Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
21. srp 2010

Krásné ráno holky!
@veraakubik čípek máš mírně pootevřený po porodech(tuším, že na té rodině je to i popsáno). Já jsem ho před tím taky měla jiný - takový zavřenější a pevnější.Jinak chce ho sledovat tak cyklus, dva, a uvidíš, že ho pak budeš poznávat 😉

a.j.a.
21. srp 2010

Krásný den všem 😎 dodělávám rychle ještě nějaké resty, pže kolem jedné už dorazí manža s malou 😵 už se na ně mooooooooc těším 😵 ještě musím jít udělat bábovku a obalit cukety a mám snad vše hotovo. Na žehlení kašlu, to si nechám na večer k telce.

a.j.a.
21. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii super, že se ujmeš tabulky 😉 a ty víkendy, jak píše Natulka, neva, pže jsou většinou všichni někde v luftě 🙂 takže i kdyby nebyla nebo jsi ji dala až navečer, to vůbec neva.

a.j.a.
21. srp 2010

@veraakubik jo jo, jak píše Breber, abys více poznala čípek je nutné ho sledovat více cyklů než jen jeden. Myslím, že plodné dny by jsi z něho mohla hezky poznat. Aspoň já to tak mívám, že před ovu je mírně pootevřený a úplně měkký, v ovu je to takové měkké otevřené kolečko a pak už je zase zavřený a navíc i hlen okamžitě krémový. Ale je fakt, že to tak nemusí mít každý. Když se ti bude chtít, tak to schválně zkus pár cyklů sledovat.

herbie
21. srp 2010

ahoj holky zuzzzzi super takze te povolavame na tabularku 😀 natul od pytliku dolu jsem se nasmala zase jezis chudacek musi to bolet jak prase.....jinak ja jsem nasrana takze pritel samozrejme proflakne moji ovulku tento mesic mel se vratit zitra a dneska mi volal ze musi jeste par dni zustat takze ja uz radsi nepocitam fakt z nicim je mi z toho uplne na nic hlavne ze jsem mu rikala at dorazi ale chapu je to jeho prace......uz fakt nevim jak dal......snad budu jenom doufat.....preju vam krasny den 🙂

fram
21. srp 2010

Ahoj holky,
@jane84 ahoj, dlouho jsi tu nebyla 😉 Nojo, zase začne škola, kluk už je teď na prášky 😕
@natulaaa přeju tvéhu lazarovi, ať ho to brzy přejde - ale určitě to tolik nebolí, když má takovou ošetřovatelku
Mě dnes čeká grilovačka - můj milovanej synoveček slaví 2 roky a já hodná tetička mu upekla dort. Bože, to se zase přežeru 😒

fram
21. srp 2010

@herbie profláknutá ovulka, když je chlap v práci, to znám 😒 Já to měla minulý měsíc a skoro jsem to obrečela 🙄 😢

meiki
21. srp 2010

ahojky holky, hlaska o pocasi: my to tady mame na koupacku, slunicko zhne, mracku na obloze nevidet

@zzzzuuuuzzzziiii : predem diky za tabulku
@jahudka80 : moc me to mrzi, urcite to vyjde pristi mesic a pak zase budes mit naladu psat 😀 , je fakt, ze jsem taky mela dny,kdy jsem sem proste jit nechtela, na vse zapomenout a jen se venovat prckovi doma,najit si tolik prace, abych nemyslela na nic jineho a hlava se mi tak vycistila. Jeste jsem se taky chtela pridat k podekovani za vedeni tabulky. Mej se krasne a jeste si uzite leta

zzzzuuuuzzzziiii
21. srp 2010

holky tak pokud vam to takhle nebude vadit a pokud to hlavne nebude vadit jahudce, ktera se o ni starala, tak to prevezmu. jak rikam, denne jsem u pc, takze to snad zvladnu. budu se snazit o ty vikendy, jak to pujde, ju? 🙂
a jelikoz rikate, ze tu o vikendu stejne nikdo neni, domluvme se, ze v pondeli sem dam prvni, ano?
nemohla byste mi v rychlosti nektera popsat nektere zkratky? MA bohuzel vim, co je... co SP nebo VVV atd... diky.

martasl
21. srp 2010

ahoj kočky 🙂
holky ms stále nikde.test negativní,ale ještě je možná brzo.při minulým těhu mi doktor na utz řekl,že jsem asi otěhotněla později.pokud teda mívám ovulaci později,až po tom 20 dnu,tak je ještě brzo.pokud to do pondělí nedostanu,tak ještě testnu,abych věděla,jestli si mám nechat ukončit neschopenku.jinak nevím,co si o tom mám myslet. .co myslíte vy??mám ještě naději,že bych byla těhu? já tak chcíííííí,prosíííím

a teď vás jdu dočíst.

martasl
21. srp 2010

tak dočteno.zuzi-tak fajn,jsi teda naše ofic tabulkářka.jahudka si od tabulky trochu odpočine-taky mimochodem jahudce díky 😉 ,a brzo se k nám doufám přidá.pokud vím-tak SP je spontání potrat(nebo jak se to píše),VVV-to je asi ukončení kvůli vývojovým vadám-tuším.ale holky ti to určitě napíšou.

jahudka80
21. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................35DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............31DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................24DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................22DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................20DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).....................................................................................19DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)............................................................16DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...........................................................................................................15DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..................................................................14DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................................................12DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...............................................................................................11DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal).....................11DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800........................................................................9DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel..............................................................5DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )..............................................................................4DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................4DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................2DC

jahudka80
21. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii tabulenku si vem, třeba příjdeš na to jak ji udělat lépe 😉 já tu sem i když tu nejsem, holky tak blbou náladu jsem hodně dlouho něměla. ☹ Mám chuť ze vším praštit, vždycky tedy teď to je nejhorší mě chytne rapl jako že žádný dítě nechci ,že se nebudu stresovatjestli otěhotním nebo ne 😠 ale pak mi je to hrozně líto. Tenhla měsíc to nesu asi hůř, protože to právě vypadalo tááák krásně 😵 nadějně všechny jte mi držely palečky, ale stejně to nepomohlo. Když i podle grafu to vypadalo že jsem těhotná, příznaky, test, a dr.říkala že budu za 14 dní volat že mám // čárekčky, já měla takovej hezkej pocit, kolem mě samé těhule a miminka a já si říkala, že Mája bude mít příští rok taky sestřičku nebo brášku - ten týden jsem se cítila jako těhule a říkala si ,že musím zdravě jíst a hlavně ,že to zatím nesmín nikomu říkat 😀 😀 😀 manžel byl štěstnej ze // čárek a já mu říkala neraduj se jsou ještě slabé a on miláčku protože je brzo počkej v pátek to už budou krásně vidět- vše to bylo táák hezké 😵 až do doby kdy jsem zjistila, že tedy těhotná nejsem 😠 ☹
No jo no tak se stalo, včera musím říct, že jsem byla víc v pohodě, sice jsem napsala ,že se svámi rozloučím a ták, ale brala jsem to v klidu, jako že když nebudu nic měřit a kontrolovat ,že otěhotním hned. Ale dnes jsem úplně v pr... malou jsem seřvala manžu jsem seřvala, pak jsem myslela na vás ,že vás tu nechám a začlo mi bejt smutno a líto, no a vidíte čím to končí vylévám si tu srdíčko a hrnou se mi slzy do očí ☹

natulaaa
21. srp 2010

@martasl těžko říct,záleží,kdy byla ovule,nevíš ani přibližně? 😉 😉
@jahudka80 DĚKUJEEEEEM 😀

natulaaa
21. srp 2010

@jahudka80 mi taky ☹ ☹ ,uplně vím,jak se cítíííš 🙄 🙄 ,já měla grafy nadějné každý měsíc,však víš 🙄 a nic z toho,je fakt,že od doby co vím,že jdu na ivf jsem to tak tragicky nebrala ale předtím jsem na tom byla stejně jako ty ☹ ,Jahud však tu s náma zustan,nemusíš,třeba tak moc jako do ted,ale pokecat mužem,vždyt my vesměs kecáme o jiných věcech,to jen,když se někomu blíží termín ms,tak téma sklouzne k testování,ale jinak myslím,že se bavíme o všem 😵 😵 😵 a holky mi je nááhodou s váma dobře a já bych taky bez vás nevydržela 😵 😵

natulaaa
21. srp 2010

@herbie
@fram ,já se vám nedivím,že jste smutnééé,když máte chlapy furt pryč,vubec si to nedovedu představit 🙄 ,přeju vám pevnééé nervy 😉 .

Já si ted sedla a udělala jsem nám pohár,mňam 😀 ,dneska jsem se do ted nezastavila,nejdřív oběd,pak pomýt nádobí a poklidit a ted jsem dosekala távník přrd barákem a mezi dlažbou vytrhala trávu,manžovi je lííp,dostal nějaké léky a fáákt zabírají,zítra mají jet všichni chlapi na ty závodyx moorek,manža samozřejmě chce jet,ale jestli to dá,celý den někde postávat to nevím 😖 😖 ,no ale tak je plnoletý že 😀 😀 😀 😀 😀

natulaaa
21. srp 2010

Tak já zase kecám sama 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,jinak holky ted je to podruhé za dobu snažení o miminko,co netrpělivě vyhlížím mrchu 😠 ,jednou o byla první porevizní a ted je to po vysazení HA,at mužu začít píchat 😵 😵 ,doufám,že dojde a nebude zase nějaký problém 😖 😖

zzzzuuuuzzzziiii
21. srp 2010

@jahudka80 jahudko tabulku prebiram s tim, ze je ot na dobu urcitou, ano? 🙂 nez ti bude lip...
vis co, mysli na to, co vlastne chces delat... nemysli na to, co bude kdyz udelat tohle nebo tamto, co by treba bylo lepsi, proste jestli tady s nama chces byt, tak tady proste bud, do niceho se netlac.
clovek ma nekdy naladu, ze by se nejradsi vystrelil na mesic... ale neboj, to prejde. mas ted tezky obdobi. nejhorsi je zklamani, to znam ☹ je mi to lito, ale zase jsme u toho, ze my zensky proste musime pretrpet vsechno... manzel to urcite pochopi, musi citit tvoje zklamani a malinka za chvilku nebude vedet, ze si na ni kricela a budes zase jeji hodna maminka... mas ji, bud stastna, ze ji mas a nech veci plynout... mysli na to, ze vsechno spatny je pro neco dobry a ze tohle obdobi brzy prejde a zase bude lip.
a taky jsem ti chtela rict, od toho mas "internetovy" kamaradky... jsme tady pro tebe, takze sem s bolistkama a uvidis, ze se ti zminky o tobe bude hemzit vzkazama od holek, ktery te maj radi, ktery prozivaji neco podobneho, protoze se navzajem musime podporovat!!!
myslim na tebe!!!

zzzzuuuuzzzziiii
21. srp 2010

mimichodem souhlasim s natul, je mi tady s vama holky dobre a kdyz jsem vecne sama doma, nebo v praci sama nebo s manzelem pohadana, kdo mi poradi a kdo tady je pro me... staci nacvakat heslo 🙂 proste parada a to lehce navykova 🙂

fram
21. srp 2010

@martasl já myslím, že naděje rozhodně je, ale vydrž s testováním co nejpozději, aby to byla tutovka 🙂
@jahudka80 od toho tady jsme, aby ses mohla vypovídat a vyplakat. Je to hrozný, když ti příroda dá takovou naději a pak vezme, je jasný, že tě to muselo psychicky odrovnat, ale naštěstí máš nás a my si umíme představit, jak strašný zklamání to bylo.
@natulaaa tak ať brzy dorazí a můžeš začít se včeličkama 😉
@zzzzuuuuzzzziiii je super, že si bereš tabulku na starost. dík.

martasl
21. srp 2010

natul-já právě měla všechny ovu testy negativní.testovala jsem od 9dc,zapoměla jsem 22 a 23DC.takže jsem si myslela,že ovule vůbec nebyla.ale nikdy jsem neměla takový zpoždění.no uvidíme,všechno musí být jednou poprvé.prsa bolej míň,než vždycky před ms,břicho prakticky vlůbec,sem tam píchne spíž v boku a chce se mi děsně spát,hlavně přez den.zítra na test kašlu a testovat budu v pondělí(pokud ms nedorazí).bazální teplpty neměřím,v čípku se neorientuju.vlhko mám asi tak týden.no a teď jak se říká-babo raď!(nemyslím přímo na tebe 😅 )

yfka30
21. srp 2010

Ahoj holky,

jsem u maminy, doma už mi bylo smutno, sice mám prcka, ale celý dny jenom sama s malým se už nedalo 😅 . Já vůbec nemám čas na PC, občas pročítám co novýho a dost mi toho ještě chybí dočíst. S jahůdkou mě to tak mrzí, to vypadalo fakt nadějně ty testíky ☹

Pořád čekám na mrchu, tak by mě zajímalo kdy dorazí, určitě 4.9., když dojede chlap po měsíci domů 😠 😒 . No nic jdu vás dočíst 🙂

natulaaa
21. srp 2010

Ahoojte 🙂 🙂 ,ale asi tu budu sama co? 😀 my do ted grilovali venku u našich ,bylo supově 😵 .jej tady každý čeká na ms 😒 ,Marta,Yfka a jáá,ale asi jen jáá si ji ted přeju co 😀 😀 .

Jinak přeju dobrou noc a hezké sny,kousek od nás tady máme zábavu dneska,a hudba je tak slyšet,jako by nám to hrálo v ložnici 😕 😕 😕 😀 😀 😀

herbie
22. srp 2010

ahoj holky tak jsem prijela z plaze byla jsem s kamaradkou dneska je tu opet nadherne jinak rano jsem se sla vycurat a krasnej hlen mam celej den takze ovulku mam na sto procent ale pritel mi tu chybi takze je to v prdeli tenhle mesic jahudko nesmutni to bude zase ok znam tyhle stavi podivej se ted na mne.....zuzzzzi diky moc za tabulku jsi hodna, ze to ted prevezmes tak a jdu vas v klidu docist jenom jsem to tak rychle prolitla 🙂

natulaaa
22. srp 2010

Dobré ránko,já nemám spaní,manža mi odjel na motorky a vrátí se až večer ☹ ☹ ,no co nadělám,všichni chlapi se na to těšili jak malé děcka 😀 😀
@herbie no to je na palici teda a kdy se to vrátí?

veraakubik
22. srp 2010

@natulaaa Natul tak preci jen ho zada polevila a na motorky jel?ja mam toho svyho pro zmenu v praci a mlej loudi,ze chce na leteckej den,tak holt vyrazime sami-si obcas pripadam jak svobodna matka.. ☹ No jo,ale jak pises,nedadelam nic..Dneska se mi po ranu udlelo takovy horko-lezim v posteli a najednou horko-jako by naval,spocena az na prd@li a behem chvilky zase dobry..No a pri pohledu z okna taky pekny horko,takze to bude zase jeden ź parnach dnu..Ne ze bych nemela slunicko rada,ale vseho moc skodi..jo a muzu dotaz?Jak dlouho trva ovulka-ten spravny hlen?!

jahudka80
22. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................36DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............32DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................25DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................23DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................21DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).....................................................................................20DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)............................................................17DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...........................................................................................................16DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..................................................................15DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................................................13DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...............................................................................................12DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal).....................12DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800........................................................................10DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel..............................................................6DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )..............................................................................5DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................5DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................3DC

jahudka80
22. srp 2010

Holky dnes je mi líp. 😉 jdu zpracovat kbelík ribízu co mi mamka natrhala. A upeču asi koláče k obědu nějakou omáčku. Odpoledne budeme pracovat na zahradě, tak nebudu mít čas přemýšlet na blbostma, akorád tam vidím jak kvetou pozdní kytky, že se už blíží podzim ☹ za chvíli je tu sníh a doma se zblázním, teď může být člověk aspoň venku, ale až bude hnusně 😠 a taky tam vidím kolik je tam práce a co jsme ještě letos chtěli udělat a že už to nestihnem a hlavně tak mám ohraničené stěny domu který tam ještě dlouuuuho stát nebude ☹ tak si říkám že aby sen nezůstal jen snem 😠 . No jo když je člověk v pohodě tak to všechno vidí líp a když v pohodě není tak z každé maličkosti udělá maxi problém. Aspoň že je venku hezky , už se má ochlazovat...tak si holky užijete posledních teplých dnů 😉

angelina987
22. srp 2010

Ahojky, se tu budu pohybovat jen tak do dvou hodin, jdmeme opět grilovat - včera jsme grilovali u mamky, dnes jdemem ke kamarádovi. Už ať je pondělí, jdu na screening a potom to můzžem oznámit, už mě nebaví, se pořád vymlouvat 😖
potřebuju něco udělat z rajčat, nějak se přemnožili 😀 , neznáte něco?

natulaaa
22. srp 2010

@jahudka80 jééééééééééééé Jahuuudka se vráátila 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,Jahud mluvíš mi zduše,o tom podzimu,zimě,jak budem zavřené doma 🙄 🙄 ,když neotěhotním,tak to bude fakt na palici,kdybych otěhotněla,tak mi to bude jedno,protože mi bude beztak zle jako minule a to budu jedině ráda,že je zima 😀 😀 😀 ,taky chci jit ven,chci posekat trávník,ikfdyž je neděle,ale já bydlím tak vzadu a zahrada je ještě dál,tak mě nikdo ani neuslyší 😵 a aspon mi ta neděle bez manži uteče 😒 ,na puse se mi udělal opar 😕 ,jsem si hned namazala borozanem,tak doufám,že se to nerozjede 😖 , A ted valíím žehlit,dokud je chladno 😒 .
@veraakubik správný hlen bývá pár dní,nevím,já měla pocity mokra tak 2,3 dny 😉 a manža a záda,no popavdě nic moc,ale už se sám obul,ale tak nějak noo 😠 😠 ,ale to si chlapi nemužou nechat ujít,oni z toho budou mít zase zážitek na celý rok,tak si vzal ibalginy s sebou ale popravdě si myslím,že si to až tak neužije 😒 a zítra musí do práce,no to taky nevím jak to dopadne 😒 😒