Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
13. dub 2011

@lucie.krajcarova no já tomu nerozumím je to kosmetika , masáž je to na hodinu a říkala se vším , a já tedy nevím co se všechno dělá a nedělá, nikdy jsem na kosmetice nebyla a ani bych nešla ale ten co stříhá manžela (zítra bude stříhat mě) tak mi řek že jeho žena tam dělá kosmetiku a že mají teď pro kamarády známé 50% slevu,....tak tedy fakt nevím 😒
@jane84 😠 no to tedy nevim to sem se zas do něčeho uvrtala tak to vypadá že tam půjdu jednou a už pak nikdy 😀
@mircisek asi to počasí, nebo nevim, a chytl mě kříž a jde mi bolest i do druhé kyčle už mě to fakt štve 😠 budu jak chrobák a to jsem ještě nepřibrala tedy už se blížím k váze při otěhotnění až naberu tak sotva polezu 😢
@angelina987 tak to je dobře že jsi to takhle zvládla 😉 , každá maminka co kojí má můj velký obdiv já to u prvního nezvládla ☹ tak snda u druhého. A malá je krásňoučká jé a čepička také jsi šikulka 🙂 😉

lucie.krajcarova
13. dub 2011

@angelina987 to je krásná panenka 🙂
@i.komtesa tak a´t ti to dobře dopadne. známou od ledna už třikrát operovali na cysty, to se fakt tak často můžou tvořit???

jane84
13. dub 2011

@jahudka80 já platím 370kč, nejdřív mě odlíčí, upraví obočí, pleť trochu vyčistí. pak vezme ultrazvuk a odstraní staré buňky, dá mi masku, udělá mi masáž obličeje i dekoltu, nanese krémy podle potřeby a zažehlí mi je galvanickou žehličkou. Jsem maximálně spokojená. Kosmetika, kterou používá mi vyhovuje a ta hodina a půl relaxu je úžasná. 370kč je ta horní cena, která se tu platí, ale takovou kosmetiku tu nikdo nedělá. Mamka odtud chodí tak o 5 let mladší

lucie.krajcarova
13. dub 2011

@jane84 s tím utz to máš dobré, to u nás není běžné. je to specifické ošetření. ale v pondělí ji budu pozorovat, co vše mi dělá 🙂 v každém případě je mi tam moc příjemně. teď se ale budu objednávat na červené žilky na nose, dost mi to vadí. bohužel musím až do Prahy.

breberuska
13. dub 2011

ahojky holky, moc vás všechny zdravíme po návratu domů🙂 malá je moc hodná, i když dneska ráno trochu řádila a dělala schválnosti, ale jinak si fakt nemáme na co stěžovat 😵

jen pro úplnost informací připojuju info o tom, jak to všechno u nás proběhlo - šla jsem v úterý na normální kontrolu, jenže na KTG začaly rapidně padat ozvy (ze 140 na 50) a 😲 nepomáhala ani změna polohy...najednou začali být všichni kolem strašně vážní, běhat kolem mně a já jsem se fakt hrozně bála, že se zase něco pos...Dr rozhodl pro okamžitý přesun na sál a vlastně do pár minut byla malá na světě. Nakonec se ukázalo, že měla omotaný pupečník okolo krku a asi se s ním přidusila...Jsem hrozně ráda, že to tak dopadlo, štěstí v neštěstí... Druhý den po císaři jsem ale musela znovu na sál, protože se mi během noci udělal hematom přes půl břicha, krvácela mi dovnitř nějaká přetrhnutá cévka, takže se mi pobyt na JIP o další den prodloužil, ale pak už mně naštěstí přeložili na šestinedělí a tam už jsme mohla být s malou spolu. Ode pondělí jsme doma, mám kopu léků skrze ten hematom, sotva se bolestí vleču, jsem úplně vyřízená,ale táááááááááááááák šťastná 😀 😀 😀

jane84
13. dub 2011

@breberuska to bylo vážně štěstí v neštěstí. Ještě ty komplikace chuděrko. Ale malá je krásná a hodňoučká. Bolest přejde a pak už bude jen a jen radost 🙂

maja54
13. dub 2011

Ahoj Holky, tak to mám zdárně za sebou,nechali si mě tam neplánovaně dva dny, prý si mě musí pohlídat ať si pořádně odpočinu, no nevím, lépe by mi bylo doma na gauči....Ještě mě bolí ale podle zkušeností to do dvou dnů zmimí a bude bolet už jen na srdíčku a to jen tak nepřejde......
Jak jste mi "hodné holky" poradily, byla jsem otravná a nechala si napsat žádanky na vyšetření genetiky, hormony thyroidei, hematologické vyšetření a vyšetření štítné žlázy....ani nevím co to všechno obnáší a co to je, ale je mi to jedno.
Kdyby všecno mělo jít tak jak si člověk naplánuje, tak už mám doma měsíční miminko a né toto...Ale co si vlastně stěžuji, mám doma krásnou holčičku, která teď spinká a já mám chviličku na odpočinek...
Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste vy čekaly na další snaženíčko po revizi?
Mému příteli se do toho už moc nechce,je to chlap jak hora,ale taky to špatně snáší...
Jinak blahopřeji všem novopečeným maminkám k miminkám.... 🙂

jane84
13. dub 2011

Holky tak na dvou dalších školách v Brně hledají učitele chemie, jedna je učňák, druhá soukromé gymázium. Vypadá to na další pohovory. Ještě jedna základka v Brně neví jistě, mám se přeptat v květnu. Tak snad něco klapne

jahudka80
13. dub 2011

@jane84 tak uvidím co tam bude se mnou provádět, 😀 já bych tam sama od sebe nešla, ale když se tam manža stříhal a on mu to nabízel..a manža no to bys mohla... a pak jsem mu doma říkala,že bychom neměli vyhazovat za zbytečnosti tak řek nikdy jsi nebyla tak pujdeš a hotovo máš to už jako předčasný dárek ke 31.narozkám
@breberuska to jsem opravdu moc ráda že to tak dobře dopadlo, hlavně holky, že jste v pořádku 🙂

jane84
13. dub 2011

@maja54 jak dlouho ti doporučili počkat? někde se říká 3 měsíce, někde půl roku. Většinou holky čekají na druhou MS a pak se začnou zase snažit. Záleží jak se na to cítíš ty po psychické stránce. Možná bych počkala na výsledky těch vyšetření. Ale některá trvají delší dobu. Ta štítná žláza je jen odběr krve a pak kontrola u endokrinologa, případně ultrazvuk.

maja54
13. dub 2011

Vždycky jsem čekala jen ty dvě menstruace a pak jsme na to vlítli 😉 a podařilo se hned, jak jsem už psala.Jen to nedopadlo dobře. Na výsledky určitě počkám, jen mě zajímalo, jestli to není moc krátká doba....nechtěla bych čekat dlouho,jen teď budu mít srašný strach aby se to neopakovalo.... Jak dlouho se vlastně snažíš ty? A kde je vlastně problém?

jane84
13. dub 2011

@maja54 a kdybys chtěla zapsat do tabulky, tak mi napiš třeba do IP věk, co bereš za vitamíny a kdy byly revize nebo tam můžu napsat jen co budeš chtít

maja54
13. dub 2011

@jane84 🙂 Nevím co je vlastně ten IP a vlastně ani pořádně ty vaše zkratky, promiň. ráda se nechám poučit...
Ale věk ti napíšu klidně. Je mi 33 let brala jsem do pátku, kdy jsem se dozvěděla že je zase konec kyselinu listovou, mamavit a 3x utrogeston. První revize byla 11. srpna, druhá 7. prosince a teď 11. dubna. První dítě jsem porodila duben 2008

marcinek
13. dub 2011

ahoj holky, obcas jsem si tady u vas pocetla, tak bych se k vam chtela taky zapojit. Ja prodelala zmlkly potrat v lednu, miminko se prestalo vyvijet. Zjistilo se to az v 10 tydnu, kvuli tomu, ze jsem krvacela, jinak jsem nemela zadne priznaky, bylo mi spatne, jen se mi nezvetsily prsa. V nemocnici rekli nam pockat 1-2 menstruace, na gynde 3 mesice. Cekali jsme jen to sestinedeli a pak se nam hned zadarilo. Mam ted ale hrozny strach, jestli se to nebude opakovat. Spatne mi je taky, prsa zase nezvetseny a na kontrolu me vezme doktorka az 27.4. ☹ ☹

jane84
13. dub 2011

@maja54 IP je interní pošta (ta obálka) 🙂 a další zkratky, tak SP je spontánní potrat, MA zamlklé těhu s revizí, VP velký potrat, DC den cyklu, DPO den po ovulaci. A to je snad všechno. Tak zítra tě přidám do tabulky. A vitamíny ber dál, aspoň tu listkovku

marcinek
13. dub 2011

@maja54 co se stalo, ze to nevyslo? ja prave nevim jestli to bylo zpusobeny stresem (mela jsem spatne obdobi) nebo to ted bude problem s kazdym tehotenstvim. Mam negativni RH faktor, manzel pozitivni. Bylo mi receno, ze cim vice tehotenstvi, tim vetsi sance na postizene dite. Prvni tehotenstvi s dcerou bez problemu, podedila po me RH negativni, coz bylo dobre, ale pri revizi mi museli pichnout injekci, kdyby bylo pozitivni...

jane84
13. dub 2011

@marcinek Ahoj. Pokud ti píchli hned injekci, tak se nemusíš bát. Je spousta věcí, které mohou těhotenství ovlivnit, ale bohužel toto se stává a příčina se mnohdy nezjistí. Věřím, že máš strach, toho tě nikdo nikdy nezbaví. Holky by tady mohly vyprávět. Snaž se trochu uklidnit, ber vitamíny, netahej nic těžkého a víc udělat nemůžeš.

marcinek
13. dub 2011

@jane84 diky, snazim se delat vse jak jsi napsala.Dokonce nakupuji mineralky po jedne, abych netahala cely balik, ale mala chce moji pozornost, tak tomu se nevyhnu, abych ji nezvedla. I kdyz se snazim co nejmin, aspon je uz vyhoda, ze chodi, v lednu jsem ji musela porad vsude nosit.Budu doufat, ze to dopadne a ze jsem pro to udelala max... 😔

mircisek
13. dub 2011

@maja54 Maji, kdy se začít snažit, asi nejvíc záleží na tom, jak moc byl při revizi zasažený čípek. Většinou ty dvě až tři MS stačí. Mně dělali genetiku, hematologii, hormonální profil po druhém MA, tak jsem čekala na výsledky. Ale upozorňuju, že genetika chvíli trvá. Myslím, že to bylo 2 měsíce. Ale myslím, že to čekání za to stojí. Nám teda vůbec nic nenašli, takže to byly dvě náhody za sebou. Poprvé mi plod posílali na genetiku, tam zjistili, že se nám špatně vydělili chromozomy a podruhé se přese mě hned v začátku přehnala chřipka s vysokou teplotou. Takže asi tak.
@marcinek Vítej mezi námi. Na příznaky vůbec nehleď. Každý těhotenství je jiný. Mně se u prvního těhotenství nezvětšily prsa vůbec a teď až tak v půlce a to ne nějak výrazně (bohužel 😀 😀 😀 ). Jak ti tady všechny těhulky (i čekatelky) potvrdí, tak bát se budeš už pořád. Tak tady společně zdoláváme mety. Ty už máš první za sebou - //, ke kterým moc gratuluju. Ono je to svým způsobem lepší, že tě doktorka bere až později, aspoň si ušetříš jedny nervy v mezičase, kdyby ještě nebylo vidět srdíčko. 😉 Bude to dobrý!!!

fram
13. dub 2011

@breberuska ty prostě nemůžeš mít nic jednoduše, viď? 😀 😀 Jsem moc ráda, že jste obě v pořádku a ještě jednou gratuluju. Klárinka je krásná panenka 🙂

jane84
13. dub 2011

@fram juuuu je středa a tobě naskočil další týden 😀 😀

fram
13. dub 2011

@maja54 pokud nemáš problém s otěhotněním, počkala bych až budeš mít výsledky a budete s manžou oba v psychické pohodě. To je dobře, že sis vydupala všechna vyšetření.
@marcinek držím palce,ať to tentokrát dopadne. Na příznaky se vybodni. Když jsem měla příznaky, skončilo to zamlklým těhu, když jsem je neměla, bylo to v pořádku. Všude píšou, že zvětšení a citlivost prsou jsou jedním z prvních příznaků. No, u mě byly jedním z posledních. Zvětšila se mi a citlivá začala být mnohem později. Chce to trpělivost, i když vím, jaký stres a strach prožíváš.

fram
13. dub 2011

@jane84 😀 😀 nojo, jsme v půlce. 🙂 🙂 Ani tomu nemůžu uvěřit.

fram
13. dub 2011

@mircisek jéé, fotečka 🙂 🙂

maja54
13. dub 2011

@marcinek Nevím co se stalo, prostě asi tělo nesporlupracuje tak jak by mělo. Čeká mě nějaké vyšetření a pak budu chytřejší...Nejblaznivější na tom všem je, že jsem si něco takového nikdy nepřipouštěla, prostě jsem u prvního i druhého těhotenství řešila jen pohlaví a moje jediná starost byla vybírání jména pro holčičku, chci dvě holčičky..... 😉
Až pak jsem začala mít strach co vlastně bude... Stresem to ale určitě nebylo, to bychom přece vymřeli.... 🙂 každý pořád něco řeší....

lucie.krajcarova
13. dub 2011

@marcinek ahojky, vítám tě u nás. myslím< že tě doktoři moc straší. naši to měli taky tak, mamka negativní faktor, táta pozitivní, ale všechny tři děti jsou normální 🙂 jo a důvody zamlklého těhu neví ani doktoři, natož my... nejčastěji je to špatné embryo, z kterého by se muselo narodit moc nemocné mimi...
@maja54 vítej zpátky, teď už to bude lepší. asi bych počkala na všechna ta vyšetření, jak to dopadne. přece jen tolik potratů asi bude náhoda, třeba přijdou na příčinu. a nechceš si svou holčičku napsat do profilu? a fotku prosím 🙂

maja54
13. dub 2011

@fram Je zajimavé, že kdykoli jsem přišla na kontrolu a to jsem teď chodila každý týden tak první věta mého doktora byla, " máte tlak v prsou" je vám špatně.... Přitom mi bylo jen špatně a prsa mě bolela jen chvíli, to jsem pak nedělala níc jiného než si je mačkala jestli mě nebolí... 😀

maja54
13. dub 2011

@lucie.krajcarova Ráda, ale až bude malá večer spát, teď se po spinkaní a obědě dívá na Jim Jam ale za chvíli jí to přestane bavit a budu si muset jít hrát, teď máme období puzzlu....jen stavíme a bouráme...

angelina987
13. dub 2011

@breberuska četla jsem to v albíčku, super, že to tak dopadlo, měla jsem to podobné, ale hlavní je, že jsou už u nás berušky a jsou v pohodě, všechno přebolí, jak ji vidíš a můžeš ji mít u sebe, hodně sil i štěstí

mv
13. dub 2011

@breberuska moc gratuuji ke Klárce,hlavně že už jsi v pořádku a malá ti bude dělat jen samou radost určitě.na to špatné se rychle zapomene... 😉