Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
13. bře 2013

@safea7 jééééééžinkote no ten je naprosto božíííí 🤐

antana123
13. bře 2013

@matysikovad Dančo díky tady ani nejde o věk ale já se cítím v kruhu a pořád dokola musím se z toho dostat

zinevra
13. bře 2013

Ahoj holky, chtela jsem Vam dat vedet, ze se nam narodila Terezka a koukam, ze vy uz to vite 🙂))) Moc toho ted nestiham. V sobotu nas pustili domu, ale mam doma i Zuzku, ktera je teda uzasna, se vsim mi chce pomahat, rika mi co mam Terezce obliknout a porad ji chodi kontrolovat, ale je to i trochu narocny na cas. Zuzka ma momentalne peknou rymu, tak doufam, ze to Terka nechytne. Vcera jsme byly u pediatricky a mala krasne pribrala, tak jsem rada, ze ji moje mlicko zatim staci 🙂

Doufam, ze vsem tehulkam roste krasne brisko a miminka v nich. Ostatnim preji, at brzy najdou //.

maximka33
13. bře 2013

@zinevra Moc gratuluji a ať jste všichni zdraví 🙂

zinevra
13. bře 2013

@maximka33 moc dekuji 🙂 Jak se ti vede?

maximka33
13. bře 2013

@zinevra jo děkuji za optání, jde to, za chvíli bude půlka za mnou 🙂 jen mě občas bolí trochu kostrč.

zinevra
13. bře 2013

@maximka33 tak ta me taky bolela, nekdy vic nekdy min, ale po porodu se to zase srovna 😉 To ja ted cekam az mi splaskne bricho 🤐

mircisek
13. bře 2013

@antana123 Anet, a já Ti to schvaluju. 😉 Taky jsem se "musela" vzdát touhy a snahy o druhé miminko, protože by mi jinak přeskočilo. Obrečela jsem to, ale pak jsem se teprve mohla srovnat s potraty a začít fungovat normálně. A vidíš, jak to u nás dopadlo. Asi tvoje psychika funguje podobně jako moje. Tak držím pěsti, ať je Ti brzy líp. Za rok za dva to třeba přehodnotíš a nebo taky ne. Bude to jen Tvoje svobodná volba. Budu na Tebe moc a moc myslet. 😀
@zinevra Gratuluju!!!! Jí jsem zvědavá, kdy se mi dá tělo aspoň trochu dohromady. Po 6ti nedělí musím vyřešit žlučník a plastiku pánevního dna. Tak cvičím, ať se mi do té doby nerozpadne zbytek těla. ☹

barbarucha
13. bře 2013

@zinevra Moc gratuluju!!! To je paráda 🙂

antana123
13. bře 2013

@mircisek děkuju 🙂

antana123
13. bře 2013

@zinevra moc gratuluju 🙂

barbarucha
13. bře 2013

@maximka33 Mircisek je v tabulce, akorát hodně nahoře, můžeš dopsat Ivušku za Davídka 🙂

barbarucha
13. bře 2013

@mircisek Taky moc gratuluju!!! Ať žije Ivuška!!! 🙂

berusinka1
13. bře 2013

@antana123 Ahoj tak to je super, že už budeš mít konečně pokojík pro Šímu. Hele možná je to dobrý rozhodnutí říci si, že žádný druhý děcko nebude, možná, že než se pak naděješ tak se zadaří a ani nebudeš vědět jak. Taky jsem o tom přemýšlela, nechci to tak moc hrotit a třeba to přijde samo, ale tím, že zatím žádný děcko nemáme, tak to úplně nejde. Dost mi ale pomáhá ta rekonstrukce bytu a začal mi i další semestr ve škole (mám kombinovaný studium) a taky jsme se rozhodli, že si s manželem budemem i trochu užívat života. Koupila jsem nám lístky na rockovou operu v O2 aréně, srdce mi krvácelo při ceně lístků, ale nějaký relax zkrátka potřebujeme. Jinak dneska jsem si míto oběda zaběhla na masáž šíje a hlavy. To byl tak skvělý relax, že asi začnu chodit častěji. Takže zkrátka je co dělat.

antana123
13. bře 2013

@berusinka1 díky na pokojík se moc těším pak to vyfotítm
já si myslím že jsme se rozhodla správně tady jde i o moje zdraví...
relax je super jen si užívejte 😉

berusinka1
13. bře 2013

@antana123 Jo a než sáhneš po psychologovi, tak začni dělat něco, co tě baví nebo co by tě bavilo a věnuj se v rámci možností, co nejvíc sobě. Možná, že pak zjistíš, že ani psychologa nepotřebuješ. S psychologem mám osobní zkušenost před 2 roky, dokud jsem chodila na terapii tak bylo vše OK, ale když jsem přestala tak už to OK nebylo. Asi byl nějaký návykový, tak se teď všechno snažím zvládnout jinak. 😉

antana123
13. bře 2013

@berusinka1 děkuju za radu
já ani nevím co mě baví co dělat je to takový zoufalství☹
potřebovala bych jít do práce ta mě totiž baví
mě to příjde jako začarovaný kruh a nevím jak se z toho dostat

berusinka1
13. bře 2013

@antana123 Tak začni tou prací a možná že tě teď trochu nastartuje i předělání toho Šímova pokojíčku. A co začít dělat nějaký sport, plavání nebo aerobik? Vyplaví se Ti endorfiny a bude ti třeba líp. A jak to jinak máš teď s prací? Něco se Ti rýsuje?

antana123
13. bře 2013

@berusinka1 no pokojíček mě zaměstná 🙂
a plavání chceme chodit i s mužem ale Šíma je pořád nachlazený chcem chodit tak 2x týdně jinak jezdíme na kolech ale ted je zima
s prací zatím nic ale je čas školka je až od září
zatím mi napsali že nemají momentalně místo

berusinka1
13. bře 2013

@antana123 a ty chceš zpátky do zdravotnictví nebo chceš nějakou změnu?

antana123
13. bře 2013

@berusinka1 chci zpátky do zdravotnictví a ráda bych dodělala školu

berusinka1
13. bře 2013

@antana123 tak to budu držet palce. Taky mi teď zdravotnictví chybí....Já teď dělám dálkově andragogiku (tedy vzdělávání dospělých) a pokud to finančně zvládneme tak se chci přihlásit na bakaláře ošetřovatelství. Mám za sebou 5 let medicíny, bohužel jsem ji nedodělala a přes 2 roky jsem dělala na neurologický JIP, pak jsem musela od všeho utéct, protože ten neúspěch na medicíně mě dost srazil na kolena(proto jsem dálkově začala studovat úplně neco jinýho 😉), ale teď mi to chybí čímdál tím víc, takže se chci zkusit vrátit aspoň jako bakalář.

antana123
13. bře 2013

@berusinka1 tak to ti moc držím palce 🙂

berusinka1
13. bře 2013

@antana123 Děkuju, i já na Tebe myslím, aby Ti vše vyšlo. Psalas, žes nikdy neměla nic zadarmo a vše bylo obtížný, tak třeba se to konečně zlomí!! 😉

antana123
13. bře 2013

@berusinka1 děkuju to bych byla fakt ráda 😉

klami
13. bře 2013

@maximka33 Ahojky. To ti moc přeju. Máš pravdu, mají dlouhé čekací doby.. co jsem slyšela, jsou nejlepší..proto asi to čekání. Vím, že se dá děla spousta věcí když žena potratí, ale moje doktorka mi řekla, že cokoli zjišťovat se může až po třetím, do té doby to prý nehradí pojišťovna. Kamkoli jdu a řeknu, že jsem prodělala tři potraty, ptají se mě, co všechno mám za výsledky.. když řeknu nic, koukají jak husa do flašky. Tak nevim :/ Co se otěhotnění týče, s tím myslím problém nemáme, vždycky se to podařilo třetí měsíc od začátku snažení (což nevím, jestli taky není podezřelé). Každopádně do Gennetu jdu hlavně proto, aby mi právě udělali všechna potřebná vyšetření.. a abysme měli konečně jasno.

klami
13. bře 2013

@kockacz Jsi moc hodná,, děkuju za informace! Jdeme do Gennetu 2.4.2013, tak uvidím, co nám řeknou a kdyžtak bych tě poprosila o ten kontakt. děkuju moc! Přesně jak říkáš, důležitý je, vědět, s čím zápasit. nejhorší je nejistota.. když pak člověk ví, může se k tomu nějak postavit. S tebou budou něco dělat s tou imunitou? Dá se to nějak ošetřit léky? Budu držet palce, ať vše dobře dopadne.

klami
13. bře 2013

@lllllllllllll Budu držet palce!!

klami
13. bře 2013

@petulaho Je to smutný, ale člověku to moc pomůže, když vidí, že není sám, kdo se potýká s bolestí. Říká se, že naděje umírá poslední a teď jsem tady u jiného tématu četla jeden komentář od slečny, která má podobný problém, jako my. Psala, že byla u svého gynekologa a ten jí řekl větu:" Jsem už skoro v důchodu, ale za celou svou kariéru jsem nezažil ženu, která by miminko chtěla, potratila i opakovaně a miminko nakonec nedonosila." Tak Vám to sem píšu, jako akumulátor plnej energie pro další boj, protože mě to v tu chvíli ohromě pomohlo vstát a jít dál.. bojovat a nevzdat se tak lechce ♥

petulaho
13. bře 2013

@klami jo to už jsem taky četla,moc tomu věřím někdo má miminko hned, někdo si hold počká, to se nedá nic dělat....dočkáme se...