Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
7. dub 2011

@jane84 @fram šmarjá, tak brzy ještě ne 😀 holky, nestrašte mě 😀 ještě je přede mnou Helča 😀 přece se nebudu předbíhat 😅 😀

lenkacar
7. dub 2011

@jahudka80 to jsem na tebe zvědavá co vymyslíte s tim bydlením

a.j.a.
7. dub 2011

Jo, a navíc, ještě furt nemám vybrané jména 😕

jane84
7. dub 2011

@fram jak dvě sudičky 😀
@a.j.a. třeba překvapíte. Ale tu tašku bych už zkompletovala raději teď a ne až na příští víkend 🙂

fram
7. dub 2011

@jane84 😀 😀

a.j.a.
7. dub 2011

@jane84 @fram abych nakonec koblihu nevyháněla ven týden po termínu 😀 každopádně tašku chci už určitě dobalit, pro jistotu. V sobotu vtrhnu do lékárny a drogérky a dokopím, co mi chybí. Ještě skáknu k ťamanům pro ty gumové pantofle a je to.

helcenka
7. dub 2011

Ahoj holky,
dneska je tak krásně, vyprala jsem, co jsem mohla, aby mi to do večera uschlo.

@jahudka80 - držím palce s tou bankou a bytem, konečně by se to hnulo. 😉

@a.j.a. - Fram má pravdu, když začneš na konci těhu hubnout, přijde to brzo, aby o víkendu na tašku nebylo pozdě...
Zato já jsem ještě tento týden půl kila přibrala - no je to směšný, protože za celé těhu teda 1,5kg nahoře...
Ale mimís má zatím pořád odhad kolem 3,3kg, takže ani nevím, z čeho to půl kilo je. Ale zdá se mi, že víc zadržuju vodu, protože toho vypiju mnohem víc a na záchod moc nechodím.
Držím palce, já už bych rodila, až bych brečela. 😉

BREBERKO, velká gratulace ke Klárce. Hlavně že jste holky v pořádku.

@lenkacar - držím moc palce.

Jinak už nevím, co jsem chtěla. Jdu se natáhnout, dokud Kubík spí. Jsem nějaká přepadlá, v noci jsem nemohla spát, bylo mi pořád horko a pak mě bolelo v kříži no a když jsem konečně začala zabírat, tak se začal manža pořád převalovat, hrůza.

a.j.a.
7. dub 2011

@helcenka teda, o tom hubnutí ke konci těhu jsem to fakt netušila. Ale tak jestli mám rodit tento víkend, tak si to s tebou klidně vyměním 😀 😀 😀 dneska se cítím mimořádně dobře, jako bych vůbec nebyla těhotná a neměla za chvilku rodit.
1,5kg, to je dobré 🙂 já mám nahoře 8,5kg, takže mám 62,5kg.
Piješ maliník ? Ten prý krom jiného taky odvodňuje.

lucie.krajcarova
7. dub 2011

JÉÉÉ veliká gratulace Klárce a breberušce Veronice!!!!!

lucie.krajcarova
7. dub 2011

@a.j.a. teda, to musíš být hubená jak lunt ne? jinak u mně to začalo vyprazdňováním...ten den, co přišly bolesti. jjj tělo ví, jak na to 🙂

mircisek
7. dub 2011

@breberuska Moc a moc gratuluju. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@a.j.a. Ajuško, přikláním se k holkám - tady se už něco chystá.
@helcenka Taky peru, ale ne na miminko. 😖 Ale už začnu. 😅 S mou pohyblivostí je to čím dál horší. Do kopce a do schodů už sotva lezu, hlavička mi tlačí mezi stydkou kost a kyčel, tak mi nejde noha pořádně zvednout. Ach jo.
@lucie.krajcarova U mě byla taky první známka porodu to, že jsem furt seděla na záchodě. 😅 Nevím, na co jsem si pak nechala dát klystýr. 😝

marulinka
7. dub 2011

ahoj holky 🙂
@breberuska strašně moc gratuluji ke Klárce,konečně to máte za sebou,doufám,že jste v pořádku,přeji vám moc,moc štěstíčka a zdravíčka 🙂

a.j.a.
7. dub 2011

@lucie.krajcarova noo, jako lunt si zrovna nepřipadám 🙂 s tím vyprazdňováním jsem to měla jako ty. Noc předtím než se Klárka narodila jsem začala lítat na záchod, odpo krev na kalhotkách jak jsem se začala otevírat, bolesti skoro žádné a do porodnice jsem dojela už na 3cm a za 4,5hoďky byla malá venku 😵 tak uvidíme jak to bude teď. Je fakt, že jak jdu na velkou více než jednou za den, jsem nervózní 😅

Fuj, začala mě nechutně pálit žáha 😝 a to mám břicho dávno dole, takže mi nemá co tlačit na žaludek 😝 blé.

@mircisek no já doufám, že ještě chvilku kobliha v domečku vydrží. Já si taky nechávala klystýr dobrovolně dát, i když PA říkala, že pokud jsem tak vytento, tak to není třeba. Ale já to jednak chtěla vyzkoušet 😅 a jednak nám PA říkala, že ta teplá voda pomáhá nahřát dělohu a urychlit porod.

martasl
7. dub 2011

ahoj holky.
breberusko-obrovitánská gratulace a přeju,ať je malá zdravá jako rybička a dělá vám jen samou radost.a tobě pohodové šestinedělí a krásný užívání si Klárinky 😉

teda holky,u nás je černo jak prase a pěkně fouká.hnus 😝

helcenka
7. dub 2011

@a.j.a., @lucie.krajcarova s tím vyprazdňováním je to zajímavý. U mě to ale asi nefunguje. Já měla problém dojít si na záchod a od včerejška chodím několikrát denně, ale jinak nic. 😖

@a.j.a. - to jseš teda pěkně hubená, nějaké to kilo navíc ti myslím vůbec neuškodí. JInak maliník piju každý den pravidelně už cca od 34. týdne. Já teda problém se zavodněním neměla, jen teď ten poslední týden mi přijde, že na to, jak piju, tak nedostatečně chodím na záchod. Vypiju třeba hrnek čaje k snídani a normálně bych tak do půlhodiny šla na záchod a já vůbec nejdu. Pak si dám třeba sklenici vody a nějaký ten maliník - dopoledne a normálně bych šla za dopoledne několikrát a takhle jdu třeba až v poledne a jen jednou. Je to divný, protože mimís je natlačený už hodně dole a na močáku to fakt cítím.
Tak uvidím, jak se to vyvine. 😀
A do výměny klíďo jdu... 😉

jahudka80
7. dub 2011

Holky já byla u své obvodní a napsala mi doporučení rehabce, masáži srovnání, tu kyčel mám bloklou jen jsem si u ní lehla už jsem nemohla vstát 😀 😀 😀a teď zas lezu jak lemra ☹ 😠
@breberuska moooocinky gratulujeme a přejeme moc zdravíčka. 🙂
@a.j.a. ju ty jsi hubeňour já měla 63 před otěhotněním 😀 😀 😀teď 61,6kg no než pujdu rodit jsme přez 70kg 100% 😀
@fram 😀 😀 😀 ještě že mám alergii a nemaluji se když bulim tak si aspoň nic nerozmažu 😀 😀 😀
@helcenka já den porodu tedy když mi odpol.praskla voda byla hrozně nateklá ,...no tak šup na nějakou procházku večer pomuchlovat manžílka naposled před dlouhým půstem a uvidíš o víkendu jedeš 😀 😀 😀 😀
Holky já když si přečtu že se narodilo miminko jsem dojatá a zároveň mě popadne strach že budu rodit a že budu muset bejt v tý porodnici a já to tam nemám ráda 😢 😢 😢

a.j.a.
7. dub 2011

@helcenka ono se prý tak tělo chytře čiští samo před porodem. Tak třeba už ho máš za rohem 😵 jak nám pak dáš vědět ? Máš na někoho telefon nebo budeš mít možnost netu ? Nebo tě pak přivítáme rovnou s miminkem z porodnice 😵
S tím záchodem to máš dobré. Já jdu večer po zalehnutí třeba i třikrát během hodiny, pže mi to tam dole kobliha všechno pěkně překope a přerovná 😝 takže nám kolikrát hodinu trvá než se uvelebíme a usneme.

@helcenka @jahudka80 no, hubeňour, bývalo i hůře 😝 jsem si připadala jak kostlivec 😝 po Klárce jsem se hezky ustálila na 52-54kg, tak jsem taky byla ráda, že jsem si vybojovala nějaké kilčo navíc. Pže jak mám méně, tak už se opravdu necítím dobře. Ale u nás je to dědičné. Já, brácha, mamka, děda, všichni jsme takoví suchaři. Akorát oni jsou aspoň všichni vyšší 🙂

@jahudka80 tak to máš fajn, že ti dr doporučila rehabilitace. Snad ti pomůžou a bude ti zase lépe.

@helcenka jj, Heli, sex nám PA taky doporučovala na vyvolání porodu 😀 a u nás holky ještě zkoušely čerstvý ananas a někomu to porod taky rozjelo. Ale je fakt, že když se miminku ven ještě nechce, tak můžeš vyhánět a vyhánět a stejně to bude nanic.

helcenka
7. dub 2011

@a.j.a., @jahudka80 - jojo, pomuchlovat, to by manža musel taky někdy dorazit z práce domů, je tam teď pořád. Přijde, vlítne do sprchy a pak si jde natáhnout záda a během minuty je tuhej, mohli by u něj střílet kanónem a on spí... No a taky má už druhý den rýmu, tak b ych nerada něco chytila...
Jo o ananasu jsem taky četla, stimuluje dělohu. No uvidíme. Dám mimísovi ještě čas. Já ho vyhánět fakt nechci, jen když už je to na dobré cestě s tím přirozeným porodem a zatím jedinou překážkou by byla váha mimíse. 😉

jane84
7. dub 2011

Holky hledala jsem teď nějaké obrázky do diplomky a narazila jsem na fotku ovulace, zachycené při operaci. Kdyby to někoho zajímalo, tady je odkaz http://fertility.amuchbetterway.com/human-ovula... super fotka a už jsem ji přidala do diplomky

fram
8. dub 2011

Dobré ráno, u nás šíleně fouká, brrr.
Tak jsem zvědavá,komu se dřív vyklube miminko, helcenka nebo aja?? 🙂 🙂 🙂

fram
8. dub 2011

@jane84 ta fotka je vážně super, hodně naturalistická 🙂 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
8. dub 2011

Ahojky holčenky,
ja se pridavam ke gratulantum 🙂 a holky skoro rodicky moc vam drzim palecky, at je vse v poradku a co nejdriv mate sva zdrava miminka u sebe.
A taky vsem moc dekuju za gratulace, jsem moc stastna...
Ale taky vystrasena. Chci se zeptat, je normalni obcasna bolest v podbrisku, spolu s takovym obcasnym pichnutim nebo i tlakem? Vcera vecer jsem si musela na chvili lehnout, aby to preslo, uz to bylo docela znat. Ale tak po 10 minutach to preslo. A dneska rano obcas pichnuti. Celej den sedim v kanclu, takze namahu nemam, ale stejne mam strach. Porad se chodim kontrolovat, jestli nekrvacim, jsou to soky, potrebovala bych se nejak uklidnit.
Musim zavolat svymu obvodnimu a objednat se k nemu. Doktor rikal do 10 dnu, nez prijdu na radu, tak bych to chtelo behem pristiho tydne.
@jane84 to je hodne husta fotka 🙂
@fram frami pani 19 tyden, zavidim...
Nam zacina zitra 7tt, takze polovina kritickeho obdobi na za nami. Uz mi neni tak spatne, jen prsa boli, jsem unavena, chute a nechute jsou taky lepsi, ale ty pocity v podbrisku me desi.

lichtakova
8. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii neboj, mně břichp talčí pořád, právě kolem toho 6-7tt mě bolelo jako na ms, ale to je prý úplně normální, teďka mě to tlačí taky, asi si dělá místo-teda doufám, ale taky jsem z toho někdy vyplašená 😉
@breberuska moc moc moc gratuluju a hooooooooodně zdraví 😵 😵 😵 😵

fram
8. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii úplně v klidu, celý 1.trimestr mě bolelo břicho + občas píchání jako když do mě vrazí kudlu, až mi to vždycky na chvíli sebralo dech. A i teď mě píchá okolo pupíku, dr. říkala, že se prostě napínají vazy, jak se zvětšuje děloha. Podrobnou kontrolu papíru na WC dělám pořád a bude dělat až do konce těhu 😀 Navíc mám od začátku dost těhu výtok, takže vždycky cítím vlhko, ze začátku jsem z toho byla na prášky a každých 5min. kontrola na záchodě.
@lichtakova taky mám tahy v břiše, jako kdybych ho měla těžký, ale netvrdne, tak snad dobrý. Navíc miminko se už pravidelně ozývá, tak je to krásný 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
8. dub 2011

@fram
@lichtakova dekuji holky za uklidneni.
Je frami to je hezke, ja bych ho taky chtela uz citit 🙂 a v kolikatem tydnu oni vlastne zjistuji, co to bude? Date si to zjistit?

fram
8. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii někdy jsou schopný říct ti to už na NT ultrazvuku (pokud na něj půjdeš), mě to vidět nebylo, takže zkusila tipnout pohlaví teď ve středu, ale mimi hrozně kopalo a pořád tam strkalo nožičky a točilo se zády, tak zatím máme jen hrubý odhad 😀 Většinou se pohlaví určuje na velkém UZ ve 20-22tt a na ten jdu 29.4., tak jsem zvědavá 🙂

jahudka80
8. dub 2011

Ahoj holky u nás foukalo celou noc a sousedka má pověšené koště na šňůrách a celou noc to mlátilo do balkonového skla co rozděluje náš a její balkon no super v noci jsem se budila a poslouchala bum bum 😠 taky jsme se chytli s manžou ☹ no asi tu v tom bytě zblázním 😅 . Protože jak očekávám penále bude vysoké a manžel řek že si tolik pujčovat nebude, já mu řekla, že souhlasím protože místo abychom 4-5let v podnájmu šetřili a udělali na pozemku sítě tak bychom jen spláceli úvěr a bydleli kdo ví kde a ušetřili max 1 000kč/ měs. což tedy fakt nic. A ještě bydleli v cizém a klepali se že nás vyhoděj 😠 . Už jsem byla včera zoufalá v hádce mi řek tak sis neměla pořizovat druhý dítě a jít makat ☹ 😢 😢 😢 v tu chvíli mi bylo tak špatně, doprde.. proč těn byt někdo nemůže koupit normálně i stou hypotékou aby byl pokoj. No nic jdu uklízet vždy zaženu smutek. Mája se mi do rána prochcandila měla plenu popoliny ale bez svrchních kalhotek 😀 no nevydrželo je mokré vše, ona včera nechcela nic jíst a jen mnoho vypila tak mi bylo jasné, že se počůrá rostou jí stoličky.
@fram mám taky výtok musím mít intimku a kažké ráno se sprchuju 😀 nesnáším opatlanou buchtu 😀 , jj mě dr.řekla že lze pohlaví určit od 16tt ale stejně to nechávají až na 20tt. Já mám TP 9.10.2011 - PM , a ULZ 4.10.2011
@zzzzuuuuzzzziiii zuzííí klíííd, mě taky bolelo břicho na mrchu a byla jsem přesvedčená že to dostanu. A mokro to jsem se taky lekala jestli je to výtok nebo krev. Držím všechny palečky ať jsi v pořádku a nestresuj se 🙂

jane84
8. dub 2011

Dobré ráno holky. Teda já mám ještě hlubokou půlnoc, ale musela jsem vstát. Do 4 ráno jsem pracovala na diplomce. A už je tu zas malej. Sice vedle u našich, ale řve, že se nedá spát 🙄 Bojim, bojim, že to nestihnu napsat. Jdu dát sprchu, najíst se a budu psát dál ☹
@jahudka80 u nás taky fučí jako blázen, i celou noc. Lítá branka u plotu a celou noc to mlátilo, plus přítel chrápal, ale když jsem šla spát, tak jsem byla tak KO, že jsem hned vytuhla. Mrzí mě, že jste se tak pohádali. Je fakt, že jestli by byl rozdíl ta tisícovka a spláceli byste to třeba 5 let, tak si moc nepomůžete. To už bych asi raději zůstala ve vlastním a počkala na konec té fixace

lucie.krajcarova
8. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova ˇ(29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera) 14.3.2011 //

sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................28DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................25DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)..................................24DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..........................................................20DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................19DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................18DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................13DC
vonrk (38let, MA 2/2011,kys. listová,Fe)....................................................12DC
lunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................11DC
endie (23let, MA 3/2010).......................................................................................9DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).............................................................8DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..................................7DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................7DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................3DC
@zzzzuuuuzzzziiii ty bolesti jsou určitě v pořádku, něco jako u menzes ne? já to měla v 8tt, roztahovala se děloha, ale fest.

lucie.krajcarova
8. dub 2011

@jahudka80 tak to zase byla noc, to je mi líto. ale dnes za tou sousedou půjdeš ne? manžela neber vážně, někdy člověku takhle uletí slova, ale nemyslí to tak. určitě toho lituje. jestli můžu poradit, zkus na to myslet tak, že je byt už prodaný, představuj si, jak se s kupci scházíte v bance, podepisujete, že přebírají hypotéku a berete to už jako hotovou věc. takové představy jsou schopné se naplnit 🙂 je to trošku feng-shuej 🙂 jinak je jasné, že má malá mokrou postýlku bez svrchních kalhotek. martínkovi dávám na noc jednorázovku, protože on vypije půl litru mlíka za noc. a občas má i vlhké pyžamko. je to prostě spousta vody 🙂 ale je fajn, že to na Máje už zkoušíš. přebalování pohoda ne? jinak koukám,že taky ještě nemáte stoličky, to si dávají načas. už je taky čekáme. martin si pořád šahá do pusy a slintá, to u něj vůbec neznám. ale v puse zatím nic nemá.
@jane84 Jani, to dáš, jsi šikovná holka |🙂)) u nás byl taky strašný vichr, posílala jsem v noci manžela ven, ať zkontroluje, že nám nic neuletí.