Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

safea7
8. únor 2012

@zandi78 Jsem s tebou beruško,nic nás nezlomí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

safea7
8. únor 2012

@kixi Buď určitě doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tolik ti to přeji 🙂

safea7
8. únor 2012

@lenka5731 Teď už bude jen líp a líp,taky asi půjdu k jinému doktoru,nějak se tam už necítím dobře,jen se musím odvážit ☹

lenka5731
8. únor 2012

@safea7 já jsem se odvažovala 5 měsíců 😕 Ale jsem šťastná, že jsem to udělala, od včerejška se mi líp dýchá, věřím, že nový doktor nic nezanedbá a jeho přístup je balzám na nervy. Měla jsem s tím původním doktorem domluveno, že se tam dnes ráno stavím já nebo muž pro kartu, ale mě bolí břicho a jsem nachlazená, tak tam pro to šel muž. Doktorovi a sestrám jsme koupili litrovou becherovku a 2 lepší bonboniéry jako poděkování a sestra to odmítla a když to tam nechal u ní na stole, tak to naštvaně odnesla na chodbu 😕 😕 , takže s tím přišel zase domů. Mrzí mě to, no ale kartu mám a bonboniéry holt sežeru sama 😒

kixi
8. únor 2012

@safea7
@safea7 diky holky, uz jsem se domluvila a od zitra minimalne do pristi stredy kdy jdu na dalsi utz budu doma....holky modlim se, aby mimis rostl a hlavne aby vydrzel 🙂 jako podporu me napsala utrogestan rano a vecer

kixi
8. únor 2012

@lenka5731 diky...nakonec doma budu od zitrka..nema cenu si hrat na hrdinu...alespon do dalsiho ultrazvuku budu lezet v posteli

safea7
8. únor 2012

@lenka5731 To víš nějací doktoři si myslí,že jsou nejlepší a odchod dlouholeté pacientky je spíš uráží 😠 Určitě si udělala to nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!A já doufám,že se rozhoupu a budu tě následovat 😉 Jak s přechodem k jinému doktoru,tak i s těhulkováním 😉 🙂

safea7
8. únor 2012

@kixi Modlím se s tebou a věřím,že bude vše v nejlepším pořádku 🙂

lenka5731
8. únor 2012

@safea7 jako já bych tam zůstala a jeho přístup bych skousla, tak nějak už jsem si zvykla (jak psala barbarucha, jsem duševní masochista) ale prostě nemůžu skousnout jeho ultrazvuk, kvůli kterému mě 2x poslal se zamlklým do nemocnice když zamlklé nebylo a naopak zase řekl, že je to v pořádku, když to v pořádku nebylo ani omylem. Takže prostě tři velké omyly a to už je moc. 😒 Nedovedu si představit, jak by dokázal moje těhotenství ohlídat, když na tom starém ultrazvuku podle mě nic nevidí. Jako poslední příklad mi třeba minulý týden řekl, že mám placentu vpředu a podle doktora z pohotovosti a mého nového ji mám vzadu. Chjo. No moje okolí si uleví, posledních pár měsíců nemluvím o ničem jiném. 😒

leeena_4
8. únor 2012

@lenka5731 udělala jsi moc dobře, že jsi odešla a přístup doktora i sester je neprofesionální! Pacient má právo se rozhodnout odejít kdykoliv, natož v situaci, kdy ten doktor udělal 3 takovéto chyby 😉

lenka5731
8. únor 2012

@safea7 když nad tím člověk přemýšlí, tak ono tam víc věcí není standardních, ta poradna třeba probíhá tak, že ženská tam leží na koze, doktor vyšetřuje, jedna zdr. sestra sedí u doktora u stolu a ten jí diktuje do karty (a u toho taky kouká ženským mezi nohy) a chvílemi se spolu o něčem baví. Když jsem tam takhle minulý týden ležela, tak tam přišla ještě druhá sestra a o něčem mluvili a doktor jí říkal "to je zamlklý", tak jsem říkala, "cože jaký zamlklý?" a on na to, že nemluví o mě. 😲 😲 😲 😲 😲 😲 No už na to raději nebudu myslet 😒

lenka5731
8. únor 2012

@leeena_4 ten doktor to podle mě jako chyby vůbec nevnímá, asi mu/jim to přijde normální. Doktor to bere tak, že jemu se to nezdálo, tak mě poslal do nemocnice s tím, aby se na to podívali na o něco lepším UTZ. Jenže mu jaksi nedochází, že v tomhle případě to nesmí uvíst slovy "no jo, to je malý, to je jasně zamlklý, o dva týdny menší, jdi se s nima domluvit do nemocnice na revizi a mávnout k tomu ještě rukou". Stejně tak, když jsem k němu přišla s papírem po revizi, o které on ani nevěděl, tak to bral tak, že "jemu se to těhotenství stejně nezdálo". 😕 😕 😕 Bože.

safea7
8. únor 2012

@lenka5731 Udělala si to nejlepší co jsi pro mimi mohla udělat,to já bych to vzdala o moc dřív.Můj doktor je celkem v poho,ale,začínám se u něj cítit špatně a i on ze mě začíná být nervózní a to pro psichyku fakt není zrovna nej,tak nevím 😒

leeena_4
8. únor 2012

@lenka5731 to, že to jako chybu nebere, neznamená, že to chyby není a než mu to vysvětlovat, raději pryč. Navíc gynekolog musí mít i nějakou empatii a vědět, co má pacientka za sebou a taky podle toho s ní jednat. Uf, vyprdla bych se na flašku i bonboniéru 😉

berenik
8. únor 2012

Ahoj holky, omlouvam se, ze forum zanedbavam, ale nemela jsem dost sil, fyzickych i psychickych, abych sem ted chodila. Obcas vas ctu a moc me debtalo, co se tady ted v poslední době deje, s Zandi a tolik novych holek. Je mi z toho moc smutno, myslim na vas. Je to sobecke, ale ja jsem se snazila o pozitivni mysleni a při cteni těchto smutnych zprav, to moc neslo. Dnes rano jsme byli na UTZ a po uzasnem vysledku, mi jde pozitivni mysleni o moc lepe. Mimi roste a srdicko krasne bije. Dokonce je na 9tt (dle ovu jsem tak 8+2). Ja jsem doufala, ze bude mimi dobře, protože me je hur a hur. Pokud se vcas nenajim, tak je mi spatne a pokud se jen trochu vic najim, tak taky. Je to vesele, ale jsem s tim smirena. Horsi je, ze me od ctvrtka boli zub. Vždy jsem mela malou kazivost zubu a ted kaz a ještě dost bolestivy. V pondeli jsem byla u zubare a kaz vyvrtal, tak uz to neboli jako cert, ale jen trochu poboliva. Tak se tam budu muset vratit. A to jsem byla na prevetivni v listopadu. V tehotenstvi se holt kazi zuby vic a po tom potratu se to asi ještě uspisilo. Tak jsem si rikala, ze to sem napisu. Ted si myslim, ze castejsi navsteva u zubare by se mela propagovat nejen pro tehotne, ale i po potratu a snazici se. Od pondeli pracuji z domova, protože jsem ještě chytla dost blby kasel a jelikoz skoro nic nemuzu, tak to aspon lecim teplem domova a materidouskovym sirupem a litry caje. Opatrujte se. Dekuji za pomoc a podporu, kdyz jsem ji nejvic potrebovala.

lenka5731
8. únor 2012

@leeena_4 ono to není jen černobílý taky tam za naši několikaletou historii byly i hodně pozitivní momenty. Navíc je to rodinný doktor a doteď byl velmi uznávaný, mojí ségře před 20 lety operoval endometriózu, měla to údajně hodně špatný a naše rodina o tom mluví tak, že díky němu má děti. Děsí mě, že před nedávnem k němu začala chodit i švagrová a ta k mojí zkušenosti s ním přistupuje dost rezervovaně. Za sebou už má jeden SP. Ale my se o tom spolu moc nebavíme, tak detaily nevím, každopádně toho doktora vnímá jako odborníka. Každý si asi musí svou zkušenost udělat sám. Já jsem třeba na podzim švagrové nabízela lístky do bazénu, protože my jsme je kvůli mně nemohli využít a ona mi řekla, že do bazénu nemůže, protože její dokor jí v rámci snažení zakázal chodit do bazénu, že prý je tam načůráno... Jí na tom nepřišlo nic divného... Raději končím.

leeena_4
8. únor 2012

@lenka5731 no, je to zkrátka kontroverzní lékař a ty jsi udělala, co jsi cítila a na to máš plné právo 😉

safea7
8. únor 2012

@berenik Opatruj se a já ti budu držet pěstičky ať je vše jen v tom nejlepším pořádku 🙂

jahudka80
8. únor 2012

Holčenky všechny vás zdravím, už vás nestíhám a někdy ani nechci číst je mi smutno i tak a mám se vyhnou špatným zprávám sem tam něco přečtu a pak tady bulím u počítače a nedávám si proč jsem to vůbec četla.

@lenka5731 zřejmě jde o toho samého Dr.co mě řek že málo spím s manželem a že musím víc když chci děti a když jsem řekla že se milujem v plod.dnech každý, tak zas ženská vy ho chcete strhat (nevypadalo že by byl manžel strhanej 😀) . Taky mě neustále vyprávěl co on za mlada a moje problémy neřešil co to je když žena nemůže otěhotnět to přeci není nic bylo mi 27let a měla jsem mít děti prej dřív tak do 24, ve 27 jsem byla už stará ..no super doktor, no a sestru měl taky takovou krávu co mi řekla to zde nechci ani psát. 😠

lenka5731
8. únor 2012

@jahudka80 bingo, a ty to moc dobře víš 🙂 😉

napiš mi to kdyžtak do IP 🙂

barbarucha
8. únor 2012

@berenik Ahoj Ber, to jsou krásné zprávy, děkuji za ně 🙂 Myslím na vás.

@safea7 Dobré rozhodnutí. Chce to doktora, který bude mít šťávu a inspiraci a bude tě podporovat! Né někoho, kdo tě bude znejišťovat.

@kixi A pak že se ti neuvolňujou vajíčka. 😀 Potud sahá moc přístrojů a vědy. Zaplať PB, že příroda funguje po svém. 😎 Gratuluju a držím palce.

safea7
8. únor 2012

@barbarucha Přesně,jen se musím rozhoupat,ale jestli zjistím následky na ten náš "úlet"bude to asi rychleji,než si myslím 😉 😀 No uvidíme v pondělí testnu,ale bojím se jak školačka 😖 😀

kixi
8. únor 2012

@barbarucha to mas pravdu 🙂 ale jeste neni vyhrano takze uvidime...kazdopadne moc diky za podporu!

blandik
8. únor 2012

@leeena_4 -ahojky, zavítala jsem tady po delší době, jak se daří? My zatím nic, tedy krom toho, že se mi zpozdila MS, měla všechny příznaky, a udělala si test, abych tam uviděla "ducha" a druhý den ten duch byl ještě slabší a už citím, že se MS blíží..takže nic. Bylo to první "těhotenství" od srpna, nevyšlo..dr. mě poslal na takový ten laparoskopický zákrok, ale nějak tam nechci, děsí mě představa narkózy...

leeena_4
8. únor 2012

@blandik ahojky, to tě duch teda pěkně tahal za fusekli, ale většinou se brzy po takovém "incidentu" zadaří, tak zkus jeeště vydržet 😉. pokud nemáte nějaký problém, který by bránil otěhotnění 😉

blandik
8. únor 2012

@leeena_4 - děkuji. Začínám mít pocit, že možná i těhotním, ale neudržím, v létě to bylo v tom osmém týdnu, teď to byl tak pátý, odhadem..

leeena_4
8. únor 2012

@blandik a máš v pořádku šťítnou žlázu?

maximka33
8. únor 2012

@leeena_4 čauky, a co ty?

maximka33
8. únor 2012

@kixi potichu gratuluji. 😉

maximka33
8. únor 2012

@berenik tak hlavně že oba prospíváte. ségra měla taky problémy se zubama, ale musela to odložit až po porodu, tak si určitě protrpěla..