Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
27. lis 2010

je to focený foťákem,takže nic moc. ☹

jahudka80
27. lis 2010

@martasl jé ta je hezká já také ráda peču, a perníčky jsou mňam mňam, budu péct asi příští nebo za 14 dní. Teď nemám na nic náladu ☹

fram
27. lis 2010

@martasl pěkná hvězda, nechápu, jak někdo může mít na něco takovýho trpělivost 😕
@jane84 a kdyby ses nudila a chtěla péct ještě několik dalších dávek perníčků, tak ti pošlu adresu a můžeš mi pár krabic zabalit 😀 😀 Já jsem na tohle hrozně líná. To učení ti nezávidím. Ale víš, jak dopadla angelina, když se učila na státnice....
@jahudka80 to období týden před ms je vždy nejhorší
Holky, nedávno mi mm říkal, jak manželka jeho kolegy musela v 5. měsíci na potrat kvůli VV, a dnes mi říkal, že druhýmu kolegovi zemřelo dítě v 9. měsíci, měli termín 20.11., ale miminko už rodila mrtvý. Co se to děje? Letošní listopad je opravdu hrozně krutej.

jane84
27. lis 2010

@jahudka80 já nic necítím nebo spíš se nekontroluju, protože není čas, měla jsem tu malýho, snažím se trochu uklízet ve skříních, nějaké návštěvy, perníky. Beru to tak, že // nebudou a třeba budu příjemně překvapená a přítel dostane krásný dáreček od Ježíška.
Náladu vánoční mám teď, ale začínám být nervozní ze zkoušek, budu se muset začít učit a to mě ta vánoční nálada hned přejde a na svátky budu nabručená jak medvěd. Navíc nemám peníze, takže ani nemůžu moc nakoupit dárky. Měla bych tolik nápadů pro malýho, pro naše, ale bohužel

martasl
27. lis 2010

panebože,prožít si celé těhu a na konci porodit mrtvé miminko.si nedovedu a ani nechci představit.to bych nezvládla.chudáci lidi.listopad se měl letos přeskočit.doufám,že nám všem to prosinec vynahradí.

jane84
27. lis 2010

@fram rodit mrtvé dítě, nedokážu si to představit. Když mi umřel děda před 5 lety, byla jsem třičtvrtě roku v depresích. Tohle by mě zničilo

martasl
27. lis 2010

jani-já myslím,že největší dárek pro malýho seš ty a to,jak se mu věnuješ a vynahrazuješ tu péči a lásku,co nedostává od vlastní matky(jestli se jí dá tak nazvat).a věř,že to malej ví a určitě se ti za tu lásku odmění 😉

fram
27. lis 2010

A já jsem před 13-ti lety prožívala nejkrásnější listopad v životě, teď jsem byla přesně 3apůl hodiny po porodu 😕

jahudka80
27. lis 2010

@fram 😢 😢 😢 ach jo to je tedy fakt hrozný, neumím si to představit těšit se 9měs. a pak jen porodit mrtvé ... ☹ fuj rychle začít myslet na něco jiného
@jane84 tak to jsme na tom podobně kruny nejsou jen jsem koupila něco malé a zž čekám až příjde výplata a podle toho kolik tak bude buď ještě nějaký dárek a nebo jen drobnost ☹ a vánočně mi je sem tam chvíli pak mi mm řekne jaká je to šaškárna a zkazí mi náladu a nechce se mi nic 😠
@fram 😵 😵 😵 juuuu to je hezké

Holky já od té doby co beru dostinex tak mám zácpu 😢 a to jsem nemívala problémy chodila jsem pravidelně každej den a teď 😠 minulej týden jsem nebyla 4dny jsem myslela že prasknu 😠

jane84
27. lis 2010

@jahudka80 a neodvodňuje ten dostinex? zkus víc pít nebo jíst něco projímavého, třeba meruňky. pít mléko.

jahudka80
27. lis 2010

@jane84 mléko piju to na mě asi nefunguje 😀 vypila jsem jogurtovej nápoj , já normálně tyhle věci jako jsou jogurty a jog.mléka nepiju, no asi si budu muset koupit meruňky a nebo švestkovej kompot 😒 . Jani já bych ten týden posunula už ať je pátek

jane84
27. lis 2010

@jahudka80 a piješ dost tekutin? aspoň ten 1,5 litru neslazené vody?

fram
27. lis 2010

@jahudka80 zkus ještě med, na někoho funguje

jahudka80
27. lis 2010

@jane84 😒 no vidíš to to bude možná ono dopoledne mám tak 0,75l čaje a pak když jsem v práci tak moc nepiju páč když chci na wc tak může kdokoliv přijít do krámu ...atak rači moc nepiju a pak až zas večer doma. Dnes si dávám červené s kolou a už mě začíná bolet hlava , fuj 😀 😀 no a asi jsem dopracovala, naž abych tam nadělala nějaké chyby tak to rači nechám 😀 jedna sklenka a jak to se mnou zamávalo nejsem vůbec zvyklá pít 😀 😀 😀
@fram 😉 ráno zkusím medík 😉 na mě fungoval, mák, kys.zelí

jane84
27. lis 2010

@jahudka80 to nemyslíš vážně, že jsi dopracovala? jsi tam teprve chvilku, to je přece úplně normální, že člověk dělá chyby. Kdyby to bylo nějak hrozné, tak tě propustí. Že šéf brblá, a kterej nebrblá.

jahudka80
27. lis 2010

@jane84 😀 😀 😀 😀 já myslela mou práci na pc 😀 😀 😀 jsem opilá a už na to nevidím 😀 😀 😀

herbie
27. lis 2010

martasl jeeeee dekujem to je od tebe hezky 😉

meiki
28. lis 2010

@lenkajiraskova neboj bude to dobre, uz jsem u par holek v albickach cetla to stejne, lekari to maji nejak pojmenovane, ale ted si proste nevzpomenu. To jedno mimi se krasne udrzi :o)

anavirez
28. lis 2010

ahoj holky,
moc dlouho jsem tu nebyla, nejak s tou novou praci nestiham, jak jsem si myslela, ze si budu cist v praci, tak bohuzel. snad az do toho uplne vpluju 🙂. cekam na dalsi mrchu, ale ne a ne se dostavit. nesnazili jsme se, takze nevim co se deje.
nadherna kometa 🙂, dnes jdeme na rozsiceni stromecku, adus tam bude zpivat, no spise ja, ale bude to pekne, musela jsem ji do kalendare napsat P jako pernicky, pristi tyden budeme pect, uz se nemuze dockat.
drzim vam pestia i kdyz tu nejsem tak na vas myslim 🙂

lucie.krajcarova
28. lis 2010

@anavirez tak to zpoždění bude asi kvůli tomu potratu.. mně se to srovnává taky velice pomalu 😒 tak už jsme doma z víkendu, bylo suprově 🙂

fram
28. lis 2010

Ahoj holky,
@lucie.krajcarova tak to je super, že jste si to krásně užili.
@anavirez já měla před revizí mrchu jak hodinky, od revize uběhlo 9 měsíců a ještě se mi pořádně nesrovnala 😠
My dnes byli na nákupech v Tescu a byly tam samý těhulky, tak mě to úplně otrávilo a spěchala jsem pryč. ☹

rozum
28. lis 2010

@lenkajiraskova držím pěsti, aby ten jeden cipísek se držel zuby nehty!!
@fram tak žádné !poporodní depky" 😎
Holky, jdu si dát vínko do lednice a udělám si hezký večer! A Vy si ho udělejte taky, dokud můžeme. A všechny úsměv na rtech, a to i přesto, že zítra začíná pracovní týden!!!
Pošlu Vám odkaz na song, který mě zvedne ze židle, hlavně, jak ten chlapeček vrtí prdelkou, tak jukněte...

https://www.youtube.com/watch?v=cqpFUVAEhn8
rozum
28. lis 2010

Holky, potřebovala bych nějakou odpoveď na otázku tipu : " A vy plánujete mít miminko?" 😠 Já odpovídala, každým dnem, ale teď po tom druhéme potratu, bych je poslala do prdele. Známá mě poradila, že když se zeptá někdo, a co děti, tak odpovědět, ať mě řeknou jak se dělají, a to by fmělo prý všem být jasné. No nevím. Taky mě serou Ty kecy, na to nesmíš myslet....a ještě ty historky....rekla si, že dítě teď ne, že později nebo že tomu nechá volný průběh a byla v tom 😠 😠 😠 😠 ááááááááááááááááááá je pravda, že jsem asi taky taková byla, ale už opravdu nebudu. Máte na to nějakou uzemňovací odpověďa???
Už chladím cinzano 😎 🙂 😝

fram
28. lis 2010

Holky, dovolím si sem zkopírovat jeden příspěvek z jiné diskuze. Je od uživatelky mimka29, vůbec ji neznám a doufám, že se na mě nebude zlobit:
Babule vy čo ste tu nové, tak ma asi nepoznáte, lebo tu teraz veľa nechodievam, keďže máme doma ten náš zázrak a zázrak je to doslovne, lebo po 4-roch neúspešných IVF sa nám to podarilo prirodzene. A to sme obaja s manželom neplodný. Mne sa vôbec netvoria vajíčka a nerastie mi sliznica ani po konských dávkach Estrofemu a manžel má 90% - nú patológiu spermií a aj tie živé sa nehýbu, len tak kmitajú na mieste. Keď sme boli na konci minulého roka na poslednej konzultácii v jednom centre, že čo podnikneme ďalej, tak lekár povedal, že nech si oddýchneme a začiatkom raka máme prísť. Ja som sa s ním lúčila s tým, že dovtedy sa budeme snažiť prirodzene a on mi pri podávaní ruky povedal, že nemáme ani 1%-nú šancu, že sa nám to prirodzene podarí, tak som mu na to povedala, že stačí jedno jediné vajíčko a jediná šikovná spermia a môže to vyjsť Keď som mu potom e-mailovala, že neprídeme, lebo čakáme bábo, tak musel byť dosť prekvapený.
Píšem vám to preto, lebo ja keď som si predtým prečítala o nejakom takom zázraku, tak ma to vždy posunulo dopredu a nikdy by ma nenapadlo, že sa mi to môže stať, tak nezúfajte a bojujte.

Pekný deň
25. lis ve 12:52 • 1 dítě • Odpověz

I zázraky se dějí 🙂 🙂 🙂

rozum
28. lis 2010

@fram hmmmmmmmm hezké 🙂 , kam tu všude nezabloudíš 😉

jahudka80
28. lis 2010

přeji krásný večer prvvní adventní neděle 🙂

lucie.krajcarova
28. lis 2010

@rozum a co třeba, začínáme o nich přemýšlet 🙂

lucie.krajcarova
28. lis 2010

@fram tak to zní nadějně!!!!! hezký příběh
@jahudka80 moc hezké, my se na to chystáme zítra. od tchyně jsme dostali adventní věnec na dveře a svícen, už nám tu svítí hvězda, tak se začínám cítít vánočně.

lichtakova
28. lis 2010

@rozum já říkám, že neplánujem, že se naplánuje samo....některý věci je lepší moc neplánovat. Tohle říkám příbuzným a lepším známým, ti dobří vědí....a těm, co do toho vůbec nic není, říkám, že neplánujem 😠
jinak vás všecky zdravím při prvním adventu
my jsme tu dneska měli první zájemce o náš byteček, tak jsem zvědavá, jak to všecko dopadne...ale tomuhle opravdu nechávám volný průběh 😉

lucie.krajcarova
28. lis 2010

@martasl to mě děsně mrzí, že ta mrcha zas přišla 😖
teda, s holkama starosti viď? s Kačkou to ale vypadá dobře. ještě jsem si na tebe vzpomněla, když jsem o víkendu viděla pořad o rakovině děložního čípku, jestli nechceš kačku nechat naočkovat, než začne sexuálně žít? je to nejúčinnější před začátkem sex. života.
jinak fotečky z wellness budou, akorát z mobilu, ale snad něco bude vidět 😉