Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenka5731
18. led 2012

@leeena_4 ahoj, tak co ty tajnůstkářko? 😵

lorreine
18. led 2012

@terrik Ďakujeme, áno, nejak sa nám to s martinakl podarilo. Ale ja osobne som teda ešte dosť vystrašená, aby bolo všetko v pohode. Moj kritický moment (kedy som minule potratila) sme prežili. Vtedy sme nevideli ani srdíčko a teraz v pondelok na utz uz také malé mimčo, čo nám mávalo a srdiečko bilo ako o závod. Ale asi sa ukľudním až po NT screeningu..ak teda vobec. A držím palečky Tebe, aby bolo všetko ok.

lorreine
18. led 2012

@leeena_4 Leni, myslím na Teba a ani poriadne nemožem písať na klávesnici, ako Ti držím palce 🙂

janiczka2011
18. led 2012

Ahoj holky, tak mam naladu pod psa zas, zanet cipku zjevne vyleceny nemam protoze jsem zase krvacela (po styku). Menses mam mit tak za 3-4 dny takze to neni. Ach jo ☹

lorreine
18. led 2012

@janiczka2011 A to už ako dlho sa to tiahne? To musí byť poriadny vopruz...a máš to nejaké antibiotika alebo ako to liečia?

terrik
18. led 2012

@lorreine jé tak to je krásný, že už jste viděli i srdíčko! To je dobré znamení 🙂 A je dobře, že kritický moment už máte za sebou! No já si říkám, že se asi uklidním až po velkém UZ ve 20 týdnu, snad 🙂 Už se dávám i na modlení aby bylo vš ok 🙂 a máme v plánu zapálit v kostele svíčku..

janiczka2011
18. led 2012

@lorreine tenhle mesic jsme zkouseli na lecbu cipky, ale konske davky, s tim ze tedka tedy pristoupime nejspis ke kroku c.2 tedy antibiotika, a kdyz to nezabere tak budu muset na laser, coz obnasi dalsi 6nedeli pak a neprijemne vytoky a proste snazeni by bylo v pr...... na dalsi mesice 😢 Manzel bude volat doktorovi vecer tak uvidime (tady v E to tak chodi 😀 ), ale myslela jsem ze jsem ok, protoze se citim o dost lip a i bolesti pri sexu jsou pryc ☹

lorreine
18. led 2012

@terrik Áno, srdiečko sme videli už aj 2.1., to som bola v 7 tt, ale to bola naozaj iba taka fazolka s blikajucim srdieckom. A teraz uz to bol taky maly cloviecik 🙂. Inak k tomu modlení, ja som veriaci človek, síce neverím v církev ako takú, myslím inštitúciu, ale jeden moj dobrý kamarát je kňaz a ja sa proste považujem za veriaceho človeka. V mnohých ohľadoch mi to už pomohlo. Napríklad zvládnuť problémy, vyrovnať sa so životnými situáciami...a veľa ráz som aj o niečo prosila. A ver alebo never, moje prosby boli vypočuté...takže ja Ti v tomto fandím.

lorreine
18. led 2012

@janiczka2011 Jeee, tak to je naozaj blbé. Ale ak by nebola iná možnosť ako ten laser, tak by som do toho šla, veď bude aspoň ako taká zarúka, že budeš mať pokoj, nie? Takto sa to tiahne a snaženie je aj tak v keli, nie?

martinakl
18. led 2012

@terrik Ahoj, no nam se zadarilo zas na poprve 🙂 Ja mam kriticke momenty dva, vyloucit mimodelozni (coz uz mayme za sebou) a mit dobre vysledky NT screeningu, protoze posledne jsem potratila v 16t kvuli vyvojove vade. Nicmene jeste jsme ani nevideli srdicko, byla jsem u doktora 6plus0 a byl jen vacek, tak je mimi snad jen mladsi. Nemuzu se dockat dalsiho UZ.. Kdy pujdes ty?
Navic jsem ted dost nachcipana, je mi blbe a umrel manzeluv deda a ja tyhle veci fakt spatne snasim, i kdyz jsem ho znala jen trochu ☹ Tak je to takovy naprd ted...

janiczka2011
18. led 2012

@lorreine ono se paradoxne otehotnet da, co jsem vystudovala, laseru jako takoveho se nebojim protoze mi ho delali uz v 16ti letech takze aspon vim o co jde, ale jde o to ze ten zajizveny cipek (oni laserem vypali tu tkan co se porad zapaluje a chyta bakterie) muze byt potom nepruzny a zpusobovat spontanni potraty, nebo naopak problemy pri porodu kdyz to udrzi .... Take to tak byt nemusi ale znate to, cloveku se honi vsechny nejhorsi varianty jakmile prijde problem 😢 Modlim se za antibiotika aby mi to vyresila, aco se tyka priciny jak jsem k tomu zanetu prisla, tak si myslim ze nejspis asi diky pouzivani menstruacniho kalisku (mam ho tu par let uz). Na jednech usa strankach je mezi prvnimi pricinami cervicitidy prave pesar nebo takovehle prislusenstvi. Takze se vratim ke svym tampacum 🙄

terrik
18. led 2012

@janiczka2011 Neboj, čípky třeba zánět nevyléčily úplně a antibiotika už zaberou a nebudeš muset na žádný laser.Raději si zajdi k Dr ať se na Tebe mrkne..
@lorreine no já věřím na strážného anděla, tak občas se modlím k němu 🙂 A teď koukám, že už jsi 10tt,tak to je krásný 😵

terrik
18. led 2012

@martinakl Jé zase napoprvé, vy jste ale dobrý!! 😀 To je dobře, že mimoděložní je vyloučené a to že byl zatím jen váček nic neznamená, mohla jsi klidně otěhotnět později a tím pádem je těhotenství mladší. Kdy máš další kontrolu?Budu držet pěsti, ať i NT screening je v pořádku! 🙂 Já se chystám na UZ tak za 14dní to bych měl být 6+ něco zatím jsem na neschopence, protože pořád doznívaji ty chřipkový příznaky, už naštěstí jen kašel..
To s tím dědou mě mrzí!

martinakl
18. led 2012

@terrik Jdu od zitra za tyden, odpocitavam skoro i minuty 🙂 No nam se poprve zadarilo neplanovane a nejak uplne nahodne, doted nevim poradne jak 🙂 Podruhe napoprve a ted zas...
Ta chripka je hrozna.. Uz me stve, ale porad se me nejak drzi :(

jika10
18. led 2012

Ahoj holky. Vim, ze mezi Vas nechodim, sice se mi pred rokem stalo to same jako Vam potrat v 5 tt a zatim se nam nedari. Ale musim Vam napsat neco moooc povzbudiveho. Vcera mi volala kamoska, 10 let do sebe cpala hormony, prosla si IVF, prosla si potratem. Z IVF maji 3 holcicky a ted mi volala, abych to s mimcem nevzdavala a rekla mi. Chapes to ze jsem tehotna a bez doktoru ..... Oni nemohli mit mimco, protoze ma alergii a protilatky na manzelovo sperma z vice jak 60%. No a podivejte, je tehule a bez doktoru. Jak rekl jeji doktor, priroda a ten nahore si to vzdycky zaridi 😉 Tak holky, nevzdavejte to, ja to taky nevzdavam 😉

lorreine
18. led 2012

@janiczka2011 Teraz keď hovoríš o menštruačnom kalíšku, tak jedna moja kámoška mala presne to isté. Ono je ten kalíšek síce pohodlný, ale nejak sa asi nemyslelo predtým na riziká. A kámoške potom doktor zakázal na asi rok používať aj tampony. Preliečili to nejak a povedal jej, že teraz iba vložky, aby si tam náhodou nezaniesla zase nejakú infekciu...a manzel mohol na spontanny sex zabudnúť, musel ísť predtým vždy do sprchy...ale teraz je v pohode.

janiczka2011
18. led 2012

@terrik, dekuju, doufam 🙂 Dr. me videl prave pred tydnem, rekl ze to je tak na 70% pryc a dal mi jeste cipky, ale sam rikal ze to je proste uvnitr tak jeslti se tam ucinna latka propracuje .... On je vyborny ze nejdriv zkousi setrne metody a postupne pritvrzuje, takze pritvrdime a snad to zabere 😝
Dekuju vam holky a drzim palce at jde vse dobre 🙂

terrik
18. led 2012

@martinakl tak hezky odpočívej a pořádně ji vylež, ono se to teď v tomto stavu léčí hůř. Jo a úplně chápu jak se nemůžeš dočkat další kontroly 🙂
@aniczka2011 tak vidíš, když už je to pryč ze 70% tak to je dobrý, hlavně je důležitý to pořádně zaléčit, aby se to nevrátilo a je vidět, že máš rozumnýho doktora 🙂

terrik
18. led 2012

@jika10 jejda díky za povzbudivá slova, holkám to tu určitě pomůže a dodá trochu síly! 🙂
A přeju Ti ať se brzy dočkáš miminka!

janiczka2011
18. led 2012

@lorreine, nejspis to tak bude protoze ostatn rizikove faktory jsem mohla vyloucit. Pro me byl kalisek fakt super protoze mam o neco kratsi nohu, takze pri menses jsem mela problemy s vlozkami ze proste to slo vzdycky sejdrem, tampony obcas taky sly nakrivo, a kalisek sedel presne 😖 No ale za tuhle cenu na to prdim opravdu
@terrik mas pravdu 🙂 ano dokturek je fakt super, jsem rada ze jsem ho tu nasla protoze jinak egy gyndrove jsou na pest 😀 jaka dogmata tu panuji si ani nedovedete predstavit 😀

maximka33
18. led 2012

@jika10 ahoj, vítej mezi námi. to je ale hezký příběh!!!! zdá se to neuvěřitelné 😉

jika10
18. led 2012

@maximka33 No popravde to neuveritelne je, ale kdybych sama na vlastni oci nevidela, cim si ta kamoska musela projit, tak bych taky neverila. Ale takhle ...... Oho, priroda a ten nahore jsou mocni 😉

helcenka
18. led 2012

Holčiny, ono to chce především věřit, doufat a nestresovat se. Stejné je to s otěhotněním - to už tady spousta holek psala, pokud se soustředí jen na to, tak to třeba nejde, i když není žádný fyzický problém. A v mém okolí už se to mockrát potvrdilo, naposledy dokonce v rodinném kruhu.

@jika10 - mě to tak neuvěřitelné nepřijde, příroda ví, co dělá. Já sama byla na nervy z toho, kdy jsem ve 20 opakovaně prodělala onemocnění, kdy mi doktorka řekla, že jestli budu mít děti, tak to bude zázrak, nebo minimálně, že budu mít velký problém otěhotnět. No a mám dvě dětičky, byla jsem 3x těhu a pokaždé hned napoprvé. Ještě že jsem se na ní vybodla a přešla k jinému doktorovi, který mi řekl, že i zdravé páry mají velké potíže a hlavně ať jsem v klidu. Tak jsem byla a bylo.... 😀

maximka33
18. led 2012

holky, mně se te´d povedlo trochu shodit, asi hlavně tím, že jsem začala zase cvičit zumbu. tak se teď zkusím na to zaměřit. a pak mě fakt překvapí, když otěhotním a začnu zas nabírat.
měli jsme tu teď na týden mamku, bylo to bezva. moje mamka je občas trochu složitý člověk, ale teď to bylo tak super!!!!! je mi fakt líto, že bydlí 360 km daleko. moje chyba, že jsem se odstěhovala... ach jo.. chybí mi..

janiczka2011
18. led 2012

@maximka33 vidis, ja mam mamku 4000 km daleko a ono je to stejne uz, mozna jsme ale diky netu v kontaktu casteji nez kdyz jsme bydlely ulici od sebe 😎
Tak mam zase dvojitou davku cipku plus nejaky krem, a se uvidi 🙄 Testik jsem si delala a je ciste negativni, mam 3 dny pred mrchou tak to uz by asi neco videt bylom, cili jdu lecit 😝

maximka33
18. led 2012

@janiczka2011 netestuješ brzy? já vždy jen v den vynechání ms..

ladydi
18. led 2012

@leeena_4 já tam vidím oba grafíky, starej i ten co je teď ☹ už nevím jak jinak to udělat 😖

janiczka2011
18. led 2012

@maximka33 jo jo testik jsem udelala brzy ale kdybych byla tehu uz by byl duch, vim presne kdy bych mohla otehotnet (vzhledem k lecbe) a pri prvnim tehu jsem mela uz v den vynechani MS caru jak blazen. Takze tak nejak predpokladam ze neco malo by videt bylo, ale nebylo uplne vubec nic. No i kdyby, stejne mam konzervativni lecbu opet, ktera by pripadne neuskodila, ale obavam se ze prave ani nezabere 🙄

kolino
18. led 2012

Holky to čekání na mršku je nekonečné, že? přijde-nepřijde?
včera jsem dobrala utrogestan, tak uvidím kdy dorazí...ale nemusela by! 😉

maximka33
18. led 2012

@janiczka2011 tak jak myslíš. u mně je to asi jiné v tom, že se mi dost často zpozdí ovulace, takže testovat dřív je u mně nesmysl.