Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

helcenka
15. črc 2010

Ahoj všichni,
dneska u nás v noci pršelo asi 10 minut, pak sluníčko. Dopoledne sprchlo cca na 5 minut a pak teplo, ale už nebylo takový horko, jenom "30" stupňů. Holky a teď se zatáhlo a bouří. Ale nás to tady na kopci většinou obchází, tak uvidíme, co z toho bude.

Dančo, je mi to moc líto, že to takhle skončilo. Ale ty cysty se dělají a po potratu je to podobné jako po porodu. Já měla tu třetí, poslední, po porodu. Jenže se na to přišlo 5 měsíců po porodu, protože jsem začala slabě krvácet a asi po 4 dnech jen špinit. Tak jsem si myslela, že dorazila MS. Troubelka jsem to nechala 4 týdny, protože jsem myslela, že po porodu to může být všelijaké. Po těch 4 týdnech jsem šla k doktorovi a dostala pěkně vynadáno, protože cysta měla už 3cm. Takže hned injekce a naštěstí zabraly, za týden jsem přestala špinit a za 2 týdny jsem byla OK.
A možná je to tak, že jsi vyvolávačku dostat neměla, protože to špinění byla MS. Ale tím už se netrap, protože vrátit se to nedá, hlavně, že budeš v pořádku. Až moc se podobáš jedné mé kamarádce, jste tuším i stejně staré a máte podobné starosti s mimískem, i když ona asi ještě o něco větší. A je moc horších věcí, které se mohou stát. Ale poprat se s tím musíš jen ty. Ach jo, je to fakt nespravedlivý, ale prostě život už je takový a my s tím nic nenaděláme. Ale všechny to zvládneme a na Vánoce se všechny budeme těšit z kulihrášků v bříšku (kulihrášek je naše "pracovní" jméno pro mimíska, už jsme tak říkali Kubíkovi, protože jsme nechtěli vědět, jakého bude pohlaví, a zůstane pracovním pro další mimísky...).
Tak zatím neprší a začíná se to vybírat, to je hrůza.

zzzzuuuuzzzziiii
15. črc 2010

@daniela699 je mi lito, ze zase musis resit takovehle problemy... to je hrozny, clovek by pri tom nechtel zase tak moc, jen to, co kde ktera "mama" ani nechce... je to nespravedlivy... drzim ti palecky, aby si byla brzo v poradku. ja mela na podzim taky cistu na levem vajecniku... mela 6 cm... mela jsem mesic pockat, az po mesickach prijit na kontrolu a podle toho bud operace nebo by se videlo dal. mesickama se mi to ale zpravilo... cysta sama zmizela... drzim palecky.

daniela699
15. črc 2010

Holky diky moc, ja tady pracuju, po chvili si vas vzdycky prectu a pak mi je zas o neco lip. 😔
Heli, me doktorka rikala, ze se mnou to tehotenstvi asi zamavalo nejak vic. To jsem zvedava co bude pak, ale doufam, ze pak, jestli se podari a budu mit mimi, tak uz to nebude takovy boj s casem. Budu proste uz vedet ze se podarilo a budu mit i jiny povinnosti, a min casu na to myslet. Snad to tak bude.
Chudak ta tvoje kamaradka, ja vim, ze jsou i horsi veci, jen ted to je moc cerstvy a vidim to cerne, a jestli rikas, ze ona to mas jeste slozitejsi, tak to musi bejt fakt na palici. Nejhorsi je na tom asi ten vek. Si rikam, prece to telo se musi nejak spravit, nekdy, ale nebude uz pozde?
Mne prave injekce ani nenabidla, hned ze na operaci. Ze ta cysta to cele nejak utlacuje. Rikam si, tak i tu operaci teda skousnu, jen aby to bylo uz opravdu ono. Aby to nebylo jeste neco co neni ted jeste videt. Premyslim nad tou injekci, je to sice uz jedno, ale jsem zvedava jestli mi reknou jaky typ cysty to byl, a jestli se to fakt da poznat, ze to bylo neuzrate vajucho, tak to by byla teda smula. Ja jsem tam tenkrat stejne musela, protoze jsem mela ten zacinajici zanet, ale jestli to opravdu udelala ta injekce, tak se asi picnu. Treba jsem si tohle mohla odpustit. Mohla jsem ted mit druhou ms a vsechno v klidku. Ale to doktori asi nereknou, asi se to tak ani neda rict.
Zivot spravedlivej neni, to mas pravdu, jen mi tak nejak prijde, ze uz konecne by ta smula mohla prestat. Predstavte si, ze jak jsme jeli autem z nemocnice, tak sekali travu, ja jsem mela pootevreny okynko, a od te sekacky me do ruky tim okynkem prastil nejaky odlitly kousek. Pritel uz tomu nechtel verit, jak je tohle mozny, jak muzu mit takovou smulu. A vlastne i stesti ze to nebylo do oka. A pak si vyberte.
Omlouvam, se za romany, ale potrebuju to ze sebe dostat.

daniela699
15. črc 2010

Zuzi, diky moc. Nejhorsi je, ze mi prijde tehotna snad pulka lidstva ted. Uz cekam, jak me nekdo sprdne co mu cumim na bricho. Pritel ridil auto, a rikal, ze radsi bych mela ja, abych nemela cas se koukat po lidech. 🙂
Oni asi po te druhe injekci taky cekali ze to dostanu a cysta praskne. Ale ono nic. Asi je takova, ze uz to ani dostat nemuzu. Tak jeste, ze tobe to tak dopadlo. Do nemocnice se netesim.

jahudka80
15. črc 2010

@helcenka tady taky neprší vyjasnilo se 😢 😢 😢 já chcí deštík už je mi z toho vedra na blití 😖 skoro jsem nespala asi 4,5h ach jo....
@daniela699 přeji aby ti to všechno dobře dopadlo 😉 a klidně piš já to vždy přečtu, ale nemám kolikrát čas něco napsat, jsem ráda, že se tady může člověk vypsat a popřípadě někomu napsat něco hezkého 🙂 a neboj je to normální, když chce žena otěhotnět tak jí prostě přitahují pupíky 😀 já je vidím všude, a hlavně mě bere vztek u nás ve městě je to samej pupek a ještě černej 😠 😠 😠 a kolem pupku další 2-4děti 😠 😠 tady člověk nemá buď žádné a nebo se snaží o 2 max.3 a oni jich maj 10, a určitě bez problémů, cyst a potratů 😠 😠 😠 Tedy to jsem zas hnusná, ale je to pravda!!!! Dani jdu nachvílu ven s malou , je taky protivná z vedra a doma je to s ní k nevydržení ☹

zzzzuuuuzzzziiii
15. črc 2010

@daniela699 Neboj se, oni te tam daji do poradku a bude to zase dobry... rikej si, cim driv tim lip... koukani po lidech, to znam... chodim po ulicich a taky sleduju kdekterou maminu a jen tise zavidim.
v nemocnici to bude jen na par dni a az budes doma, bude to zase lepsi. hold se neda nic delat, proste jen musime tise trpet a rikat si, ze to je dan za to stesti co nas ceka... a co bychom pro to prte neudelali, vid?
ja jdu zitra k doktorovi na prvni konrolu po revizi... od uterka docela silne spinim, neni to krev, je to spis takove hnede... tak doufam, ze neni zadny problem.
Zenska proste vzdycky vsechno odnese, jak se rika 🙂

helcenka
15. črc 2010

Dančo, už nepřemýšlej co by bylo jinak kdyby...
Hlavně, že budeš v pořádku. Ale já teda nevím, že tě s cystou ženou hned na laparku. Já už jsem tady psala, že jsem ji měla 3x a vždycky mi můj doktor nabídl ty injekce, protože operace je až jako poslední možné řešení. To je jasný, že jsem se pokaždé nervovala, jestli praskne, ale vždycky se to podařilo. Tak možná to u tebe je jiný typ. Bylo to 5 nebo 6 injekcí, už si nepamatuju přesně, píchali se 3x týdně a musela jsem spát s podloženou pánví, aby se obsah vstřebal. Naposledy jsem k tomu ještě dostala nějaký prášky, protože jsem i špinila, ale to v těch dvou předchozích případech ne.
A klíďo se tady vypiš, vždyť od toho Koník je.

Nám tady teď 10 minut sprchlo, ale je vzduch jak v prádelně.

lichtakova
15. črc 2010

@breberuska prosím tě, jak užíváš ten femigard, celou dobu bez přestávky nebo děláš pauzu?
jinak moc děkuju za info a za podporu, mně na gyndě říkali, že po ms se může znovu...takže teď jen tu mrchu, špinění sice zesiluje, ale krev nikde...

lichtakova
15. črc 2010

@daniela699 držím pěsti, ať je to co nejrychleji za tebou a pak už je všecko v pořádku, břicho v klidu a mimno může hezky hnízdit

herbie
15. črc 2010

ahoj holky dani to je mi lito ale bude zase dobre a jeste lip hlavu vzhuru nic jinyho ti stejnak nezbyde....jinak prosim opravit tabulku uz jsem to sem psala .... ted jsem 28DC a 27DC mi prisla mrcha dekuju za opraveni......

breberuska
15. črc 2010

@lichtakova já femigard užívám pořád. od revize už to je teď třetí měsíc, 3x denně lžičku do trošky vody 😉 Pauzu dělám jen u kontryhele.To je super, že se můžete už snažit🙂

natulaaa
15. črc 2010

Helči no ono doktoři už ví,která cysta se dá injekcema vylečit a která néé,mi hned řekl,že tento typ nepujde,poznaji to podle utz a moje segra měla dvoucentimetrovou nějakoua taky dostala 3 injekce a byla pryč,záleží na druhu te cysty a pokud takhle roste ,tak musí ven a já jsem pro,at jde co nejdřív,než udělá ještě větší paseku

natulaaa
15. črc 2010

Dani no my jsme bohužel ta druhá pulka lidstva,takže v tom nejsi sama ,neboj a my se do té druhé pulky přesunem neboj 😉 ,jinak já už taky budu za 6,7 dní mrchovat,dneska mám dost předmrchovské pokřečování a to já už poznám, 😠

breberuska
15. črc 2010

@natulaaa tak dnešní ovu testík vypadá jako ten včerejší odpolední. Takže vítěz bude včerejší večerní,protože tam se ta čárka nakonec vybarvila stejně jako kontorlní. A to jsem denska víc jak tři hodiny nepila a nčůrala, abycho to nějak nenaředila 😉

breberuska
15. črc 2010

zkusít to během zítřka fotnout a dát to tady. za chvíli berem synovce na 3D Shreka 😀, takže už to nestihnu.

natulaaa
15. črc 2010

to jsem ti ted chtěla napsat,at to fotneš 😵

daniela699
15. črc 2010

Holky diky moc vsem za podporu, uz je mi trochu lip. Mela jsem oci jak angorak. 😎 Prece to nakonec musi dopadnout dobre ne?
Ja jsem si ani poradne neuvedomovala, jaky jsou vedra, v praci klima, takze to clovek nepociti, ale doma je to horsi. Pes je taky hotovej, pustila jsem trochu vetrak, tak si ho tak prohlizel jak se otacel a chladil se. 🙂 Jinak ale sviti furt, bez prestavky, zadnej dest, nic.

Lichti, ja myslim jestli zesiluje, tak je to dobry. Je videt ze ma porad co odchazet, i kdyz asi taky sliznice nebyla nejak vysoka. Ja myslim, ze budes v poradku. Ti zavidim, ze se muzete snazit. Tak drzim pesti at to vyjde.

Heli, ja taky doufam, ze delaji spravnou vec, ze snad me tam nezenou zbytecne. Mam jit jeste pristi stredu do te indikacni poradny, a tam mozna to budou jeste nejak vic zkoumat a rozhodovat. Tak uvidim, ale smiruju se s tou operaci. Radsi.

Zuzi, ja myslim, jestli toje spineni a ne krvaceni, tak to bude taky dobry, uvidis. Treba uvidi uz i nejaky folikuly, jak se radi a zrajou. 🙂

Jahu, to me taky bere cert,kdyz to vidim, na kazdy ruce jim visi nekolik deti a k tomu bricho jako balon. No co uz, nenadelame nic. Tak at se venku aspon trochu ochladite. Nekde v parku si myslim, to muze byt trochu snesitelny.

helcenka
15. črc 2010

Natul, to je jasný, že když to jinak nejde, tak je laparka nejlepší řešení. A roste fakt rychle.
Já teda měla štěstí, že to byly cysty, na které injekce zabraly.

Herbie, tak jestli ti včera přišla mrcha, tak to jsi 2DC a ne 28DC. Teda jestli se nepletu, že první den mrchy začíná nový DC. Natul, prosím o upřesnění. Ať z toho nejsme jeleni. Teda alespoň já.

daniela699
15. črc 2010

Breberus, testy netesty, hlavne at je pojisteno. 🙂 Ja si na tebe vsadim. 😉

natulaaa
15. črc 2010

@helcenka no mi sedí DC 😉 🙂

lichtakova
15. črc 2010

@breberuska já jsem myslela pak před ms, jako když by třeba hrozilo, že jsem těhu, tak jestli to nevadí...
to jsem zvědavá, jak to bude u vás za 14 ní 😉
@daniela699 díky, já doufám, že to tak má být, čert aby se v tom vyznal, 4.8. jsem objednaná na gyndu, tak uvidíme, snad budem moct zas začít

daniela699
15. črc 2010

Natu, ja taky pevne doufam, ze jednou se tam presunem vsechny. Snazim si to rikat a myslet na to jaky to pak bude, ale vzdycky pak zase dostanu pres drzku a znovu se mi ten sen nejak zahali a vzdali. Ja bych si tak prala, aby ta laparka byla uz to posledni hnusny co me ceka.

natulaaa
15. črc 2010

@daniela699 nebooj bude to poslední,už nemáš co by se ti mělo vysrat 😉 😉 😉 🙂 ,budeš v pohodě uvidíš

Ale já mám docela velké pokřečování a břicho jako ve 4měsící ,je mi,jako bych měla už už dostat ms,ale ještě je brzo,vždyt jsem teprve 19DCa já mívám 24,26 dc
😒

daniela699
15. črc 2010

Natu, kez by. No musim rict, ze me takhle bricho bolelo, kdyz se hnizdilo vajucho. 🙂 Furt jsem byla nafoukla, a bolelo me bricho az do trisel.

natulaaa
15. črc 2010

@daniela699 no Dani takové štěstí já mit nebudu ☹ ,,ale dost smutnění,musíme se vzchopit kruci,vždyt jsme ženské nééééé.My se dočkáme hernajs 😉 😉 😉

rozum
15. črc 2010

@martasl - tak s tou ms mě dohánět nemusíš! No já se právě divím, jelikož my jsme tomu dali - a prdínek! No neva, už, aby to skončilo a znovu hupky šupky - a dvě čárky!
@fram jo já ten Femibion beru už snad 3-4 měsíce, takže hladinu mám!
Holky jste dobré, čtu si jak si měříte a grafujete. Já jsem zdechlá a asi bych to nepochopila. Já jsem na netu našla výpočty, a tam mě to podle mých zadaných údajů napíše plodné dny, které si sice zaznamenám, ale holky mě radily, že když se budeme snažit, co 2 dny, tak u chlapů "kluci" - spermie, dozrají a musíme se stopro trefit. Takže, příští měsíc se na to vrhnu, i když manža jede na 4 dny pryč, ale neměla bych mít plodné dny, říkal, páč už budu za polovinou. Někde si něco našel a v hlavě to spočítá a řekne. Né že bych mu tak slepě věřila, ale trochu mě to uklidnilo, že když tu nebude, tak se nic nestane. Každopádně, už ať ta potvora skončí, jelikož už chci začít svůj maraton!
Taky se čučím po pupíkách. A nejhorší je to v práci, ženský kolektiv, teď 3 se začínají pokoušet a když jedna minule otěhotněla, tak jsem měla slzy na krajíčku. Upřimně jim to přeji, ale závidím. Říkám, že je nějaký pořadník, a teď jsem na řadě JÁ!

natulaaa
15. črc 2010

@rozum s tím pořádnikem máš pravdu ☹ ,mě by vždycky urvalo,když otěhotní někdo,kdo si to ted řekne a za chvilku je,taky mi to je líto,že já byla první s tím snažením 😒

rozum
15. črc 2010

@natulaaa Mluvíš mě z duše!

fram
15. črc 2010

Ahoj holky, tady je dens smutno,
@daniela699 ani nevím ,co napsat, holky už všechno napsaly za mě ☹ Ale neboj, ono to nakonec dobře dopadne a za chvíli budeš připravená na snažilkování a do vánoc pupík. Drž se.
Taky vidím kolem samý pupíky nebo čerstvý miminka a strašně závidím. Když vidím nějakou těhulku, tak si říkám "holka, ani netušíš, co máš za štěstí".

angelina987
15. črc 2010

Ahojky, bez mučení hlásím, že jsem vás ani nezvládla dočíst, to horko mě zabíjí, večer dám vždycky bazén a je líp, ale i tak je mi pořád blivno, jen ráno jsem v pohodě a k dr jdu 27 😉