Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
2. led 2016

My to začneme zkoušet už teď po té první MS. Nemyslím že je potřeba čekat. Uvidíme, jestli a kdy se nám to podaří...

mikush
2. led 2016

@renata262 do práce bych šla a kdyby se zadarilo tak bych to zatím tajila,po zkusebce by vám dali smlouvu asi na rok ale měla by jste ji jistou a kdyby jste byla těhotná tak šla pak na nemocenskou,kamarádka nastoupila od září do práce, měla taky zkusebku a otěhotněla hned v říjnu,zatím to v práci neříká, držím palce ať vyjde práce i miminko 🙂 !

mikush
2. led 2016

@alicie_k taky chci zkoušet hned po první MS,nechce se mi čekat, ale dam tomu volný průběh 🙂

alicie_k
2. led 2016

@mikush No já jsem si třeba ani nikdy nedělala ovu testy. Jednak mi to přijde drahé a taky si myslím že pokud bude pravidelný sex tak se to musí někdy povést 🙂 Že ovuluju to mi párkrát potvrdil UZ tak snad to i teď po revizi bude bez problémů... Otěhotněla jsem z jednoho jediného pohl.styku, manžel byl v tu dobu skoro pořád pryč takže vím že to jednou stačí když je to včas 😉

xoriska
2. led 2016

Taky se budeme snažit po první MS , ale u mě to bude co tak počítám cca 8 týdnů po revizi, takže to je už určitě v pořádku a také mi to již potvrdilo několik lékařu 🙂

mikush
2. led 2016

@alicie_k taky jsem nikdy ovu testy nedělala,u syna jsem otěhotněla přesně po dvou měsících,teď u druhého přesně tak stejně, tak doufám že se i teď brzy dočkáme 🙂

dvoracek
2. led 2016

Achjo holky,zase mam depku.mam druhou menzes od potratu.ted teda silene silonou.a potrebuju se posunout uz zase dal.uz chci mit vysledky genetiky a objednat se ke svemu doktorovi a vedet co dal.to cekani je hrozne.na silvestra to bylo 2 mesice
uz se chci zase snazit.kdyz jsem byla tehotna tak jsem si rikala ze se mnou akorat ted nikdo z okoli neni tehotny a vanocnima PFkama se to na me vykulilo ze vsech stran.jinak od stedreho dne jsem nachlazena a pred silvestrem jsem chytla zanet spojivek.tak ohromny.je mi proste na nic.a prominte ze to tu pisu.ale tutlam to v sobe.

ilonar
2. led 2016
ilonar
2. led 2016

@dvoracek Ahoj,je to nahoru dolu vid. Jak dlouho jeste do vysledku? Nesmis tomu propadat,jinak pak nic nepujde tak,jak bys chtela. Taky mam okolo sebe same tehule,je to tezke,ale co si pomuzu zatrpklosti,spatnou naladou a depkou? Vubec nic. Drz se a bojuj.

verca1508
2. led 2016

@dvoracek Přesně jak píše ilonar, nesmíš tomu tolik propadat, vím, že je to těžké, ale čím víc se tím budeš trápit, tím delší dobu bude trvat než se opět zadaří, i když budete moci a hlavně, jsi pak celkově oslabená a skočí na Tebe kdejaká viróza. Asi si řekneš, že nám, co se můžeme snažit hned po první ms se to říká, ale věř, že na tom něco je. Najdi si něco, co Tě nad to všechno přenese, v mysli si představuj, jak všechno bude krásné, čím víc, budeš myslet na to všechno špatné, tím to k sobě budeš přivolávat. Přeji Ti, abys brzy měla výsledky z genetiky a abys našla také takový ten symbolický odrazový můstek. Pro mě to byl tento začínající rok 2016. Drž se!

dvoracek
2. led 2016

Ja vim,snazim se.grnetika ma trvat sest tydnu.ted uz je zo ten sesty.do ted jsem de snazila hodit to za hlavu,ale mozek uz vyslal signal,uz maji byt vysledky s ja jsem jak na trni,aby se to pohlo,nechci ztracet dny,nez me pak doktor objedna,nasadi zase hormony,popripade jeste nejaky ten zakrok
...jo a kdyz jsem nekde v obchpde a maj tam.v akci nejake krasne obleceni na mimi neutral tak kupuju.mam asi tri kousky.protoze uz zadne povery,minule jsem cekala poprdena a stejne to nedopadlo.a aspon mi to vzdy udela radost.a tentokrat to proste vyjit musiii!!! Jen ted zase do prace, a cekat,cekat.a vubrc sei nechce chodit do prace.

elishka87
2. led 2016

@dvoracek Ty jo,tak to jsme na tom podobně,taky jsem si pro příště kopupila jeden krásný komplet pro miminko s plyšovým mazlíčkem. A ještě jsem začala dávat do kasičky každou padesátikorunu,která se ke mně dostane a až bude miminko,tak mu z toho něco koupím 🙂
Jinak já dnes večer po 30 dnech od revize dostala 1.MS

dvoracek
2. led 2016

@elishka87 to je dobry s tou padesatikorunou.my mame obalky.auto,pocitac,klavir.mimi zatim ne.kvuli nemu jsme kupovsli auto,aby se nam tam vlezl kocar,tyden pred 😕cast mame na splatky tak az to splatime tak bude obalka mimi..a ty uz se muzes snazit po prvni ms?

ilonar
2. led 2016

@elishka87 To je super,ze ms prisla 🙂 mne dnes rano,ale s pomoci injekce.

dvoracek
2. led 2016

@verca1508 ja vim ja vim.chjo.ja se fakt snazim,vsichni mi tady rikaji jak to super zvladam,.ze by se slozili.treba i moje kamaradky mi tvrdi ze by to nedaly.ale musely by.tak jak.my to zvladame.ja to navenek fakt zvladam,ale timto zazitkem se mi prohloubily uzkosti,ktere jsem mela i predtim ale jen tak obcas.ted casteji.m strasny strach o me blizke.vzdy vecer me to prepsdne.staci aby se v tv zacalo mluvit o nejakych smutnych vecech,o tom jak to bude v roce tom a tom,o duchodcich,
o nemocich ....a uz je to tu. Des se mnou 😀😕

elishka87
2. led 2016

@dvoracek my se muzeme snazit az po 3 mesisich. Prislo mi to dlouhy,ale uz je mesic za mnou a ted je nacase dat se do kupy. chci chodit do bazenu na aquaaerobik

ilonar
2. led 2016

@xoriska vubec nevim,kolik mela sliznice mm,ale dr rikala,ze se ji nejak nechce narust,zda muzu byt tehu,takze jsem z toho usoudila,ze asi hodne nizka. Sliznice neni ma silna stranka 🙂

ilonar
2. led 2016

@dvoracek a nepremyslela jsi o psycholozce? Vim z vlastni zkusenosti,jak moc dokaze pomoci. Neni to zadna ostuda tam jit. Nekdy je toho na cloveka moc a neni v jeho silach to zvladnout. A pokud trpis uzkostmi,tak bych nevahala.

xoriska
3. led 2016

@ilonar Při těhotenství je sliznice naopak hodně vysoká, tak nevím, jestli se paní doktorka nesplatla. Ale tím, že jsi menstruaci nedostala a krvácíš slabě, tak by to napovídalo, že máš nízkou sliznici a tedy jedna z fází cyklu nebyla, pravděpodobně ovulace... Bereš nějaké vitamíny nebo bylinky ? Mohlo to být jednorázové, ale po potratu jsou ty hormony zblázněné, někomu začně cyklus fungovat lépe a nekomu naopak přestane . Tak snad snad se ti vše srovná ! Já jsem na sebe taky zvědavá, ted je to 3 týdny , ale naopak si nedělám iluze, že by se něco změnilo, takže jsem už připravená , jak 25 naklusu na injekci 😀

elishka87
3. led 2016

Holky, já jsem ráda, že se mi to srovnává samo. MS se teda ještě nerozjela, je to zatím jen malé špinění, ale aspoň, že tak. Doktorka mi řekla, že kdybych to nedostala do 3 měsíců, tak mám přijít na vyvolávačku. To mě taky zarazilo, protože tady píšete, jak to s Vámi doktoři řeší po 7 týdnech...

@dvoracek to bude teď navíc těma Vánocema. Hrne se to na nás ze všech stran. Všichni kolem jsem nadšení, spokojení, chlubí se miminka nebo aspoň bříškama a ultrazvukama... a my bysme přitom celé Vánoce raději vynechaly, protože je to s nima prostě těžší. Já o tom měla předtím problém mluvit, tak jsem se spíš vypsala s Vámi tady. Přišlo mi, že všichni jsou šťastný, případně si užívají těhotenství a já si říkala, že jim nemůžu kazit radost a obtěžovat je svýma problémama. Určitě bude ale zase dobře a příští rok se budeme chlubit my!!! 😉

ilonar
3. led 2016

@xoriska aha,tak to jsem vubec netusila,ze je to takhle. Beru superfolin 1,priprava na tehotenstvi,predtim jsem brala gynex a pila kontryhel,ale pres svatky jsem to vynechala. Ja uz skoro nekrvacim. Je to spatne? Muze pak vubec prijit ovulace?

eve77
3. led 2016

Holky, já Vás tady už delší dobu sleduju a cítím s Vámi, protože i já jsem zažila úplně to stejné...nejdříve strašnou radost a pak bolest a prázdnotu 😢 . Ale věřte mi, že se dočkáte. Já např. nemohla otěhotnět dlouhých 13 let, už to byla beznaděj...až se mi zbláznily hormony tak moc jsem chtěla otěhotnět 🙂 . Tak moc jsem na to myslela a nešlo to a pak jsem se v srpnu 2013 na to vyprdla, upnula jsem se na cosi jiného (měla jsem klisnu tak jsem si chtěla nahradit mimčo hříbátkem a jela jí připustit). Ani jsem nepostřehla, že nemám menstruaci, bylo mi strašně krásně, nic jsem necítila až začly ty plískanice na konci září začly mě bolet šíleně bradavky a chytla bacil. Začla brát atb a pak si udělala test a byly tam // 😀 . Byl to pro nás neskutečný zázrak a štěstí. Vše bylo v pořádku až přesně na den 9tt jsem začla krvácet, křeče v podbřišku. No a když mi tehdy doktorka řekla, že nebije srdíčko tak mně se taky zastavilo. Takže revize, smutek, přemýšlení proč zrovna já atd. vždyť všechny to máme stejný...čekání na první MS, a co nejdřív se snažit o další mimi. Já začla hned po první MS, nevyšlo to ani po druhý až po tý třetí, 1.1.2014 jsem měla MS no a hned 10DPO to manžel poznal, že jsem těhotná a na testu byl duch a pak sílil a byly // 😀 No a v září se narodil veliký a zdravý kluk 🙂 Tímto románem Vás chci povzbudit...holky dočkáte se a z mého pohledu si myslím, že lichý rok je špatný tzn, že tento rok 2016 bude úspěšný pro všechny uvidíte 😀 Přeju Vám to ze srdce 🙂

xoriska
3. led 2016

@ilonar Tak vitamínu máš dost, zkus to ted brát všechno znovu , až do ovulace a nebo do další menstruace a uvidíš. Pokud bys to tak měla i za měsíc , určitě to řeš s doktorkou, ono někdy po revii vznikají srusty na sliznici a musí se to řešit hormonálně a nebo prostě jen nenaskočí ovulace, tak na to je clostilbegyt a mělo by se to vše srovnat, tem se dává i jako indikace pokud není ovulace, takže bys mohla normálně otěhotnět. Ale taky to mohl být jen tento měsíc... Že nekrvácíš špatně není , sliznice byla nízká, tak nemáš z čeho krvácet hodně. Ale je dobře, že si po injekci dostala menstruaci i když slabou, to znamená , že určitá část cyklu je uplně v pořádku 🙂

ilonar
3. led 2016

@xoriska dekuju za vysvetleni,ted se zase ms rozjela, je to divna ms,jako temer u vas vsech ta prvni porevizni. Tak uvidim,jak to bude. Nemusim byt tehule hned za kazdou cenu,hlavne at se telo srovna 🙂

ilonar
3. led 2016

@eve77 Krásné, pozitivní, nakopávající 😉
Děkujeme.

ilonar
3. led 2016

@xoriska A s těmi lichými roky to u mě fakt platí,taky stály v ledasčem za prd. Tak snad 🙂

xoriska
3. led 2016

@ilonar Ono se to vše srovná, jenom jsou poblázněné hormony ;) . No jsem zvědavá co mě čeká za ty 3 týdny. Taky nemusím být těhotná hned, jen budu mít lepší pocit , že pro to už alespon mužu něco dělat 🙂
A 1.4. nastupuji po mateřské do práce a při těhotenství musím okamžitě odejít, jelikož pracuji v rizikovém prostředí, tak tam by asi radost fakt neměli 😀

alicie_k
3. led 2016

@xoriska To my jsme se v práci měli v březnu stěhovat a je s tím spojená velká spousta starostí, myslela jsem si že už mě to mine, ale člověk míní... 🙂 Taky mi přibylo o něco víc práce a ještě možná přibude. Na jednu stranu si říkám že dobrý, že nebudu mít čas myslet na těhotnění (což se na IVF klinice nedá) ale na druhou stranu je to stres a to bych moc nechtěla ☹

xoriska
3. led 2016

@alicie_k No já mám hodně stresovou práci, kolikrát jsem se tam i vracela a hlavně abych nezamenila nějaké vzorky v práci, jelikož s nima manipulujeme tolikrát, že se to stát může hned a hlavně vstávat musím už ve ve 4:45 když mám na brzy, takže na to se fakt netěším, myslela jsem, že taky budu na druhé mateřské a pak si najdu něco jiné, ale taky bohužel...

xoriska
3. led 2016

@dvoracek Úplně ti rozumím a je to v pořádku, také to ted tak mám, na miminko jsme se hrozně těšili, ano bylo to druhé miminko, ale tak pro nás to byl okamžik , kdy jsme už konečně měli být kompletní rodina... V létě byla svatba a když jsem otěhotněla , tak jsem manžela tak nadšeného neviděla ani u dcery. Jeli jsme na svatební cestu ve 3 a bylo to vše užasné. Manžel byl tak nadšení až pujde na screening a pak vše skončilo... Byl to hrozný šok. Malá mi pusinkovala bříško a piřád říkala, že je tam miminko , bylo to užasné... Ve čtvrtek sem zjistila, že jsme čekali chlapečka, manželova vytoužého syna, bohuže byl hodně nemocný a ted je to 3 týdny co se narodil a to čekání je nejhorší. Výsledky z genetiky jsou sice v pořádku, takže už stačé jen počkat na menstruaci a alepon se mužeme snažit. Každopádně se neboj, ono to uteče a posunes se dál ! 🙂