Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martusinek
5. únor 2012

@jane84 Doktorka mě hned, jak jsem měla potvrzené těhotenství, nechala doma, dojíždím totiž hodinu autobusem. V práci vědí, že jsem byla těhotná. Uvidím no, docela se bojím, ale jestli se to povede a budeme mít brzo mimčo, tak mi to bude jedno. Hlavně to mimčo, aby bylo a bylo v pořádku. Teď jen doufám, že mě vezmou zpět a dají mi alespoň stejný úvazek.

martusinek
5. únor 2012

@meiki Také jsem se zaměřila na myšlenku nového miminka a chci se snažit co nejdřív to půjde, chci ho a doufám, že to bude v pořádku. Všechno ostatní není důležité a je nepodstatné. Jsem taky věřící, když jsem se dozvěděla, že to s mimi nevypadá, moc jsem se modlila a plakala, pak mi to potvrdili, že to nedopadlo a to jsem se na Boha jen zlobila, byla jsem naštvaná. Teď si říkám, že to asi mělo nějaký význam a pochopím ho až někdy nebo třeba nikdy, ale že to určitě nebylo jen tak. Já mimi moc chci a doufám, že to půjde všechno dobře a budeme ho mít co nejdřív.

meiki
5. únor 2012

@martusinek ja to pochopila potom co tady obcas ctu za pribehy - tady na konikovi. Jak jsou nektere holky statecne a i s kamaradkou jsem o tom mluvila. Ja sice v obou pripadech musela na revizi, ale porad to bylo v narkoze a ja o tom nevedela, ale rodit a vedte ze mimi neni nebo neprezije, nevim kde bych na to vzala silu.

holky tady mi hodne pomohli a pak poradili a co jak pit brat atd. A pokud to pujde samo, tak se snazit budete moci hned a rika se, ze pak to casto jde rychleji, ze je telo jeste takove naladene na mimi. Tak budu drzet palecky at se brzy zadari.

jane84
5. únor 2012

@martusinek věřím, že ti úvazek vrátí. Nemůžou tě vyhodit. Co bude dál se uvidí, já bych je zkusila trošku vést směrem, že těhotenství bylo neplánované, aby neměli pocit, že jim brzy utečeš. Myslím, že v březnu, nejpozději dubnu by ti měli s jistotou říct, co dál plánují. A že se snažíte dál jim říkat nemusíš. Sice to bude nepříjemné, ale pro mimčo vytrpíme vše

vanilka31
5. únor 2012

@zandi78 Děkuju 😉

vanilka31
5. únor 2012

@martinakl Díky 😉

martusinek
5. únor 2012

@jane84 Ahojky, miminko bylo neplánované, ne tedy úplně. Já chtěla mimnko vloni, o pravdu moc, až jsme se kvůli tomu hodně hádali, pak jsem to vzdala řekla si, že ho nemůžu nutit, jen to ničilo náš vztah. Teď se Jiří najednou rozhodl a jelikož jsem nebrala prášky, prostě si přestal dávat pozor, vtipně bylo, že mi to dopředu vůbec neřekl, byla jsem překvapená, v tu dobu nemile, protože jsem si zvykla, že mimčo nebude a mám skvělou práci a báječnou třídu, tak jsem si tak plánovala, že bych to ještě rok nebo dva vydržela bez mimi. Pak jsem se začala hrozně těšit a řekla si, že jen rodina je důležitá. Jsem věřící a ve škole to vědí, jsou tam skoro všichni, jelikož je církevní a tam se tak nějak počítá, že je to boží vůle🙂. Uvidíme. Náš ředitel tedy věřící moc není, tak uvidím, jak se k tomu postaví. Rozhodně mu nebudu říkat, že mimčo chci a že budeme pracovat, prostě mu řeknu, že prášky neberu a brát nebudu, že prostě nevyloučím, že se to nestane. Nebudu tak lhát, ani mu říkat, jak se věci mají. Prostě uvidíme. Alespoň se ukáže, jaký je to charakter. 🙂

martusinek
5. únor 2012

@meiki děkuju, snad to půjde

barbarucha
5. únor 2012

@martusinek Marti zaměsrnavatel se tě podle nějakého zákoníku vůbec nemá právo ptát na to, jestli rodinu plánuješ nebo ne.

martusinek
5. únor 2012

@barbarucha To já vím, ale on se zeptá, znáš to. Zákon je věc jedna, ale praxe je věc druhá. Je pěkné vidět "známou" tvář v této diskusi.

jane84
5. únor 2012

@barbarucha Ahoj. Jak se Ti daří? Je o něco líp?

martusinek
5. únor 2012

@barbarucha Došla ti má včerejší IP?

zandi78
5. únor 2012

@jane84 óó, tak toho si cením 🙂 děkuji. tak to ja conejdřív napíšu aby ti fakt nezmodraly 😉

barbarucha
5. únor 2012

K průběhu SP doma:
Já zažila dva, oba doma, jeden ve 13tt, druhý hned zkraje 5/6tt. U mě žádné rozhodování, jestli zůstanu doma nebo pojedu do nemocnice neproběhlo. Já jsem si, ve chvíli, kdy to začalo, prostě nedovedla představit, že mě někdo někam převáží, že na mě někdo mluví a něco po mě chce, bylo pro mě nemožné třeba jenom narovnat nohu a kdyby mě někdo nutil ve chvíli, kdy jsem v křečích sbalená v klubíčku třeba LEŽET NA ZÁDECH, tak bych ho musela asi zabít. Taky pro mě bylo nepředstavitelné, že v téhle nejintimnější chvíli je s námi někdo cizí. Ve chvíli, kdy jsem začala hodně krvácet a začalo se roztahovat děložní hrdlo, jsem upadla do takového tranzu, ve kterém se úplně vyply emoce a já jsem věděla úplně přesně, co potřebuju. V tu chvíli to byl hlavně klid, soukromí, teplo, ticho tma. Pořebovala jsem být hodně skrčená kvůli křečím v břiše, ale nechtěla jsem mrznout na záchodě, tak jsem si rychle vyrobila provizorní sedací zařízení z velké kýblovité nádoby a plonkového toaletního sedátka (které bych normálně hledala v garáži týden, ale v tom tranzu jsem věděla úplně přesně, kde jsou a bylo to za minutu hotové) a na tom jsem mohla v pokoji sedět a být u toho zabalená do deky. Občas jsem vydala nějaký krátký jasný pokyn k manželovi, jako "deku, horkou lávev na břicho, napít", jinak byl celou dobu mozek "vypnutý" a tělo se věnovalo svému procesu. Ve 13tt bylo přeci jen už všechno hodně narostlé, takže to trvalo docela dost dlouho (já nevím, 7-8 hodin?). Stahy byly dost intenzivní a bolestivé, občas jsem měnila polohy, po několika hodinách jsem už byla tak vyčerpaná, že jsem mezi stahy usínala. Nakonec se to trochu utišilo (do té doby jsem akorát hodně krvácela a vyšly ze mě dva takové větší cáry tkání), že jsem se stočila do postele na bok a usnula. Když jsem se asi za hodinu probudila, ucítila jsem znovu stahy a při jednom velkém stahu jsem povila plodové vejce. Bylo velké asi 13/6cm. Pak už jsem cítila velký pocit prázdnoty a věděla jsem, že to hlavní je pryč. Ten den jsem ještě hodně krvácela a bylo mi dost mdlo. Emoce a ten "normální" způsob myšlení se mi vrátily až několik hodina na to, když jsme pohřbívali, to už jsem byla zase schopná plakat. Krvácela jsem ještě asi 10dní, ale cítila jsem to jako dobré, očistné krvácení.
Druhý SP vypadal úplně jinak. Byl hodně časný, takže začal jako normální MS, akorát s o dost většíma křečema, které trvaly s přestávkami několik dní. Nějaké tkáně (kousky cca 1 x 0,7cm) ze mě vyšly asi až 3. nebo 4. den krvácení. U prvního potratu jsem přišla asi o litr krve, u druhého jsem krvácela mnohem míň, jen asi 3x silněji než normální MS.
Dnes hodnotím hodně pozitivně, že jsem oba potraty opravdu prožila, jednak cítím, že to moje tělo posílilo, cítím se mnohem připravenější na jednou budoucí porod a taky si nedovedu představit, že bych měla upadnout do narkózy a pak se až probudit s prázdným břichem, to by mě fakt asi zabilo. Ale to má každý jinak, popisuju jen svůj stav. Jinak s těmi riziky, SP kontra revize jsem sem kdysi dávala článek, kde SP vycházelo výrazně líp, např. nebezpečí infekce po SP 3x menší než u revize atd. Jako hlavní nevýhhoda SP se tam uvádělo, že to bolí, což nepopírám. Ale mám nějak pocit, že u mě to odžívání fyzické bolesti pomohlo odžít i tu psychickou, prostě mi přišlo, že to k tomu patří.
Co jsem u samotného potratu nejvíc potřebovala: horkou lahev na břicho, deku, čaj, teplé nadkolenky, stará prostěradla, která se mohla zakrvácet, nějaké igelity na podlahu, popř. na postel, porodní asistentku na telefonu a hlavně mého manžela, který mě celou dobu úžasně držel a zařizoval vše, co jsem potřebovala.
Kdybys měla jakýkoli konkrétní dotaz, tak ještě napiš.

barbarucha
5. únor 2012

@jane84 Ahoj Jani, díky za dotaz, zvládám, občas mám výkyvy. Od toho 2. SP vnímám, že potřebuju nějakou změnu. Po prvním SP v létě jsem se vlastně nedokázala pořádně vrátit ke své práci. Všechno se mi v těle i v hlavě během 3 měsíců těhu přeprogramovalo na mateřství a úplně mě přestaly zajímat moje veškěré projekty, které jsem do té doby měla rozjeté. Úplně jsem přestala dostávat nápady, což je v mojí práci dost blbé, protože jsem výtvarnice. Byla jsem půl roku jak mátoha, nahlas jsem si to nepřiznala, ale vím, že jsem uvnitř doufala, že mě z toho mrákotného stavu vytáhne další těhotenství. Když to druhé těhu zkončilo, začala jsem mít opravdu velký vztek a hodně jsem cítila, že už tenhle mátožný stav nechci, že prostě chci opravdu dělat to, k čemu mám talent a co mě vždycky bavilo, že už nechci jenom prosit nebesa o dítě, že chci cítit, že můj život má velkou hodnotu i tak jak je, bez něj. Tak jsem se pustila do velkého boje za sebe a začínám vymýšlet další projekty. Nechci teď na dítě myslet, už se na to nechci upínat, chci dát do kupy sebe. Dítě je zváno, kdykoli, až bude opravdu chtít na tento svět přijít, jsem ochotná mu dát vše, co budu umět. Ale v první řadě se prostě chci starat o sebe. Takže jsem se trochu nakopala k nějakým činům, například k té terapii, ta mi teď pomáhá nějak si to přebrat a poskládat tak, aby to dávalo smysl. Tak mám pocit, že teď zaplať PB začínám zase trochu žít.

barbarucha
5. únor 2012

@martusinek IP došla, akorát jsem sea ž teď vrátila z rodinného víkendu, tak vyřizuji dodatečně 🙂

barbarucha
5. únor 2012

@vanilka31 Držím palce!!

barbarucha
5. únor 2012

Jo a ten popis SP doma (nahoře) je odpověď na IP, kterou jsem dala sem, kdyby to kdokoli potřeboval.

safea7
6. únor 2012

@martusinek Beru vítám tě tady v naší léčivé diskuzi.Vím,že teď máš pocit,že nic nemá smysl,ale věř,že jakmile se zase budeš moci snažit,jako by zázrakem život zas nabere ty správné obrátky 😉 Já jsem teď v lednu prodělala,druhé zamlklé těhu a nevzdávám to ani teď,protože moc dobře vím,jak nádherné je mít mimíska v náručí a stojí to za vše na světě 🙂 Mimochodem,jsem takové střívko,že už teď řeším jestli zas nejsem těhu,protože jsme porušili šestinedělí a nevydržela to ochrana 😕 Moc na Tebe myslím a přeji ti nekonečno síly a následovně mooooooooooooooooooooooooře štěstíčka v dalším snažilkování 🙂 Posílám obejmutí 🙂

safea7
6. únor 2012

@maximka33 Já se chystám testnout,raději nejdřív až za týden,aby tam nebylo náhodou znát HCG z posledního potratu,protože si nejsem jistá,jak dlouho tam zůstává 😕 🙂

safea7
6. únor 2012

@vanilka31 Děkuju moooc a šíleně moooc ti i držím pěstičky 🙂

safea7
6. únor 2012

@martinakl Tak to bych si asi vážně moc přála,aby to bylo vačičátko,kdyby se fakt zadařilo 😉

safea7
6. únor 2012

@zandi78 Držím ti vše co mám jak o život!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

safea7
6. únor 2012

@lorreine Jak říkám,jsi prostě zlatíčko,mocinky moc na vás myslím beru a držím pěstičky co to dá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

kixi
6. únor 2012

Ahoj holky,

tak jsem si myslela, ze se tu dlouho neukazu, u mudr to nevypadalo moc dobre, tak jsem se na vse vyprdla, rekla si, ze s touhou po mimi na cas koncim a bylo me skvele...proste jsem si urcila jine priority a nemyslela na to...no jenze to by nebyl osud, aby si s nama trochu nepohral...dnes 34 DC, ms nikde, uz 4 dny ms bolesti...nedalo mi to a testla jsem...vysledek nize...ve skutecnosti to neni tak rozpite a je to i o malinko vyraznejsi, fotila jsem jen mobilem...kazdopadne totalni nervak, zda se mi to dost slabe na to ze bych mela byt 11 - 13 DPO, ale kdo vi...ve stredu si me pozvala doktrorka, takze...neraduji se, nic neocekavam, ale rozhodne vim, ze se neco deje 🙂 takze jsem zase zpet tu 🙂

safea7
6. únor 2012

@kixi Já to tedy vidím dobře a naděje stejně umírá poslední,tak ti budu držet pěsti ať ti krevní testy ukážou správnou hladinu HCG,to ti bude hned líp. 🙂

lenka5731
6. únor 2012

@safea7 ahoj, já jsem testovala 2 týdny po revizi a na testu bylo úplně bílo 🙂

@kixi vítám tě zpátky 🙂 doktorka ti bude ve středu brát krev?

kixi
6. únor 2012

@safea7
@lenka5731 o krvi nic nerikala, ani u minuleho tehu me ji nebrala..byla jsem pred tydnem na obycejne kontrole a tam uz byly nejake zmeny, resp. zdalo se ji, ze neprobehla ovulka a byl tam jakysi "stin". Dnes po tel me rekla, ze bude stacit porovnat ty dva utz, ale uvidime...ja hlavne rano udelam dalsi test jestli ta carka zesili....jsem celkem s nervy v kyblu 😀

jane84
6. únor 2012

@kixi 🙂 teprve včera jsem tě vymazala z tabulky a pořád jsem měla pocit, že je to předčasné nebo zbytečné. Už vím proč 😀

@barbarucha hodně dlouho jsem přemýšlela o tvém popisu SP. Nejdřív mě napadlo, že ten první byl trochu riskantní. Možná mi hlavou blesklo i slovo nezodpovědný. Litr krve mi přijde hodně. Ale když jsem přemýšlela delší dobu, tak ti dávám za pravdu. Každý si to musí prožít tak, jak potřebuje. Nedívat se na stereotypy, ale pouze na své potřeby a své síly. Moje rodina je napůl učitelská, napůl zdravotníci. Za sebe můžu říct, já bych na to neměla sílu a odvahu a svěřila se raději do péče doktorů. Moc tě obdivuju, jsi neuvěřitelně silná osoba a tu sílu předáváš i nám. PS jsem ráda, že je ti lépe a že se snažíš soustředit na sebe

jane84
6. únor 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012

zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)..............................73DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel)......................................................64DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).......................................................57DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................38DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………......29DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................28DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)..................................27DC
ladydi (28let, MA 10/2011, mamavit)...............................................................................22DC
janiczka2011 (32 let, MA 7/2011, Babyplan).................................................................19DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................18DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)..............................................8DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).......................................................7DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….......5DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................5DC
martusinek (25let, 2/2012, Femibion)................................................................................DC