Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

angelina987
12. zář 2010

@natulaaa Natu, musíš myslet poziivně, já ví,těžko se to říká a hůř dělá, ale musíš!! Vše bude tak, jak má...

jahudka80
12. zář 2010

@petardice no mě to vychází 36+2 😀 😀nevím proč psali 37 (prý podle posledního ULT 😠 ale podle PM je to 36+2 😉 no tak to jste na tom byli o něco lépe 😀 my měli 2400g / 48cm ale po propuštění z porodnice jen 2200g , cvičit jsme chodili také vytáčela jednu nožičku. A na roce jsme měli 8,52kg a 76cm 😀 😀 😀 skoro stejné jako vy. Ale chodi jsme začly na 15měs. ale teď lítá a nikdo nic nepozná 😀 . Já zkoušela odstříkávat a nic ☹ 😠 tak si říkám že alespoň druhé bych kojit chtěla, ale to musím ještě nějaké mít 😀 😀 😀

jahudka80
12. zář 2010

@petardice máš odemě IP ať tady holky neotravuju s blábolama ☹ 😉

endie
12. zář 2010

ahojík
hlásím 1 dc

@jahudka80 malá měla v 10 měsících 9100 😀

silvidee
12. zář 2010

Ahojky,
hlásím 8DC.
natul. držím palečky🙂

jane84
12. zář 2010

Ahoj holky, dneska mě bolí břicho jako čert a musím dělat přípravy do školy. Zítra už budu učit 😒

Natuli tohle je pro Tebe, možná to znáš:

https://www.youtube.com/watch?v=FNX7adkB3W0
lucie.krajcarova
12. zář 2010

@barbarik taky jsem byla na bulovce, a musím říct, že při vší té hrůze potratu v 19tt, chovali se ke mně suprově. byla jsem opravdu spokojená. a který doktor se o tebe staral?

lucie.krajcarova
12. zář 2010

@jahudka80 píšeš, že je Mája drobná. napíšeš mi kolik teď měří a váží|? náš kluk mi přijde taky drobný, v roce a 5 měs. má 10 kg a 79 cm..

lucie.krajcarova
12. zář 2010

@endie krásné míry má Adélka 🙂

meiki
12. zář 2010

@lucie.krajcarova na klucina ma v 20 mesicich 11 kg a vysku tu nevim,

meiki
12. zář 2010

jo a jinak holky hlasim, ze stale nic, mrcha nikde a duch, sice se ukazal v limitu, ale duch, zadna naruzovela carka, ale poradny dusisko, ach jo 😀 😀
snad uz zitra budu moudrejsi, hned rano testnu, ale pro dalsi testiky snad uz ani nepujdu, jeste mam doma 2 a pak asi koncim

fram
12. zář 2010

Ahoj holky,
silvi, endi, koukám, že dorazily mrchy 😒 Nějak se v poslední době tady nedaří.
@meiki to přeci jen vypadá nadějně 😉
@jane84 přeju ti zítra samé hodné a učenlivé žáčky 🙂 🙂 Jakou třídu budeš zítra mít? Moje ségra i mamka jsou taky učitelky, ale já bych na to neměla.Vůbec si neumím představit, že bych předstoupila před třídu dětí a měla je něco naučit a ještě mít autoritu 😕

meiki
12. zář 2010

@fram , vubec netusim na cem jsem, jen jsem se pozitivne snazila naladit, ale zatim se fakt nejak jako netesim, snazim se byt v klidu a spise cekam mrchu

fram
12. zář 2010

@meiki lepší je nic nečekat a pak být příjemně překvapená 😉 Držím palce, ať čárečka sílí.

herbie
12. zář 2010

ahoj holky natul neboj!!!!!!!!!!!! me vcera rano skoncila mrcha a vecer byl sexicek hahhaha dobrej zacatek mesice 🙂 dneska jedu ke kamaradce ma 2 mali deticky a slavej jejich narozeniny tak jsem pozvana 😕 😅 mam darecky pro ne holky ja jsem tak hodna at ten nahore mi taky dopreje mimi hahahahahahaha 😀 😀 😀 😀 😀

herbie
12. zář 2010

jj fram souhlasim s tebou

fram
12. zář 2010

@natulaaa jak se cítíš? Už ti dr. odpověděla? Doufám, že už jsi trošičku veselejší a věříš miminkům, že to zvládnou.

fram
12. zář 2010

@herbie tak ať je těch sexíčků víc a jeden z nich je oplodňovací 😀 😀

jane84
12. zář 2010

@fram zítra mám druháky z biologie, budu je učit prvoky, jako je to kapitola, kterou sama nemusím, v úterý s prvákama budeme dělat chemické názvosloví. Ještě mám třeťáky, ale ti jsou docela klidní. Moje výhoda je, že tam bude i učitel, ale jinak nevím. Přípravy mám hotové i prezentace, ale ještě se musím na ty prvoky podívat, protože to moc neumím. Na VŠ jsme to přeci jen brali jinak, takže musím vstřeba tu středoškolskou látku. Připadám si jak blb, že to neznám 😖

barbarik
12. zář 2010

@lucie.krajcarova Počkej, Ty jsi taky potratila v 19. týdnu? To je mi vás, holky, fakt líto.
Nevím, jak se doktorky jmenovaly, pamatuju si z toho jen málo. Byly to obě ženy, moc milé. Líbil se mi jejich profesionální přístup. Jednaly věcně, lidsky a zároveň ne moc lítostivě. Skutečně nemám jedinou připomínku a prakticky po hodině od revize mě ani nebolelo břicho!! I sestřičky byly super.
Jediné, co bych vytkla - a asi nejen Bulovce - jsou ty všudypřítomné fotky miminek, těhotných šťastných maminek a časopisů pro budoucí maminky. Vzhledem k akutnímu příjmu a hlavně oddělení pro problematické případy se mi to zdá těžce neetické. Po půldne pláče na pokoji jsem se odvážila vylézt na chodbu, a vidět tyhle jejich nástěnky... Když jsem si chtěla přečíst nějaký článek a přijít na jiné myšlenky -zase nebylo co. Tohle bylo blbý a uvažuju, že jim to tam ještě napíšu. Vždyť se to netýká jen mě.

meiki
12. zář 2010

@jane84 neboj to bude v poho
ja teda ucim na zakladce druhy stupen, i kdyz mam vystudovano pro SS, ale kdyz jsem nastupovala, bylo u nas misto jen na zakladce a nejak jsem tam zpohodlnela, takze se mi na stredni vubec uz ani nechce a myslim, ze ani platove bych si az tak moc nepolepsila

natul: snad uz jsou aleswpon trochu lepsi myslenky, myslenky bojovnice 😉
fram: presne tak, ted uz fakt spise cekam mrchu, kazdou chvilkou mam pocit, ze uz je tady, ze uz jsem zacala krvacet, tak bezim na zachod a ... a nic, hlen

petardice
12. zář 2010

@barbarik v tom s tebou plně souhlasím. já ležela na konzervativní gynekologii a na chodby ani nelezla. cestou na první porevizní ultrazvuk jsem se rozeřvala, když jsem viděla venku (už mimo oddělení) na chodbách fotky mimin. cestou na ten další jsem koukala celou dobu do země, ovšem pro změnu jsem se rozsypala při ultrazvuku (a taky předtím, protože z ordinace odcházel šťastný tatínek s fotkou z UZ a chvíli po něm i jeho těhotná manželka nebo přítelkyně), kdy mě doktorka "přinutila" podívat se na monitor, aby mi ukázala, proč je nutné provést další revizi. dívala jsem se na obrázky prázdnýho břicha a už jsem nebyla ani schopná mluvit a vysvětlit jí, že mi je v tuhle chvíli jedno, jestli budou dělat ještě něco se mnou, že neřvu kvůli tomu. prostě se mi vybavily všechny předchozí ultrazvuky. jenže všemu se prostě vyhnout nejde, to by asi museli udělat dvě nemocnice 😒

martasl
12. zář 2010

ahoj holky,mám konečně po práci a do středy pohov.jak jste psaly holky tu váhu dětí,tak naše Katka měla ve 3 letech 11kg a 90cm.taky ji zjistili celiakii a alergii na kravské mléko.dietu jsme drželi 3 roky a pak to bylo ok.asi měla lehčí formu celiakie.no a zdechlinka je do dnes,aspoň nemá problémy s váhou.je celkově hodně drobná.

natul-myslí pozitivně!!brzo budeš mít jasno a to vyjde,jsi nejžhavější a nejpravděpodobnější kandidátka,tak tomu věř! 😉

meiki-tak že by??to by bylo fajn,to bys tenhle měsíc byla už druhá-s natulkou 😀

jane-to budou děcka vedle,z tak mladé učitelky-hlavně kluci.nebojíš se??si pamatuju,že jsme v sedmičce měli taky mladého učitele a děsně jsme ho všechny holky žraly,chudák,byl z nás úplně vedle.no jo,puberťačky 😀

herbie-to musel být sexík 😲 😲 😀.já chci takýýýý,samozřejmě s manželem.

barbarik
12. zář 2010

@petardice No přesně! Od tý doby když vidím obrázky z ultrazvuku, mám vztek i teď. zrovna včera jsem viděla u bratra mého přítele fotku jejich dcerky z ultrazvuku. Už je jí šest let tak to není nic tak "horkýho" a přesto to ve mně vyvolává vzpomínky na obrázky, co mi vytiskli z mého prázdného břicha. Hrozný.

meiki
12. zář 2010

@martasl nechci vubec nic predbihat, snad uz zitra bude jasneji, jestli duch treba zesili nebo konecne ms

meiki
12. zář 2010

no a uz bych zase chtela testovat, holky, ja uz chci vedet na cem jsem , to cekani je hrozny, mrchu uz jsem cekala od stredy, ta nikde a testy taky nic nerikaji
naty: ja vim, ty to mas jeste horsi, to cekani

jane84
12. zář 2010

@meiki 🙂 ty testuješ snad každý den, dej si pauzu, vydrž to do úterý nebo aspoň do středy

meiki
12. zář 2010

@jane84 ja si to behem dne rikam, ze musim vydrzet, ale rano mne to proste neda, ale asi bych fakt mela pockat na utery a treba nebudu muset, zitra konecne dorazi ms a bude to

no nic holky, jdu spinkat a zitra se budu snazit netestit a nechat to az na utery a bude to, carka, kdyz by tam mela byt, tak neutece a kdyz dorazi ms tak usetrim testiky na priste 😉 😉

lucie.krajcarova
12. zář 2010

@barbarik tak já si na fotky mimin z nemocnice nepamatuju. ale v jídelně meli jejich časák s karlou mráčkovou a její dcerkou.. z toho mi bylo smutno.. ale co, leží tam spousta gynekologických pacientek s jinými problénmy, ty si rády počtou. jinak skoro jsem tam nezaslechla dětský pláč, to bylo fajn.
@martasl teda dcerka je opravdu střízlík 🙂)) ale hlavně když je zdravá. v dnešní době se má dobře, že nebude mít problémy s nadváhou.
@meiki tak ty teprve čekáš ms, v termínu, no vidíš. koukej na můj dc, je to šílené.. myslím, že si vezmu testy na dovolenou!!!!

martasl
12. zář 2010

luci-teda ona tak byla ve 3 letech.teď bude mít v prosinci 15.ale malá a hubená je pořád.připadne mi,že zase zhubla.a to docela baští,hlavně večer.hlavně,že není s váhou po mě.to by se jí nelíbilo.