Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

helcenka
16. lis 2010

@martasl - jo jo Marti, černý kašel. Už to má 5 dětí. Asi zalezu a nevylezu do té doby, než pojedu do porodnice... 😀

martasl
16. lis 2010

heli-to budeš dloooouho zalezlá 😀

a.j.a.
16. lis 2010

@fram aha, tak to by byla škoda ☹ a dneska to teda na ovu nevypadá ?

@helcenka o jeje, koukám, že se taky trápíte ☹ tak snad to nebude ten černý kašel ??? Radši s ním skoč k dr a řekni jí, že proběhnul ve školce, ať teda udělá nějaké testy nebo jak se ta potvora zjišťuje. S těmi bacilami je to teď pěkně naprd. Venku teplo, tak řádí jak o duši. Už aby se ty potvory uložily k ledu.
Hm, a aft teda nezávidím. Já na ně teda netrpím, ale vím, jak se s nimi trápí Peťa. Já spíše mívám opary. To je taky pěkněj hnus.

a.j.a.
16. lis 2010

Taky mám dojem, že bych nejraději někam zalezla. U nás zase řádí spála 😝 fakt super 😝

mv
17. lis 2010

Já se snažím průběžně sledovat, ale nestíhám přispívat a ani nemám co.
U nás se nic neděje, čekáme na konec ledna, jestli bude to IVF.
Do 14 dnů máme přebírat byt, tak to pak už asi moc číst nebudu. 😀 Syn trvá na pečení cukroví, to teda nevím vůbec kdy.Dovolenou si na to brát nemůžu, tu si musím šetřit na pokusy IVF.
A adventní víkendy jsme chtěli jet do Vídně,Norimberku a i u nás po městech pokouknou po trzích.Jsem se na to už moc těšila a asi zase nic.... ☹ Místo toho pečení. ☹ 😒 😠 Ale nebudu to prožívat, žádných 14 druhů ze trojitých dávek, jako jindy..Nafrkám 5-6 druhů jen z jednoduchejch dávek a šmitec.
Jo, a naštval mě synek, kdy už jsem si myslela, že máme školu vybranou, tak mi před učitelkou na třídních schůzkách v pondělí řekl, že tam nechce a rozmyslel si to.Připadala jsem si tam jak úplnej idiot. 😒
Takže mě čeká zase si dřepnout k netu a hledat školu dál...Bych ho roztrhla. 😠 Ještě, že mi to neřekl v únoru 😀
Tak se mějte... 🙂

fram
17. lis 2010

ahoj holky,
@helcenka zkus na afty Herbadent - jsou to kapičky na potírání,koupíš v lékárně asi za 50,-Kč, mě do dvou dnů vyléčily koutek, kterýho jsem se nemohla 2 měsíce zbavit. A jinak se opatruj, ať nic nechytneš. Přeju Kubíkovi brzké uzdravení. Je to trápení, když jsou děti nemocný. ☹
@martasl tak vám to snažení tenhle měsíc pěkně vyšlo 🙂 To je dobře a už teď držím palce.
@a.j.a. ty se taky opatruj, člověk před těma bacilama nemá kam utýct 😒
@mv to budeš mít pěkně hektický vánoce 😕 ale aspoň ti to rychleji uteče do toho ledna. Cukroví? 14 druhů??? Tolik jsem nenapekla za celej svůj život 😀 Já maximálně 1-2 druhy jen kvůli předvánoční atmosféře. A pak to musím vlastním tělem a výhrůžkama bránit, aby mi to chlapi nesežrali ještě před štědrým dnem 😀 A tvůj syn - achjo, ta puberta 😀 Vydrž.

fram
17. lis 2010

A u nás je pěkně hnusně. Ráno odjel mm a teď mě čeká u babičky vypečená kačenka k obědu. To zas bude obžerství. Jdu na chvíli šlapat na rotoped, ať ten nápor na špeky není takovej 😀

mv
17. lis 2010

@fram já jsem docela ráda, že budu tak zapřažená a nebudu mít čas na blbé myšlenky.A ta puberta je někdy síla, fakt... 😀

Poslední týden i přemýšlím nad tím, jestli na to IVF vůbec máme jít.Manžel má dost velké zdravotní problémy už od září a i když to zase pomine, tak vyhlídky nejsou do budoucna u něj růžové.si říkám, jestli to nemáme nechat vše, tak jak to je a koupit si toho pejska příští rok...Nějak se bojím budoucnosti u něj, jak zdravotní, tak i pracovní a do toho si pořizovat mimčo, no nevím, nevím... ☹

fram
17. lis 2010

@mv to ti neporadím ☹ ale abys pak nelitovala, že jsi to nezkusila dokud byl ještě čas. Achjo, to jsou starosti. Kdyby aspoň to zdraví bylo ☹
Dnes jsme tady sami dvě 😕 😕

lichtakova
17. lis 2010

ahojda kočky 🙂

martasl
17. lis 2010

ahoj holky.já jsem tady taky.
tak včera nic nebylo a když jsem pochtívala ráno,než manžel odjel,tak taky nic.tak jsem si opět pobulela a už na to kašlu.už po něm pochtívat nebudu a budu čekat,až si milostpán vzpomene ☹ .vsadím se,že jak na potvoru jsem měla ovuly dnes.poslední sex byl v pondělí.takže nepočítám s tím,že to vyšlo.
holky,nevíte jak je to s bazální teplotou při ovulce??

taky se vám dneska nic nechce??to je děs.doma binec a mě je to jedno.ještě ni nevím,co budu péct a taky se mi nechce.to je lenora jak prase.

lichtakova
17. lis 2010

@martasl hojda, tak stejnýproblém jsem řešila před týdnem, protože to podle hlenu vypadalo, že je ovu, i když jsem byla teprve 9DC...no a taky nic.....takže jsem na něj v pátek nastoupila, že takhle by to nešlo, trcha křiku, ale snad jsme si to teda vyjasnili....
mně se nechce nic, hlavně nee zítra do práce 😖

martasl
17. lis 2010

já teda zítra do práce nejdu,jdu v pátek+víkend noční 😝 😝 😝 😝 .zítra jedu se Simonou na odběry na hematologii a utz břicha.tak jsem na ten utz zvědavá.hlen u mě nemá význam.nevíš jak je to s tou bt v době ovulace??

lichtakova
17. lis 2010

no já teda neměřím, ale myslím, že by měla hodně stoupnout a pak zas klesnout-že to tam udělá ten pík, pak dole a pomalu stoupat a buď klesnout při ms nebo stoupat dál, ony ty grafy ti to ukážou až zpětně
tak hlavně, ať vám to dobře dopadne, já mám naštěstí tenhle týden dopol, tzn zíra do dvou a v pátek jen do 11 😵

martasl
17. lis 2010

no už jsem si ohledně těch teplot něco našla na netu.
Hodnota naměřené bazální teploty se mění v závislosti na pozici v menstruačnímu cyklu ženy. Po ukončení menstruačního krvácení kolísá naměřená teplota kolem 36,5 st. C. 1 až 2 dny před očekávanou ovulací nastává mírný pokles teploty. V den ovulace a několik následujících dnů (téměř až do konce probíhajícího menstruačního cyklu) nastává náhlý vzestup teploty od 0,3 do 0,6 st. C s výkyvy nad 37,0 st. C. Ke konci celého menstruačního cyklu bazální teplota klesá pod 37,0 st. C.

tak to jsem zvědavá,jak to u nás dopadne. 😅 😨

lichtakova
17. lis 2010

@martasl no, jak píšu, teda kromě toho trošku pokles, pak velká špice a pak čekání 🙂

lichtakova
17. lis 2010

já to podle hlenutaky nepoznám, jinak tenhle cyklus mě prsa bolí nějak od začítku a ještě si myslím, že mi v pátek praskla nějaká cysta, protože jsme od pátku do soboty přemýšleli, zda jet na chíru s podezřením na slepák nebo ne, nebylo to teda vůbec příjemný

martasl
17. lis 2010

a už je líp?tak hlavně,že jsi to ustála 😉 .ale asi si zajdeš k doktorovi,ne?pro všechny případy.

fram
17. lis 2010

@martasl ty chlapi jsou fakt někdy na zabití. A myslíš, že podle teploty je ovule dnes? Nebo s měřením teprve začínáš? My poslední snažení včera večer, ráno mm odjel a mám pocit podle čípku a prsou, že ovule přichází 😒 takže opět nic, ledaže by se nějakej plavec udržel. Ale na to nespoléhám. Myslím, že ovule je, když je teplota nejnižší,takže ji vlastně poznáš až po tom, co proběhne podle toho, že teplota stoupá.
@lichtakova ahoj, to dopolední závidím, já až do 17h. 😠 A do práce se mi teda vůbec nechce. Takováhle volná středa by mohla být každý týden 😉 Bolesti už přešli? Třeba to byla ovulace nebo jsi mohla nastydnout, i to se stává.

martasl
17. lis 2010

fram,jak je to s teplotou jsem vložila v prvním přízpěvku,okopírovala jsem to z našehomiminka.no moc dlouho neměřím,ale mívala jsem spíš nižší teploty.snažím se měčit denně asi třetí týden.je to sice málo,ale aspoň něco.

fram
17. lis 2010

@martasl já se k měření ještě nedokopala, ale začala jsem kontrolovat čípek a fakt se mění, i když to ještě nemám tak zmáknutý 🙂

mv
17. lis 2010

Mně měření teploty moc nefungovalo v porovnání s folikulometrií a tý věřím neb to vidím na vlastní oči 😀 .To samé ovu testy, taky nic moc u mě.A hlavně, když už mi odpovídala teplota s ovulací, tak koncem měsíce jsem vždy měla zvýšenou teplotu a těšila se zbytečně.Takže mě to akorát deptalo a tím jsem s těmato metodama skončila. 😀

Jsem dneska probrečela půl mé oblíbené Princ a večernice,už ať je po Vánocích. ☹Nejradši bych usnula a vzbudila se po novém roce.Letos Vánoce fakt nee... 😒

lichtakova
17. lis 2010

@fram ahoj žížalko, no nevím, bolelo to stejně, ale o něco víc, jak jsem měla v těhu cystu, nejdřív mě to tlačilo v podbřišku a pak se to dost jasně loklizovalo vpravo dolů, tak jsme nad tím oba dumali...bolelo to teda dost, ještě teďka to pořád cejtím, ale snad to fakt bylo něco takovýho, tyhle náhlý bříhody břišní nemá nikdo rád a nechtěla jsem, aby si mě někde nechali.
Ovu nevím, jak jsem ti psala i do IP, tak najendou před tím ve čtvrtek jsem měla průhlednej hlen a spoustu, tak jsem si říkala,co se to děje, každopádně, jestli to bylo, tak jsme to stejně propásli. Nastydnutí se mi taky nezdá, jak jsme na to dost opatrná, nosím ten pás na ochranu beder 🙂 a to skoro pořád, jsem si na to tak zvykla 🙂

lichtakova
17. lis 2010

jinakdopolední nezáviď, počkej příští týden, to mám od dvou do osmi 😒

fram
17. lis 2010

Tak jsem jen tak koukla na jeden článek o neplodnosti a hodilo mě to do depky, že už se nám buď nikdy nezadaří anebo zadaří a stejně potratím, protože jsem stará a manžovi plavci taky nejsou úplně O.K. ☹ A to jsem se zařekla, že nic takovýho už nikdy číst nebudu. Jsem blbka, zase nad tím budu dumat celou noc.

lichtakova
17. lis 2010

@fram co to bylo za dementní článek 😠 vygumuj si to z hlavy okamžitě 😠 😠 😠 😠 😠

fram
17. lis 2010

@lichtakova dementní jsem já, že jsem to četla 😀 Myslím, že pokud budu chtít mimi, budu stejně muset na umělý. Jen nevím, jak bych to udělala v práci. Bych měla peklo, kdyby věděli, že se snažíme. To mám zase dnes myšlenky, asi, že je nejspíš ovulka a ploditel není doma a nevím, kdy se vrátí. Ale nejdřív v pátek 😠

lichtakova
17. lis 2010

@fram třeba kindervejce počká 😉 , no tohleřešila i sestřenka než šla naivf, protože to nechtěla troubit, ale je to zdr.sestra a jezdí s rychlou..no vzala si dovču, je to složitý 😖

jahudka80
17. lis 2010

Hoj holky jsem úplně v p.... byli jsme u našit popřát mamce k zítřejšímu svátku, já jsem zítra v práci tak jsme využili volna, no naši nás dnes spražili s tím bydlením, že je jako dobře že jsme to neprodali ať si to rozmyslíme, ať to neprodáváme co v tom baráku a ještě tak blbém místě že to bude mít malá daleko do školy že budem muset dojíždět, no prostě 150 důvodů proč neprodávat a nestavět.... dorazili mě tím že řekli když malá zlobila a představ si mít ještě jedno to by bylo na nervy..... no tak dnes bude milování bez snažení a doufám že z toho včerejšího tam žádná nezabloudí nebo .....už jsem fakt nervama ....už ani nevím co chci tedy krom domku (tady fakt bydlet nechci) no dítě bude pozděj , jestli už není zaděláno..... ani bych se tomu nedivila my máme takové štěstí na to co nechcem tak to samozřejmně příjde a to co si přejem se nám vyhýbá, tak že bych se tomu ani nedivila když jsem si řekla že mi je to jedno a najednou.... no po novém roce dávám znovu inzerát na byt....a uvidíme

lichtakova
17. lis 2010

@jahudka80 beruš, nesmutni, neboj, však ono se to zase srovná.... ☹