdo říká, že se snažil už hned, někdo že se má čekat půl roku 😒 No už se toho o tom napsalo hodně, tak asi fakt to bude na každém, jak se kdo cítí a tak 😉

jane84
19. kvě 2010

mpetula někdo tu jednou psal, že jde v podstatě se snažit hned, pokud nebyla revize v pozdějším týdnu a zásah do sliznice výraznější. Doktoři 3 měsíce doporučují, aby se kryli, kdyby se něco v dalším těhu nepovedlo. Pokud se tělo na těhu necítí tak stejně neotěhotníš. Jde o to abys byla v psychické pohodě. A to teď nejsi, takže možná počkat, abys byla v pohodě pro příští těhu

mpetula
19. kvě 2010

Jane, já si taky myslim. Teď to prostě necháme bejt, přes léto se hodím do pohody a na podzim uvidíme a pak to snad už bude to třetice všeho dobrého

vendulak
19. kvě 2010

Mpetulo mě v nemocnici řekli, že většinou se doporučuje počkat s dalším otěhotněním 3-6 mesíců, ale že se mám domluvit v našem centru asist. reprodukce. A tam jsem volala dneska a obědnali si mě jakoby na kontrolu po šestinedělí.
A co já četla na netu tak někomu fakt řeknou i půl roku, ale co vím tak skoro všichni snažili většinou hned po první porevizní ms. Znám dvě takové co takhle i fakt hned otěhotněli a obě teď mají krásná zdravá miminka jedna holčičku Kamilku té je teď asi 6 měsíců a druhá chlapečka Tobiáška tomu je teď asi 8 měsíců 😉.
Já sice uvidím co nám ještě řeknou při kontrole v CAR, ale mě je dobře, pokud jde jen o fyzickou stránku tak mám snad pocit jakoby se ani nic nestalo (psychika je samozřejmě zase něco jiného 😢), bylo mi dobře v podstatě už pár dní po revizi a i sex jsme měli mít až po šestinedělí a nakonec nevydrželi a byl snad ani né týden po revizi a pak jeden před kontrolou. Při které nám řekli že vše je naprosto O.K. Takže od té doby si ani ten sex nějak moc neupíráme 😀. A pokud bude i na kontrole v CAR vše O.K. tak určitě i třeba jen doma budeme snažit hned po první ms 😉.

fram
19. kvě 2010

ahoj holky
petra,zítra budu držet palce
natul, jak jsi dopadla u dr.?
breber, drž se, bude to bolet ještě hodně dlouho, ale čas tu bolest trošku otupí ☹
lehe, oprav mi prosím v tabulce, dnes jsem už 2DC a místo listovky mi tam prosím dej Femibion, dík. Přesně,jak píšeš, je hrozně nespravedlivý, jak ty, které o děti nestojí, otěhotní a porodí bez problémů, jen aby pak mohly dítě odložit 🙄
martasl, přeju ať nedorazí !
mpetula, vítej, moc mě mrzí, co tě potkalo ☹ My se začali snažit po 2.porevizní mrše, ale v ten správný den zrovna nebyl manža doma, takže teď mám třetí porevizní a moc si přeju, aby čtvrtá už nedorazila
Holky, dnes jsem slzela u reklamy na Prevenar (jak tam boxuje to miminko), hormony,no 😀

angelina987
19. kvě 2010

Ahojky holky,hlásím, že u mě ms nikde, ještě čekám do zítra a uvidíme. Ksichtík mám jak puberťák, jen nevím, čemu to přisuzovat. Fram myslela jsem, že nahlásíš // - je mi to líto ☹

martasl
19. kvě 2010

angelino-tak tfuj tfuj tfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To vyjde.Někde na diskuzi holky psaly,co jsou těhu,že jsou jako puberťačky,samej pupínek a vyrážka. 😅

leheckova
autor
19. kvě 2010

tak ja se přidávám potom duphastonu mi to začalo mizet a ted včera najednou jsem se začala osypavat jsem samý bedar už mě to štveeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂

gambrinuska
19. kvě 2010

tak dneska furt vyšší 38,8 tak snad 😔 to byla ovulka, ale manžu jsem ani neviděla 😒 byl na montáži a už jsem zas na nočí 😝 jdu dočítat 😉

natulaaa
19. kvě 2010

holky nejdřív napíšu,pak vás dočtu,takže cysta je.ale zastavil se rust,tak díky bohu,ale na laparku jdu tak i tak,když už to mám tak rozjete,nasmáli jsme se,dělá tam sestřičku známá od mamky ,bydli tady kousek ode mě,tak jsem jim d neska koupila čokoládu,velkou milku,za to,že mi tu operaci domluvil už na ted a ještě k tomu mi profouknou ten vejcovod co tam zustane,at to máme pojištěné ze všech stran,když už jim tam budu ležet,zároven jsem si objednala gel,který zabranuje tvorbě srustu po operacich ,stojí sice 2000,ale já nebudu riskovat,že se mi vytvoří srusty,A ted to nejpodstatnější,dneska mám totálně pozitivní ovulační test,měla jsem // ještě když byl testík namočený v moči 😕 😕 😕 ,normálně bleskovka,jsem nechápala a tak jsem se ho zeptala,že kdyby jsme to zkusili a náhodou to vyšlo,jestli by byla šance,že plod přežije,a že se mu nijak neublíží a prý mužeme sexovat 😕 😕 😕 ,prý do tří týdnu od oplození se nemuže nic stát,že pokud se zadaří a plod uchytí,tak operací mu nijak neubližíme,chápete to,pak už prý jo,kdybch šla ve 4 týdnu,tak už by to mohlo plod ohrozit,tak jupíííííííííííííí,jdem plodit,aspon nebudu mít nijak ztracený měsíc,.jdu se převléct,něco snist a pak vás dočtu,jo a ještě asi tulit,mm se už nemuže dočkat 😀 😀

natulaaa
19. kvě 2010

gam tobě ještě odepíšu,ty si měla ráno BT 38,8 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 ,

gambrinuska
19. kvě 2010

jsem blbá 36,8 😀 😀 ale mam teplotku furt vysoko 😉 tak snad to ovulka byla 😉