Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kixi
13. únor 2012

@iiiw ahojky, drzim pesti at jsi brzy v poradku...me rekli v nemocnici 3 mesice, moje mudr 4 a to jsme take dodrzeli...jak uz tu bylo napsano, dulezite je vnimat svoje pocity a to jak ti je fyzicky...

kixi
13. únor 2012

at uz je streda holky, chci videt zase fazolku a vedet, ze je to na dobre ceste...jinak si doma docela uzivam, rymu jsem uz temer vylecila a je mi fajn 🙂

martinakl
13. únor 2012

@kixi At uz je pristi pondeliiiiii 🙂 U nas ted marodi manza, tak cekam, kdy to prevezmu 😒

kixi
13. únor 2012

@martinakl jj..mohl by ten cas trosku poskocit 🙂 tak se manzi moc nedotykej at na tebe bacily nehupsnou 😀 a jak ti je? Ja mela dneska hroznou chut na maso, tak jsem v te zime letela pod barak do obchodu a upekla cele kure 😀

maximka33
13. únor 2012

@jane84 jj je to zrovna dům Praha, taky je to nějaká nabídka přes net 🙂 je tam spousta procedur a navíc i krytá tenisová hala 🙂

martinakl
13. únor 2012

@kixi
To je tezky se ho nedotykat, kdyz ja jsem ted skoro porad "pri chuti" 😀
Jo a na maso ja mam chut porad 🙂 Ale spis nez chute mam porad hlad.. Musim toho ted snist vic nez driv, anych byla syta. A uz je to na me znat..Nedopnu kalhoty. Takze jakmile to oznamim v praci, zacnu nosit tehotensky kalhoty. Sice v nich zatim nebude tehotensky brisko, ale spek, ale i ten musi mit pohodlicko, no ne? 😀
Jinak je mi fajn. nevolnosti jsem mela asi 5 dni v kuse, ale to je davno pryc. Jsem strasne unavena a mam desnou zacpu... Ale jsem hlavne rada, ze nebliju 🙂

kixi
13. únor 2012

@martinakl tak to ja nejsem vubec 😀 jasne, tehu kalhoty budou superpohodlne...proc ne 🙂 ja uz chci hrozne vedet, ze se to vyviji dobre..uz jen 1,5 dne 😀 ale porad jsem strasne na zacatku..hjooo

iiiw
13. únor 2012

@kixi
ahojky. a po těch 4řech měsících ste se pokoušeli a vyšlo to? jdu ve středu na kontrolu. bylo to přesně 14dní a začala sem nějak moc krvácet. před tím jen tak malinko. a to krvácení není moc dobrý. mám nějaký antibiotika. tak doufám že bude všechno ok a doktor mi řekně že se můžem snažit po těch 4měsících

martinakl
13. únor 2012

@kixi Hm... U me jeste presne tyden bez 2 hodin 😒 Ja doufam, ze mi rovnou zmeri NT a posle na krev na genetiku. Abychom meli screening co nejdriv za sebou...

kixi
13. únor 2012

@iiiw no my se zacali snazit po 3 a v tom 4tem jsem otehotnela...krvacet muzes, ale ne moc a nesmis mit teplotu..ja mela teplotu, chytla zanet a revizi me delali za 4 dny znovu :( kdyby se ti neco nezdalo radeji jed na pohotovost..

kixi
13. únor 2012

@martinakl jj musi...at mas klid..hjo kdyz si prestavim co vsechno me jeste ceka tak to budou jeste nerviky 😀

martinakl
13. únor 2012

@kixi Heled ale utika to celkem rychle.. Krom kazdeho tydnu pred kontrolou, to je krize, ktera mne zacala vcera 🙂 Zjistila jsem navic, ze cipek je vysoko a je mekkej. Predtim byl nizko a hodne tvrdej, jak ma pry v tehu byt. Tak yas y toho vysiluju a tak vubec... ja vim, ze je to blbost, ze to je individualni. Ale stejne, Uplne magorim. Jooo holky, jestli to mimi zvladne, tak ze me bude za par mesicu uplnej magor 🙂

martusinek
13. únor 2012

@maximka33 Já bych klidně jela i někam dál, ale asi se nápad neuchytil, třeba někdy jindy. nebo můžeme udělat třeba sraz podle krajů, to by se dalo, ale nevadí. Pokusím se přemluvit manžela, ale on na wellness zrovna není. my většinou jezdíme s krosnou a spíme ve stanu nebo v zimě jen v nějakém obyčejném hotýlku, ale teď bych si ráda dopřála nějaké masáže, saunu a tak, prostě odpočinek. uvidíme, třeba ho přemluvím. Děkuji za odpověď.

iiiw
13. únor 2012

tak to je krásný takle rychle se zadařit. to moc gratujuju. snad mě takový štěští a radost čeká taky. .tak to muselo být šílený jít tam znovu.do nemocnice. tak to bych se složila asi. a na zánět jsou nejryzikovější ty dva týdny nebo to může přijít kdykoliv v tom šestinedělí?

kixi
13. únor 2012

@martinakl tohle naprosto dobre znam...kazda odchylka zpusobi silenstvi 🙂 ja uz se snazim nepozorovat, ale jak jsem celej den sama doma tak si povidam bud se psem nebo v duchu s mimikem a dnes jsem se pristihla ze jsem se lekla ze me jako mimik nic v duchu neodpovida ..jestli to neni spatne .. proste MAGOR 😀 holka musime se nejak zrelaxovat nebo budeme matky psychousky 😀 😀

martusinek
13. únor 2012

@iiiw Ahojky, já byla na revizi ve čtvrtek, BOHUŽEL. Doktor v nemocnici i má doktorka mi řekla, že se můžeme snažit po druhé porevizní menstruaci. Záleží asi na tom, jak vše proběhlo a jak dlouho jsi byla těhotná, já byla podle ms 10tt, ale podle plodu 6/7tt bez srdeční akce. Bohužel. jinak zkušenosti nemám, také to jen načítám a radí mi tu holky. Bylo to mé první těhotenství.

kixi
13. únor 2012

@iiiw pokud beres antibiotika tak zanet mit nemuzes...me je nedali a az kdyz jsem dojela se zanetem tak po te druhe revizi me je dali...pak uz bylo vse ok...takze se neboj...jj...jeste se neraduju, jeste nedelam zavery...ale verim, ze tentokrat uz to musi dobre dopadnout...drzim pesti i tobe!

martusinek
13. únor 2012

@jane84 Ahoj Jani, já bych jela moc ráda, já viděla nabídku v hotelu v Srní na Šumavě, víkend za 2500, ale jsem klidně pro jakoukoli jinou alternativu, jen bych asi musela počkat po šestinedělí...ale ve středu jdu k doktorce, tak bych se mohla zeptat. Jela bys? Já bych jela a Praha je super nápad, mám blízko rodiče, takže bych to spojila s nějakou návštěvou.

martinakl
13. únor 2012

@iiiw Ahojky. Nam dr doporucil cekat pul roku. Nicmene naznacil, ze pokud by se nahodou zadarilo o neco driv, nemelo by se nic stat... Takze my se zacali snazit presne 3 mesice po revizi a zadarilo se hned 🙂 Drzim ti moc palce, at je co nejdriv mnohem lip.. Jak fyzicky, tak hlavne psychicky! 😉

martinakl
13. únor 2012

@kixi Ja mam tenhle tyden naplanovany tak, aby utekl co nejrychleji. dneska po praci byla kadernice, zitra manikerka, pozitri jedem na navstevu ke tchyni, ve ctvrtek na navstevu za kamaradkou do nemocnice a vikend nejak snad uz dokopu 🙂

kixi
13. únor 2012

@martinakl tak to mas super...nejen ze budes krasna ale krasne ti to utece 🙂 my se taky bavime, protoze mame spoustu prace na baraku...akorat ja to teda pouze koordinuji, prace se nedotknu 😀

iiiw
13. únor 2012

@martinakl
no počkám co mi řekne dr. jinak moc děkuju 🙂 . co teda ještě do toho všechno mě potkalo za problémy.můj úžasný vedoucí mi oznámil že se mnou už nadále nemíní spolupracovat a až budu v pohodě tak mám přijít podepsat výpověď. jaká sviňárna!!

lenka5731
13. únor 2012

@martinakl
@kixi holky klííd, ono to do kontroly uteče, ani se nenadějete 🙂 Hlavně ať nemáte žádné problémy.

My dnes byli v gennetu a všechno vypadá ok, holka potvrzena a řekla bych, že to u ní asi zůstane. Opravdu mezi nohama nic není, takže první růžové oblečky nakoupeny. Já jsem se "konečně" dostala na svou výchozí váhu (v 18+0), i díky těm odmítnutým bonboniérám pro doktora 😅

Já už zhruba týden cítím několikrát denně pohyby, už na 100%, tak je to hned lepší.

ladydi
14. únor 2012

Ahojte, nestíhám ani dočítat, z práce chodím vycucaná jako pes. Malé přečtu pohádku a zajezdím si chvilku auta na PC a upadám do hlubokého spánku.

Bohužel koukám, že tu mohu přivítat další nešťastné dušičky, holky přeju, aby to brzy přebolelo a bylo jen a jen lépe a měli jste zdravé prcky v bříšku co nejdřív.

@kixi @martinakl holky, držím všechny palečky co mám 😉 nebojte, uteče to jako voda, hlavně klid a relax 😉

Já už čekám každý den mrchu, už aby tu byla potvora. 21.2. jdu na kontrolu ke gyndrovi a budeme mít oficiální povolenku se snažit, já se tak strašně moc těším, chjo. Na druhou stranu se bojím, ale to tady asi všichni znáte. Navíc ani nevím co s tou mojí prací, zase mám na dobu určitou a to do května a už mě nebaví to pořád řešit, říkám si, že to prostě nějako holt dopadne. Nechci se nervovat prachama, žijeme sice od výplaty k výplatě na knop, ale prachy budou a my nebudeme. Je mi 28 a takhle pozdě jsem o dítěti nikdy neuvažovala, myslela jsem si, že to zmákneme teda vše dřív.

jane84
14. únor 2012

Ahoj holky. Mám volnou hodinu, tak jsem byla u paní ředitelky se poptat, jak to se mnou vidí dál. Prý jsou se zástupkyněmi nadšené, že jsem se rychle chytla, pracuji na interaktivní tabuli, vycházím s ostaními i dětma. Přišlo mi to trochu jako mazání medu kolem pusy. Koncem února končí jedné učitelce mateřská po 6 letech. Mohla dát výpověď a mít 3 měsíce odstupného, to nechce. Takže bude 6 měsíců mít neplacené volno a v září nastoupí. A ředitelka nemá to srdce ji vyhodit. Takže až bude znát rozpočet koncem března a vše spočítají, tak mi řeknou, jestli by pro mě našli nějaké hodiny, abych měla celý úvazek.
Docela mě to dostalo a je mi z toho smutno. Ráda bych tu zůstala, ale asi pro jistotu pomalu začnu hledat jinde

kixi
14. únor 2012

@jane84 Jani to me mrzi...ale treba to vsechno jeste dopadne dobre. Drzim moc pesti. Mozna jsem si to neprecetla, s tou stredni to nejak dopadlo nebo jsi to zatim neresila?

jane84
14. únor 2012

@kixi neřešila, to bylo jen teoreticky. Vím, že ředitel má na mě kontakt a záleží jak se rozmyslí. Podle mě mi nezavolá. Měl by tam pak 4 chemikáře a jen jednoho zeměpisáře.
Každopádně já nebudu jen tak čekat do března. Začnu pomalu rozesílat žádosti na školy v okolí a když to v březnu neklapne, tak budu posílat i na brněnské školy

kixi
14. únor 2012

@jane84 jj to je rozumne...urcite se neco naskytne 🙂

barbarucha
14. únor 2012

Jani, pokud to nemá dopadnou tady, tak to znamená, že tě čeká krok směrem k lepšímu, věř tomu! Já bych ještě šla za tou ředitelkou a normálně bych řekla, že pokud jsou s tebou tak spokojení, tak ať ti napíšou referenci. Že si budeš hledat zatím místo a v tom březnu se prostě budete rozhodovat všichni, oni, jestli mají peníze a ty, mezi touto školou a nějakou jinou, třeba lepší.

janiczka2011
14. únor 2012

@jane84 ver intuici, ta neklame, pokud se ti na stavajicim miste neco nezda, rozhod site a dopadne to jak pise barbarucha, urcite smerem k lepsimu 🙂