Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
29. lis 2012

@eva518 Děkuji. 😅 😅 😅

maximka33
29. lis 2012

@happyfrog80 ahoj, jak se máš? jak ti je? pms syndrom nebo něco jiného? u mně dost velká únava a furt píchání kolem vaječníků, nevím, co to má znamenat..

ppapajade
29. lis 2012

Zdravim vás holky...tak ja na gyndě dopadla tak, že mám pozitivní HPV viry a doktor by mě rád poslal na konizaci čipku protože už mi bylo 30 a prý by to mohl být poblém v budoucnu...no a na otěhotnění to prej vliv nemá..a na to že mi ted vyšli 2 x po sobě pozit těhu testy jen mavnul rukou a řekl že to řešit nechce a nebude že to mohl být absces nebo tak něco....tak jako co si mám o tom myslet...dál otěhotnět a potrácet nebo jestli za to muže opravdu eventuelní absces...tak jsem se rozhodla nedřív ze všeho detoxikaci a bylinky TČM. (tradiční činskou medicínou) a pak se uvidí...když se toho dle něj mužou zbavit jen ženy do 30ti let, tak proč by to nešlo bez zákroku za pomocí přírody po30tce...si myslim logicky..no ne? Máte s tim někdo zkušenosti holky???
Jinak zítra určo ovulace tak na to dneska vlítnem...nebudu ztrácet čas🙂)

maximka33
29. lis 2012

@ppapajade teda, to není dobrá diagnoza ☹ bohužel s tím zkušenosti nemám. a co je to absces?

amabilis
29. lis 2012

Ahoj holky! Nakukuji jen ze zvědavosti, tak hned aspoň poradím. Jinak já teda mám za sebou dva potraty, takže nejsem úplně mimo mísu.

@ppapajade Podle toho, co tu čtu, tak se mi chce skoro brečet. Pokud nemáš nález na čípku, pak netuším, proč chce dělat jeho konizaci. Pozitivní HPV má velké procento obyvatel.

Tady jsem našla jeden nestrašící dotaz s odpovědí:
Dobrý den, byla mi zjištěna přítomnost HPV viru, je mi 43 let a jsem 15 let vdaná. Co může být příčinou vzniku HPV viru. Na kontroly ke svému lékaři chodím pravidelně.děkuji

Odpověď odborníka:

HPV vira jsou přitomny kolem nás a Infekce je v současnosti považována za nejčastější pohlavně přenosné onemocnění. Nakazit se může kdokoliv, muž i žena. HPV se alespoň jednou za život infikuje až 80 % populace. Infekce je naštěstí pouze přechodná a u většiny nakažených dojde díky vlastní obranyschopnosti (imunitě) k samovolné likvidaci infekce. Doba, za kterou se organismus od HPV „očistí“ je obvykle 8 až 24 měsíců, může být i podstatně dělší. Infekce je nejběžnější v časné dospělosti mezi 18. a 25. rokem života. V pozdějším věku je vzácnější. U žen po 35. roce života je infekce nalézána asi ve 3 až 5 %. I po spontánním vymizení infekce se však může muž i žena infikovat opakovaně, často i stejným typem HPV.Je možný i když méně pravděpodobný přenos nesexuální cestou.

Zdroj: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/hpv-virus-...

U mně teda za potrácivost může nedostatečnost žlutého tělíska a pak to, že se mi dělají cysty. Vlastně ani netuším, zda jsem někdy byla HPV pozitivní, ale předpokládám, že ano. Je to vpodstatě normální. Takže bych se fakt do ničeho nenechala tlačit. Ale neznám tě, nic jiného jsem nečetla, tak nemůžu posoudit, no.

ppapajade
29. lis 2012

@maximka33 no nejspíš hormonálně aktivní cysta ....asi...to se domnívám nejsem odborník.. 🙂 on mi to nijak vysvětlit nechtěl...jen mi furt cpal ten zákrok ...že to neni nutný ale...tak fakt nevim....co si o tom myslet..

amabilis
29. lis 2012

Jinak tady je toho poměrně hodně, tak si to projdi a uvidíš. Jsou to veskrze pozitivní informace. Přeju hodně štěstí.

http://www.ulekare.cz/nemoci-vysetreni/hpv-viry

luuc_2012
29. lis 2012

@ppapajade ahoj, já jsem měla absces krku, nevím jestli je to podobné ale udělalo se mi to po angíně, je to zánětlivý otok a musely mi to rozříznout a každý den klešteni otevřít a vyčistit. U tebe to asi bude o něčem jiném, ale bude to asi nějaký zánět, tak se drž

ppapajade
29. lis 2012

@amabilis nějakej nález na čipku bude i když říkal že neni vubec nic vidět ale že to muže být třeba uvnitř...a kontrola za 4-6 měsíců...když prej na tu konizaci chtít nebudu tak že mě bude muset jen víc sledovat...at si to prý rozmyslim...tak přemýšlim..a čtu na netu..jak řikám nejdřív bylinky a uvidíme..ale děkuju za nové info🙂)

ppapajade
29. lis 2012

@luuc_2012 možná jsem to slovo zkomolila třeba to řikal jinak fakt ted už nevim...... jsem z toho byla docela vykolejená...

terulin
29. lis 2012

@ppapajade To je mi líto, že to dopadá, jak to dopadá. Já s tím žádné zkušenosti nemám, ale na tvém místě bych se poradila s nějakým dalším doktorem. Lepší mít víc názorů, než se nechat vehnat pod kudlu, nebo naopak něco zanedbat.

amabilis
29. lis 2012

@ppapajade Našla jsem ještě tohle, to zní opravdu hodně dobře!!

Vir HPV a otěhotnění
BarbiePrincess se ptá 26.07.11

Dobrý den,

snažíme se s přítelem o miminko 3 – 4 měsíce. Vím, že to není bůhví jaká dlouhá doba, ale i tak netrpělivě čekám co měsíc. Mě je 21let, příteli 23let. Byla jsem u svého gynekologa, udělal mi vyšetření a zjistil mi vir HPV, ale na plánovaní gravidity to nemá vliv. U 80% žen to samovolně vymizí.

Mám kontrolu za 14 dní, tak uvidíme. Měla jsem jen hraniční nález. Napsal mi vitamíny Babyplan + Proveru. I přítel byl také na vyšetření a je zcela v pořádku. Doktor mi doporučil souložit ob den, jenže jaksi ob den se to pořád nedaří, a tak jsme se rozhodli tak po 4 – 5 dnech abstinence. Co je správné?

Jenže přítel mi pořád říká, že na to myslím, ať nejím ty vitamíny, že to přijde, až to přijde, takže jsem teď vysadila ty vitamíny, ale nevím, jestli to je dobře. Co mám dělat?

Děkuji za Váš čas a odpověď
Sanatorium REPROMEDA odpovídá 15.08.11

Dobrý den,

při snaze o otěhotnění je vhodné vitamíny užívat, a zejména v případě, když máte HPV. Styk je vhodní míát v plodných dnech každý den a i 2× denně, v ostatních dnech je to na vás. Ale pokud máte styk za 4–5 dní, tak se nemusíte do plodných dní vůbec strefit vůbec.
Poékdu Vám npůjde otěhotnět 10 měsíců, je vhodné vyšetřit spermiogram u partnera.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repro­meda.cz
http://www.repromeda.cz/

Kdybys měla skutečně nález na čípku, tak by ho snad viděl. Mně spíš přijde, že se chce jistit. Já bych asi změnila gynekologa. Pokud si myslí, že se "stejně něco rozvine" a ještě ti to sdělí, tak fakt nevím. Moc se mi to nelíbí ☹

maximka33
29. lis 2012

@amabilis ahoj, potichounku gratuluji k těhotenství, asi jsi to zjistila nedávno. chtěla jsem se zeptat, jaké vyšetření jsi podstoupila, kde ti zjistili nedostatečnou činnost žlutého tělíska? mám taky takové podezření. ale doktorka nic nechtěla zkoumat, jen horm. profil a ten byl v pořádku. a rovnou nás poslala do CAR.. jak se to dá léčit?

eva518
29. lis 2012

@ppapajade jo, jak píše Terka, víc hlav víc ví - taky bych šla ještě za někým dalším. Moc mě to mrzí, ale zkušenost nemám, tak nemůžu poradit. Pravda ale je ta, že HPV viry má fakt většina lidí. Já jsem se nechala očkovat, ale až v 26, do té doby jsem je asi neměla nebo mi je dr.na kontrole nezjistil, takže nevím.. Ale asi bych fakt šla ještě jinam. I kvůli tomu, že tě chtěl poslat na zákrok a ani ti to pořádně nevysvětlil proč. Třeba to nebude vůbec potřeba a zbytečně plaší.

eva518
29. lis 2012

@terulin. Zítra držím palce 😵

amabilis
29. lis 2012

@maximka33 No, já mám takové typické příznaky, že to nebylo potřeba zjišťovat. Zareagovala jsem docela rychle na "léčbu" progesteronem. Začalo to před asi pěti nebo šesti lety (ksakru, neumím počítat, motá se mi tam těhotenství 🙂 ) se mi začal šíleně zkracovat cyklus. Neustálé špinění, nakonec krvácení po 14-ti dnech. Celá zoufalá jsem běžela za gynekologem. Prohlídnul mě, udělal UTZ, uklidnil a nasadil léčbu Duphastonem. To bylo v době, kdy jsme už začínali plánovat miminko, ale ještě jsme potřebovali chvíli počkat, takže jsem tak nějak nebádala, co a jak. Brala jsem ho určitou část cyklu, pak před MS vysadila. Postupně upravoval dávkování, takže když jsem špiněla před MS, zvýšil trošku dávku. A jinak mi doporučil co nejdříve otěhotnět (nutno podotknout, že jsem před tím již několik let trpěla na cysty). To se zadařilo poměně rychle. Pak jsem porodila chlapečka a když mu bylo třičtvrtě roku. Jenže nějak mi nenapadlo si říct opět o DUphaston (já začla menstruovat až skoro devět měsíců po porodu). Nejdřív se nedařilo a pak jsem najednou zjisitla, že jsem těhotná, ale velmi záhy jsem začla krvácet a neudržela (byla jsem v 6tt). Potratila jsem spontánně doma den po tom, co mi dr těhotenství potvrdil. V tu chvíli jsem si vzpomněla, že jsem se ho zapomněla zeptat na Duphaston (a on si na to taky nevzpomněl), takž hned při další kontrole hladiny hcg (jak já si přála, aby byla negativní, protože by to znamenalo, že se můžem znova začít snažit) jsem si nechala Duphaston napsat. Opět se zadařilo hned druhý cyklus. A opět jsem progesteron brala první čtyři měsíce těhotenství. No a letos jsme začali uvažovat nad třeťátkem a že začnem v létě na dovolené. Teď už jsem hned se začátkem naskočení cyklu opět duphaston brala každý měsíc, takže jsem byla předzásobena. No a jelikož jsme se chtěli snažit na dovolené, tak jsem si říkala, že si zkusím progesteronem posunout MS. Vpodstatě jsem všude našla, že to tak nefunguje, ale vzhledem k tomu, že to pro mě znamenalo zkusit léky brát o čtyři dny déle, zkusila jsem to. MS se nedostavila a já zjistila, že jsem těhotná. Bohužel jsem na začátku třetího měsíce potratila a musela na revizi. Pak byla fůra problémů, opět cysty a nakonec se mi zas začal zkracovat cyklus. Výsledkem bylo, že jsem teď měla MS po 25 dnech (hned po vysazení léků, dřív to bylo tři dny po), přičemž jsem již tak dva až tři dny špinila. Tenhle měsíc jsme si říkala, že to ještě nechám a příští už skočím za gynekologem, ale nakonec jsem nemusela. Vpodstatě jsem teď provedla takový pokus. Na začátku cyklu mi kamarádka poslala zbytek bylinek, co jí zbylo - kontryhel a VZ čaj s tím, že to pomohlo jí i kamarádce otěhotnět. No smála jsem se tomu, ale zkusila. A výsledek vidíte. Ještě pořád jsem z toho v šoku. Jinak teď jsem přechodně brala Utrogestan, což je taky progesteron, ale po něm mi bylo špatně (ač jsem ho nepolykala), tak jsem se zas radši vrátila k tomu Duphastonu.
Ježiš, to je román. Omlouvám se!!!!

amabilis
29. lis 2012

Nějak mi tam kousek vypadl. Když bylo synovi třičtvtě roku, tak jsme se začali snažit o další. A pak to, že jsem chtěla za gynekologem, jestli není potřeba zvýšit opět dávky...

miranda77
29. lis 2012

@ladydi neboj určitě bude v pořádku ... některým dětem se na tenhle svět prostě jen nechce, tak potřebují pomoci ... určitě s Vašíkem ještě pormluv a řekni mu, co tě a jeho čeká, třeba si ještě tu polohu na poslední chvíli rozmyslí ...!!!

maximka33
29. lis 2012

@amabilis tak to je moc zajímavé. mně mudr taky nasadila duphaston, ale spíš na dlouhý a nepravidelný cyklus. po 6 měsících jsem otěhotněla, ale v 7tt potratila.. už je to půl roku a stále těhotná nejsem. kontryhelový čaj jsem pila často. a co je to druhé VZ? a můžu se zeptat, kolik ti je?

amabilis
29. lis 2012

Je mi 35 let. Ten čaj je tady, musíš srolovat dolů Pije se pořád až do //. Kontryhel jsem pila do ovulace dle předpisu a pak jsem si trošku přidávala do VZ čaje (někde jsem četla, že kontryhel naopak pomáhá udržet ranné těhotenství, teď už ho teda ale radši nepiju, protože jsou na netu protichůdné reakce nepiju)

http://www.herbata.webgarden.cz/bylinne-smesi

Já někde narazila na nějaký čaj od Jonáše a zjistila, že to složení je podobné. Takže všechno je jen o bylinách 🙂

jinak já mám ovulaci strašně brzo, takže nebylo složité si ohlídat, abych brala léky až po ovulaci a nezablokovala si jí.

ppapajade
29. lis 2012

U žen sledujeme pouze lehké předrakovinové změny, závažnější vždy ošetřujeme operačním zákrokem. U žen starších často doporučujeme chirurgicky odstranit i změny lehké, jako prevenci před jejich budoucím zhoršením...............tohle bude muj případ jsem po 30tce takže starší....tak mi to v podstatě bylo dneska řečeno...

ladydi
29. lis 2012

@mircisek uvidíme jak bude mluvit příště, však ve středu jdu zase na monitor a uvidíme jestli i dole se to bude nějako víc chystat, zatím máme CS3 pootevřený čípek, zkrácený a měkčí.

ladydi
29. lis 2012

@miranda77 no nevím jak mu to vysvětlit, co ho čeká teda, ale zkoušela jsme s ním parkrát povídat o kotrmelvích a pod 😀

winterska
29. lis 2012

@maximka33 ahojky, tak bohužel se nám IUI nepovedlo 😢 - prosím ráno do tabulky 2DC. prosinec necháme v klidu a a po novém roce asi dáme ten KET..

maximka33
29. lis 2012

@winterska tak to je mi strašně líto.. tolik jsem ti to přála ☹ 😖 😢

winterska
29. lis 2012

@maximka33 nojo, ale přece tě tu v tom nemohu nechat 🙂, nějak zjištuji, že se spodní tabulka hodně zmenšuje 😅

maximka33
30. lis 2012

ahoj holky, přeji krásné ráno. nemohla jsem dospat, že si udělám další test (včera byl negativní). no a půl páté jsem se vzbudila a šla si ho udělat. nic tam nebylo, tak jsem šla spát. a ráno v sedm jsem tam našla slabou čárku! žádný duch, ale čárka. jenže po termínu. ale zase musím říct, že se mi to dřív nikdy nestalo, tak pomalu začínám věřit, že se to snad povedlo 🙂 zatím to řeknu jen vám a počkám, jak se to bude vyvíjet o víkendu a podniknu další kroky 😉

eva518
30. lis 2012

@maximka33 dneska jsem koníka otevřela jen kvůli tomu, jestli tu něco podobného nenapíšeš 😵 Tak moc moc držím pěstičky, aby to nebylo nic jiného než krásné zdravé miminko 😉

Holky, jedu dneska za kamarádkou z výšky, tak tu nebudu, ale moc se těším na dobré zprávy z kontroly a jiné další. Krásný den 😵

mircisek
30. lis 2012

@maximka33 Ahoj, taky otvírám hned ráno, jestli nám nenapíšeš dobrou zprávičku. No kéž by, tak zítra další testík? 😉

maximka33
30. lis 2012

@mircisek díky. určitě, budu testovat celý víkend. jak to dnes není úplně jasné, tak to radši manželovi ani nebudu říkat. až to bude pořádné. přece jen jsem teprve 11dpo, tak je čas. v neděli by to už mohlo být hned a zřetelné. a navíc se mi ještě fakt rýsuje ta práce, jdu na pohovor přímo s ředitelem firmy. tak doufám, že jedno z toho vyjde!!!!!!