Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
5. bře 2013

@antana123 jo táák to jo, ono je to dlouho víď. ☹ mně tačily teď ty 4 měsíce a byli jsme s mojím na nože. protože on nechtěl, já jsem chtěla, byla to děsná hruza. já ho obviňovala, že mi záměrně ubližuje ( prostě jsem nenapravitelné tele ) a on, že jsem zralá na psychiatrii, že nejsem normální...nooooo fakt je tohle kolme těch bejbínek tak všechno složité, viď

janikana
5. bře 2013

@cabalkova dnes se prave doporucuje 14 dni cekat, jestli se telo nevycisti samo. Musi se to potom zkontrolovat ultrazvukem, jestli je vse vporadku a vse odeslo. Prece jen i revize je zasah...

matysikovad
5. bře 2013

@berusinka1 chlapy jsou hroozně neohební - jak není všechno při starém, tak je hruza ... ještě že nemám geny po mamce, ta kdysi přestavila taky obývák, kde naši spavali, než došel taťka z odpolední, už jsme všichni spali, protože jezdil z daleka, tak dojížděl kolem pulnoci, všude tma - a ted z ničeho nic rána jak z děla, smršť sprostých slov a taťka měl místo nosu karafiát 😀 😀 na toto nikdy nezapomenu a budu se tomu smát ještě dalších 20 let

antana123
5. bře 2013

@matysikovad hele nejhorší je první rok....to pořád čekáš každý měsíc že už
druhý rok věříš míň a já začala 3 rok a už vůbec nevěřím to se člověk smíří a odevzdá a momentálně je pro mě důležité abychom byli s Martinem zase šťastní

matysikovad
5. bře 2013

@antana123 máš pravdu Anetko, hlavně at jste celá rodinka v pohodě, to je nejdůležitější

berusinka1
5. bře 2013

@matysikovad Tak ta historka mě pobavila 😀 , škoda že nejsem tak rychlá, jak tvoje mamka, ale přestavuju po večerech. Už jsem se vrátila do práce a je to mazec. U nás je každý prý postradatelný, tak nevím, proč se všemi problémy a komplikacemi všichni čekali na mě.

cabalkova
5. bře 2013

@janikana No, uz jsem se domluvila na kontrolni utz. nemam problem s tim nechat to na telu, aby se sam vycistilo, ba prave naopak, ale vadi mi nemit kontrolu, jestli vse odeslo a je to ok. Ted uz jsem v klidu a vic budu vedet ve ct po utz.

berusinka1
5. bře 2013

@antana123 tak doufám, že budete v pohodě a třeba to pak vyjde ani nebudete vědět jak 🙂

antana123
5. bře 2013

jinak 5.4 nás čeká zápis do školky tak držte palce ať ho vemou mám z toho docela strach jak to oba zvládnem

berusinka1
5. bře 2013

@antana123 palečky držet budu. je tam u vás nával do školky?

antana123
5. bře 2013

@berusinka1 děkuju 🙂 no docela je ale máme školky 2 tak doufám že ho vemou
pomalu se dívám po práci a taky nic moc ...

terulin
5. bře 2013

@matysikovad Tak tohle se stalo tátově sestřičce v ordinaci. Ta milovala přestavování bytu a když byl manžel na služební cestě, tak zazdila dveře do obýváku a vybourala je jinde. Manžel přijel domu, přišel do obýváku, kde ona vytírala po dělnících a aby na to viděla, tak si po zemi tahala lampičku. Přišel začal nadávat, ona postrčila lampičku, ale chytnul jí proud, začalo to s ní třást a ona tu lampičku nemohla pustit. Manžel vyrazil, že zavolá pomoc, jenže jak byl zvyklej na dveře jinde, tak to napálil do zdi. Sestřička se začla tak smát, že lampičku pustila a asi si zachránila zdraví.

matysikovad
5. bře 2013

@terulin tak tahle historka je sice hruzostrašná, ale totálně mě rozesmála! tohle nemá chybu 😀 😀 😀
@antana123 držím pěsti, aby se tam Šíma dostal
@berusinka1 jj, o těch postradatelnejch by mohl každý tady vyprávět. mně stačilo, že jsem 14 dní před koncem smlouvy potratila, byly to hrozné muka z potratu a navíc strach, že příjdu o místo 😖

jane20
5. bře 2013

@aagnes Děkuji za tvoji upřimnost. Cítím se jako na houpačce. Chvíli je to fajn a chvíli šílený smutek. 2 roky jsme čekaly na naši holčičku a nakonec to dopadlo takhle. Rok jsem byla v péči doktorů, pichali si injekce, jedla léky, po kterých jsem zvracela, ale všechno jsem vytrpěla pro naši holčičku a teď mi to přijde zbytečný rok života. Mé tělo je zaneseno léky a hormony. Teď se chci očistit a zkusit to přirozeně. Našli jsme si lékařku z Brna, která radí a má své metody na přirozené těhotenství a nelíbí se ji umělé oplodnění, jelikož to nese hodně následků pro ženu i dítě. Chceme první zkusit cestu přirozenou a pokud to nevýjde, tak se opět vrhneme na umělé. Strašně moc peněz nás to stálo a zásoby už skoro žádné nejsou. Ale říkám si, že přece jedno jediné zdravé dítě nám ten nahoře může dopřát. Nic od života nechci jako jedno zdravé dítě. Musím věřit, už nic jiného mi nezbylo. Děkuji za podporu. Jane

marmus7
5. bře 2013

@cabalkova genetiku jsem měla, mám leidena, píchám si clexane 0,4, na nic víc nepřišli

maximka33
5. bře 2013

@matysikovad Dani, já brala gynex jen 18 dní a pak byly //, tak jsem ho vysadila. a až snad v lednu jsem se dozvěděla, že má být nějaká pauza po 21 dnech. píšou to v letáku? já to začala brát vlastně 4 dny před ovulací, neblokla se 🙂 prostě, jak jsem ty kapky koupila, tak hned.

matysikovad
5. bře 2013

@maximka33 takže si je normálně brala, i když už jsi byla těhotná ? já měla vždycky vzato, že se to nesmí....tak to je mi o dost líp 🙂 😉 protože ne, že bych po těch 4 měsících věřila, že tento otěhotním, ztratila jsem iluze, ale abych neměla třeba potom výčitky svědomí, víš jak 😉 jo, v letáku, který mi došel s těma kapkama 😀 😀 😀
tak MS zse zatím drží, pokud zítra nebude zase jasná, jak minulý měsíc, tak budu moooc šťastná 😉

maximka33
5. bře 2013

@matysikovad Dani, ne, právě kvůli pozitivnímu testu jsem přestala, tak to i psali v letáku. tak hned po testu jsem kapky odložila. vidíš, já to četla nepořádně, že jsem to nedočetla o tom přerušení. a přestat můžeš kdykoliv, kdyby to náhodou vyšlo. a jak se dneska (po nich) cítíš?

aagnes
5. bře 2013

jane20 kamarádka chodila k jednomu doktorovi (je i léčitel) v Táboře p. Janoška a je vynikající na neplodnost. Prý se k němu sjíždí lidé i z cizích zemí. Dělá i akupunkturu a pročistí organismus bylinkami a najde problém a vyléčího, tak můžeš zkusit i jeho. Byla za ním asi 5x a to jim doktoři řekli, že nikdy nebudou mít děti, že jsou oba neplodní. A přirozeně mají dvě krásné děti. Když si ho zadáš na netu, tak ti vyjede na něj odkaz.
Vím jak se cítíš a co prožíváš ☹ moc ti přeji, ať vám to výjde. 🙂

ofina1
5. bře 2013

Ahoj holky dneska jsem úplně KO celý den školení to nesnáším je to úplně k ničemu ☹ grrr
@matysikovad díky za info 🙂 jéé já jsem na ten kontryhel úplně zapoměla 🙂 zítra začnu pít, ale to je asi už pozdě 🙂 no tak příští měsíc 🙂
my jsme vždy vybírali až tak měsíc před termínem skoro vždy last minute. Jen asi dvakrát jsem měli normální 🙂dívat se můžeš už ted a pak si stačí rozmyslet kolik do toho chcete dát a kam třeba nechcete 😀 to se Vám rychle vytřídí 🙂
@mircisek jůůů veliká gratulace !!!
@antana123 taky z toho planovaného snažení mám už husí kůži ☹vím, že bych na to neměla myslet, ale to přece stejně nejde ☹ a jak se blíží doba ovulace tak vím co to znamená. Mužovi to raději neříkám,ale mu je to jasné.Potřebujeme se první srovnat my dva a pak na tom zkusíme pracovat-ale poslední skoro dva roky už mě zmáhají ☹
@berusinka1 to je super, že budeš mít tedka odragování -přestavbu-my jsme přestavovali před 5 lety a strašně mě to bavilo 🙂
@nessik jak je kočko?? lepší aspon zdravotně? a jinak?? měla jsi ovu ? měřila jsi ?
zase román omlouvám se 😀 😀 😀 😀

matysikovad
5. bře 2013

@maximka33 jéj, ani nevím, jak se cítím, příjde mi, že pořád stejně 😀 😀 😀

@ofina1 jasně, ale na ty čaje pozor, před potratem super, pomojli mi otěhotnět, ale po potratu jsem s nima sekla a doteď mám rozhozené hormony jak blázen. nevím, jestli to bylo těma čajama, ale děs běs

ofina1
5. bře 2013

@matysikovad fááákt a já myslela, že to je dobré i po potratu??? myslím, že to tam bylo kdesi napsné 🙂 tak to asi počkám ☹

matysikovad
5. bře 2013

@ofina1 já nevím, začala jsem pít kontryhel hned první den, co jsem se vrátila z nemocnice, brala jsem to jako 1.DC a pila do 15.DC, protože jsem nevěděla, jak budu mít dlouhé cykly, tak proto takhle od oka. první porevizní přišla 28.DC a byla úplně stejná jako ty před otěhotněním. Jenže pak jsem přidala ještě i maliník, pila jsem oba čaje od MS do OVU - a začaly problémy. rozházely se mi cykly, nikdy nevím, kdy to dostanu a natáhly se mi měsíčky na 14 dní. nevím, zda za to mohly ty čaje, nebo ne, radši jsem je přestalapít, a teprve po 3 měsících mi přijde, že by se to mohlo začat rovnat...ale jinak vřele doporučuju, před potratem jsem díky kontryhelu otěhotněla a tomu věřím

maximka33
5. bře 2013

@ofina1 já teda pila kontryhel hned po potratu, aby se tvořila sliznice. je to asi mazec chodit teď do práce a druhá směna doma, co..
@matysikovad teda, ani nevím, na co se pije maliník? já vím, že se pije před porodem.

ppapajade
5. bře 2013

Ahoj holky tak se jdu na vás zase podívat... koukala jsem na poslední 2 stránky a žádná nová nastávající mamka 😒 to je škoda... ja jsem ještě stále s tim mym hříšníkem...ten jeho /pracovní výlet/ odvolal ...tak se nic neděje..jinak seká latinu to teda jo... 😀

matysikovad
5. bře 2013

@maximka33 já jem si četla tuhle stránku od úplného prvopočátku a tam se hodně holky bavily o maliníku, že podporuje ovulační hlen 🙂 ale jestli je to pravda, to nevím, neměla jsem možnost to posoudit 😀 😉

matysikovad
5. bře 2013

@ppapajade to je dobře, že seká latinu, darebák. a co jinak, v pohodě? doufám, že je aspoň ještě hodnější, jak býval 😠

leeena_4
5. bře 2013

@jane84 Jani krásná zimní romantika, musím zabrousit na beremko. Moc gratuluju 😵 😵 😵

maximka33
5. bře 2013

@ppapajade tak třeba to už u vás bude dobré. tady fakt žádná nová těhulka není, doufám,že se to s jarem zlepší.
@matysikovad aha tak to jsem nějak vynechala, pamatuju si grepový džus 🙂

lllllllllllll
6. bře 2013

@maximka33 Ahoj Lucy tak vcera som dostala ms odpoludnia cize dnes som uz 2 DC?A kedy by si mi teda odporucila zobrat ten clostil?A kolko denne a ktory cas ?Dakujem za radu .Budem unavena po tych liekoch?to su hormonalne?mslim keby mi mali uskodit tak mi ich doktor (znami )neda .Skusit mozem.Bo uz mi to ide nahlavu ,v kutiku duse som aj verila to 1% v zazrak ze z takeho grafu moze byt nieco no ale uz je to dlhy cas od potratu ,uz mi to ide na hlavu .