Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
15. led 2012

@martinakl užij si divadlo 🙂 A s tím krkem, šup horký čaj. A kdyby to bylo horší, tak bioparox

leeena_4
15. led 2012

@martinakl tak se stav cestou v lékárně pro cucavou Vincentku, mě to na bolest v krku moc pomohlo a můžou to i těhulky 😉.
Já jsem se původně šla na net jen kouknout na recept na koláče 😀

martinakl
15. led 2012

@jane84 Ja uz si dneska dala 2l zazvorovyho caje s citronem. A bioparox je v pohotovosti 🙂 Vezmu si asi i paralen, to se, myslim, v tehu muze...

jane84
15. led 2012

@martinakl pokud nemáš teplotu, nebolí tě svaly nebo hlava, tak bych si paralen nebrala. Obyč paralen se v těhu sice může, ale pokud to není nějak hrozné, tak bych si ho nedávala

jane84
15. led 2012

@leeena_4 já zase chystám písemky a jsem z té osoby vytočená, že ty testy nachystám asi těžké

leeena_4
15. led 2012

@martinakl přesně jak píše Janča, paralen nemá smysl, když nemáš teplotu 😉

martinakl
15. led 2012

@leeena_4 Ja mam septofort, to se taky muze, ale zatim to moc nepomaha. No uvidime co bude. Do prace zitra musim. v utery mam dovcu, tak si ji kdyztak protahnu..
Akorat jsem mela jet navstivit kamaradku do Budejek. Predcasne tam porodila, tak tam nejakou dobu pobudou. Jenze pokud budu nachcipana, tak to budu muset zrusit, hlavne abych ji nenakazila ☹

leeena_4
15. led 2012

@jane84 já jsem taky jak bejk co mu zamávali před hlavou rudým hadrem 😀. Naštěstí já musím ještě připravit zážitkové hry na školení asertivity a u toho se člověk dost uklidní 😀

leeena_4
15. led 2012

@martinakl jestli budeš nachcípaná, tak zalézt pod peřinu a nos nevystrčit 😉

martinakl
15. led 2012

@jane84
@leeena_4
Mne uz dva doktori rikali, ze paralen i ibalgin maji antibakterialni a antivirove ucinky, takze se ma brat i kvuli tomu, ze cisti organismus od tehle veci, tak nevim.. Ale mozna to zkusim bez nej, at do sebe te chemie cpu co nejmin. Vetsinou zabere ten zazvor, tak snad i tentokrat 🙂

kixi
15. led 2012

holky nechce se me verit, ze bych mela ovulku 9 nebo 10 DC, kdyz mam cyklus nad 30 dni...test byl pozitivni 10 DC a 11DC uz jen slaby duch...dneska jsem uz netestovala...snazili jsme se jen 6 DC, 8 DC a 11 DC a tak nevim jestli to nebylo malo :( ale moc to neresim, nevim zda ovulka uz byla nebo teprve bude kdyz druhy den byl uz jen duch...nekdo rika, ze to znamena ze uz byla...to by byl teda pekny fofr a snazeni slabota :(

kixi
15. led 2012

@kixi dneska jsem jeste netestovala, samozrejme to jeste ob den zkusim...

hanysek.hanysek
15. led 2012

Ahoj holky, tak sem začala dělat ovu testy, čárečka se začíná klubat, takže to vypadá, že tělo funguje tak jak má a dokonce, že ovu bude v den, kdy bývala před revizí. A tak jak dělám ty testíky, tak mě to začíná lákat, že bysme se začali snažit. Proč toho nevyužít, když vím, kdy budu mít plodný den :o) ale váhám. Jsem 3cykly po revizi a už bych se chtěla snažit. Genetik říkal, že za cca půl roku je děloha zavinutá a zahojená, že ty moje dva potraty byly "malinké" - 9tt a 6tt. Že nejlepší by bylo snažení duben, květen, že už všechno raší, pučí, že už nejsou chřipkové epidemie, takže bych nebyla nemocná. A že nevidí důvod proč čekat rok, jak mi říkal můj gyndař. My sme si s manželem říkali, že bychom začali v březnu, ale mě to tak láká, že bych se chtěla snažit už teď. Tak já nevím. Takže nevím, jestli vydržet ještě aspoň dva měsíce, nebo na to vlítnout?! :o)

maximka33
15. led 2012

@herbie tak co se mezi vámi stalo? nějaké neshody? je mi to fakt líto.. a napíšeš Janičce, který DC jsi? ta 51 v tabulce vypadá hrozně..

leeena_4
15. led 2012

@hanysek.hanysek my se začali snažit už po šestinedělí. Podle mého gyndaře byla děloha už hezky zahojená a bylo to v pořádku. Rok mi přijde opravdu bezdůvodné 😉 Být tebou jdu do toho 😉.

hanysek.hanysek
15. led 2012

@leeena_4 Jojo rok čekat nebudeme, ale nevím, zda se už začít snažit, nebo se začít snažit až třeba duben, květen, jak říkal genetik, že už nebudou chřip. epidemie. Mám tolik energie a tím jak si teď začínám dělat znovu ovu testy, tak by bylo škoda, kdybysme to nezkusili. Nevím?!

leeena_4
15. led 2012

@hanysek.hanysek já osobně chytila vyrozu klidně i včervenci. Co manžel myslí? A hlavně, jak to cítíš ty?

hanysek.hanysek
15. led 2012

@leeena_4 Se synem jsem měla v těhu 3x chřipku a to sem otěhotněla v červnu. Byly sme domluvení s manželem, že bysme březen, po synových narozeninách, ale.... Taky říkal, že až vyleze sluníčko, tak se začneme snažit :o) Já se cítím velmi dobře. Byla jsem připravená se snažit už snad 3týdny od potratu. Tento rok to prostě vyjde. Číslo 12 je moje šťastné číslo, takže rok 2012 bude šťastný. Chceme to zkusit i s tím rizikem, že by se to třeba zase do třetice podělalo. Ono taky, když by se to mělo podělat, tak by se to podělalo i teď, i třeba za rok. Takže zatím to vypadá, že se budeme snažit snad i tento týden :o) pokud nebude manžel v práci.

lenka5731
15. led 2012

@hanysek.hanysek ti tvoji doktoři jsou jeden jak druhý... jeden si od tebe nechá podepsat, že rok neotěhotníš a druhý ti říká, že na jaře/v létě nebudeš nemocná 😒

pokud jsi měla revizi v 6 tt, tak byla děloha zvětšená minimálně, nevidím důvod proč čekat déle než tři cykly... 🙂 ale jak píše Leena, důležité je, jak se cítíš ty a co chceš a ne co my si myslíme 🙂 😉

hanysek.hanysek
15. led 2012

@lenka5731 Ta první revize byla v 9tt a ta druhá v 6tt. No a ten čas duben, květen- kdy nejsou chřipkové epidemie mi říkal genetik. Já chci i manžel chce, ale zase je tady strach, ale ten už tady asi bude pořád, že se to opět nepodaří. Ale taky se nemusí podařit teď a nemusí se podařit ani za rok. Jen chci znát názor někoho další, jestli by ženy v mojí situaci čekaly nebo ne. Já se cítím dobře a na miminko se všichni těšíme :o) A doktoři nemůžou vědět, jak se cítím, že? A rozhodovat o tom, kdy chci otěhotnět nebo ne, taky nemůžou. Oni můžou něco doporučit, ale taky se podle toho nemusím držet že. Tak uvidíme, snažit se budeme a uvidíme kdy to vyjde.

lenka5731
15. led 2012

@hanysek.hanysek jo, ale ty revize ale byly hodně dlouho od sebe, takže bych počítala jen tu druhou...

já bych do toho šla, podle mě jsou 3 cykly na regeneraci dostatečná doba. hlavní je, že se cítíš dobře po těle i po duši - a strach tu bude stejně tak teď jako za půl roku. 🙂

lorreine
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lorreine
15. led 2012

Holky poviem vam, videla som v roznych diskusiach rozne hadky, napadanie a urazanie...ale necakala som, ze niekto vlezie do takejto diskusie ako je ta nasa a bude robit to, co nam predvadza nesves. Naozaj som v soku.

lorreine
15. led 2012

@hanysek.hanysek Suhlasim s tym,co si napisala, ak by sa nieco malo po...toto, tak sa to stane kedykolvek. Urcite zalezi len na tom, ako sa sama citis. Tri cykly od revize je podla mna naozaj dost. Okrem toho, nikdy nemozes vediet, ako rychlo sa vam zadari. Takze nakoniec mozno to bude okolo toho marca-aprila...

helcenka
15. led 2012

@hanysek.hanysek - já měla revizi v 11. týdnu, po 3 týdnech od revize jsem měla kontrolu u svého doktora a vše bylo v pořádku, děloha zavinutá, takže říkal, že se obecně doporučuje počkat 3 měsíce, ale pokud je vše OK a cítím se na to, tak nám nic nebrání. Tak jsem počkala do první MS od revize a pak jsme si řekli, že tomu necháme "volný průběh" a pokud to nevyjde, tak se opravdu začneme snažit po těch 3 měsících. No a další ms už nepřišla 😀 . A popravdě byla to velká náhoda, protože jsme oba měli strach, manžel snad větší než já, aby se to zase nepodělalo. Takže snažení probělo jen 2x a bylo... 😀 😀 😀
A ještě musím říct, že mi můj gyndr říkal, že nejmíň vhodná doba na otěhu je jaro, protože organismus je po zimě hodně vyčerpaný. Ale co holek už otěhu na jaře a vše bylo pohodě, že? A přesně jak jsi psala, jestli se to má podělat, tak se to podělá kdykoli. Ale ono už se to nepodělá. 😉

@martinakl - nejen pro tebe, ale ostatní těhulky. Super super super v těhu je Manuka med. Já tím v těhu zahnala kdejakou virózu, bolení v krku prostě kde co. A naprosto super. Má antibakteriální účinky, když jsem měla teplotu, tak jsem k tomu přidala paralen a za 3 dny jsem byla OK. Měla jsem ho schválený i jednou doktorkou, že se v těhu může. Takže doporučuju.

martinakl
15. led 2012

@helcenka Dik moc za tip... A to se da koupit normalne v lekarne? Jsou to cucaci tabletky, nebo co?

maximka33
15. led 2012

holky, co máte miminka, jak se dávkuje vitamin d, jak často a kolik kapek? ptá se ségra, co žije v zahraničí a tam to není povinnost.

helcenka
15. led 2012

@martinakl - bohužel se to v lékárně koupit nedá. Já ho měla formou "cucáčů" (nechci tomu říkat tabletky, protože je to jen ten speciální med, který je odlitý do formy jakoby bombónů), kupovala jsem ho od jedné mudry v Praze, kam mamka jezdila. On je totiž z Nového Zélandu, tady vůbec tenhle med není. Je to speciální med. Jenže teď už tam nejezdí, takže je to pro mě trochu z ruky. A navíc mudra říkala, že neví, jestli ho bude dál objednávat, protože musí objednat určité množství, aby se jí to vůbec vyplatilo... Ale teď jsem objevila přímo stránky, kde tenhle med prodávají ne formou tabletek, ale opravdu medu.
Tady je odkaz: http://www.prolife-fit-doplnky.cz/manuka-med-me...
Nebo ty jsi z Prahy, tak to ti můžu zjistit tu mudru, která to prodává, jestli teda ještě. Myslím, že to bylo někde na Smíchově, ale nejsem si jistá... 😒

martinakl
15. led 2012

@helcenka Jejda, kdyz ja nesnasim med 🙂 Fakt ho nemam rada, tak nevim... Budu pokracovat v lecbe zazvorem. Vetsinou to do 2 dnu pomuze, tak uvidim. Ale kazdopadne dik jeste jednou 🙂

helcenka
15. led 2012

@martinakl - jééé, tak to je smůla. Ale ty "cucáče" byly i s příchutí z různých výtažků - já měla i s černým rybízem, a to byla fakt mňamka. Zázvor je taky super, ten zase nesnáším já 😉