Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fykyska
20. črc 2012

GEU - je Gravidita extra uterina neboli z lat. tehotenství mimo dělohu na jiných místech neslučitelných s možností donošení mimíska 😉

ladydi
20. črc 2012

@fykyska ale jdi Ty, obdivovat není co, řeknu Ti, že u prvního těhu jak mi chodilo blbě, tak jsem si nadávala, jak jsem kdy mohla chtít být těhotná, cítila jsem se jak po hodně špatné opici 😀 každej to má jinak a holt se to musí nějako přežít, to mimísko za to fakt stojí 😉 Jako výrok, že by gyndr mohl trénovat tak akorát skok ro rkave mě dostal do kolen 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jinak ženskou bych teda taky nechtěla, jedna gyndrařka v nemocnici mě prohlížela a myslela jsem si, že jí asi utěču z křesla, brrrr. Zlatý chlapský ručičky 😀 Jinak z toho si nic nedělej, mě u toho nepovedeného těhu gyndr v 7tt oznámil krásné a prosperující těhulkování se srdíčkem a na dalš kontrole už nebylo srdíčko a mimísko se zastavila na 9+4, takže asi tak nějak. To se prostě nedá zjistit hned.

ladydi
20. črc 2012

@fykyska ha, tak jsem taky chytřejší, GEU jsem fakt nevěděla a myslela si, že je to něco jinýho

fykyska
20. črc 2012

No aspoň nějakou srandu z toho musím mít 😀 on vážne byl takovej no - starej 😀 nicmene verim ze to za to stojí ja taky prskala jako kocour kdyz to se mnou ve 13:00 slehlo do postele a z celeho dne sem mela prd protoze vychazky na neschopence sem vesele prospala 😵 ale stalo mi to za to tesila me ta predstava az jej budu muckat v naruci ------- ☹ 😔 je fakt ze zensky bejvaj surovejsi ten chlap JÍ nema a tak je jemny ovsem az na pana primáre se kterym sem mela cest U Apolináře - ten teda zrcátka do me vrazil ze sem myslela ze sjedu z toho kresla 😖 ovsem ja sem posledni dobou na chlapy tak trochu alergická mam pocit ze cele osazenstvo mudru pudru z prahy zna moji mojíí moje mezi nohama 😠 protoze sem prosla predevsim pod rukama lekarum - muzum ! a slyset od chlapa to vas nemuze bolet nebo to je normalni to je pri nejmensim k vzteku 🙄

froka
20. črc 2012

@eva518 Jéé, tak to se omlouvám, nějak jsem to nepřevedla.

froka
20. črc 2012

Holky, tak oprava, jak jsem včera psala o tom Acidofolanu, tak ta koncetrace je nižší, je to 1000mcg, což je 1mg. Ta listovka na předpis je 10mg.

froka
20. črc 2012

@vanilka31 Jasně, nemůžu vědět, jak rychle folík roste. Ale i tak mě zajímalo, jak by to počítali ostatní. Myslím, že mám zkušennost jak poznat ovu, ale nikdy nevíš, tak proto raději to snaženíčko obden, abychom se trefili v tu správnou dobu. Jinak díky za rady. 🙂 A pozdravuj prcka v bříšku. Už máš pohyby?

terulin
20. črc 2012

@fykyska @ladydi Díky moc za vysvětlenou. Takže jsem SP s následnou MA, aspoň vím, kam patřím.

fykyska
20. črc 2012

@froka - mě se osvědčila metoda hlenu a otevření čípku - velice dobře potom poznáš svoje tělo a víš kdy jak si dát nebo nedát pozor 🙂

ladydi
20. črc 2012

@fykyska já mám vycházky 7-8h a pak 13-18h takže taky dost na houby, včera jsme jeli nakupovat, protože zítra máme místo pohřbu u mamky posezení na počest taťky a měli jsme to teda na chlup, jen jsme přijeli, padlo 18h ato zítra tam budu moct být taky jen na skok. Tak si ze mě všichni utahovlai, abych jim tam prej nechala alespoň svou fotku na večer. Jinak já stejnak nějak netoužím nikam moc chodit, moje bývalá práce mě odnaučila mít ráda kolem sebe lidi 😀 jsem nervní a nesnáším víc lidí kolem sebe, jako rodina mi nevadí, ale cozí fakt nemusím. A neboj se neboj, prcka se taky dočkáš. Jinak já měla MA v říjnu, na zákroku jsem byla 14.10. a chtěla se snažit od prosince, malou jsme totiž vyrobili 27.12. 😀 tak jsem chtěla zase, no ale gyndr mi to zakázal a povolenka přišla až v únoru a 27.3. jsme si zadělali tohodle prcka 😀 tak jsem jen zvědavá, jestli se nám narodí taky 13. 😀

fykyska
20. črc 2012

😀 No ja je mela od 14 do 18 a kdyz uz me bylo lepe tak jsem si pripadala jako vezen dycky kdyz sem prisla pozde - celkem sem se bala aby me nekdy necapla nejaka kontrola..Mrzí mne tvá ztráta rodiče.. Dneska mě to taky čeká jeden pohřeb a pak posezení - maminka mého strejdy a vůbec se mi nechce myslím že toho smutku bylo až až ... 😔 Jinak s 13 kou budu drzet palečky to jsem zvedava 😎 Jinak v těch zkrtkách ja mela SP v roce brezen 2011 a presne o rok pozdeji 28 brezna asi osud GEU za 5 minut 12... mudrove teda rikali ze v Prosinci je to ideáální a s mužem doma zertujem ze °1.12 v 19:00 :D zasadíme 😅

turcice
20. črc 2012

jůů holky jste se dnes nějak rozjely 😀 😀 😀 😀
@fykyska
@froka holky potřebuji odborný výklad jak tedy na sobě ovulku poznám aniž bych používala ovu.test 🙂 🙂 díky za školeníčko 😉

vanilka31
20. črc 2012

@froka Díky. No ještě ne, jen na utz 🙂

fykyska
20. črc 2012

=o) @turice Tak, 😎 moje zkušenost je takova že min 2-3 mesice je dobre pozorovat svoje JÁÁ 🙂 no a jak - teda jestli mužu byt in natura 😕 Každá baba ma svuj hlen který se v prubehu cyklu ruzne meni - cyklus zacina prvním dnem MS priblizne po 4_7 dnech jak ktere konci cyklus zacina tz. suché období kdy zena míva suché kalhotky, zadný hlen, vytok proste sucho jak na pousti po pár dnech se zacne produkovat hlen vesinou byva nebo spise mel by byt bez zapachu mirne zabarveny ale ne do zelena nebo extra zluta bez svedeni kousani a pááleni 🙂 to by byl totiz jinak zanetovej hlen no a po tomhle hlenu priblizne v dobe ovu se hlen meníí a s nim i cipek . kdyz je cyklus pravidelny tohle období byva tak 14-18 den od prvniho dne MS ...cipek se maličko otvira a hlen dostava konzistenci vajecneho bilku - tahlý svetly pruhledny takovéé zelééé 🙂 vrcholem není nejkvalitnější hlen či jeho největší množství, ale poslední den kdy kvalitní hlen zpozorujem. V den ovulace by už opět neměl být zaznamenán žádný hlen, případně jen hlen výrazně horší kvality. Po ovulaci až do další menstruace by se hlen už neměl dlouhodoběji objevit. A prave ten vajecnýý hlen jak ja mu rikam 🙂 pomaha spermiim ke správnemu pohybu smerem k vejcovodum 🙂 to je o hlenu pak se meni ten cipek po ms byva zavreny neni tam hmatatelna dirka - samozreme je to jine u zen co rodili ty maji ten vchod jiz trosicku zvetseny - v období pred ovu se cipek otevíra a mekne na pohmat mekky jako rty je tam tedy znatelna direcka .V den ovulace by se měl náhle vrátit do původní tuhé a uzavřené polohy a tak už zůstat až do konce cyklu.
a po ovu se zase zavira az do ms .... samozrejme se vse ridi mnoha faktory jako pravidelnost cyklu pocet deticek atd a u kazde zeny je to velice individualni nektera to na sobe pozna nekterá ne 🙂 pisi to z vlastní zkusenosti takze nejoptimalneji obdobi je kdyz je táhly hleník trosku mekčí pootevrený cipek a dobrá nálada 😀 😅 pak merení bazálky rika se tomu vsemu symptotermální metoda 😵 takze to z mojí strany doufám ze to je aspon trosku srozumitelnéé

turcice
20. črc 2012

@fykyska jéé jsi zlato,tak už jsem o něco chytřejší a myslím že to s tím hlenem to fakt sedí 🙂 🙂 🙂 když si vzpomenu na poslední ovulku..já ještě v den nebo den před ovulkou měla tlak v podbřišku,to možná k tomu také patří že???A ta teplota se měří kdy??a normálně v podpáždí??? 🙂 🙂 🙂

terulin
20. črc 2012

@fykyska Ty bláho... to vážně zvládneš všechno pozorovat? Klobuk dolů...

fykyska
20. črc 2012

@turice hlen sedí jak prdelka na hrnec alespon u me 🙂 ono taky hodne zalezi na pravidelnosti cyklu ta ktera ma cysklus pravidelny 28 +- 30 DC tak má vyhráno to se pozoruje jedna básen 😎 tlak v podbrisku byva bezny, takove mirne ms bolesti, pocit pnuti, prsa citliva treba... Ale kazdá z nás to ma ouplně jinak nekdo cití nekdo ne 🙂 A teplotka se meri vaginálne nejlepe ráno nez začnes bezně fungovat 🙂 Během menstruace a v první polovině cyklu je teplota nízká. V den ovulace by stále měla být nízká (případně nejnižší z celého cyklu), den po ovulaci by teplota měla výrazně stoupnout a být vysoká celou druhou polovinu cyklu. Den před další menstruací nebo v den menstruace teplota zase náhle klesne. Je tedy dobré - to zaznamenávat a merit treba 2-3 cykly 😅

fykyska
20. črc 2012

@terulin ba né holky tedka momentalne jen hlen a cipek, ale gynda a porodnictví me velice zajima a vzdy zajimalo a tak neco malo znam a vim a už sem i hodne zkusila - pred druhým tehu se mi srovnal cyklus na 28 - 29 a tak sem mela dost dobré podmínky pro ,,pozorovaní " a to me hodne naucilo - prisla jsem tak do jineho stavu a to i diky tomu ze nam selhal spermicidni gel ale trefili jsme se do ovulky a tak to ty mršky asi tahlo o to víc 😎

turcice
20. črc 2012

@fykyska no tak až mě manžel načape jak se vaginálně měřím tak asi nepochopí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale všechno to zkusím..snad se trefíme a za 10-14dní se zadaří🙂

maximka33
20. črc 2012

@fykyska hezky popsáno, tento cyklus se taky zkusím sledovat 🙂

eva518
20. črc 2012

@froka V pohodě. Já jsem si taky myslela, že je to stejná dávka, než jsem se mrkla pořádně 🙂

Holky, přeju vám krásné dny, já jdu dodělat nějakou práci k projektu a zítra zabalíme a v neděli odjíždíme na 6 dní do Českého ráje. Už se moc těším, bereme kola a brusle, tak doufám, že bude pěkně. 😎

kolino
20. črc 2012

@turcice taky jsem se děsila reakce přítele jak budu každé ráno měřit BT a úplně v pohodě a o víkendu mě budí s tím ať nezaspím, ať je to opravdu v přesnou hodinu každý den! řekla bych že mě spíš i hlídá, furt se ptá měřila si? a kolik byla teplota? 😀 ...no a jak je nízká tak ví že se musíme snažit tak on je vždy vytlemený 😀 radosti ,že večer bude snaženíčko! no jako já už kolikrát nemám sílu a hlavně když dorazí MS tak mám chuť se nato vykašlat...ale musím uznat že mě to uklidňuje, vždycky jsem byla nervozní týden před MS jestli to vyšlo nebo ne, ale jak měřím podle teploty poznám jak na tom jsem. když je teplota nízká vím ,že ovu může být každým dnem, ale třeba dnes jsem už 21DC a teplota furt nízko takže OVU ještě nebyla a MS dlouho neukáže ,takže zase budu mít dlouhý cyklus!!

aagnes
20. črc 2012

ahoj holky, můžu mezi vás, hledala jsem podobné téma jako je můj problém a nemůžu tu nic takového najít. Jsem v 32tt a v pondělí jdu na ukončení těhu. Před týdnem zjistili, že moje holčička má hydrocefalus v hlavičce (což je zavodnění) a dnes výsledky po magnetické resonanci zjistili, že tam má velkou cystu, tak že mozeček se zastavil ve vývoji, má něco přes 50%. Je to už přes týden nervů a jsem úplně na dně, tolik let jsem se těšila na miminko. Celé těhu chodila do práce vše v pořádku a první tři dny doma, tak taková rána z čistého nebe ☹

maximka33
20. črc 2012

@aagnes tak to je mi strašlivě líto 😢 😢 😢 sama jsem prodělala potrat v 19tt, takže taky dost pozdě, ale toto je fakt děsivé... vím, že jsem chodila do tématu potrat v 2. trimestru a pozdději. ale myslím, že už je to jen soukromá diskuze. bylo tam více maminek, který se stalo něco tak hrozného....

fykyska
20. črc 2012

Holky Vám všem držím palečky - myslím že pozorování se vyplácí a i když přijde mrška MS neztrácejte naději hlavně netlačit na pilku čím víc je to naše tělíčko ok tím lépe přijmá ty plavací mršky ....Každá z nás bude mít v ruce mališkatého ať už prvého, druhého nebo třetího mališkatýho skřítečka ..... 😵 😵 😵 😵 @agnes JE MI MOC LÍTO CO SE TI STALO - určitě budu moc mluvit za všechny když řeknu VÍÍTEJ a buď silná .....čas je nejlepší lék a tady holky sou naprosto úžasný ja jsem zde chvilku a velice mě to pomáhá - všechny víme co to je bolest z tak ohromné ztráty a věřím, že každá z nás ti dá kousek z našeho holčičího srdíčka proto aby se to tvoje bolavé co nejdřív zahojilo ..... 🙂 @maximka33 zkus sledovat a pak dej echo - uděláme z toho vášnovou diskuzi a rovnou vyhlásíme sazky kterou z nás manžel načape inkogníííto s teploměrem v divné poloze v našich koupelnách 😀 😀 😀 😀

froka
20. črc 2012

@turcice Ahoj Evi, tak myslím, že už nemusím o sledování ovu psát nic, protože fykyska to vystilhla úplně komplexně. Jinak tu teplotku musíš měřit opravdu ve stejnou dobu a než vstaneš z postele, pokud si jen odskočíš na wc, tak to může teplotu ovlivnit. A měř klidně v posteli, nařiď si třeba budík, teploměr si dej pod polštář, změř a můžeš chrupkat dál. U měření poznáš ovu až zpětně, tak pokud nemáš jiné příznaky jako jsou třeba bolesti v podbřišku (ale to ty máš), tak je fajn ještě přidat i sledování hlenu nebo čípku. Některá žena zase hlenu moc nemá, tak pak to jistí ten čípek a myslím, že rozdíl mezi měkkým a tvrdým je opravdu poznat, ale je možné, že to má každá jinak.

froka
20. črc 2012

@turcice Jo a měřit můžeš i pod jazykem, ale tam jsou teploty nižší, tak to pak nestřídat s vaginálním měřením.

froka
20. črc 2012

@aagnes Ahoj, bohužel vítej. Mrzí mě, co se ti přihodilo. Já jsem podobně jako maximka33 prodělala potrat v druhém trimestru v 18tt, s mimi bylo vše ok, ale kvůli infekci a zánětu plodových obalů mi odtekla plodovka. Všechny tady víme jaké to je, když ti zůstane prázdná náruč. Musí to být ale opravdu těžké v tak pokročilém těhu. Určitě jsi bojovnice a zvládneš to. Držím pěstičky!

aagnes
20. črc 2012

@froka to je fakt strašně co se děje, proč??? já to nechápu, člověk nepije, nekouří, jí zdravě, nebere prášky a pak tohle. Četla jsem na netu co všechno se může stát a člověk, aby měl strach od doby co otěhotní. Máme doma už všechno nakoupeno a vše je zbytečné ☹

aagnes
20. črc 2012

@maximka33 no právě jsem hledala nějaké takové téma a nic a když jsem něco našla, tak je to 3 roky staré. Chci to nějak překonat a začít znovu, ale asi si budem muset projít nějakou genetikou. Prožívám si něco podobnýho jako moji rodiče, měli první taky holčičku a po dvou dnech jim umřela v porodnici ☹ proč se to musí opakovat ☹