Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
30. črc 2010

@daniela699 he he, Daniela, to je super příhoda 🙂 tak doufám, že bysme dopadly lépe a do té postele bych zvládla dojít sama 😀

martasl
30. črc 2010

ahoj holky.
jahud-ona to byla taková hezká garsonka.velkej obývák s kuchyňským koutem a malinkej pokoj,kde měly holky pokojíčej.spávali jsme v obýváku,na tom starým baráku to bylo taky 2+1,takže opět spaní v obýváku.no a když jsme byli už nanovým,tak nám holky rok spaly v ložnici,než jme jim dodělali pokoje.tak jsem se pak konečně dočkala spaní ve vlastní ložnici 🙂 Naše Simona taky měla klíště.pak jí otekla před 3 rokama na konci prázdnin noha.nezjistili ji z čeho,brali ji několikrát vodu z kolene a dávali ibalgin(o rok později jsme zjistili,že je na něj alergická)+ nějuaký antibiotika.v nemocnici byla přez měsíc a celkem zameškala 2,5 měsíce školy.no a další rok skoro ve stejnou dobu to samé,jen otekla druhá noha a oční víčka.opět tahali vodu z kolene,vezli ji do Pardubic k nějakýmu docentovi,jestli nemá dětský revma,ten jim řekl,že si myslí,že je to od klíštěte.(vždycky jsem jim říkala,že měla klíště,píšu si to vždycky do kalendáře),tak opět nasadili antibiotika.pak nás pustili a za týden se musela vracet,protože měla špatný krevní testy a nasadili antibiotika přímo do žil.takže po týdnu chození do školy se do ní vrátila koncem listopadu.ještě jsme pak museli chodit na krev.už bude mít prej navždycky protilátky na boreliozu,takže tuhle nemoc by už od klíštěte chytit neměla.teda řeknu vám,to byli nervy.a co je nejhorší,neudělala se jí takovej ten červenej flek,co se má udělat,když je to klíště nakažený.ona prostě ten první příznak boreliozy přeskočila a proto se na to hned nepřišlo.podle mě nejlepší je pro klid duše nechat udělat krevní testy.

teda,to jsem se rozepsala 😅 😅

a.j.a.
30. črc 2010

@jahudka80 Jahud, tak dej malou naočkovat a máš klid. A neměj strach, dr mi říkala, že u těch malých, když náhodou po klíštěti onemocní, to má daleko lepší průběh bez následků než u dospěláka.

rozum
30. črc 2010

Čau holky. Dlouho jsem tu nebyla. Ale nezahálela jsem! Chodila jsem do práce a hlavně jsme se S N A Ž I L I a snažit nepřestanem 😉 . Doufám, že se každá máte tak jak by jste si přály (hned Vás jdu dočítat)! Chci se zeptat, zítra jdu na jednu akci, kde je jasné, že se bude pít ve velkém. Samo bych se taky ráda napila a něco málo vykouřila, ale když nevím, jak to se mnou je? Poslední MS začala 14. července a plodné dny, by měly být tento týden nebo ten další. nevím to teď přesně, jelikož si dělám výpočty podle grafu na netu, a hlavně se mě to naposledy zpozdilo na 35 dnů, takže to nemůžu dát přesně. No a tak jsem si říkala, že bych si třeba zítra udělala těhu test, ale to bude asi na prd, že? A nebo, že když se trochu picnu, tak by to nemělo ublížit ne? To je děs, já už od té doby, co plánujeme mimi se tak šetřím v zábavě 😠. Né, že by mě to extra vadilo, ale jen kdyby z toho UŽ něco bylo!!!

fram
30. črc 2010

Ahoj holky,
u nás už od rána leje, vůbec si neumím představit, že zítra má být hezky 😕 U vidíme, snad se víkend podaří .
@jahudka80 neboj, pokud by bylo klíště infikovaný, dozvíte se to z rozboru včas a malá dostane antibiotika a bude úplně v pořádku.

a.j.a.
30. črc 2010

Jo, mělo by to platit pro děti do cca 5let. Malá od kámošky měla boreliozu sotva v jednom roce a prošla tím v pohodě.

mv
30. črc 2010

Ahojky,
v noci mi začaly s rozjtou mrchou takový křeče v břiše, že jsem si bolestí prokousla kůži na ruce 😒 .To jsem nikdy nezažila,bylo mi hrozně.. 😝 Teď už je to lepší, ale proležela jsem cele den v posteli.Zabral až 3. prášek.Tak jen doufám, že to je tou první porevizní mrchou a další už budou v pohodě.

Jo, a spočetla jsem si, že přesně na den té naší záříjové dovolené to mám dostat.Chápete to?? 😠 To se může stát jen mě. 😠 😒 Tak teď nevím, co s tím.Přesunout termín, jet s tamponama a doufat, že mi nebude už tak zle a kazit si dovolenou mrchou.??
Dočtu vás zítra, jdu zase ležet, jen jsem chtěla pozdravit.Hezký víkend všem!!!! 😵

a.j.a.
30. črc 2010

@martasl Juu, teď čtu, že u vás to klíště zase tak v pohodě nebylo. Ale je fakt, že Simonka už byla starší. No ale i tak je to s těmi klíšťáky naprd. Navíc proti borelioze očko není 😒 ani ji nemusela chytit od klíštěte jako takového, pže malá od kámošky ji chytla už z toho zárodku (nevím jak se to jmenuje), co na ni asi někde spadnul 😕 klíště vůbec neměla.

fram
30. črc 2010

@rozum těhu test ti takhle brzo nic nepoví, já myslím, že kdyby ses jednou trošku picla, mimískovi by to neublížilo. Ale já bych se na něco vymluvila a nepila. Dodnes si vyčítám, že jsem byla těhotná na plese, kde jsem 2 hodiny seděla v totálně zakouřený místnosti. Rozumem vím, že kvůli tomu těhu zamlklé nebylo, ale co kdyby..?

a.j.a.
30. črc 2010

@rozum ahojky, jestli plodné dny teprve budou, tak bych se alkoholu nebála. Navíc nějakou dobu ještě mimi nebude napojeno přímo na tebe, takže by to nemělo uškodit.

a.j.a.
30. črc 2010

@fram jo jo, to chápu, já taky pak furt špekulovala, jestli to nebylo tímhle nebo tímhle. Na druhou stranu pak člověk v telce nebo ve svém okolí najde příběhy, kdy ženské chlastají, kouří, berou drogy a nejenže v pohodě otěhotní, ale ještě v pohodě dítě porodí 😠 🙄

fram
30. črc 2010

@mv my jedem na dovču příští sobotu a ms dostanu hned to pondělí - úterý tam. Takže jsem taky nadšená 😒 A navíc tím pádem nebude snažení ☹

fram
30. črc 2010

@a.j.a. přesně jak píšeš, já se bála i žvejkat kvůli umělým sladidlům 😅 a někdo se chová jak prase a otěhotní a odrodí zdravý dítě 😠

yfka30
30. črc 2010

@a.j.a. @fram jj holky to je normální zákon schválnosti nebo co 😠 . Takovýhle ženský otěhotní ani neví jak a pak to dítě stejně nechtějí 😖 ...a my chudinky co by jsme si mimi moc přáli, tak to nejde nebo se něco pokazí ☹ . Já zase přemýšlela nad tím, jestli se to nemohlo stát tím, že mi prcek občas houpne na břicho 😕 ...no každopádně příště si budu muset dávat na to bacha

lucie.krajcarova
30. črc 2010

Jahudko, to bude dobrý, nesmutni!!!!!! zrovna jsem se ptala doktora, kdy očkovat proti encefalitiddě a doporučuje to až do čtyř let.
rozum, myslím, že si klidně můžeš dát!!! vím, že na úplným začáteku to opravdu nevadí, nevadí ani lítání, vždyť to většinou mamina ani neví. mně například doktorka v celém těhu povolila víno a pivo - asi proto, že mám nízký tlak.

martasl
30. črc 2010

jo holky,všechny si asi říkáme co by kdyby,nebo co jsme asi mohli udělat špatně.já pořád přemýšlím,jestli jsem se třeba nějak nebouchla,nebo špatně neotočila a nebo prudce vstala.prostě děs běs,gor když vím,že miminko bylo zdravé.ale holky,nesmíme nad tím přemýšlet,nebo zblbnem a psychika bude v háji.a to pro otěhotnění nemůžem potřebovat. 😉

jahudka80
30. črc 2010

@fram , @natulaaa, @martasl, @a.j.a., @lucie.krajcarova - holky díky, jsem vyplašená, páč mám nervy .....není to jedinej problém co teď řešíme.... a tak už mě to klíště akorád tak dorazilo. Měla ho od včera jak jsme byly na zahradě, je to tam strašně zarostlé a člověk furt seká, rve nějaké křáčí .... jdu malou osprchnout a dát spinkat, snad jí nic nebude a bude to dobré jak všichni okolo říkají. Byli jsme na pohotovosti a dr. říkala že i když si necháme to klíště vyšetřit tak malá vůbec nemusí tu nemoc dostat, no co zaplatím 1300kč a buď se budu radovat a bude klid a nebo budu vystreslá sledovat každej příznak jestli to není borolioza nebo encef. 😒

fram
30. črc 2010

@jahudka80 i když to klíště měla od včera,nemuselo se hned zakousnout, mohla ho mít přisátý jen pár hodin. Neboj, bude to dobrý.

pe_t
30. črc 2010

jahudko myslím, že my co tu jsme, jsme měly s dětmi už tolik smůly, že jsme si to vybraly....strašně moc vám budu držet palce, ať to nic není a malinká je v pořádku. Kromě toho - pokud ani nepatříte do těch oblastí, kde je velký výskyt inf.klíšťat, není se čeho bát....člověk už vidí to nejhorší. To bude dobrý, neboj!!

fram
30. črc 2010

holky, kdypak se nám asi vrátí těhulka breber?Už jsem hrozně natěšená na fotku testíku. Já chci takýýýý. 🙂

lucie.krajcarova
30. črc 2010

Jahudko, hlavně klíště nemusí být nakažené. kdy budete vědět výsledky? a neboj, ráno moudřejší večera, bude líp, uvidíš.
fram, breberka sna d zítra nebo v neděli? taky jsem zvědavá...
holky, suprově jsem si zajezdila na bruslích!!! využívám toho, že teď můžu sportovat. asi si s mužem zajdem taky na tenis, to mě bavilo.

jahudka80
30. črc 2010

@pe_t děkuji moc 🙂
@lucie.krajcarova výsledky jsou do 6ti.pracovních dní tak buď přístí pátek nebo až v pondělí

holky nejhorší bylo když malé páčily doktorka ze sestrou tu hlavu od klíštěte, nevím co tam pořádně dělaly manžel jí držel hrozně řvala, ječela, asi to snažily nějak vyďoubnout a pak to vyrýpaly jehlou malé z toho tekla docela krev, chtělo se mi brečet, bylo mi zle,...., malá plakala říkala dobý dobý, jako že už je to dobrý- bylo mi jí tak líto, že jí nemohu pomoct, i te´d se mi vrátily slzy do očí když to píšu,a úplně na mě dolehlo to že vlastně jí budou 2 roky a před 2 lety se narodila a neměla jsem v té nemocnici vůbec dobrej pocit, po porodu jsem měla depky a nemocnici nesnáším, naposled jsem tam chodila za dědou když dostal leukemii. Dnes prostě není dobrej den mamka byla na vyšetření a taky to nevypadá dobře , prostě se to nějak sere ...

a.j.a.
30. črc 2010

@jahudka80 Jahud, neboj, to bude dobré 😉 uvidíš, že testy budou ok a malá bude v pořádku. Vy jste musely s tím klíšťákem až do nemocnice ? Doma se vám nepovedlo vytáhnout ?

A mamka byla na jakém vyšetření, jestli se můžu zeptat ?

martasl
30. črc 2010

jahud ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jahudka80
30. črc 2010

@a.j.a. odpověď máš v poště 😉
@martasl no jo no co se dá dělat , člověk se s tím musí poprat, ale dnes cítím, že na to nemám vůbec sílu ☹

Holky vypínám pc, bolí mě děsně hlava jdu si zobnou ibalgin 😒 😢

a.j.a.
30. črc 2010

@jahudka80 Jahud, díky. Mrzí mě to ☹

daniela699
30. črc 2010

Jahud, ja tady docitam a koukam, ze smutnis. Jak se rika na pos... i hajzl spadne, nebo taky ze smula chodi po trech. Jsi hodne ve stresu, takze pak uz ani nezbyva moc sily, kdyz prijde jeste neco dalsiho. Ale vyspis se a bude zase trochu lip, nacerpas trochu energie. A toho klistete se vubec neboj, jak rikaly holky, dulezity je ze jste ho poslali na rozbor, takze by to pripadne bylo hned podchyceny, a jak rikala Aja, pripadny prubeh je u mensich deti lip zvladany a bez nasledku. Nas pes, nez mel obojek tak chytl tolik klistat, behem par dni, a zadny z nich nebylo infikovany. Takze se vubec neboj, ja myslim, ze to bude v poradku. A ja kdyz neco tusim, tak to tak pak je. 🙂 Breber ti to potvrdi. 😀 Nevim co je s tvoji maminkou, ale at se to brzo zlepsi.

daniela699
30. črc 2010

Fram, sakrys. 😠 Kdyz je ovu tak mm musi pracovat, a kdyz mate dovcu.... kurnik. Ale ono to prijde, ono to priiiiijdeeeee 😀

daniela699
30. črc 2010

Ajo, tak jsem koupila malinik. 😀 Normalne natvrdo samotnej malinik, zadna smes, hardcore. 😀 A k tomu jsem si koupila par litru grepaku. Ruzny znacky, tak budu testovat. Proste pokusnej kralik. 😀 A beda jestli to nezabere. Kolik se vlastne to dzusu ma pit? Taky jsem vyfotila na poli toho vobrovskyho slimaka pro inspiraci, ale nejak mi nefunguje to pridavani fotek, nevim proc, tak se asi nepodelim. A pritelovi jsme koupili meloun, pry je to nejak hrozne zdravy. 😀 Myslim, ze jsem pripravena. 😀 Snad to preziju. 😀 😀

daniela699
30. črc 2010

Tak krasnou dobrou noc holky. 🤐 🤐 🤐