Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
15. bře 2011

@jahudka80 Ahoj, já jsem měla taky Medelu, ruční. Měla jsem strašně moc mlíka, tak jsem musela vždycky trochu odsát, aby mi nepraskly prsa. 😀 Malej se taky nechtěl přisávat, dával opačně jazýček, ale nakonec jsme ho zlomili. Než se to naučil, tak se přišával třeba hodinu až hodinu a půl. ☹ Nakonec jsem kojila až do dalšího těhu. 😎 Tak snad ti to tentokrát vyjde. To je taky pořádná úspora. 😅
@zzzzuuuuzzzziiii Super začátek, tak hlavně ať sílí. 😉
@helcenka Ono to všechno nějak dopadne, hlavně že je mrňousek v pořádku. Nakup si zásoby čokolády, ať to pak doženeš. 🙂
Holky, já jsem zjistila, že už jedu v dvojciferných číslech. Tak ještě UTZ ve 30. týdnu a začnu taky něco chystat.

mircisek
15. bře 2011

Joooo, byli jsme na tom Veletrhu pro dítě. Nakoupila jsem u Emitexu - měli tam fakt dobrý slevy. Ty věci na děti jsou čím dál hezčí, až jsem litovala, že toho máme tolik po Filípkovi. 😅

jane84
15. bře 2011

Ahoj holky
@zzzzuuuuzzzziiii mooooc blahopřeji 🙂 už tu // dlouho nebyly, tak to snad prolomíš

marulinka
15. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii strašně moc gratuluji,moc ti to přeji 🙂 🙂 drž se 😉

tiburcia
15. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to je super 😵 😵 😵

lichtakova
15. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii taky gratuluju 😵

daniela699
15. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to je super zprava 😀 mam velikaaanskou radost. Kazdej jednotlivej krok je uspech a i kdyz je jasny, ze ty se urcite bojis radovat, tak to mame asi kazda, tak my se radujem zatim za tebe. 😀

@helcenka - Heli, jsem to ale troubelin, jsem to v mailu prehlidla. Mockrat dodatecne dekuju za krasny prani. 😀 Furt se chystam napsat, tak snad k tomu taky uz brzo dojde. 🙂 Jsem rada, ze jste v poradku i kdyz nepribiras. Dulezity je, ze miminko prospiva. Je asi fakt, ze mozna budes potom vic unavena, ze si mimisek bere co potrebuje a na tebe potom uz moc nezbyva, ale treba se to potom upravi.

@mircisek - taky jsme byli na veletrhu 🙂 sli jsme hlavne kvuli sleve na kocarky Maxi-cosi. Byli jsme uz v patek a rikali ze prodavaji to co maji vystaveno az v nedeli, ale ze kdyz si zajdeme do Babyparku v Campusu (odkud jsme stejne chteli kocarek poridit) tak si ho muzeme objednat za stejne veletrzni ceny. 🙂 Takze jsme v nedeli objednali a budeme mit Maxi-cosi Mura 4 - cerny sportak, cervenou hlubokou korbu a cervenou sedacku Cabrio fix. 🙂 Jeste ze jsme byli uz ted, protoze to pry bude urcite pres mesic trvat, takze to snad hezky vyjde. Usetrili jsme celkem 2000, takze to potesi. 🙂

daniela699
15. bře 2011

@martasl - Marti to me mrzi ta tvoje ms, nejhorsi je vzdycky kdyz clovek nevi na cem je, a samozrejme bych ti uplne nejvic prala, aby to zpozdeni znamenalo jen dobre zpravy.
Jinak kocarek jsme vybrali 🙂 , jsem myslela, ze budu vybirat dlouho, ze to bude moje nocni mura a nebudu se moct rozhodnout, ale kupodivu behem dvou dnu jsem mela jasno. 🙂 No a co se tyce ostatniho, dostali jsme spoustu obleceni od znamych, ale postylku atd. jeste nemame. Mam zhruba vybrane, ale koupene jeste ne. Zatim neni moc casu, vecer po praci se mi uz nikam moc nechce a taky uz byva celkem pozde. Tak jen obcas kouknu na net a pak me nekdy prepadne obava jestli to vsechno stihnu (jak v praci, tak vse nachystat pro mimi). 🙂 Jako treba vcera, kdyz jsem si spocitala ze do prace pujdu uz jen 4 tydny a ne pet jak jsem si puvodne myslela. 🙂 Hrozne to leti najednou.
Jmeno taky jeste nemame rozhodnute, mame udelany seznam, ale zatim jeste zadneho viteze. Taky musime na matriku kvuli uznani otcovstvi, nebo jak se to jmenuje.
Tak me znovu napada, jestli to vsechno stihnu...? 🙂

lichtakova
15. bře 2011

@daniela699 to víš, že to stihneš. Ale už to máš fakt za pár 🙂 .
A jaký kočárek jste vybrali??

helcenka
15. bře 2011

Zuzi, potichoučku gratuluju. Ať čárečka brzo zesílí. 😉

Jahud, mám normálka postavu, ještě mám spíš takový "pěkný ženský zadeček" - teda jak říká manža, ale mám štíhlý pas. A žádné těhu vitamíny jsem nebrala, jen první čtyři měsíce listovku a těhu cukrovku nemám, naopak jsem měla minule cukr jen 3,3 - což dr. říkal že je spíš pod normál. Prostě každé těhu je jiné. A jinak mimís má 2,9kg. Takže je to pořádný macek, dr. se smál, já už moc ne. ☹ Neříkal na to nic, když mimís prospívá.
Babička mi zrovna poslala peníze, prý ať si kupuju dobroty a koukám jíst, mamka mi pořád něco nosí - dneska u ní mám větrníka 😀. Jinak se snažím jíst normálně vyváženou stravu. Každý den mám zeleninu a ovoce, a alespoň jeden mléčný výrobek, snažím se jíst ryby. Ale takovou svíčkovou, tu si taky dám. A třeba i v 10 večer něco zblajznu. Ale je fakt, že jím dost malé porce, protože se mi všechno vrací zpátky- to je hnus.
S Kubíkem jsem přibrala krásných 13kg. A jedla jsem hodně podobně, a stejně tak jako teď jsem cvičila těhu cviky na míči.

Dneska je tak krásně, jsme u babičky a já jsem úplně KO, Kubík spí, tak se jdu skulit k němu. 😀

martasl
15. bře 2011

ahoj holky.
zuzi-jejda,potichoučku polehoučku gratuluju.to je bezva,že vám to IUI pomohlo.musím se na to doktora zeptat.

jinak dnešní mamatest10 opět negativní.takže už nevěřím tomu,že bych byla těhotná.jsem naštvaná a zklamaná ☹ ☹ .nevím,co ten můj binec v ms má znamenat.v pátek se poptám doktora.

heli-teda,tak hlavně že miminku se daří dobře.jen aby bylo hodné,abys měla čas se vůbec najíst,budeš to muset dohnat 😉

danielko-tak to jste hezky ušetřili.mě se líbí teutonie-ale ty ceny!!!děs.nad naše možnosti.našla jsem si ten váš kočárek,hezoučkej.to se bude miminku jezdit 😀

lichtakova
15. bře 2011

Jéje, to dneska krásně a já na to koukám z okna.... 😒

pe_t
15. bře 2011

@lucie.krajcarova luci dnes jsem 30DC. Ale stačí až zítra 😉 . A nebo až nahlásím 1DC....to je fuk.

daniela699
15. bře 2011

@lichtakova - Diti, aji ja koukam za oknem. Byla jsem na chvili venku, protoze uz fakt nevim jak si sednout, nemohla jsem se ani nadechnout a venku uuuuplne jaro, nadhera. Skoda ze tu musim trcet do sedmi kdy uz je pak zase tma.
No prave za par 🙂 jsem 31. az od zitra (pise mi to tady uz dnes), ale jeden den plus minus to uz je jedno. Doufam, taky ze stihnu usit nejake veci, jako rychlozavinku, fusak do sedacky (nasla jsem si navody na mimibazaru) atd. No planuju si to hezky, hehe. 🙂
Jinak kocarek mame, no mame zatim objednanej, Maxi-cosi Mura 4 (psala jsem o neco vyse). 🙂 pripada mi takovej bytelnej, velky kola i do terenu a velkou korbu. Tak snad se nam osvedci.

lucie.krajcarova
15. bře 2011

@daniela699 Tak to jste pěkně vyřešili s tím kočárkem. máš toho před sebou ještě dost, čas hrozně letí. ale zníš tak pozitivně, tak to vypadá, že se máte s mimísem v pořádku a tak to má být 🙂 🙂
@lichtakova jj je krásně, a kde jsou ty deště, co hlásili 🙂 my jdem na zahradu.

Zuzi, to je super zpráva, to je super super, jen tak dál 🙂

jane84
15. bře 2011

😀 😀 holky teď jsem četla svůj horoskop na dnešní den. A je tam psáno, že je dnešek je ideální pro otěhu a že by to byl pravděpodobně kluk. Jakoby věděli, že se blíží ovulka. Doufám, že dnes bude sexík, až se přítel vrátí z práce. Kdyžtak ho pro jistotu znásilním 😀 😀

silvidee
15. bře 2011

Ahojky všem 🙂
hlásím 1DC.

angelina987
15. bře 2011

@jahudka80 ahojky, já mám ruční AVENT, je v akci teď a je k ní i sterilizátor a via pohárky za super cenu. Nemůžu si ji vynachválit, je super, já odsávám - mám mléka moc - malé dávám flašku - taky avent a kojím jen v noci, protže není schopna vytáhnout tolik, kolik potřebuje, nebo kolik vypije z flašky

jahudka80
15. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii potichoučku gratuluji a držím palečky
@mircisek už jsem na ní koukala je dvoufázová asi jí pořídím nová je tedy dost drahá a tak koupím bazarovou 😒
@helcenka já jím taky v 10h večer páč mi je jinak blbě z hladu jím řekla bych furt, do oběda je to ok, po obědě mi začne bejt blbě pálit žáha a tak je to až do večera. ☹ Večer jdu spát s renie a těším se na ráno až mi bude dobře.
@martasl a co teplota ta se drží?? že bys měla ovuli až hooodně pozdě 😒 , ale tedy 47dní už je tedy doba
@jane84 jj znásilni, většinou to chlapi chtěj 😀 to by bylo aby nebylo 😀
@angelina987 Jé tak to jsi také šťastná maminečka, já jsem na to šla asi blbě prostě ať jsem dělala co jsem dělala měla jsem max. 5-10ml mléka a tím dítě nenakrmím ☹

Jinak jsme se dnes byly s malou juknout ve školce měli den otevřených dveří, malá nejprv hurá do školky a jak viděla že tam stojej děti, já chci domu já nechci do školky 😢 fńukala, celou dobu se mě držela jako klíště. no je to jasné školka bude za rok a teď jí budu muset pomalu zvykat na děti, ona jde na klouzačku jen když tam nikdo není, jak mile příjde jiné dítě tak už je u mě a nedostanu jí tam ☹ . Jdu se natáhnou berou mě záda, musela jsem dnes poklidit přišla paní z realitky tak jsem to tu gruntovala a on jí přestal fungovat foťák tak si to ani stejně nenafotila ☹ a teď jsem jí posílala foto mailem.
Holky dobrou noc 😉

slunicko_luca
15. bře 2011

Holky, dnes jsem byla u noveho gynekologa ... Mam krasny folikul, takze ovulka teprv bude ... , ale co se tyce delozni sliznice, mam ji po potratu pouze 5 mm dnes a dr. rikal, ze otehotneni nevidi dobre, co se tyce sliznice a deloha je pry moc prervena ...

angelina987
15. bře 2011

@jahudka80 Já klidně odstříkám každé dvě hodiny 120, ale sanžím se odstříkávat co tři hodiny, ať to mléko stíhám spotřebovat, nebo už bych toho měla plný mražák 😀

mpetula
15. bře 2011

@lucie.krajcarova Ahoj Luci, prosím tě 2DC až zítra, děkuji 🙂

lucie.krajcarova
16. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................50DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................41DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................31DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)........................................................31DC
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................27DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................20DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................17DC
endie (23let, MA 3/2010).....................................................................................17DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................16DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................14DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................11DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..........................................................................8DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel).....................................................6DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová...................................................2DC

@jane84 tak co, šla jsi podle horoskopu 🙂))
@silvidee čauky, neměla jsi nějaký krátký cyklus?
@jahudka80 malá si potřebuje zvykat. chodíte do různých rodinných center? tam je míň dětí, třeba pět či sedm. je to pro ni nové.
@slunicko_luca takže pocit z doktora fajn? to jsem moc ráda. no a co to znamená s tou dělohou?

jahudka80
16. bře 2011

Dobré ráno,u nás byla ráno mlha že by se dala krájet 😀teď už svítí slunko a v noci asi pršelo, protože jsou mokré silnice, no já zas měla erotiše sny 😀 😀 😀

@angelina987 😀 tak to je jedině dobře 😉
@lucie.krajcarova no moc nechodíme, párkrát jsme byly, malá se stejně drží vždycky u mě ☹ no uvidíme snad se to zlepší.
Holky tahle holčina mi připomíná natulku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mourinka29/ ale nesedí mi ty dny po revizi...

jahudka80
16. bře 2011

Holky je to natulinečka, přidala tam článeček a poznala jsem jí psala jsem jí že jí držím palečky to je dobře že je zas tu.

jane84
16. bře 2011

@jahudka80 @lucie.krajcarova holky ani mi nemluvte. Horoskop se nekonal. Tolik jsem se snažila, sexy prádýlko, ale bez odezvy. Jsem taaak naštvaná. V neděli jsme se byli projít a to co mi říkal mi vyráželo dech. Pro mě je nejlepší varianta, že dobu, kdy bych byla na mateřské, bychom bydleli ještě u našich a pak až bychom koupili byt nebo ho koupili teď a pronajali. Abychom to finančně zvládli. Jenomže přítel mi řekl, že chce byt koupit letos a dítě odložit ne-li zvážit jestli ho vůbec mít. Že nechce živořit a raději bude bez dětí. Proto mi pořád vychází nejlíp varianta mít dítě co nejdřív a neodkládat to, ale o tom teď zase nechce slyšet.
Já už nevím, co mám dělat. To je jednou tak a jednou onak. Někdy mám pocit, že špatně slyším a že ho neznám. Vím, že bych bez dítěte nikdy nebyla šťastná. Znám spoustu bezdětných manželstí a nejsou šťastná. Tak jsem mu říkala, že to musíme vyřešit, ať mi řekne pravdu, jestli dítě chce nebo ne. Ale to je pořád nemám čas, teď ne jsem unavenej atd. Nechce o tom ani mluvit. On je očividně spokojenej tak jak to je a nechce to měnit a čím dál víc mám pocit, že ví, kdy mám ovulaci a v té dny se mi vyhýbá. Přiznám se, že hooodně přemýšlím jestli má náš vztah cenu, když se neshodneme na tak zásadní věci. A to máme příští měsíc výročí 5 let

vonrk
16. bře 2011

@lucie.krajcarova - nevím sice jak se přesně počítá DC po MA, ale je to druhý den, co už špiním spíše hnědě, než červeně. MA bylo 28.2.2011 a je mi 38let, pojídám Femibion 800 a Fe.
Zítra jedu na to vyšetření mé dělohy do FN Ostrava, jsem zvědava, kdy a jestli půjdu na zákrok, pak už bych mohla začít pracovat na miminku.
@jane84 tak to je mi líto, že to tvůj manžel vidí takto, možná jen na něj doléhá ta bezmocnost a neustálé zkoušení, chlapi to raději řeší tím, že děti pak ani nechtějí. Nevím, možná by stačilo pro něj, když ho přesvědčíš, že to tedy necháte být, začnete bez pocitu, že se chce otěhotnět, a jen Ty budeš vědět, že to chceš, on se uvolní,a pak by to mohlo jít. A když to vyjde, tak i on bude moc rád, i když má v tuto chvíli opačný postoj. Je to jen můj názor.

jahudka80
16. bře 2011

@jane84 No Jani to je fakt dost hrozný, dva lidi jsou spolu a vždy chtějí děti. Tedy až na vyjímky ale ty znám jen takové že ani toho chlapa nemají a tvrděj že děti nechtěj... A vzít si prádélko a být odmítnuta no nevím to bych manžu asi nakopala do pr.... 😠 no to snad není možný. A říct že něchce živořit a bude raději žít bez dětí no fuj 😠 jak tohle může někdo říct , je to sobecké a hnusné. My jsme taky tď bez peněz a nemůžem si kdo ví jak vyskakovat , ale manža i když se mi nedařilo otěhotnět říkal tak co budem to zkoušet tak dlouho dokud to nepujde chtěla jsi 2 děti a tak budou a lepší teď než se pak nervovat ve 35. že to nejde. A nějak se to zvládne. Je to sice blbé že naše ušetřené peníze používáme na běžné věci oblečení, jídlo a né třeba na dovolenou,ale prostě teď to nejde no. Já bych se ho Jani narovinu zeptala co chce. Já vím že 5let je už dlouhá doba, ale než mít dítě s někým takovým (kdo kůli dětem nechce živořit 😠 ) ...já si taky tenkrát myslela že je konec světa stěhovala se po 4letech od bejvalého kvůli němu zadlužená s půjčkama a říkala si že žádnýho chlapa nenajdu a budu rači sama dluhy splácela ještě skoro 3roky, a nenáviděla ho a vyčítala si že jsem s ním ztrácela čas. Protože když jsem poznala manžela ten mě požádal po půl roce o ruku a jsme spolu šťastný (jasné že se člověk občas pohádá, ale to jsou prkotiny a ukaž mi někoho kdo se občas nerafne) , tak si jen říkám škoda že jsem Tě nepoznala dřív 😵 už bychom měli ty dvě děti i domeček a i mého labradorka 😀 . Jani hlavu vzhůru a zkus co jsem Ti už jednou radila když mu to nebude vadit, jde vidět že mu na Tobě nezáleží, a mě snad i příjde že když se Ti tak vyhýbá v době ovu.že snad i bojí abys náhodou neotěhotněla 😠
No to jsem se rozkecala 😀 😀 😀 😀

jane84
16. bře 2011

@vonrk myslím den MA se počítá jako 1DC, takže bys dnes byla jestli dobře počítám 17DC. První porevizní MS někomu přijde normálně zhruba po 28 dnech, většinou spíš později tak kolem 40, jako šestinedělí. To špinění znamená, že se ještě děloha čistí. Hlavně, aby nic nebolelo

zzzzuuuuzzzziiii
16. bře 2011

Ahoj holky, tak carecka uz je krasne videt a sili 🙂 mam z toho obrovskou radost, je to takove uvolneni po te nekonecne dobe... jen mam porad strach si to nejak vic pripustit a to i manza, zatim okolo meho curani na testiky chodime po spickach .-)
Porad premyslim, co mi to v tom sanusu rikali po IUI, kam ze to mam volat... no kazdopadne pockam jeste do zitra o objednam se k doktorovi, i kdyz nevim. On mi chtel napsat nejake leky, protoze uz o jedno miminko jsem prisla, tak jestli to je neco na podporu tehotenstvi, nevim, ale zase tam nechci jit driv, nez bude jasne videt srdicko, protoze to martirium nadeji a cekani, jak o to bylo pred rokem a pak jsme se stejne zadneho nedockali nechci znovu zazit. Porad premysklim, jestli mam nejake priznaky, ale je mi skvele, a tak jsem si rekla, nesmim se chovat jako nemocna a byt z cukru... ze? 🙂 jen se trochu opatrovat a hlavne nekde nanastydnout!!!