Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

maximka33
27. únor 2012

@cuddle to je prekérka, blbý čekání co? tak ať už přijde 🙂

vanilka31
27. únor 2012

@barbarucha Ne nemyslím jen ty lunární cykly či co, ale tak celkově. No ono se to u nás tak nazývá - alternativní, tak jsem to tak pojmenovala 🙂

maximka33
27. únor 2012

holky a co @sem, nemáte někdo nějaké zprávy?

vanilka31
27. únor 2012

@zandi78 My jdeme na genetiku za týden, to bude mazec 🙂 No taky začínám s vyšetřeníma.

jahudka80
27. únor 2012

Holčenky všechny vás zdravím , prosím kdy se dělá odběr z plodové vody???

martinakl
27. únor 2012

@jahudka80 Ja myslim, ze od 15. tydne. Predtim se dela odber choriovych klku.

jahudka80
27. únor 2012

@martinakl Díky moc...

jahudka80
27. únor 2012

člověk si připadá jak ... když mu velmi dobrá kamarádka (které říkám vše a myslela jsem, že i ona) mi zdělí až dnes po odběru plodovky, že je těhotná ... mám smíšené pocity a ani nevím co na to říct a psát ☹

martasl
27. únor 2012

ahoj holky,dlouho jsem nic nepsala,ale pravidelně vás pročítám 🙂
jahudko-plodovka se může dělat i dřív.záleží na věku,jestli je nějakej problém nebo podezření,nebo jestli byly nějaké problémy v dřívějším těhu. dokotor mi řekl,že v případě mého dalšího těhotenství mě pošle na plodovku asi v 7-10 týdnu.jestli si to dobře pamatuju.

martinakl
27. únor 2012

@jahudka80 Ja to taky chtela rict i nejlepsi kamaradce dyl.. Az budou vysledky screeningu, ktere budou na konci 14t. Nejak to pak neslo, tahala me na pivo a tak. Ale chtela jsem to tentokrat prozradit az bude aspon trochu jiste, ze je vse ok.. Tak to treba taky mela tak, ne?

martasl
27. únor 2012

lorreine-teda,pěkně ti ty týdny naskakujou 😉 .teda,tos s tím ledem docela zariskovala,asi bych měla strach.ale sama musíš vědět,na co se cítíš 😉 ,hlavně,že se miminku nic nestalo 😉

martinakl
27. únor 2012

@martasl a nebyl to odber tech choriovych klku? Dela se ze stejneho duvodu jako plodovka, ale je vhodnejsi v prvnim trimestru.

maximka33
27. únor 2012

@martasl ahoj Marti! tak to nebude plodovka ale choriové klky. plodovky ještě není dost. já na to taky půjdu..

maximka33
27. únor 2012

@jahudka80 jestli je to starší holka, tak třeba má strach.. neměla už nějaký potrat? třeba jí vyšly špatně první výsledky NT..

martasl
27. únor 2012

holky,fakt mluvil o plodové vodě,třeba se spletl on.ještě jsem si říkala,že bych to odmítla.

martusinek
27. únor 2012

Ahojky holky, jste tu některá? Mám takový dotaz. 9.2. jsem byla na revizi a už druhý nebo třetí den mě bolí břicho, spíš jen levý vaječník a mám hustý bílý výtok, jakoby ovulační. Je to možné? Jsou ty bolesti normální? Koupila jsem si kontryhelový čaj, ale jen mě zajímá, jestli je to ok. Ve středu jdu na kontrolu, tak se ještě zeptám doktorky. Děkuji za reakce.

martinakl
27. únor 2012

@martasl Tak to je divny, ja mela jit na choriove klky, ze pry na plodovku bylo brzo a to jsem byla v 14t... No on odber tech klku je stejne rizikovy jako plodovka.. Snad se tomu ted vyhnu.

martinakl
27. únor 2012

@martusinek Me pobolivalo bricho po revizi do prvni MS. I vytok by snad mel byt normalni, ale nevim.. Kazdopadne to rekni dr a kdyby ty bolesti byly vetsi, klidne zajdi k dr radej driv. Drzim palce, at to nic neni.

martasl
27. únor 2012

martinakl-no nevím,ale třeba se doktor neúmyslně přeřekl.
martusinek-myslím si,že to nic není.bolesti břicha až do ms jsou normální,výtok asi taky.horší by bylo,kdyby byly silné křeče,to pak k doktorovi

martusinek
27. únor 2012

@martinakl Děkuju za rychlou odpověď. Výtok je bez zápachu a nic mě nesvědí, je normální, nic velkého, měla jsem to tak vždy, když jsem ovulovala, jen nevím, jestli je možné mít ovulaci tak brzo po revizi. Nejdřív jsem si říkala, ty jo, to je jako před ms a pak mi došlo, že mě bolí jen na levé straně a že mám ten typický výtok, tak doufám, že to bude dobré. Takhle jsem z toho všeho taková na dušičce bolavá a ještě mít komplikace.

martinakl
27. únor 2012

@martusinek Ja myslim, ze uz klido ovulovat muzes.. Ale chapu te, je jasny, ze mas strach. Komplikace by tomu ted nepomohly 😒 Ja nejaky mela a dost jsem se zhorsila i psychicky. Ale u tebe to je urcite ta ovulka. Brzo budes v poradku, neboj 😉

jahudka80
27. únor 2012

@martinakl
@maximka33
holky to je jedno prostě mě to zklamalo potrat neměla (tedy pokud měla tak mi to neřekla)

martusinek
27. únor 2012

@martasl Děkuju za odpověď. Já doufám, že to bude dobré. V sobotu jsem byla na návštěvě a byly tam dvě malé děti, první hodinu jsem hrozně plakala a musela odejít z místnosti, aby mě neviděly plakat. Když za mnou přiběhla malá a objala mě a vedla mě k hračkám, tak jsem prostě plakala a hrála sis ní, pak mě úplně dostalo, když si s ní začal hrát manžel, to jsem zase musela odejít a plakala stranou, všichni to chápali a obdivovali mě, že jsem našla odvahu a přijela. Pak jsem to nějak překonala a normálně se šla s malou a ostatními projít, chovala jsem ji a zvedala ji a tak. Mamka mi říkala, abych ji nezvedala, ale já jí říkala, že určitě i jiné maminky, které jsou po revizi a mají děti, se o ně musejí starat. Snad to není tím a nijak jsem si neublížila. Bolelo mě to ale už v tu sobotu ráno, ale teda méně než teď, ale i tak to není nic dramatického, o pravdu to nijak šíleně nebolí.

martusinek
27. únor 2012

@martinakl Děkuju. Já doufám, že to bude v pořádku a budeme se moci co nejdřív začít snažit. Koukám, že máš termín porodu stejný, jako jsem měla mít já. Doufám, že tobě to vyjde a budete oba v pořádku. Moc mě tší, když tu čtu, jak to i po potratu maminkám přece jen vyjde. Vždycky mi to zvedne náladu a říkám si, že to bude příště dobré a že mi to určitě vyjde.

martinakl
27. únor 2012

@martusinek Dekuju 🙂 ted jsem jeste na nervy ze screeningu, ale snad to dobre dopadne.. A tobe to taky urcite priste vyjde 😉

martinakl
27. únor 2012

@jahudka80 Tak treba k tomu opravdu mela duvod.. Zknemělaus si s ni o tom jeste promluvit. Ale chapu, ze te to mrzi...

martusinek
27. únor 2012

@martinakl Není zač. My jsme byli s manželem odhodlaní přijmou jakékoli dítě ať zdravé, či případně nemocné. Pracovala jsem i s postiženými dětmi a vím, že jsou v jistém úhlu pohledu darem. Každá rodin, která takové dítě přijala, prošla těžkým obdobím, ale všechny tvrdily, že by se nerozhodly jinak, protože je to dítě neskutečně obohatilo a naučilo je se dívat na život úplně jinak. I když jsme ho chtěli jakékoli, stejně ho nemáme. Doufám, že to bude všechno příště dobré.

Tobě budu moc držet palečky a doufám, že budete v pořádku.

martinakl
27. únor 2012

@martusinek Urcite se dockate. Drzim pesti 😉

martusinek
27. únor 2012

@martinakl Také držím pěsti. Věřím, že budeš mít vše v pořádku a určitě se nám tu v září pochlubíš s krásným miminkem.papa a dobrou noc

zandi78
27. únor 2012

@lorreine Moje nej.kamaradka spadla taky v těhu-sjela po břehu řeky ,uklouzla na bahně. a její holčička ma dnes už 4 roky 🙂 Věřím že vše bude v pohodě-prcek se jen zhoupl v bříšku.Kdysi jsem četla že nebezpečné pady jsou v posledním trimestru. Do te doby ma mimčo v plodove vodě ráj jako v aquaparku 😉 Ale i tak bud na sebe opatrna. Snad už ted moc mrazu nebude a nebudeš mit kde padat 😉