Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fykyska
15. říj 2012

@clovicek ahoj človíčku, každá z nás si tady hrábla na tohle pitomé dno...Nejlpeší lék je čas je to klišé ja vím ale je to tak - a rozhodně po revizi pár týdnů počkat až se tělo samo srovná a pak mu pomoci nějakou bylinkou, meducínou atd 😉

eva518
15. říj 2012

@martinakl Ježiši, ten ale nádherný....!! Jako z katalogu 😵 😵 😵 😵 Vážně se povedl. Nádherné fotky, Marti. 😵

maximka33
15. říj 2012

@mpetula čauky, mně to čeká zítra. vidíš to, člověk nikdy neví, co bude dál. tělo může zareagovat jinak. já jsem zvědavá na to svoje, jestli tentokrát bude ovulace dřív nebo ne. jestli ne, tak nevím, jestli příště zas ty tabletky brát... mám po nich hrozné deprese.. no ale tak 2 dny, to se dá přežít.a vidíš, já myslela, že jsi už na IUI byla i se stimulací 🙂
@martinakl krásné fotečky, to budete mít hezkou památku na Kubovo dětství. určitě si je i vystavíte doma 🙂

maximka33
15. říj 2012

@clovicek ahoj, vítej u nás. zaručené tipy asi nejsou, jak je vidět na některých z nás, které tu už trčí nějaký čas.. ale vitamíny a kontryhel určitě neuškodí. hlavně ať se fyzicky zahojíš a zkusíš zapracovat i na psychice. mnoho holek otěhotní do 3 měsíců od revize.

froka
15. říj 2012

Ahoj holky, tak se hlásím z dnešní kotroly. Prcek je krásnej, zdravej, pěkně se tam hýbe 🙂
Ale je tada jedna novinka. Je tam asi ještě jedno! Dr. nejdříve myslela, že to dělá ten utz, jak s ním točí, protože zkusila i vrchní a tam viděla jen jedno. Pak zase spodní a viděla dvě a zase vrchní a to už něco viděla. Není si ale jistá. Pokud je tam i druhém tak je menší, říkala asi 14dní, ale srdíčko tam vidět bylo. Říkala, že buď je menší, může to být syndrom mizejícího dvojčete a přestane se vyvíjet nebo jsem měla 2 ovulace anebo je to prostě tím utz (má jen ten malý). Je prý dobře, že pokud jsou dvě, tak jsou každé zvlášť, kdyby něco, tak to druhé zůstane. Zajímavé ale je, že na kontrole před 14dny neviděla vůbec nic, ani tečku, váček apod. a teď je tam prcek. Na foto se jí oba nevešli a samotného menšího fotku nedělala, protože si nebyla jistá. Takže uvidíme asi až na genetice, co a jak. Máte s tím někdo zkušennost? Je to docela šok! Hlavně aby bylo všechno v pořádku!
Přidávám fotečku toho velkého prcka 🙂

maximka33
15. říj 2012

ty jo, to jsou věci!!!! dvě miminka najednou 🙂

froka
15. říj 2012

@maximka33 no jsem v šoku a ve strachu, jak to doopravdy je a o manželovi ani nemluvím ☹

barbarucha
15. říj 2012

@froka Já ti moc přeju, aby byly dvě 🙂

eva518
15. říj 2012

@froka Jé, Kačenko, to je ale novina!! 😵 Moc ti přeju, aby to bylo všechno v pořádku a dopadlo to tak, jak si přeješ. Myslím, že stejně ukáže opravdu až čas a lepší ultrazvuk, jak to doopravdy je 😉 😉
Opatruj se, kočko 🙂

turcice
15. říj 2012

@froka jsem stále v šoku Kačí.... 😉 ale je to krásné 😉

aagnes
15. říj 2012

@happyfrog80 mě právě bolelo jako při ms ten den, kdy teplota vyletěla nahoru. Minulý měsíc jsem měřila a myslím, že to bylo bez ovulace. Taky mám teploty v jedné přímce, nevím zda jsem měla teploměr dost hluboko ( v ústech neměřím) acho jo, teď nevím na čem jsem a bude to asi trvat ☹ Ovulace pojď k nám 🙂

aagnes
15. říj 2012

@froka to by bylo super dvě 😉 neměj strach. Mimiško je krásný !!!!! taky bych už chtěla takovej obrázek

kopretina22
15. říj 2012

@mpetula Dostala jsem ZIBOR3500,ale účinek je sejný jako frexaparine.Záleží, jaký typ mutace máš. Mně dnes primář řekl,že kdyby to bylo moje první těhtestv,tak si ani nic píchat nebudu....v mém případě je to spíš pro jistotu než nutnost.Mně na to přišli hned po prvním nepodařeném těhu-gynekoog mě pro jistotu poslal,ale normálně se posílá až po druhém

kopretina22
15. říj 2012

@froka To je teda mazec 🙂 Každopádně moc gratuluju 🙂

froka
15. říj 2012

Holky, tak jsme se nakonec napodruhé protlačily ještě do fakultky na utz. Dr. ukazovala, kde je mimčo, kde srdíčko a já se ptám, jestli je tam jen jedno a ona a proč by nebylo? a já že mojí dr. se zdálo, že jsou tam dvě, ale nebyla si jistá, no že ona tam vidí jen jedno, tak vrtěla tou sondou a ehle, fakt dvě. To druhé se jí zdá fakt menší nebo ten prostor tam má menší, ale nemohla ho změřit, protože tam leží jinak, ale má srdíčko. Nejlepší prej bude, když hned zavolám na ten screening, aby mě objednali co nejdříve. No holky, nevím co mám dělat. Mám strach, obavy, aby bylo vše v pořádku, ale taky jak bych všechno zvládla. Manžel nadšenej není. ☹ Nevíme ještě ani jak to je a řeší se peníze, malej byt atd. Možná to chce čas. 🙂

kolino
15. říj 2012

@martinakl Marti malý je kouzelný!!! ten se vám teda povedl, hned bych ho poňuhňala miláček krásný!! 😵

martinakl
15. říj 2012

@froka No to jsou proste chlapi.. Jako bych videla toho svého 🙂 Zkus si z toho nic nedělat, on to nemysli spatne,jen proste mysli jinak a pro nas občas nepochopitelne 🙂 uvidíš, ze nakonec bude nadsenej... Drzim pesti!!

A jinak holky vsem dekuji opet za pochvalu 🙂 Je to nas nunanek, uplne nejnadhernejsi miminko. Ale to asi říká kazda mama o tom svém 🙂

kolino
15. říj 2012

@froka jéé 2? to je můj tajný sen! který se mi nikdy asi nesplní...každopádně moc držím palce ať je vše v pořádku. To je fakt zajímavé jeden miminkáč takový veliký už a za nim další který ani nejde změřit. to si asi měla dvě ovulky několik dní od sebe že? 😵 jůůůůůůůůů já chci taky!!!!!!!!
kamarádka to taky tak měla, zjistili ji dvojčátko až na tom podrobnějším utz ve 12tt. prý šok neskutečný. doktor na ni vyfotíme miminka každé zvlášť a ona nechápala o čem mluví a vidí každé jinak velké a tvarované. 😀
Chápu finančně je to určitě náročné vše 2x a jedna mateřská. ale za tu dvojtou dávku štěstí a radostí...starosti to stojí!!! 😵

ppapajade
15. říj 2012

Ahojda holky tak se k vám pomalu přidám....po pozit. testu zrova v den kdy jsem si to chtěla ověřit na gyn. brutální MS...no neni divu...ve středu jsem byla na pohřbu mého tatky...asi tělo neuneslo všechen ten smutek ..... nu což....život jde dál...

ladydi
15. říj 2012

@martinakl úžasný fotečky, malej je fakt kouzelnej 🙂

@froka tak to je fakt hustý, teda a neboj, manžel se srovná a ono se to vyřeší, Ty buď hlavně v klidu. Víš jak, chlapi, ani nechci přemýšlet, co by mě řekl ten můj. Peníze se u nás taky furt řeší i mi řekl, jestli jsme si měli vůbec jako to druhý teda pořizovat, když jsme na tom, tak jak jsme, takže neboj, nejsi na tom takhle sama. On si to uvědomí a uvidíš jak se bude těšit 😉 A jak říkala dr. může to být i to mizející dvojče, kamarádka to tak měla a nakonec se jí narodilo mimčo jedno. Prostě klid, ono se to vyřeší.

maximka33
15. říj 2012

@ppapajade ahojky, taky máš po potratu? teď tě asi víc tíží smrt taťky, to musí být moc těžké..

ladydi
15. říj 2012

@ppapajade ahojky, vítej. No mě letos v červenci taky zemřel tatínek, bylo mu 64. Měla jsem asi 4dny dost bolesti v podbřišku, ale na kontrole v nemocnici v podstatě nenašli nic , ale mimčo to naštěstí vydrželo, ale už jsem byla těhotná dýl, myslím, že mu to ale moc neprospělo.

maximka33
15. říj 2012

@froka tak fakt dvě, to je gól! budeš to mít vše najednou 🙂

ladydi
15. říj 2012

Jinak holky omlouvám se, ale moc nečtu teď pár dní, občas najuknu, ale nedočítám, mám nějakou pořád špatnou náladu, z každý blbosti bulím, asi prostě se mnou mlátí hormony. Až se trochu srovnám, tak zase budu častěji.

lili1986
15. říj 2012

Ahoj holky 🙂 Přišla jsem vás trošku povzbudit. V prosinci 2011 jsem potratila v srpnu 2012 jsem měla rodit. Nakonec jsem znovu otěhotněla za měsíc v lednu a místo v srpnu rodila v záři. Každá budeme mít nakonec své štěstíčko 😉 Držím všem palce v dalšim snažení.

ppapajade
15. říj 2012

@maximka33 no popravdě řečeno kdybych si nedělala po týdnu zpoždění MS test tak to ani nevim....příroda to zařídila po svém...at už z jakéhokoliv duvodu...ale jak to tady pročítám...taky jste si užily svý....koukám spousta holek čeká mimča...tak to je super ...to je pozitivní ...zrovna na těchto stránkách 😵

luuc_2012
15. říj 2012

To je zase novinek
@froka teda to ti nezávidím, ale drž se, přeji ti aby bylo vše v pořádku, uvidíš, ze začatku to bude určitě mazec, ale pak budete rádi že jsou dvě
@ladydi mě se ty nálady taky mění, je to asi i tím počasím a lavně mě od pátku bolí hlava a to se snažím hodně pít, tak nevím
@lili1986 gratuluji, to je krásné miminko

luuc_2012
15. říj 2012

@ppapajade taky se mi jednou ukázal test pozitivní, ale než jsem došla k dr, také přišla ms, ale nesmutni cca po dvouch měsících se povedlo, třeba i u tebe to tak bude. Tak budu držet palečky a nesmutni, je to težké, ale je potřeba se hodit do klidu

clovicek
15. říj 2012

@fykyska @maximka33 Děkuji za reakce. Vím, že psychika je nejdůležitější. Snažím se...

froka
15. říj 2012

@ppapajade Ahoj, to mě moc mrzí, co tě potkalo, ale jsi na správném místě, tady najdeš podporu. Já jsem zažila něco podobného, měla jsem pozitivní test a ještě ten den večer jsem začala krvácet, ale nakonec to spíš vypadalo na cystu, která produkovala HCG. Jinak mně umřel tatínek ani ne před měsícem a měla jsem opravdu strach, jak to zvládnu já a miminko (teď už asi dvě), ještě v den pohřbu jsme pro jistotu zajeli na pohovost a naštěstí to bylo v pořádku. Neboj, tohle je ještě ta "lepší" varianta a hned další cyklus se může zadařit. Držím pěstičky!