Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

julieta33
20. led 2016

Kéž by to všem vyšlo a pochlubily se svým pozitivním testem.💜

verca1508
20. led 2016

@dvoracek
@ilonar ahoj holky, tak uz jedu do prace. Jsem z toho rozpacita. Videl tam tecku, minule touto dobou byl uz videt gestacni vacek, ale rikal, ze to tak te posledni ms odpovida. Vzali mi krev na potvrzeni, vysledky budou kolem poledne nebo po obede. Nasadil mi trikrat denne utros, akorat si rikam, jak si ho budu zavadet v praci a aplikator na zavadeni tam zadny neni, tak musim manzela vyslat at se zkusi poptat. Az budu vedet vysledky krve, dam vam vedet. A diky moc, ze jste na me myslely, snad to ze me spadne po vysledcich te krve.

elishka87
20. led 2016

@verca1508 určitě to dobře dopadne! Držíme palce!

irci
20. led 2016

Ahoj holky, chtěla bych Vám napsat můj příběh. Já jsem na revizi byla už čtyřikrát. Po poslední revizi jsem pořád špinila, v děloze jsem měla krevní sraženinu. Miminko jsme raději začali řešit už jen s pomocí umělého oplodnění. Podstoupila jsem odebrání vajíček. Čekali jsme jak nám dopadne genetika embryi. Když jsme se dozvěděli, že máme jedno embryo zdravé, hormonálně jsem se chystala na transfér. No a když nastal ten krásný den, kdy mi měli zavádět embryo do dělohy, zjistili, že jsem neprůchodná. Můj gynekolog mi řekl, že se to bohužel stává. Při revizích mohou vzniknout srůsty. V centu se to snažili rozlepit, ale nepovedlo se to. Teď čekám na další pokus v nemocnici. Mám strach, protože se mi při prvním pokusu dostali do dutiny břišní. Snažím se myslet pozitivně a věřím, že v nemocnici se jim to podaří. Vlastně nemám už ani na výběr. Mám moc slabou menstruaci, protože ten průchod je tenoučký. Vůbec jsem netušila, že se to může stát. Nechci nikoho strašit, ale když Vám říkají, že se máte pokoušet dál, tak nechápu proč Vás neinformují i o možných následcích a to nemluvím o tom jak se člověk cítí mizerně a neschopně. Holky buďte na sebe opatrné. 🙂

dvoracek
20. led 2016

@verca1508 utros mam taky ted a v tehu dvojite davky.ale nemam to rada,presne jak pises,aplikaror neni,tak si vzdy drhnu ruce,ale stejne me prijde ze jak ze me vyteka ten nahromadeny obal a musim porad fungovat s intimkou tak me obcas tak posveduje a bojim se aby z toho pak nebylo neco horsiho.

dvoracek
20. led 2016

@verca1508 a na poledne dej urcite vedet,to jsou nervy co.uz to neni takove beztarostne.jeee jsem tehotna.ted uz si vSe uvedomujeme az moc 😕

verca1508
20. led 2016

@dvoracek No, Ty jo, bezstarostne to opravdu neni, jsem hezky vyklepana. No, treba aplikazor sezenu, jinak fakt nevim. No, hlavne to ze me spadlo, ze to nebude mimodelozni, ale ze by se mi ulevilo nejak extra, to se rict neda. No, nic, musim se vzchopit a verit, ze to bude dobre 🙂 jeste, ze si muzeme popovidat tady, porad si rikam, ze jsem 5+0 a je jenom tecka, ale zase by asi nekecal, ze to odpovida.

dvoracek
20. led 2016

@verca1508 ja jsem si oddychla pri druhem tehu az po screeningu a zacala mit opravdovou radost.pri dalsim si neoddychnu asi uz vubec.

mikush
20. led 2016

@verca1508 Taky moc držím palce aby to vyšlo, já měla v 5tt taky jen tečku 🙂

verca1508
20. led 2016

@dvoracek no, asi tak, to o oddechnuti v podstate neni uz na nikdy, porad budeme mit strach. No, cekam na tu krev, u kamosky tam minuly tyden nevidel vubec nic a je o tyden od ms vic nez ja.
@mikush Dekuji moc, musim se trochu hodit do klidu

katherinka33
20. led 2016

@irci Je mi moc líto, čím sis prošla a stále si musíš procházet. Moc držím pěsti, aby se to už někomu podařilo zprůchodnit. A která část je přesně neprůchodná?? Kolik Ti je let? Já prodělala ZT v 7tt, pak revize, po revizi zánět, do dneška se necítím uplně OK, ve spodní části podbřišku na pravé straně mám občas řezavou bolest, vystřelující... mám strach ze srůstů...ale doktorka na moje stížnosti nereaguje. Ani nevím, jak srůsty bolí...Snažíme se o miminko dál, ale zatím se nedaří...

kachnanek
20. led 2016

@verca1508 To bude určitě v pohodě, mojí "tečce" už jsou dneska dva roky 🙂 Měla jsem tehdy nepravidelný cyklus, tak jsem hned týden po vynechání MS šla k doktorce ať s tím něco dělá 😉 no a ona taky viděla tečku a říká buď je to krev, co nemůže odtéct, nebo těhotenství. A hle Raphaelek 🙂

ilonar
20. led 2016

@verca1508 neboj je jeste moc brzy a tecka je,kde ma byt,jo je hlavni. Kdy jdes zase na kontrolu?

verca1508
20. led 2016

@ilonar Na kontrolu jdu za dva tydny. Stale cekam na vysledky te krve

verca1508
20. led 2016

Holky, tak mi ted volal doktor, je to v poradku, hcG odpovida nalezu na ultrazvuku 🙂 jenom citim, ze na me mozna neco leze, ale snad ne, odstavnim si vecer ovoce a bude to snad dobry 🙂

juliemichal
20. led 2016

@verca1508 gratuluji a moc držím palečky můžu se zeptat za jak dlouho po potratu ses začala snažit znova a za jak dlouhou dobu jsi otěhotněla?děkuji

kachnanek
20. led 2016

@verca1508 Super tak moc gratuluji! Vidíš jak jste to rychle zvládli 😉

ilonar
20. led 2016

@verca1508 No tak to je super 🙂 je to ještě fazolečka malinkatá.

alicie_k
20. led 2016

@verca1508 Mám velkou radost a držím palce, všechno bude dobré! 😉

verca1508
20. led 2016

@juliemichal Děkuji moc 🙂 No, snažit jsme se začali po první ms, která přišla 16.12. a skončila přesně se šestinedělím po revizi a vyšlo to hned 🙂
@kachnanek Děkuji moc 🙂 No, to, jo, zvládli jsme to hodně rychle.
@alicie_k Děkuji, snad se na nás už usměje štěstí.
@ilonar No, to ještě není moc ani fazolečka 🙂, uvidíme, co z ní bude 3.2. 🙂 7.2. budu mít svátek, tak nečekám nic jiného než pozitivní zprávy.

Jste holky zlatý, akorát jsem se teda zděsila na váze u doktora, přibrala jsem o léta po tom prvním nezdaru a všem 5 kilo, sestrička mě ale uklidňovala, že na to se mám teď vykašlat, hlavně, že je vše teď jak má být.

ilonar
20. led 2016

@verca1508 Tak tak, tím se teď nestresuj, s jarem můžeš chodit na procházky a budeš se teď víc ládovat ovocem a zeleninou, ale kilča půjdou nahoru tak i tak, to tě neuklidním 🙂. Já jsem dnes 20.dc, ovulace se asi konala od minulého čtvrtka do neděle, to jsem cítila. Jindy jsem měla ovulaci právě až 20.dc, tak dneska asi ještě budu svádět 🙂 je mi trochu divný, že bych ji teď měla dřív, ale možná proto, že ta poslední vyvolaná ms byla tak slaboučká a kraťoučká. No nevíím, uvidíme.

verca1508
20. led 2016

@ilonar Jj, to ja vim, smirina jsem se s tim. 🙂 ono se to nezblazni. Tak drzim pesticky at taky najdes dve carky a budeme to moct sdilet spolu 🙂

ilonar
20. led 2016

@verca1508 Ty jsi tentokrát testovala hodně brzo viď? Kolikátý den po? 🙂 a doktor byl překvapený?

dvoracek
20. led 2016

@verca1508 jjeee to jsem rada.ja mam svatek stejjne jak ty.pracuju stejne jak ty.potratila jsem ve stejnem tydnu jak ty.jen to mimco nestiham jak ty 😀ze bys byla i ze stejneho mesta?😀a to se divim ze ti tak brzo dovolil tehotnet.me teda az vlastne po 3 cyklech a jeste me do toho lidi kecaji at si necham rok pauzu,no vysvetluj jim to porad....

verca1508
20. led 2016

@ilonar No, nevim presne kdy byla ovu, ale asi jsem testovala 10DPO, mozna o nejaky den driv. Sestricka byla nadsena, doktor mi prisel totalne mimo, proste rutina, nic ho neprekvapilo. Je mi teda nejak ouvej dneska, asi jak jsem brzy vstavala, ale spis psychika a prijdu si dneska netehotna. Asi se na to musim vyspat.

verca1508
20. led 2016

@dvoracek Nepletes si me s nekym? Nemyslim si, ze jsme potratili stejne, nepracujeme stejne. 🙂

juliemichal
20. led 2016

@verca1508 no tak to je nádhera ♥ moc moc gratuluji a hlavně aby bylo všechno v pořádku 🙂

verca1508
20. led 2016

@juliemichal Dekuji moc, vy vsechny gratulujete a ja jsrm z toho mimo. Asi jsem uplne jeta uz dneska

juliemichal
20. led 2016

@verca1508 neboj se je to fakt nádherné,že se to hned povedlo teď aby bylo všechno v pořádku 🙂 já se asi nějak čistím tak nevím zda měřit BT a taky dělat ovu testy anebo až další měsíc,nejraději bych jsem se začala snažit hned.a ty jsi důkaz,že když je fakt pohnojeno tak se to povede hned 🙂

dvoracek
20. led 2016

@verca1508 tak aspon to stejny jmeno 😕uz je nas tu tolik a tolik pribehu ze uz se mi to plete.kde mam tu ucizelku co v 17.tydnu potratila????