Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
10. únor 2011

@leheckova to byl divnej doktor, když ti dovolil ibalgin. Ale snad věděl, co dělá. A neboj , budete s mimískem v pořádku.

fram
10. únor 2011

@enharfa jsem si jistá, že by ti dr. nenapsala nic špatnýho. Neléčené kvasinky mohou být mnohem větší problém, takže klidně mastičku i čípky užívej a buď v klidu.
@mv v 39tt - takovou hrůzu si asi nikdo neumí představit ☹ ☹ ☹

jane84
10. únor 2011

@fram už je dlouho, co jela, že? psala, že to má 5 minut do porodnice. Doufám, že jsou ok a nejlíp už rodí

helcenka
10. únor 2011

@enharfa - kvasinky jsou v těhu fakt běžné, protože to prostředí jim dělá dobře. Akorát nevím, co myslíš, že by mohlo miminku uškodit, jestli samotná aplikace nebo tabletky. Myslím, že doktorka ví, co dělá a předepsala ti tabletky, které se mohou v těhu (to máš stejné třeba s antibiotiky, někdy se jim v těhu nevyhneš a některá jsou vhodná pro těhulky). A pokud jde o aplikaci, tak když budeš opatrná, tak se taky nemůže nic stát. To máš stejné, jako třeba s milováním v těhu, pokud ti to dr. nezakáže, tak se taky nemůže nic stát.
A po těch tabletách se ti fakt uleví, kvasinky jsem měla několikrát, teda ne zrovna v těhu. A poradila bych ti, aby sis zbytek mastičky nechala a pokud by se ti zase objevili, tak hned mazat a mazat. KDyž to podchytíš na začátku, tak to stačí a obejde se to bez tabletek. 😉

angelina987
10. únor 2011

@jane84 přesně tak, teď už tobudeš brát jinak, ale všichni kdo jsme státnicovali, tak to víme jaké to je a proto uklidňujeme, ono totiž vystresovaného podle mě stejně neuklidníš 😀

mircisek
10. únor 2011

@enharfa Buď v klidu, můžeš si klidně zavést, co ti doktor dal. Neléčená mykóza není zrovna ideální. Tak šup tam s tím. 😉

jahudka80
10. únor 2011

@jane84 Gratulujiiiiiii 😀

enharfa
10. únor 2011

Dakujem Vam velmi za Vaše odpovede a podporu.Už o jedno mimi sme prišli 3.11. 2010 a mesiac na to sa nam podarilo zasa otehotniet tak sa teraz bojim všetkého...ale verím že bude všetko v poriadku a budeme sa aj my tešit s krasneho drobčeka..

jahudka80
10. únor 2011

Holky tak mě bylo dnes celej den zle, už jsem volala i šéfovi, že ať si najde od března někoho jiného...bylo dlouho v telefonu ticho a pak mi říká a proč pak,...no tak jsem mu řekla ,že jsem těhotná a že je mi zle. 😒 Hm hm,....ani nevěděl co mi na to říct, ale byl zaskočen, chvili mi ho bylo snad i líto 😒 ale, já si říkám čert vem peníze já potřebuji být v klidu a v pořádku a né lítat každej den na 2h do práce ☹ teď mám blbej pocit, jako jestli jsem to neuspěchala, že jsem měla počkat až uvidím MIMI na ULZ že je vše ok, ach jo....ale když mi je zle ☹
Lehe ty mi taky naháníš strach doufám, žes šla do porodnice a jsi v pořádku 😉

a.j.a.
10. únor 2011

Ahoj holky 🙂 déle jsem se neukázala, tak mám teď co dočítat 🙂

@jane84 moc jsem na tebe myslela 😵 jseš šikulka, moc gratuluji 😵

@daniela699 fajn, že jsi se ukázala a že je u vás všechno v pořádku 😵

Teda teď dočítám tu Lehe ☹ tak snad jela do nemocnice a je všechno v pořádku a dá brzy vědět.

Jinak s těmi miminky ke konci těhu, se to stalo i u nás jedné termínovce. Byly jsme z toho tenkrát všechny v prdeli ☹ to je něco tak hrozného, že si to radši ani nechci představit ☹ tohle by se vážně nemělo stávat, neřeknu na tom začátku těhu, ale takhle na konci 😢

jane84
10. únor 2011

@jahudka80 myslím, žes udělala dobře, lepší oželet trochu peněz, než ohrozit mimčo a když je ti zle a trápíš se tam. A budeš vědět, žes pro zdraví mimča udělala, cos mohla a nijak se nepřepínala 😉

Holky já mám šílenou chuť sama sebe něčím odměnit 🙂 akorát mě najednou nic nenapadá 😀 😀 Samozřejmě, mimčo by bylo ta nej odměna, asi se mi blíží ovu, bolí mě podbřišek, ale na nějaké snažení jsem dnes unavená a přítel už stejně spí. Chudák, vezl mě na zkoušku a čekal tam na mě

herbie
11. únor 2011

dobre ranko holky....jane84 moooc ti gratuluju jses sikulka zvladnes i ty dalsi zkousky neboj....jahudko jj souhlas s jane ze lepsi ozelet trochu penez nez ohrozit mimi.....leheckova teeeeda no uz aby jsi mela mimiska v naruci ten konec tehu mas teda ne moc stastnej drzim palce vsechno je urcite v poradku a jestli se ti neco nezda tak radsi jdi k tomu doktorovi jak uz tady psali holky 😉 jinak mam letenku do ceska od 11-25 kvetna tak juuupppiii uz se tesim budu tam i na svoje narozky tak je oslavim s nasima po 10 letech 😀 😀 😀 😀 😝 jinak mrchu jeste porad mam a ted teda byla nejaka silna takovi kusy bleeeee novinky ja zadny nemam docitam vas jenom mejte se moc krasne a preju vam krasny vikend 🙂

fram
11. únor 2011

Dobré ráno,
nakukuju, jestli se neozvala lehe, doufám, že jsou v pořádku a třeba už má drobečka u sebe.

fram
11. únor 2011

@jane84 jasně , že si odměnu zasloužíš, anež bdou ty //, tak si zatím kup něco šíleně drahýho a hříšnýho 😀 😀

fram
11. únor 2011

Píšu jak tatar 😅

zzzzuuuuzzzziiii
11. únor 2011

Ahoj holky...
chodim sem kazdicky den, takze sleduju i kdyz nepisu...
@jane84 jani tobe moc gratuluju, jsi sikulka a uvidis, jak budes ted optimistictejsi, ze vsechno bude lepsi...

@jahudka80 jahud nestresuj se, lidi bez prace je, najdou si nekoho jineho, nejakou jinou maminku a ty se ted setri, neni nic dulezitejsiho a urcite ses neunahlila... a nezarikavej se... pamatuj, ze musis myslet pozitivne. Vzdyt si tehotna a to jsi prece chtela, tak nejaka prace stranou!!!

lehe tobe drzim palecky.

Holky, ja uz mam zase ten strach, ze to nevyslo... tenhle mesic jsme mely sexik jen 4x... mela jsem tu hormonalni injekci, ze jsem presne vedela, kdy budu podle doktora nejplodnejsi a bylo jeste neco par dni pred tim... ale porad se hrozne pozoruju a nevim, jak s tim prestat... porad zkoumam, jestli me picha v podbrisku, nebo ne, jeslti mam nejake priznaky nebo ne... a rekla bych ze nemam ☹ ja byla tak optimisticka, ale nevim, jak se blizi termin MS, tak na me pada uzkost... Jsme prece oba uplne zdravi, nedelame nic proti tomu, aby se neporadilo a nejde to ☹ Jeste mam tyden do MS... ach jo. Padaji na me myslenky, proc zrovna nam ze to nejde a uz zase me napadaji ruzny veci, i ty nejtragictejsi scenare a mam strach ☹

angelina987
11. únor 2011

@fram taky čekám a nic, nemáte na ni někdo telefon? ☹

angelina987
11. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Vím, že je těžké to říkat, ale fakt na to nesmíš myslet, znám to ze své vlastní zkušenosti, děllala jsem státnice, měla jiné starosti a mrkni mi na metr - za chvilku rodím, další příklad je Jahud asnad i Fram, ber to tak, že co má být to bude a hotovo

fram
11. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii k oplodnění stačí jediný sexík ve správnou chvíli a jedina dostatečně statečná spermijka, takže jste udělali maximum. Je jasný, že ani tak nikdo nezaručí, že to vyjde. A příznaky nehledej. Já neměla vůbec žádný, byla jsem si jistá, že mrcha dorazí a nakonec z toho byly //. Příznaky přišly mnohem později. Dokonce jsem neměla ani citlivý prsa, jak se většinou uvádí, že je to jeden z prvních příznaků. Ale vím, že tomu pozorování se nedá vyhnout. Moc ti držím palce.

jane84
11. únor 2011

@angelina987 víš co by mě zajímalo? Jak jste zvládli otěhotnět při státnicích, protože já neměla na milování vůbec pomyšlení 😀 Navíc mi kvůli stresu přišla MS o pár dní dřív, takže ovu je asi někdy teď, po státnicích 😀 😀

mircisek
11. únor 2011

@jane84 😀 😀 😀 😀 😀 Taky nechápu. 😀

lucie.krajcarova
11. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................31DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................26DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................23DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................20DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................19DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................17DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová, calibrum baby plan )......................................14DC
ane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................13DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................13DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................13DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................12DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................8DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................6DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................6DC

lucie.krajcarova
11. únor 2011

@herbie tak tys odešla do USA už v 19? teda, to jsi cestovatelka. moje ségra taky takhle odešla pracovat do Anglie, s přestaávkami, pak do Irska se mnou. no a letos je to 10 let, co tam zůstala...
@zzzzuuuuzzzziiii ono je to strašně těžký, když se na tom tak intenzivně pracuje. člověk se těm myšlenkám prostě nevyhne. naděje je vždy. jen by se člověk neměl na něco moc upínat, to je prostě trošku špatně, psychický blok a tak. nemůžeš se nějak zaměstnat, ať máš jiné myšlenky?
co ta Lehe, jsem fakt nervozní... nikdo na ni nemá mobil?

jane84
11. únor 2011

@lucie.krajcarova asi na ní má telefon jen Natulka, ale ta s námi taky není v kontaktu, jen s Jahdukou. Ale je asi blbý se ptát přes ni. Má toho taky dost

jahudka80
11. únor 2011

@jane84 jj peníze a zdraví za těch pár peněz nestojí 😉 dnes mi je zas zleeee ☹
@herbie jojo máš pravdu 😉 penízky za zdraví nestojí. Juuu ty poletíš do ČR po 10ti letech 🙂 tý jo tak dlouho z domova
@zzzzuuuuzzzziiii to si nesmíš říkat že máš strach že to nevyšlo, čím víc se tím budeš stresovat tím hůř, koukej na mě vyšlo to když jsem to nejmíň čekala když jsem si myslela že z jednoho sexíku ko 7DC neotěhotním 😀 a vida i tak to jde 😀

Holky dnes je mi blbě ráno jsem otevřela lednici a málem se po.... a už 3den mám průjem ☹ , musím tu poklidit navečer jedem pro druhou dcerku a zítra pujdem na oběd do pizzerie (má to jako odměnu za vysvědčení) no snad to tam přežiju bez ujmy. Ten celodení pocit na zvracení je děsnej 😢 uleví se mi třeba na 30minutek a zas to začne ☹ . No a odpoledne pojedem k našim a jestli budu takhle zelená 😀 a bude mě natahovat tak jim to rači řeknem, ať si mamka neláme hlavu jestli nemám nějakou virózu 😀

jahudka80
11. únor 2011

@jane84 Jani já už si s Natulkou od toho přerušení těhu nepíšu, na E-mimi nechodí a mám na ní skype, ale tam taky není a když jsem teď těhu.tak se jí neozývám, vím že by to pro ní nebylo dobré, když o miminko zas přišla a já už čekám druhé

jahudka80
11. únor 2011

holky mrkněte na tohle když zadáte předpokládané dat.porodu.tak vám to vypíše všechny kontroly, odběry... 🙂 , to jen pro to že jsem hledala pro jdu vlastně na lačno 15.na tu krev 😉
http://www.babyweb.cz/Tehotensky-kalendar.aspx

lucie.krajcarova
11. únor 2011

@jahudka80 Natulka zase přišla o mimi??

jane84
11. únor 2011

@lucie.krajcarova ne, je to myšleno tak, že o mimi přišli před rokem a s Lehe založily tuhle diskuzi a teď po ivf

fram
11. únor 2011

lehe se neozvala? Mám z toho husí kůži , ale vnitřně jsem přesvědčená, že buď rodí nebo už má mrňouska u sebe a jsou v pořádku.