Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barbarucha
14. únor 2012

@jane84 A co nějaká zahraniční učitelská mise? 😉

jane84
14. únor 2012

@barbarucha ředitelka mi řekla, že jsou sami zaskočení, že se ta učitelka chce vrátit. Původně mi chtěli dát smlouvu trvalou. Jenomže ona tam zahrála na city, slzičky atd a ředitelka ji nevyhodí. Prý ale tajně doufají, že si to do konce školního roku rozmyslí a nenastoupí. Na to ale nemůžu čekat a spoléhat. Takže právě dělám nový životopis. A během tohoto týdne rozešlu na místní školy. Kdyby pro mě nebyl úvazek, tak mi ředitelka napíše doporučení, prý by se i snažila mi najít místo i mezi známými ředitely, že to tak dělá pro všechny, kteří se jí zamlouvají, ale nemůže si ho ve škole nechat.
Holky ale dostalo mě to. I slza mi ukápla. Tak fajn kolektiv jsem nečekala a nerada bych o to přišla. I kolega v kabinetu když se to dozvěděl sprostě nadával a třískal s dveřma. I ostatní brblají, ale je nám to houby platné. Já můžu stále něco dokazovat, ale možná mi to k ničemu nebude

mpetula
14. únor 2012

@jane84 Jani uplně tě chápu, že tě to mrzí. A jak jsi psla, ty řeči kolem jak je s tebou spokojená atd. ale... Mě se stalo to, že jsem v práci upřímě řekla, že se chystám na IVF, že tam čtrnáct dní nebudu, tak aby to věděli dopředu a v klidu si to zařídili no a za týden se mi odvdečili tím, že mě vyhodili. A také řeči jak mě má nadřízená ráda, jak jsem šikovná, spolehlivá a blablabla, ale chci být těhotná a to se jim nehodí.... Taky mě to docela dostalo, prostě svi....a od nich...

jane84
14. únor 2012

@mpetula to mi přijde protizákonné tě vyhodit, protože chceš otěhotnět. Je to diskriminace

ladydi
14. únor 2012

@mpetula no to je teda hezký... no ale v dnešní době se už asi ničemu nedivím ☹ já po potratu nedoufala, že mi smlouvu vůbec prodlouží, prodloužili, ale jen o 5 měsíců, nyní se budu moct snažit, ale pokud neotěhotním ještě hned první cyklus, tak mi skončí smlouva v květnu a pokud bych otěhotněla na druhém cyklu, nedostanu mateřskou. Nikoho v tomto státě nezajímá, kolik mám odpracováno, že po mateřský pracuju už dva roky, prostě to nestihnu o měsíc a skončím bez mateřský. V práci by mi těžko smlouvu prodloužili. Přemýšlela jsem, zda nepočkat se snažením až na květen, ale jelikož teď byli velké změny ve vedení, není nikde napsáno, že mi smlouvu prodlouží. Lidí mají sice stále málo, ale pokud nezapadáš do škatulky....

@jane84 mrzí mě to, držím Ti palečky, aby Ti to dopadlo úplně nejlíp jak jen může. Není k tomu moc co dodat. No jsem celkem zvědavá, jak jí to po mateřský dlouho vydrží v té škole.

mpetula
14. únor 2012

@jane84 Tak to určitě, oni mě nevyhodili jako vyhodili, ale donutili podespat dohodu, tím hůř... To víš, mají různé páky, jako že mě začnou vláčet všude možně, to podle smlouvy by mohli... a samozřejmě u toho když mi to říkala jsem byla jen já, takže žádný svědek... No jo no, tak to dnes bohužel v některých firmách chodí. Ještě jsem jim to nepodepsala a začala marodit, tak teď by bylo uplně nejlepší kdyby se mi podařilo otěhu a dotáhnou to uplně... a pak rovnou mateřská 😀 No je to moje zbožné přání, ale...

jane84
15. únor 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012

berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel)......................................................73DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).......................................................66DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................47DC
ladydi (28let, MA 10/2011, mamavit)...............................................................................31DC
janiczka2011 (32 let, MA 7/2011, Babyplan).................................................................28DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................27DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)...........................................17DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................16DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…....14DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................14DC
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion).......................................................................7DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………........7DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)..................................................................6DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)....................................6DC

safea7
15. únor 2012

VŠECHNY VÁS BERUŠKY ZDRAVÍM,mám toho teď nějak moc,tak sem jen nakoukávám skoro po týdnu 😉 Všem nově příchozím přeji nekonečno zdravíčka a štěstíčka tolik co se do vás jen vejde,věřím že brzy se budete cítít o mnohem líp a těšit se na nové snažilkování,stejně jako já,sice už po třetí,ale vážně se už těším a možná by se nám berušky mohlo zadařit už brzy,když život dá 😉 Těhulinkám,držím pěsti plné štěstí zdraví.lásky a radosti v nejnádhernějším stavu na celičkém světě 🙂 MOC NA VÁS VŠECHNY MYSLÍM A MÁM VÁS RÁDA 🙂 Jinak já mám teď různé stavy,ale není to tak zlé,opravdu se pomalu začínám těšit na snažilkování.Život okolo mě běží,tak jak má,práce,děti,láska a naděje.Práce mě nebaví,jako předtím,ale mám nového kolegu a ten je moc fajn,takže se to dá líp snášet.Děti občas trochu zlobí,ale jsou to moji šikulkové,Jaroušek je nejlepší žák 3C,bude se i fotit na nástěnku a Miriamka měla v 6C vyznamenání a snaží se pořád víc a víc,říkáme jim naši šprti a oni se tak roztomile čertí,protože vědí,že jsme z nich moc potěšený 🙂 Láska Martina (Plamči)jak mu říkají děti,protože je to náš zrzeček,je pro mě každým dnem tím nejsilnějším motorem,stává se z něj táta s velkým T!A ze mě dělá tu nejšťastnější ženu na světě,každým dnem miluji svůj život víc a tomu opravdu vděčím především svému pokladu.A nakonec naděje,ta se ke mě vkrádá a já jí s otevřenou náručí přijímám a opravdu věřím,že do třetice budeme obdarováni a náš nejvzácnější dar nám už nikdo a nic nevezme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PŘEJI VÁM VŠEM JEN TO NEJ NEJ A SPNĚNÁ PŘÁNÍ 🙂

kixi
15. únor 2012

Moje tecka, pred tydnem byla placata, dnes kulata, ale pani doktorce se to nelibi, posledni ms byla 4.1, mela bych byt 5+5, ale ovulka byla az 21-23 DC, tzn. ze dnes jsem teprve +- 20 az 22 DPO...ale porovnavala to s utz minuly tyden a pry to nevyrostlo a tak to vidi spatne.odebrano hcg, zitra vysledky,.........moc se bojim........pekne jsem si porvala....i kdyz nadeje umira posledni.....

jane84
15. únor 2012

@kixi nestahuj gatě, broky jsou ještě daleko. 5+5 podle MS obzvlášť pokud byla ovulka později je hodně brzy na ultrazvuk vůbec, natož porovnávat. A taky záleží, jak kvalitní ten ultrazvuk má a jak dobře s ním umí zacházet. Takže klid. Máte čas 😉

maximka33
15. únor 2012

@berenik ahojky, nechceš se už přesunout nahoru do tabulky?

kixi
15. únor 2012

@jane84 dekuju....ona proste dneska mluvila hrozne definitivne, rovnou zacala o tom, ze nas necha vysetrit, ze ted uz na to mame pravo..proste to brala jako hotovou vec...az nakonec rekla ze jedine kdyby ovu byla pozdeji...ale pak zase ze proste tam neni ten vyvoj....ja nevim nejsem slozena, jen se hrozne bojim...ale mimiskovi verim....porad me poboliva bricho jako na ms ... snad mimisek vydrzi a snad to neni tak zle jak me dnes rekla :(

jane84
15. únor 2012

@kixi jestli půjdeš zítra pro výsledky hcg a třeba se nezvýšily podle jejich představ, tak se nenech nikam dotlačit. Já bych řekla, že na taková tvrzení, že je to hotová věc, máte ještě dva týdny čas

kixi
15. únor 2012

@jane84 no hlavne ona me hcg jeste nikdy nebrala takze podle me nema moc co poznat, nebo jo?

petrajavor
15. únor 2012

Holky potřebuji znát váš názor,dneska jsem mluvila s jednou fotografkou. Hledá nějaký projekt který by mohla uskutečnit. Takže mě napadlo něco pro maminky/snažilky. Jednalo by se o skupiny holek/žen,které zažily potrat. Byl by to den,kdy by je kadeřnice učesala,vizážistka nalíčila a fotografka udělala fotku. Pak by se tyto ženy podělily o svůj příběh s ostatními. Zkusit jim popsat co prožívaly a co cítí...myslím si,že by mohlo ostatním pomoci,že v tom nejsou samotné. Přece jen30% těhu nevýjde a je to vysoké číslo....
Co si myslíte,je to hloupost? Moc děkuji za názor.

leeena_4
15. únor 2012

@kixi kočí vydrž v tomhle týdnu je opravdu velice brzy na jakékoliv závěry a dokotrka by zasloužila přes prsty, takhle děsit pacientky. A tobě brali teď někdy HCG? že má s čím porovnávat?

leeena_4
15. únor 2012

@kixi ahá, už jsi odpovídala. No tak z toho pozná prd samozřejmě 😠

kixi
15. únor 2012

@leeena_4 hm tak to asi stejne budu cekat a cekat :( nicmene ja se citim celkem dobre...dneska me jako podporu mimi pichla agolutin a tak to vypada ze to trochu pozastavilo i to spineni...akorat obcas ms bolesti....no a dnes i obrovsky strach ....to cekani bude asi kruty....

leeena_4
15. únor 2012

@kixi mě je to jasný, jak se cítíš :-/. Ale není nic prohráno, špinění zastaveno a na závěry je fakt brzy. MS bolesti jsou takto na začátku úplně normální 😉

kixi
15. únor 2012

@leeena_4 uvidime...bude to nervak ale nadeje umira posledni....no a v nejhorsim si o vikendu zajedu do nemocnice na kontrolu...tam maji takovy ten utz co vidi uplne vse...

maximka33
15. únor 2012

@kixi myslím, že to opravdu může být tou zpožděnou ovulkou, já na to taky trpím. proto nechodím na utz dřív než v 7tt. ještě není nic ztraceno.

maximka33
15. únor 2012

@petrajavor velice zajímavý projekt!!

petrajavor
15. únor 2012

@maximka33 děkuji,my jsme loni přišli o miminko a vím,že jsem hledala někoho kdo to zažil a pochopil by jak mi je. Že je mi smutno a bolí to,teď už sice míň ale přece jen to nezmizelo,což nezmizí nikdy. Jen mě zajímalo jestli to tak vidíte taky,když jste to zažily.
Nevíš náhodou jestli je nějaká organizace nebo sdružení pro tyto ženy? Moc děkuji.

zusoka
15. únor 2012

@petrajavor Ahojky, v listopadu jsem přišla o mimi, byl opravdu otřesný zážitek. Těhotenství nás nejdřív zaskočilo, ale pak to těšení bylo úžasný. O to horší, byl ten konec. Ta prázdnota, bolest - vždyť víš..... Slzám se kolikrát nedá ubránit ani teď. Nejdřív jsem si říkala, že nic podobného už nechci zažít, že raději budu bez dětí. Teď s odstupem času, bych už zase byla nejraději těhotná, co ty?
Jinak ten nápad s podporou maminek, které prochází něčím podobným, se mi líbí.

petrajavor
15. únor 2012

@zusoka já jsem otěhotněla v dubnu,s manželem jsme plánovali svatbu a všechno bylo,asi moc krásné...na začátku června nám doktor řekl,že je to mola a musím okamžitě ven,hrozná středa...krvácela jsem a v nemocnici už mě čekali,ale potrat nechtěli hned,kdyby byly komplikace,na sál sem měla jít ráno,ale šla jsem až v 11..nejdelší hodiny v životě...pak sem měla jít domů jenže mě pustili až v so nebýt manžela asi bych tehdy skočila z toho 6.patra dolů...pak jsme čekali do začátku října než nás vzali v Praze v Podolí a tam zjistili že jsme zase těhotní...doktor byl milý a počítal,že si "to" necháme a já na dně,všechna ta rizika a to co jsme prožili navíc měsíc do svatby,nakonec jsme si prcka nechali,čekáme chlapečka jsem ve 24tt a čekají na porod ,na to zda se pak mola nenajde někde v mém těle,strach občas mám...všichni kolem stále říkali,že jsem mladá,že to bude dobré,budou další děti,ale já cítila jen smutek a prázdno, 17.ledna by se mimíšek narodil....za chvilku to bude rok a bolest je stejná,nezmizela,jen je trochu menší...pomohla mi nejvíc kamarádka,která to zažila,mohla jsem plakat a smutnit....nedokázala jsem vysvětlit lidem kolem,že mi umřel někdo koho jsem milovala celým srdcem a nikdy jsem ho neviděla,kdo tu vlastně nebyl...doufám,že se mi ten projekt podaří a pomůžu lidem vysvětlit že je ženám smutno,že nám má být po kom smutno a že když příjdeš o nenarozené dítě nejsi sama,není to tvá chyba....

barbarucha
15. únor 2012

@petrajavor Ahoj Petro, já myslím, že by určitě něco na podporu a odtabuizování tématu vzniknout mělo. Já jsem hledala po prvním potratu, jestli něco takového je, ale našla jsem akorát pár psychologů, co se specializijí na postabortivní syndrom, ale jen v Praze. Existuje nějaké centrum, ale to je pro ženy, které prodělaly potrat úmyslně.
K tvému projektu:
O potratu často ví jen nejbližší lidé. Tady se na fóru dočteš, jak je například nebezpečné a existenčně ohrožující pro ženy, pokud se o něm dozví zaměstnavatel. I když velkou paseku na duši dovede způsobit i kvalitnější tchýně. Takže zde otevřeně sdílíme pod přezdívkami, seznamujeme se, až když se lépe známe. Potraty a to, co se kolem nich prožívá, by byl výborný námět na knihu, s tím focením si nejsem až tak jistá. Já bych se takto zveřejnit nenechala. Napsat anonymně knihu - nad tím jsem sama dlouho přemýšlela.
Nevím, do jaké míry by to měl být fotografický projekt? Pokud by na fotce byla hezky nalíčená, usmívající se žena a k tomu příběh, tak mi to spíš přijde jako článek do časopisu. Fotograficky zpracovat potrat, to by měla být na fotkách naděje, beznaděj, krev, nemocniční bílá marnost a prázdnota. Ani v jednom z mých potratů nefigurovala kadeřnice, žádný den svého potratu ani pár týdnů po něm jsem nebyla úpravná. Naopak. Když došly kapesníky, začala jsem trhat na veliké čtverce stará prostěradla a normálně jsem s nima chodila na veřejnost. Takové věci jako jestli mi to zrovna sluší mi připadaly naprosto nedůležité.
Takže podporuju jakýkoli projekt, který opravdu pomůže a bude vystihovat duši potratu. Jsem moc ráda, že ses do tohoto tématu pustila, je to zapotřebí. Jen tě moc prosím, ohlídej, aby z toho nevznikl další časopisový blemc. Díky.

petrajavor
15. únor 2012

@barbarucha víš chtěla bych ty ženy ukázat,krásné a ženské,takové jaké jsou,takové jaké je vidělo okolí předtím,když byly dokonale šťastné,protože třeba taková já jsem byla...po potratu ne,to byla jen černá díra,přišla jsem si tlustá,ošklivá a hlavně jsem hledala chybu kde se stala a proč se to stalo. Zdálo se mi,že to nikdy nebude jinak. Že vždycky už budu jen takhle prázdná,jelikož to nejdůležitější bylo a nešlo to vrátit,ale to znáš.
Chci aby ty ženy viděly,čím prošly ostatní ženy,že na tom byly stejně a některé snad ještě hůř,ale teď že jsou zase krásné,aspoň zvenku...ale uvnitř ten šrám,ta černá díra je.
Jinak zatím je to jen nápad,hledám zda by to mělo smysl a zda by se takové ženy našly....

barbarucha
15. únor 2012

@petrajavor Chápu. Je dobré podpořit ženy v tom, že je možné vrátit se zase zpátky do života. Ale to právě po nich chce celý svět. Aby začaly hned zase fungovat, vždyť se přece nic tak hrozného nestalo, uděláte si další dítě a podobně.. Chce se po ženách, aby šly co nejdřív do práce, aby brzo přestaly truchlit a vypadaly aspoň napovrch stejně jako předtím. Ale první a otázka většiny žen, které na tohle fórum přijdou zní: "Jak se s tím mám vyrovnat?" A tohle místo je jedno z mála, kde se žena dozví, že v tuhle chvíli je naprosto normální, že žena není nalíčená, že není reprezentativní, že je normální se celé týdny hroutit a cítit bezednou prázdnotu, nevidět smysl v práci a všem, co dělala dřív. Tady je jedno z mála míst, kde si vzájemně dovolujeme truchlit a vzájemně se ujišťujeme v tom, že naše prožitky jsou normální. Protože tam venku je celý svět, který hraje hru na to, že jsme všichni superkrásní a supervýkonní a bolest neexistuje. Já mám pocit, že pokud by se něco kolem potratů mělo odtajnit, tak je to právě tohle, že žena má na všechny svoje prožitky právo a to jestli je zazdí nebo ne, je pro její další život dost rozhodující. A naše společnost by se mohla začít pomalu probírat z toho snu o dokonalosti a začít přijímat i druhou stránku života o ošklivosti, bolesti a smrti. Protože jinak naše věčné úsměvy budou už jenom gumové.
Ber to jako podporu, pořád jsem ráda, že v tomhle tématu chceš něco otevřít a děkuju ti.

petrajavor
15. únor 2012

@barbarucha vím přesně jak to myslíš..taky se to čekalo a když sem měla den smutku v den kdy se naše miminko mělo narodit lidi se divili,prej proč když mám nové jenže to není něco co se dá nahradit či smazat....
Jinak vím jak se na mě lidi kolem mě dívali po potratu,po miminku jsme toužili byla to genetická vada,která se stává a doktoři nevěděli proč a všichni o tom mluvili jako bych byla ta špatná,jako by náš mimíšek nebyl chtěný..jenže tak by se na ženu nikdo neměl dívat,přece jen prožila nejhorší dny života a teď potřebuje pochopit...
nevím podle toho co říkáš a jak to vidím i já za sebe bych některé ženy chtěla ukázat a přitom schovat...třeba za škrabošku a nějak na fotku dostat i ten pocit prázdna a zmaru a zároveň krásna...jako protiklady....nevím jestli to dobře vysvětluji...jinak moc díky...

barbarucha
15. únor 2012

@kixi Kixi, jestli je to výrok od stejné lékařky, co ti tvrdila, že se ti neuvolňujou vajíčka, tak bych si o tom myslela víš co 😎 Počkala bych týden a pak šla k úplně jinému doktorovi. S tím strachováním si to rozmysli, stahuje se ti u toho vnitřní břišní svalstvo a vše důležité se mnohem míň prokrvuje. Plakat můžeš, to uvolňuje, ale pak už buď kvůli mimču v pohodě.
Objímám.