Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

herbie
28. říj 2010

jane84 teda mate hodne snazenicka tobe to musi vyjit ty // o proti nam jste teda sampioni v sexicku mi ted nejak zahalime 😅 😅 😅 😅 😅

herbie
28. říj 2010

martasl nooo teda to je mi lito, ze prisla ale nic si z toho nedelej me taky 🙂 holky kurna mi z tech starych snazielk co tu jsme martasl, fram, jane84 a moje malickost to musime nejak prolomit ne uz ty // 😀

zzzzuuuuzzzziiii
28. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //

silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................27DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................27DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...25DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................22DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................21DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................20DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..19DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................19DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..............................................................................18DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 13DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.b)... 11DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................4DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................3DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................3DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................................2DC

zzzzuuuuzzzziiii
28. říj 2010

Ahoj holky... tak uz nejak tak dusevne tusim, ze asi nic... fakt tomu vubec neverim... dostat bych to mela behem vikendu, nevim, nejdyl v nedeli... ale fakt tomu nijak moc neverim... Jdu kuchtit.

mv
28. říj 2010

@jahudka80 držím vám palce,ať to dobře dopadne a vyřeší se to. 😵
@martasl koukala jsem v rychlosti, že jsi psala o školách.My jednoznačně prerefujeme státní.Hlavně z důvodu, že už úroveň i těch státních šla dost dolů, když berou děti s 3 na vysvědčení,tak pak na soukromé chodí i ti, co mají čtyřky.
Zrovna třídní mi minulý týden říkala, ať se snažíme soukromým vyhnout,že tam loni z naší školy brali děti s pěti čtyřkama. 😠 😝 Hrůza, kam to školství spěje...
My stále nemáme vybráno, v listopadu jdeme do 4 škol na dny otevřených dveří.

Jsem se pěkně chytla s manžou.Chudák, mi večer říkal, že se mnou bude moc rád i jen s pejskem a že mu to nevadí, kdyby mimčo už nebylo,že budeme spolu cestovat a v důchodu se držet za ruce.A já blbka na něj začala hystericky ječet, že on vlastně zádné dítě už ani nechce a je mu to všechno fuk. 😠 😒 Bych si nafackovala... ☹

fram
28. říj 2010

Ahoj holky,
jahud, když se to s.r., tak se to s.r. ☹ Držím palce, ať se to rozsekne a nepřišli jste o žádný peníze.
@zzzzuuuuzzzziiii přeju ti, ať nedorazí
@herbie my tento měsíc trhli náš osobní rekord ve snažení - denně 10. až 19DC, vynechali jsme pouze 16DC. Ale obávám se, že to bylo k ničemu ☹
@mv mě když mm řekl, že když to nepůjde, tak prostě budeme mít jen jedno dítě, tak jsem ho málem rozšlapala 😒

fram
28. říj 2010

holky, koukněte do fotoblogu vendulak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
28. říj 2010

ahoj holky, tak jak to dneska jde?

@fram chudák manžel, myslel to dobře, taky i proto, že s pejskem přijdeš na jiné myšlenky. že se s ním brzy udobříš?
vendulák má //, to je super. má super krátký cyklus 🙂
u mně se to teda rozjelo.. včera jsem zase přemýšlela, jestli to teď hrotit nebo ne. máme na to cca 4 měsíce, jinak šupám do práce. a asi do toho ještě bušit budem.. přece jen mi příští rok bude 34, to není zrovna málo. nemá cenu druhé dítě odkládat. i když bych fakt potřebovala změnu, aspoň na den na dva v týdnu vypadnout do práce. ale nemusí to být moje práce, klidně něco jiného... máte to tak některá? vůbec nevím, jakou práci hledat. ale vím, že u nás na plavání hledají instruktorky, možná bych to mohla zkusit.

jane84
28. říj 2010

Ahoj holky, já teď nějak nestíhám, včera se nám ozvala rodinka, že na dušičky dorazí dnes, to je i s námi asi 14 lidí, Jako super zpráva takhle v podvečer, naši si půjčili naše auto, že pojedou nakoupit do globusu už nějaké věci na pěčení cukroví, přítel jel na ryby, takže uklidit ten náš obrovskej barák o rozměrech 3+1 a 2+kk zbylo samozřejmě na mé maličkosti. Ještě pěču maso a za chvíli musím jít pryč, protože chodím k jedné paní o víkendech jí převázat bércové vředy na nohách. ☹
@fram super zpráva od Vendulky, jinak s těma chlapama a histerickýma scénama. Vy už třeba jedno dítě máte, ale my ne a přítel mi taky řekl, že by mu nevadilo, kdybychom žádné dítě neměli. Tenkrát jsem si myslela, že ho buď přerazím nebo se s ním rozejdu.
Holky pomáhá vám chlap doma s úklidem, nádobím, nákupy atd? Můj přítel mi vůbec nepomáhá, doma k tomu nebyl vedený a náš taťka zase dělá spoustu věcí, tak s tím trochu bojuju. Včera jsem se mu snažila přiblížit situaci, že já i on přijdeme z práce, já bych se postarala o dítě, navařila, teď praní a žehlení a uklízela bych o víkendu, zatímco on si pojede na ryby nebo s klukama na pivo. Uznal, že to není fér. Neříkám, že mi musí pomáhat často, ale kdyby se aspoň nabídl

lucie.krajcarova
28. říj 2010

tak holky, ms se pořádně rozjela, hned co jsem dopila kontryhel. teče to ze mně jako z prasete!!!!
@jane84 Jani, manžel mi pomáhal hodně, když jsme bydleli v bytě, vysával, chodil s košem, umýval nádobí, vařil. teď jen občas uvaří. ale má na starosti dům a opravy a dodělávky a sekání trávy, takže má toho pořád dost. u nich se narodili nejdříve dva kluci a pak až holka, tak byli vychováni k pomáhání. a to je správné. a doufám, že až v baráku doknčíme vše, co ještě není - garáž, balkony, bazén, zahrada, tam mi zas bude víc pomáhat i doma. to už asi oba budeme v práci a nebudu mít na vše čas.

a.j.a.
28. říj 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsem se se svým bacilem vyhrabala z postele teprve před chvíli 😝 moc se mi teda nechtělo, ale musel jsem dát vařit aspoň polévku, ať tu neumřu hlady. A taky se pak musím vydat do obchodu pro něco k jídlu. A pak šup zpátky do postele.

Jee, tak Vendulak našla // 😵 to je paráda 😵 akorát jsem vůbec nevěděla, že byla na iui. To mi asi nějak uniklo.

@lucie.krajcarova ach jo, Luci, to mě fakt tak moc mrzí ☹

@jane84 manžel s úklidem poctivě pomáhá. Naštěstí byl z domu a ze studentského života zvyklý, takže jsme si jen rozdělili úkoly. Akorát teda pomáhá přes víkend, pže v týdnu je mimo domov. Ale tak aspoň něco.

@zzzzuuuuzzzziiii @fram holky, držím pěsti, ať na vás // taky vykouknou 😵

anavirez
28. říj 2010

ahoj holky, dneska asi budeme s manzelem oslavovat, konecne se dostavila MS. Sice so rozjizdi pomalu, ale je to tady. Takze zuziii 🙂 a dekuji

anavirez (29let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová) 1DC

mv
28. říj 2010

Já právě vím, že to myslel dobře.Jinej by si řekl, že když má manželku samej zdravotní problém a čtyřicítku na krku, tak hup za jinou, se kterou děti nebudou problém.Věděla jsem to hned, co jsem se na něj vyječela.
Vím, musím se kroti a děkovat za to, že ho mám.Jinak bych taky svým chováním o něj mohla přijít.

Je zvláštní, že ty 2 roky, co jsme se snažili a nešlo to, tak jsem byla s tím smířená, že už žádné dítě mít třeba nebudeme, ale od toho MA jsem fakt jak posedlá.Myslíte, že je to normální?? 😒

@jane84 mě manžel pomáhal hodně, pokud byl syn malinkej a i teď nemá problém cokoliv doma udělat, teda kromě vaření.Ale musím mu říct, sám máloco udělá.Rád žehlí, ale to nemám nervy sledovat.Jedno tričko pígluje i 10min... 😀
Mě napadlo, že vlastně od narození do cca 4 let syna denně koupal a denně se mě po celé ty roky ptal, že kde jako to dítě má pyžamko... 😀Prostě si to nezapamatoval za 4 roky. A to nekecám. 😉

anavirez
28. říj 2010

@jane84
nu, muj manzel mi pomaha jak kdy. kdyz se adulka narodila tak mi pomahal se vsim, koupal, prebaloval. i ted mi s ni hodne pomaha, vlastne koupani mame rozdeleno. s uklidem pomuze jak kdy, podle toho jak stiham ci nestiham. tchyne je k tomu vedla, ale aby se pretrhl to zase ne.

mv
28. říj 2010

@anavirez tak gratuluju k mrše.Člověk by neřekl, jak někdy na ni bude čekat a s radostí ji přivítá.... 😀

lucie.krajcarova
28. říj 2010

@anavirez tak gratulace k MS, po kolika dnech se ti dostavila?
jo manžel pomáhá i s malým, dost často jsou spolu venku, tak mám chvíli času. manžel něco dělá v garáží a malej ho pozoruje 🙂 taky ho občas krmí, koupe, přebaluje, ale to jen tak nárazově. občas hlídá večer, když jdu na zumbu.

fram
28. říj 2010

@a.j.a. přeju, ať brzy bacila vyženeš
@jane84 mě mm občas pomáhá i sám od sebe, ale je tak málo doma,že to po něm ani moc nechci. Když byl kluk malej, tak pomáhal co mohl. Do dnes si ho za to hrozně vážím. Když jsem se vrátila z porodnice, měl mm týden dovolenou a já celou tu dobu fakt jen kojila, všechno ostatní dělal sám (přebaloval, koupal, houpal...).
@mv já jsem taky otěhotněla v době, kdy už jsem se začala smiřovat, že se to nepodaří. Ale od revize jsem taky jak posedlá a už si neumím představit, že bych to mimi nikdy neměla.
@anavirez gratuluju k mrše 🙂 Teď už bude líp. Kdy plánujete snažení?
@lucie.krajcarova škoda, že ti ta mrcha dorazila. Budu držet palce do dalšího snažení. A i když si nejsi 100% jistá, že to druhé dítě chceš hned, já bych snažení neodkládala. Podívej na mě ☹ nikdy nepřestanu litovat, že jsme začali tak pozdě (bylo mi 33) a pořád nic.

fram
28. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii jak ty? Doufám, že mrcha červená nedorazila 😕
Kde jste všechny? Snažilkujete nebo co?? 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
28. říj 2010

@fram my tu měli návštěvu, ale už jsem tu, zase na Koni🙂

fram
28. říj 2010

Luci, vypadá to, že jsme tady sami 😕 🙂

jahudka80
28. říj 2010

@a.j.a. jojo chlap na mě zkoušel trik s 5000, a pak mi místo 4900kč dával jen 2900, a ty 2tis. měl zmačkané jakoby v ruce pak je položil na pult ale blízko u sebe a do ruky mě dal jen ty 2900kč hajzl jeden.
@lucie.krajcarova No jo nějak to dopadne, dnes jsme to podepsali a už máme klíče od bytu a zaplacen nájem.
@mv no jo teď už to dopadnou musí páč jsme to zaplatili, a tak už nelze vycouvat.
@vendulak vendulkooooo moc gratuluji a držím všechny palečky 😉 😵 😵 😵 já věřila .že to výjde držím moc moc palečky

fram
28. říj 2010

@jahudka80 ahoj, zítra do práce? Jak se těšíš?

jahudka80
28. říj 2010

Holky tak mám klíčky od bytu zítra tam naběhnu s blokem a metrem 😀 😀 😀 ať mohu doma koumat kam co dám a budu po papíri šoupat nábytek. Je to nejednodužší řešení, lepší něž to tam pak 5x přestěhovávat. Už jsem papírovou metodu stěhování dělala několikrát a nikdy nesklamala.
Jinak dnes jsem nabyla v práci a po obědě jsem vytuhla s malou (manžel se mi smál) fakt legrace, on asi neví jak je to náročné od 13:30 do 18h lítat a být na nohou a ani na 5min si nesednout jemu se to směje když v práci sedí u PC 😠

xaxanka
28. říj 2010

ahoj holky..po samovolnem potratu mi zjistili cystu a nedostala jsem ms.museli mi pichat injekci na vyvolani...stalo se to nektere diky

jahudka80
28. říj 2010

@fram jojo těším kolegyně je fajn, je jí 45let ale vůbec na to nevypadá, má 17ti letou dceru a 10ti letá 2čata (kluk a holka) vždy si hezky pokecáme, no ale za týden tam budu už jen sama bojim bojim ☹

fram
28. říj 2010

@jahudka80 to zvládneš, neboj 😉 hlavní je, že jsi spokojená a kolegyně bude určitě na telefonu, kdyby něco,ne?

lichtakova
28. říj 2010

ahoj kočky, super zprávy od Vendulky 😉

@fram ahoj beruš, jak se máš?

lucie.krajcarova
28. říj 2010

@xaxanka ahoj, toto neznám, ale po potratu jsem třetí ms dostala až po 40 dnech, to byla taky lahůdka 😔
jahudko, a jak se ti tam líbí? řeknu ti, nová práce, nové bydlení, možná k tomu přibude i nové mimii.
fram, díky za názor, taky koukám na to, kolik mi je, ať s druhým nečekáme moc dlouho. ale nechápu, že mám spolužačky a kolegyně ve stejném věku, co ještě žádné dítě nemají.... a je jich asi 6.. nějak nechápu, na co čekají... 🙄

fram
28. říj 2010

@lichtakova ahoj, 🙂 já už začínám chytat depku, že se opět nezadařilo 😅 - takže nic novýho, opakuje se to každý měsíc 😀 a nejradši bych skočila rovnou do příštího týdne, abych už věděla na čem jsem 😅 😕 A jak ty? Jak se těšíš do nové práce? Máš nějakou výpovědní lhůtu? Kdy nastupuješ?

fram
28. říj 2010

@lucie.krajcarova moje ségra měla první dítě ve 33, teď mu jsou dva roky. Za rok nastupuje do práce, druhé by chtěla, ale ještě neví kdy 😕