Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

miky
26. led 2012

@martinakl děkuju 😉 Já si říkám, že nic horšího už nás potkat nemůže a teď už prostě musí být jenom líp. Takže snad i pro nás co nejdřív začně svítit slunce a my budeme mít zase důvod se umívat, protože být maminkou je to nejkrásnější co mě v životě potkalo 😉

barbarucha
26. led 2012

@martinakl Marti, gratulace, jste bojovníci!!

martinakl
26. led 2012

@barbarucha Dekuju moc 😉 Snad budem bojovat uspesne i dal...

barbarucha
26. led 2012

@miky Ahoj Miky, vůbec nemám dostatek slov a už vůbec ne těch správných. Nechápu, kde vůbec může vzít člověk tolik síly, jako jsem vyčetla ze Tvého příběhu. Obdivuju Tě. Obdivuju i Tvého muže a vás oba, že jste to zvládli a pokračujete.
Barborka má v nebi spoustu kamarádů. Každá z tohodle tématu tam máme svého andílka nebo i více. Taky pevně věřím v to, že ti moji andílci, i když jim nebylo dáno ani se narodit, nad námi bdí a ochraňují nás.
Objímám a přeju nám všem už jen to dobré.

zandi78
26. led 2012

no tak my zaciname byt taky bojovnici..spineni vystridala rovnou krev na toal.papire.a ne malo ☹ modlim se at tam rano nic uz nenajdu a at mame klid.verim ze to s miminkem zvladneme ale toho stesti ted potrebujem mega kopu.tak nam ho trosku poslete..🙂 dobrou.dnes uz jdem do hajan..

miky
26. led 2012

@barbarucha ne vážně, já nejsem moc silný člověk. Neuplyne den, abych při vzpomínce na to všechno nebrečela. Ten strach z toho, že by se to mohlo znovu opakovat je velikánský. Sice u nás, ani u manžela nikdo žádný nádor na mozku neměl, takže by to snad (a podle výsledků z Gennetu) dědičné být nemělo. Ale jak je tedy možné, že 3,5 měsíce staré miminko má v hlavičce min. 20 zhoubných nádorů různé velikosti?
Ono prostě nic jiného, než se snažit koukat dopředu a věřit v lepší zítřky nezbývá. Prostě si říkám, že tahle hloupá náhoda se už nemůže nikdy opakovat. Ale co vám budu povídat, ten strach je nepředstavitelný, zná ho každá z Vás. Ale ta touha, touha po tom, aby můj život měl zase smysl a já měla důvod proč a pro koho žít je snad ještě větší....

barbarucha
26. led 2012

@zandi78 Myslím na tebe.

martinakl
26. led 2012

@zandi78 Zandi, to me moc mrzi! Ale bojovnicek zabojuje a bude v poradku 😉 Posilam obrovitanskou hromadu stesti a sily pro mrnouska!

martinakl
27. led 2012

@zandi78 Ahoj, tak je dneska?

jahudka80
27. led 2012

Ahoj holky tak vám jdu jen povědět že jsme nakonec vyhráli. A to co celou dobu nešlo, rodičák na mě páč jsem ho přebírala od manži a zrovna 1.1.2012 ale měl to být jen přechod a né vznik nároku na RP tak v tom měli bordel tvrdili že ne a ne. A včera nám přišel mail z ředitelství že na to mám nárok , tak nás to stálo pěkné nervy a lítání a ještě budem muset jednou letět na úřad a vyplnit papíry a pak už to bude snad ok. Paní jsem dnes na úřad volala tak se mi omluvila a řekla že si připadaj jak kreténi 😀

barbarucha
27. led 2012

@jahudka80 Po právu 🙂

safea7
27. led 2012

@miky Beruško,skoro se stydím,vím jakou bolest člověk prožívá,když přijde o mimíska v bříšku,ale ani ve snu si nedokáži představit tvou bolest 😢 😢 😢 Tolik ti přeji ať tě už v životě nic podobného nepotká!!!!A až budu večer mluvit na moje andílky,řeknu jim o Barborce.Přeji ti tolik síly a štěstí co se jen do tebe vejde.

mircisek
27. led 2012

@jahudka80 Moni, tak to jsem moc ráda. Je super, že ses nedala. Prostě to vyšlo na blbý datum. Mně je těch úřednic vlastně i líto. Blbouni nahoře zase něco vymysleli, zavedli a na ty dole to spadlo jako hromada hnoje a poperte se s tím. Systém nefunguje, jak má. Nikdo to asi pořádně neumí. A za všechny to slíznou v prvé řadě ty ženský na přepážkách (neříkám, že jsou tam samé nevinné duše, všude jsou lidi dobří a zlí).
Mně ve středu taky konečně přišel nový a správný výměr, teď už by mi mohly začít chodit i ty peníze. 😒
@miky Tvůj příběh znám. Podle mě jsi silný člověk už jen tím, že jsi to přežila. Přeju Ti, abys měla co nějrychleji v bříšku krásné zdravé miminko, které Ti pomůže žít dál a najít v životě radost. 😅 😅 😅
PS: Po revizi se mi totálně změnil cyklus.

safea7
27. led 2012

@vanilka31 Dupej,určitě to za to stojí,nesmíme se nechat !!!Tenkrát mě ta nečinnost ubíjela,teď mi je vážně líp co pátrám po příčině a i kdyby se nic nenašlo,budu vědět,že jsem udělala vše.Jsem pak odhodlaná jít ještě na imunologii,kdyby genet nic nenašel.Budu nám držet palečky ať to vyřešíme,počneme a porodíme zdravá mimíska 🙂

safea7
27. led 2012

@martinakl Jsem mooooc ráda,že srdíčko tluče,určitě to bude i nadále v nejlepším pořádku 🙂

safea7
27. led 2012

@jahudka80 No vidíš beru,člověk nesmí nikdy přestat bojovat ať jde o cokoliv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

safea7
27. led 2012

Tak sluníčka,dnes mě čeká návrat do rachoty,mám před sebou tři noční 😠 To bude mazec skoro po dvou měsících,mám pocit,že si nic nepamatuju 😝

zandi78
27. led 2012

ahoj holky.tak jsme dopadli následovně: krvácení přes noc nebylo ani ráno ve4 jak jsem vstavala.jenze po par krocích v práci jsem našla na vložce opět krev.tak jsem si odskočila rovnou do nemocnice.můj Dr mě zkontroloval,na utz mi ukázal že miminko je tam,srdíčko tluče a porostli jsme-máme 11mm 🙂 .ale kromě toho tam taky máme hematom 1,5cm 😢 který nám dělá neplechu.. vyfasovali jsme PN a ted už ležíme doma v teploučku.Ach jo... ☹ Utrogestan navýšen 1-1-1 a prý je to buď a nebo... ☹ tak uvidíme. V ím že jste si tu některé o tom hematomu taky psaly... Jak to dopadlo? myslíte že může růst tn hematom??

zandi78
27. led 2012

@safea7 Štastný návrat do prace.

zandi78
27. led 2012

@barbarucha Děkuji!

zandi78
27. led 2012

@martinakl Děkujeme.Budeme bojovat, jsme bojovníci a budeme i nadále 🙂 A ty hromady síly a štěstí si bereme k srdci..

lenka5731
27. led 2012

@zandi78 ahoj, já mám hematom... v 6 tt jsem měla 5,5 cm, pak se trochu zmenšil (zhruba na polovinu) a teď se zase zvětšil na cca 8 x 2 (ten třetí rozměr raději ani nechci vědět). Když mě doktorka pouštěla z nemocnice, tak mi zdůrazňovala, že hlavně žádný skákání a prudký pohyby..

janiczka2011
27. led 2012

@zandi78 drzim pesti, tak pekne odpocivej, snad bude vse bez problemu, aspon te to spineni nemusi tolik plasit kdyz uz vis z ceho je. Neni to sice nic moc, ale porad je to dobre 🙂 Chce to pevne nervy 😕

safea7
27. led 2012

@zandi78 no to bude mazec 😖 😉

helcenka
27. led 2012

@zandi78 - já ho taky měla, někdy kolem 9 týdne, přišlo se na to ale dřív, než jsem začala krváce, protože mě začalo píchat a bolet v jednom místě v břiše při jakémkoli pohybu a druhý den jsem šla stejně na kontrolu. Byl větší, než máš ty, nic jsem na to nebrala, jen jsem měla klidový režim, nic nezvedat, nepředklánět se, netahat, žádné prudké pohyby. Za 3 týdny na kontrole už byl vstřebaný 😉 a už jsem měla do konce těhu pokoj.
Moc držím palce, bude to určo OK.
@jahudka80 - super, tak to se ti určo ulevilo.
@martinakl - taky držím palce, všechno zlé je k něčemu dobré.

Jinak občas nakukuju, ale fakt nestíhám.

Holčiny, všem moc držím palce.

miky
27. led 2012

@zandi78 když jsem čekala Barušku, tak jsem byla ve 12tt také hospitalizovaná v nemocnici. Doma jsem šla po chodbě a najednou jsem cítila jak ze mne něco teče, takže jsem šla na WC a byla to krev. Opravdu žádná kapička na vložce, ani krvácení během MS, doslova ze mě ta krev tekla. Dokonce v jednu chvilku ze mne vypadl i takový "chuchvalec" (nevím jak to napsat jinak) krve a to jsem si říkala, že je po všem, že jsem o mimi přišla. Zavolala jsem si tedy sanitku a v nemocnici jsem čekala, že mi řeknou, že jsem potratila a že je konec. Pan doktor mě prohlížel a začal sestřičce diktovat - pamatuji si z toho jenom "jeden živý plod". Měla jsem vedle miminka veliký hematom, snad 8x7cm, který prý nejspíš praskl a začal se čistit. Dovezli mě na oddělení, kde jsem dostala nějakou kapačku a do rána jsem krvácet přestala. Pak si mě ještě nechali týden v nemocnici na pozorování a kvůli tomu, že jsem špinila, ale pak už to bylo špinění tmavou krví a to prý nevadí, takže mě pustili domů. Dostala jsem ascorutin a na neschopence jsem byla až do konce těhu no a rodila jsem 38+0. Takže neklesej na mysli, hematom nemusí být vůbec důkaz toho, že je něco špatně. Pěkně odpočívej a určitě všechno dobře dopadne

safea7
27. led 2012

@zandi78 Vše bude v tom nejlepším pořádku,drž se beru,jste na ten boj tři,tak to musíte zvládnou 🙂

zandi78
27. led 2012

@lenka5731 já jsem si říkala že jsi to asi ty..koho zloí hematom.ale nechtely se mi íst stránky nazpět 😅 Tyjo tak to máš větší neplechu než já...Snad se nám oběma Leni vstřebá a nebo aspoń nenapáchá žádné škody 😒 musíme holt bojovat. Děkuji.A držte se taky 😉

zandi78
27. led 2012

@miky To mi dodává síly takové příběhy..Děkuji Ti a snad nás eká taky šťastný konec.Věřím v to...

zandi78
27. led 2012

@helcenka Dekuji. snad se nám taky vstřebá...tak rychle.Dneska je to prý častý jev-hematom v těhu.. 😖