Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

tiburcia
16. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii neboj, tělo je v těhotenství víc náchylné, ale ty i miminko to zvládnete, uvidíš!!!! 😉

meiki
16. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii pokud neni teplota, tak to neni tak nebezpecne, hlavne odpocivat a fakt si hlidat teplotu. O mne se zas asi 3 x pokousela snad angina, bolelo me v krku, tak hned zabal a horky caj a vzdy za 2 dny ok. Tak se drzte.

fram
16. kvě 2011

Ahoj holky,
@meiki gratuluju ke kontrole
@zzzzuuuuzzzziiii v 2. trimestru by neměla miminku ublížit ani vysoká teplota, ale je samozřejmě lepší si to hlídat. Na kašel můžeš třeba ACC, píše to dr. na porodnice.cz. A do krku bioparox. A jako podpůrnej lék zkus vincentku. Bude to dobrý, neboj.
@pe_t to je mi moc líto. Ale nic nevzdávej a určitě sem nakukuj a ozvi se až budeš mít náladu.
@lichtakova 🙂 🙂 já dnes byla v práci za kolegyňkou a fakt jsem byla šťastná, že už tam nemusím. Když jsem poslouchala, jaký buzerace musí snášet od šéfů...Doma jsem krásně v klídku a bez stresů.

mv
17. kvě 2011

@a.j.a. jste obě s malou šikulky, že jste odběr dobře zvládly..výsledky budou určitě dobré.

@martasl já právě, když si vzpomenu na nás s manželem a tchýni věčně zavřenou ve vedlejším pokoji 😀 v době, kdy mě vlastně bylo 17let,tak si to právě neumím vůbec představit, že bych to takhle v klidu brala já, jak tenkrát ona.ale asi mi nic jiného nezbyde pak...

Jsem vyfasovala neschopenku,vůbec o tom nebyl gynekolog ochoten diskutovat, že bych chodila do práce,tak je to pro mě šok.Příjde mi to hodně předčasné,no..jako po srdíčku bych to chápala,ale teď?
Je fakt, že mě dost pobolívá břicho,zrovna dnešní noc mě to i budilo a už včera mi bylo celý den poněkud blivno.. 😀tak to asi tak bude lepší.

fram
17. kvě 2011

@mv myslím, že neschopenka je v pořádku, budeš v mnohem větším klidu. Bolení bříška je normální a přeju, ať ti je blivno jen tak přiměřeně 😉 Kdy jdeš na UZ?

mv
17. kvě 2011

@fram na UTZ jsem byla v pátek a příště jdu za 14 dní.Já vím, jen jsem chtěla počkat na srdíčko a až pak byt doma, já vím, že musím být na rizikovém,ale ne hned.

Teď koukám, že mi na udržení napsal doktor Duphaston, to jsem brala na úpravu cyklu,ale teda na tohle vbec nevím, že se to dává.Nebrala jste ho některá na začátku těhu??

fram
17. kvě 2011

@mv já ho brala kvůli špinění, prý je to taková slabší forma Utrogestanu. Měla jsem ho až do 13tt.

mv
17. kvě 2011

@fram tak to jsem ráda, že s ním máš zkušenost.Já znám jen ten Utrogestan, tak jsem si říkala, jestli mi nenapsal něco blbě.A kolik jsi ho brala? Já mám pocit, že mi říkal 1-0-1,ale nevím a nic mi tam lékárnice nenapsala..

anavirez
17. kvě 2011

ahoj holky, prominte, dlouho jsem tu nebyla. skolilo me silne nachlazeni, ze jsem ani mluvit nemohla. nastesti je to za mnou. mozna diky homeopatikum. jinak mam za sebou triply a dopadly dobre. ufff. taky mela dr podezreni na stitnou zlazu, ale ta je take nejspis v poradku a zitra jdeme snad na posledni genetiku na VV. tak pak taky napisu 🙂 a mozna i pohlavi 🙂. jsem ted 17tt + 2. jdu do prace a budu zaucovat holcinu, co tam bude misto me. tesim se az budu konecne doma. asi tak od 2. tydne v cervnu.ja se tak tesim.
moc vsem gratuluju k úspesným kontrolam a ostatnim ze srdce preji at naleznou vysnené //.
moc vas zdravim a mejte se moc krasne. iva 🙂

fram
17. kvě 2011

@mv dávkování jsem měla taky 1-0-1 🙂 Moc ti přeju, ať ti rychle uteče těch 14dní do dalšího UZ. Pro mě byl 1.trimestr nekonečnej, zato teď mi to nějak rychle utíká 😨 Včera jsem říkala kamarádce, že bych ve 2.trimestru mohla být aspoň 2 roky jako slonice, protože si to fakt užívám. 😀 Nemám žádný větší problémy, všichni o mě pečujou, zatím jsem nepřibrala tolik, abych se neunesla... 😀 Jasně, že se hlídám a občas nerviky, ale převládá to hezký 🙂
@anavirez gratuluju k triplům a zítra dej vědět. To je dobře, že už jsi zdravá. Taky ti tam ty týdny krásně naskočili.

jane84
17. kvě 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................42DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................38DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)....................................33DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................23DC
vonrk (38let, MA 2/2011, kys. listová, železo)............................................................22DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)............................21DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................19DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................18DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)...........................13DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)..................................................12DC
endie (23let, MA 3/2010)..............................................................................................10DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...............................10DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..............................9DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová.......................................................3DC

jane84
17. kvě 2011

Ahoj holky 🙂
@mv užívej si domácí pohodičku, i když ta práce aspoň trochu zaměstná hlavu do ultrazvuku.
@fram to je krásný, že si to tak užíváš. Říká se, že když je ženská v těhu v klidu, hodně odpočívá, tak má pak hodné miminko. Vypozorovala jsem to i v okolí, že ženské, které ležely dobrovolně nebo nuceně měly hodná miminka, ale ty co pořád lítaly, tak měly nespavce.
@anavirez blahopřeji k triplům

jane84
17. kvě 2011

Holky zajímalo by mě, jak vidíte tabulku, jestli je zarovnaná nebo rozházená. Já totiž mám úroveň přiblížení okna na 125% a mám to zarovnané, ale když potřebuji jen 100%, tak je to rozházené

lucie.krajcarova
17. kvě 2011

@mv tak to chápu, že se ti moc nelíbí být už teď doma, je to trochu náhlé. myslím, že doktor by ti měl dát na výběr, jestli chceš nebo nechceš, případně odkdy...
@anavirez a to je práce ještě před Adélkou ano? takže se nebudeš mít kam vrátit? jo a napiš, co to bude. dáš si to do profilu? lekla jsem se, že se něco stalo, že tam nemáš těhotenství
@jane84 trošku rozházená je.

jane84
17. kvě 2011

@lucie.krajcarova já to právě vidím zarovnané, ale je to tím přiblížením. A nevím jakou máte nastavenou velikost okna internetu vy. Mně je to vesměs jedno, ale mohlo by to hezky vypadat. Asi bude záležet, jak to má většina

fram
17. kvě 2011

@jane84 já to mám taky trošku rozházený, ale ne moc, je to úplně v pohodě a tabulka je pěkná

jahudka80
17. kvě 2011

Ahoj holky já byla na 2h procházce, teď sotva dejchám a malá se mele v břiše a tvrdne mi děloha. Jsem zvědavá co mi zítra dr.řekne jdem všichni na velkej ULZ tak snad jí Mája nezbourá ordinaci 😀

@jane84 já, mám Jani tabulku úplně normální 😉. No a stěma miminkama. Moje kamarádka má první holku čerta nespala řvala, teď čekala druhou tak se s tou první nervovala protože jí zlobila a druhé miminko je hodňoučké 😀 No moje první byla hodňoučká a tahle řádí už i teď po večerech v břiše tak se připravuji nanejhorší 😀

@fram taky si užívám ale jim dost sladké a mám strach z cukrovky ale já mám chuť furt na sladké no jsem zvědavá jak se bude dr.líbit moje váha mám od minulé KO 3kg nahoře a to se mi zdá dost 😠 😀 když bych takhle nabírala tak budu mít na konci těhu 20kg na vrch 😅 přitom ještě stále nemám žádné břicho - jak mi tvrdí okolí 😀

lucie.krajcarova
17. kvě 2011

@jahudka80 tak ukaž fotku, ať posoudíme. od minulé kontroly už je to měsíc? asi s tou váhou doháníš ty první měsíce, kde jsi hubla ne?

zzzzuuuuzzzziiii
17. kvě 2011

Ahojky holky, dekuji za slova utechy, no lezim, uz i mluvim, ale ted mi to leze nahoru, takze ucpany dutiny a ryma. Zrovna jsem inhalovala vincentku, poctive uzivam sirup a uz jsem si teda i vzala panadol na bolest hlävy, snazim se to neprehanet. Ja doufam, ze maly bude v poradku, jen mam jit na kontrolu az za 14 dni a tak rada bych ted vedela, ze je po tomhle vsem v poradku, jenze doktor tam bude az prave za 14 dni a driv nemam kam jit.

@mv moc gratuluji k miminku, ja brala 3x denne 1 a k tomu ascorutin na spineni, a jak pise frami, brisko poboliva casto.

mv
17. kvě 2011

@lucie.krajcarova právě, že mi doktor řekl, že k mému věku, anamnéze,MA,Leidenské mutaci není co diskutovat a rovnou psal neschopenku.Prý až překlepu 1.trimestr, budu mít v pořádku náběry na koagulace a budu se cítit fajn, tak pak se dá o práci uvažovat,ale teď rozohdně ne.
zrovna dneska je mi tak blbě od žaludku, že jsem ráda, že jsem doma.doufám, že to dnes je jen náhodné a nezůstane to už takhle...

lucie.krajcarova
17. kvě 2011

@mv tak to je zajímavé, vlastně to máš trochu naopak, když by tě ve 2. trimestru poslal do práce 🙂 hlavně ať jste oba v pořádku. tak to jsi asi nějaký vyšší týden, že už tě doktor vyšetřoval? Srdíčko už bylo?

mv
17. kvě 2011

@lucie.krajcarova ne, ne teprve 5.týden,ale UTZ mi už dělal a dutinka tam byla,tak uvidíme...

daniela699
17. kvě 2011

Ahoj holky, jdu vas pozdravit. Neco malo jsem docetla ale zdaleka nee vsechno. Ale skoro pokazde kdyz nakouknu, tak mi nektera z vas udela obrovskou radost. 😀 @mv - to je paraaaaada, gratuluju. 🙂 Zazraky se deji, pamatuju co jsi vsechno musela resit a jak jsi se rozhodovala co dal a ted takovy darecek. Vim ze to je zacatek, ale prvni krok jste zvladli. Tak moc moc preji at to vse dobre dopadne a za par mesicu drzis uzlicek v naruci. 🙂

Obcas premyslim jak to tu vypadalo pred temi 9-10 mesici, kdyz horni tabuka byla takova malinka. Tenkrat jsem tezko mohla verit, ze by se to mohlo povest, a ted snad ta vrchni cast doda vsem optimismu. Byl to ted o vikendu rok, co jsem byla v nemocnici na revizi, a kdy mi sestricka rekla, do roka a do dne. Tenkrat jsem ji neverila a ted kdybych ji potkala, tak ji snad obejmu, za to ze me utesila, utrela slzicky a podrzela (a jak se nemylila). 🙂 Preji vsem zbyvajicim at se co nejdrive presunete do horni casti tabulky a verim, ze se to nakonec nam vsem povede.

Mne zbyva zhruba tyden do terminu, ale myslim ze to bude az za dyl, protoze mimousek je porad hodne nahore a ja taky drzim pohromade. 🙂 Je mi dobre, nic me nejak netrapi, krome oteklych kotniku, coz k tomu asi uz patri, ale jinak vsechno v poradku. Az se divim, jsem myslela, ze se nebudu moct hybat, spat atd. ale nemam s tim problem. Nemam ani nejak veliky bricho, lidi ani nechteji verit, kdyz reknu ze to bude za chvili, tak si rikam, ze mimis bude snad normalni velikosti a zadnej obrik, jak to vypadalo v drivejsich tydnech a ja to nejak rozumne zvladnu. 🙂

mv
17. kvě 2011

@daniela699 děkuji moc.. 🙂
Tak to máš už opravdu za pár,jak se vůbec bude chlapeček jmenovat?

daniela699
17. kvě 2011

@mv - nemas vubec zac, fakt jsi me potesila 🙂 mnooo, asi nejpravdepodobneji Sebastian 🙂 , ale pak mame jeste variantu Sebastien nebo Thobias, takze uvidime jak to dopadne 😀

meiki
17. kvě 2011

tak jsem ted volala na vysledky triplu a jsou vporadku, na ko az 6 a pak na kardio 23 a to uz nam potvrdi bud toho chlapecka nebo me prekvapi a bude to holcicka, ale vzhledem k mym chutim, sladke nemusim ani videt, bych to hadala zase na chlapecka. Jo a podarila se mi docela dobra koupe korbicky ke kocarku, takze cekam, ze zitra dorazi, uz pouzita. Nova stoji 6000 na netu a pani prodavala 3 mesice pouzivanou za 2900. Si docela myslim, ze ji jeste aji za ty penize prodam. Kdyz mrknete do albicka, tak je to ta cervena

meiki
17. kvě 2011

@daniela699 to je moc pekne jmeno, mne se teda libi

jahudka80
17. kvě 2011

@lucie.krajcarova 😀 😀 😀 no při otěhotnění jsem měla 63,3kg pak jsem do 12tt hubla až na 60kg a teď už mám 66,5kg 😀 😀 😀 tak foto chceš jo 😀 😀 😀 koukat na moje špeky 😀 😀 No tak tady máš foto 12tt a teď dnes to jsem se kvůli Tobě vyfotila před chvílí 😀 😉

@daniela699 ju ty jsi ještě 2v 1 tak Danielko až to příjde tak ať to máš rychle zasebou 😉 letí ten čas letí, si pamatuji jak jsi tu koumala nad nízkou sliznicí a vidíš to už budeš rodit 😀
@meiki za 2900kč úplně supr to máš o půl míň než za novou to se vyplatí 😉

lucie.krajcarova
17. kvě 2011

@daniela699 Dani, to těhotenství zvládáš úžasně, to jsi šikovná 🙂 prcek bude asi hodný 🙂 jména krásná. to asi máte trochu exotické příjmení, že vybíráte cizí jména ano? jo a vyšlo ti to krásně. u mně to je už 10 měsíců, a furt nic, je to k pláči...
@meiki gratulace!!!!!!!!!!!
@jahudka80 fakt malinký břicho 🙂 a kam ti ty kila teda jdou, pořád vypadáš jako opuchlá nit 🙂

jahudka80
17. kvě 2011

@lucie.krajcarova Mezi těma fotkama je rozdíl 6,5kg 😀 a 7tt 😀 no to je děs mi ani nikdo memůže věřit že jsem v půlce těhotenství 😀