Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alzbetak
11. led 2012

@maximka33 Ahoj, ono to bolo cele take absolutne necakane a rychle... vobec nas ani vo sne nenapadlo ze sa nieco zle deje, nemala som jeden jediny problem predtym.... a vlastne aj tot bolo take ze ideme len tak pre nas dobry pocit... lebo mne nic nebolo... dozvedeli sme sa to vecer a na druhy den rano som uz musela byt v nemocnici... tak moc casu nebolo na zistovanie... aj ked som sa trosku pozberala v ten vecer tak som sem este nakukla a zadala otazku ale baby vsetky odpisali ze je to zle a ze to ai fakt bude koniec, nainvne som hladala reisenie ze to bolo iba chvilkove ze neboo vidiet sdiecko a podobne ... tak som nechala to vycistenie spravit... Lekarka ako v noci tak ta druha rano mi povedala ze to treba vycistit inak ze by mohla byt nejaka infekcia a podobne... Moc drzim palce aby ti to skoro dopadlo vsetko dobre.

lorreine
11. led 2012

@alzbetak Je mi luto, ze Ta to tiez postihlo. Nepises ale, co bolo predtym nez si otehotnela, ci si otehotnela prirodzene, ci ste mali nejaky problem s otehotnenim. Je velmi malo doktorov, ktori riesia vysetrenia po prvom potrate. Ale to sa tyka skor prvych tt a samovolnych potratov. 12 tt je uz dost. Ak si bola na revizi, tak snad urobia aspon histologiu miminka. Tiez som rozmyslala, ci mam absolvovat vsetky testy, ale potratila som v 6 tt a ani sme nevideli srdiecko. Nakoniec som sa rozhodla, ze to proste znovu skusime. A dufam, ze bude vsetko v poriadku tentoraz. Viem, ze je to teraz pre Teba cerstve a strasne tazke. Kazda z nas Ti tu rozumieme. Ver ale ze bude lepsie. Vyplac sa, nechaj si cas na emocie. Hlavne nepremyslaj, co by bolo keby...tym si len ublizis. Drzim palce.

alzbetak
11. led 2012

@lorreine my sme sa pripravovali pred samotnym snazenim vitaminmi - nepijeme, nefajcime, celkom zdravo sa stravujeme... ani s otehotnenim problem nebol - druhy cyklus sa nam podarilo. Srdiecko sme mali este v 9tt a vsetko bolo normalne , potom pri kontrole vecernej v 12 tt nebolo ale miminko to vzdalo uz asi par dni predtym... nakolko sa postupne "zmensovalo" na poslednej kontrole pred vianocami malo dva cm, v pondelok vecer na kontrole tiez dva cm, malo mat uz cca pat pokial dobre viem, ale nevyzera ze by sa vyvoj vtedy bol zastavil nakolko v utorok rano malo uz iba 1,5 cm co bolo 8+2 tt a pred obedom ako mi robili cistenie uz iba 8+0 ...

alzbetak
11. led 2012

@lorreine histologiu predpokladam ze robit nebudu kedze mi povedali ze to vacsinou aj tak nezistia, dovod... a gratulujem k miminku.

leeena_4
11. led 2012

@alzbetak jojo, však říkám člověk potřebuje odpověď, jen někdy se to nepodaří a musíme to překousnout :-/. Hodně síly 😉

janiczka2011
11. led 2012

@akzbetak to je mi moc lito :( Neboj ono to bude dobre, ta pricina se opravdu neda zjistit jak tu holky psaly. ja opravdu navic neverim jak necitlivi lekari v CR jsou podle toho co uz vas vic napsalo, uz jsem na zdrav. v CR zapomnela. Prestala jsem po pricine patrat tez, nam se stalo ve 14tt ze jsem trosku zaspinila, vecer predtim jsem mela jakoby menstruacni krec coz mi prislo divne protoze brisko uz jsem mela klidne od techto kreci atd., tak jsem si rikala ze asi jsem si spatne sedla. No a rano zaspineni, volali jsme dr., ten rekl ze mam lezet a uvidime jeslti to prestane, ale jen jsem dosla do koupelny uz se spustila krev :( Hned jsme jeli k Dr. na UTZ (ten se zvedl z postele okamzite a prijel do nemocnice) a tam bylo jasne videt ze uz to ma mimisek par tydnu za sebou bohuzel, mne uz zacinala skoro sepse (stavy co jsem pricitala tehotenstvi uz byla otrava). A samovolne jsem nepotratila pravdepodobne proto ze mi zpevnovali tehu Utracem. Dostala jsem potratove pilulky a cipky, na 2 dny jestli se vyvola samovolny potrat, ale bohuzel (nebo spis bohudik) jsme byli tak dobre zalozeni ze to nezabralo, takze pak jsem sla na revizi. Musim rict ze tu v Egypte mam naprosto uzasneho doktroa, ktery je citlivy, UTZ dela pri kazde kontrole, vse vysvetli s pro a proti pokud jsou alternativy, a samotny zakrok vcetne personalu byl opravdu proveden tak abych byla v nejvetsim moznem komfortu. Zadne komentare blbe, naopak projevena litost a nadeje ze priste se podari.
To pisi pro srovnani, vetsina mych blizkych mela strasny strach jak to tady vsechno dopadne, jak tohle tady v E zvladnu a ted koukam ze naopak jsem v lepsich rukou?

berenik
11. led 2012

Dnes od rana mam prujem. Nevim co si o tom mam myslet. Včera jsme měli v praci novoroční setkani. Piti a jednohubky. Vyber pro me nešikovný: losos, brie nebo susena sunka a smazene věci. Mela jsem hlad, tak jsem si dala 1 jednohubku s brie a pak kousek smaženého syra. Rikala jsem si, ze to není 5. cenova skupina, tak snad skladuji sve věci jak se ma. Navíc, kolegyne se kterou jsem hlavne mluvila jedla to same a dnes rano musela jit z práce domu, protože zvracela. Ma tak 50kg a snadno podraždeny žaludek. Jinak vypadaji vsichni v pohode. Tak jsem nasadila cerne uhli a doufam.

lorreine
11. led 2012

@alzbetak Dakujem, ono ale stale mam velky strach, takze sa nedokazem tesit naplno. Pokial ste nemali problem s otehotnenim a slo to rychlo, tak skus genetiku, imuno. Ale myslim, ze to proste bola chyba vo vyvoji miminka. Nemalo by to mat vplyv na dalsie tehotenstvo. Vies, predtym nez sa to stalo mne, myslela som, ze to nieje casty jav. A ze mna sa to tykat nebude. Ale pravda je taka, ze percento je velmu vysoke. Je to aj preto, ze diagnostika je na tak vysokej urovni, ze odhali tehotenstvo velmu skoro. A ked dojde k potratu, tak sa to vie. Stava sa to velmu casto. Ale treba verit, ze slo o nejaku vadu a uz sa to nestane.

berenik
11. led 2012

@barbarucha Vylozene do zivota nakopavajici me nenapada.
Ja jsem se po potratu docela rada podivala na film Marley a ja. Zacatek je smutny a pak i konec, ale je tam spousta pozitivnich momentu. A me to pro mou situaci prislo optimisticke. I když te to zase, asi neprivede na jiné myslenky.
Cetla jsi trilogii Milénium od Stieg Larsson? Taky to není zadna komedie, ale me uplne pohltila. Včera jsem si objednala přes internet knizku Doktori od Erich Segal.

alzbetak
11. led 2012

@janiczka2011 snad hej, priroda snad vie co robi, musime to respektovat. Clovek si zacne uvedomovat aky je to vlastne cele jeden velky zazrak.... dat zivot a ptoom to pokracovanie nekonecneho strachu uz aj ked je babo na svete, aby sa nanho nejaka "pliaga" nenalepila...
Este som si hovorila ze baby z nasho terminu ked som citala ako ich trapilo spinenie a cokolvek od zaciatku, ze ako sme na tom dobre, ze nas nic nepostihlo a ze buduci tyzden sme uz v stvrtom mesiaci... nedockali sme sa, ale zasa lepsie skor akoneskor, bolo by to este horsie... Drzim palce aby si mala stale pri sebe dobry team Dr a rychlo pomohli pri ceste za mimiskom.
@lorreine Ved to ja som s drahym si uz povedala ze uz nikomu nepovieme ked sa nam potom neskor podari... lebo potom tie "lutostive" telefonaty, alebo sms alebo navstevy nepridaju veru na psychike...aj kedsamozejme to je myslene dobre. Verim, ti ze sa bojis, ja na tom nebudem inak... kedze clovek vlastne nema nikdy istotu... je to cele jeden velky zazrak ak to vyjde.

mv
11. led 2012

@leeena_4 to máte 2 štěnátka najednou??

maximka33
11. led 2012

@barbarucha vzpomněla jsem si, jak jsem četla Bylo nás pět, smála jsem se na celou tramvaj 🙂 možná se do toho pustím znova .-)

leeena_4
11. led 2012

@mv nene, teď už jednu pětiletou a jednu rok a půl, co jsme si pořídili na začátku snažení o mimčo 😉

safea7
11. led 2012

HOLKY,tak vše dopadlo jak nejhůř mohlo,stejně jako tenkrát srdíčko přestalo tlouct 😢 Včera jsem byla na kyretáži a děťátko poslali na rozbor do genetu a pak asi budeme muset i my na genet.Jsem na dně víc než tenkrát,protože teď je to skoro jisté,že je něco špatně 😢

alzbetak
11. led 2012

@safea7 Uprimne mi je to velmi luto. Nam v pondelok povedali to iste, my sme boli v 12 tt, vcera som tiez bola na cisteni delohy... Drz sa, aj ked je to tazke.

berenik
11. led 2012

@safea7 nevim co rict. Je to hrozny a zrovna 2x uplne stejne. Drz se a opatruj se. Drzim pesti, aby pri rozboru prisli na lecitelnou pricinu.

safea7
11. led 2012

@berenik přesně to bychom potřebovali,jsem teď uplně na hadry 😢

safea7
11. led 2012

@alzbetak Já jsem si tím prošla po půl roce podruhé,už jsem si byla jistá že se to nemůže stát ☹

maximka33
11. led 2012

@safea7 cože, to je hrozné 😔 😔 😔 strašně mě to mrzí... moje známá měla totéž a pomohl jí léčitel. přišlo se na to, že v domě mají něco špatně, první dítě počali jinde, takže to odstranili a ona už má zdravou holčičku. moc na tebe myslím..

safea7
11. led 2012

@maximka33 Děkuju,snad na to přijdou,bylo to i ve stejném týdnu,je to peklo 😢

kixi
11. led 2012

@safea7 je mi to moc lito :( drzim pesti, aby az zjisti pricinu se to povedlo co nejdrive znova a bylo vse v poradku...posilam hodne sily, opatruj se

safea7
11. led 2012

@kixi Snad to ustojím Můj i děti jsou mi velikánskou oporou.A vy tady také moc děkuju.

safea7
11. led 2012

@jane84 Včera 1DC,2 MA 1/2012 vitamíny stejné

alzbetak
11. led 2012

@safea7 su okamihy ked cloveku dochadzaju slova... neviem co povedat. Priroda je niekedy velmi kruta.
Rozmyslam ako u mna tak teraz ty si pisala ze srdiecko sa miminku zastavilo - ako to vedia ze prave srdiecko sa zastavilo.... bez toho aby urobili rozbor... snad rozbory pomozu a budete mat jasno v tom preco sa to deje... nam ho na rozbor neposlali pokial viem ☹

leeena_4
11. led 2012

@safea7 a kur.a :-/. Posílám veliké objetí a spoustu síly do dalších dní!

safea7
11. led 2012

@alzbetak To je právě to,poprvé je to vůbec nezajímá a tvrdí,že je to náhoda a tím nás pak ohrožují,že si tím projdeme znovu a je to horší 😠 Pak teprve začnou něco dělat 😠 až když jsme úplně zoufalé 😢

aluskaasimon
11. led 2012

@safea7 Je mi to strasne moc lito ☹ drzim pesti aby to byla jenom stupidni nahoda a vsechno bylo v poradku.

safea7
11. led 2012

@leeena_4 Děkuju si zlatíčko a máš pravdu je to kur.a hnus,když jsem při propuštění viděla jak si sikorka odnáší zdravé miminko,jako kdyby si právě koupila kus masa myslela jsem,že po ní vzteky skočím,nese ho do ničeho a ani z něj nic nebude 😠 😢

maximka33
11. led 2012

@alzbetak srdíčko vidí přece hned na utz, naposledy, když jsem ho viděla, blikalo červenomodře. a to je dobré znamení. holt ty přístroje to odhalí hned....

leeena_4
11. led 2012

@safea7 máš naprostou pravdu. Ale Ty budeš mít lepší miminko, hezčí, chytřejší a s lepší budoucností a na tokové se holt asi musí dýl čekat a ty budeš mít malého krásného génia, vím to😉!!!