Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

axonka
20. črc 2012

@aagnes Ahoj, je mi hrozne lito co te potkalo. Je strasne tezke zvolit slova utechy.....
Ja jsem o miminko prisla ve 12 tt nemuzu se s tim srovnat..... Vubec si neumim predstavit co prozivas ty ☹ . Drzim ti palce, aby genetika dobre dopadla a brzy jste se opet mohli snazit o dalsi miminko. To je to, co i me ted drzi nad vodou...... Moc na tebe myslim a preji hodne sil ☹

aagnes
20. črc 2012

@axonka děkuji, je hrozné když člověk ví, že se může každou chvíli něco pokazit ,co obrátí život vzhůru nohama během vteřiny ☹

axonka
20. črc 2012

@aagnes souhlasim...., ale rikam si, ze zivot nemuze byt tak kruty a dopustit to znovu. Musime verit, ze priste uz bude vse v poradku....
Ted jsem byla na kontrole a dr.mi rikal, ze to tak melo byt, priroda to tak zaridila apod...., ale vyrovnat se s tim....to chce odvahu a silu.
Prijd sem kdykoli budes potrebovat, me to strasne pomohlo. Vsechny holky tu jsou moc fajn, clovek vyslechne slova utechy, povzbuzeni a porozumeni. Tridila jsem si u kazdeho prispevku myslenky a byla jsem schopna se o tom alespon touto formou vyjadrit. Clovek o tom potrebuje s nekym mluvit...ja nemohla osobne nebo do telefonu (porad jsem brecela), tahle moznost pro me byla idealni.

aagnes
20. črc 2012

@axonka jo jo, holky jsou tu fajn ... když sedím u pc a píšu si s váma tak v pohodě, ale jak na chvílu odejdu hned bulím

axonka
20. črc 2012

@aagnes to znam, nebran se placi, pomuze.... Vim, ze je to tezke, ale my zenske jsme hrozne silne a vydrzime i to nejhorsi.... Je dulezite mit silnou podporu doma, ja mam stesti na chlapa a jak se tak divam na toho tveho, tak vam verim.

aagnes
20. črc 2012

@axonka jo taky mám miláčka, ale musela jsem si ho najít. Po několika šlápnutí vedle, už jsem našla toho právého a mrzí mě, že taky tak trpí. ☹

lenickan
21. črc 2012

@froka ahoj já v tomto zkušenosti nemám... ale zase jsem slyšela že jsou i takové co pomohou spermii lépe proplout... takže asi záleží jaký druh vybereš?

maximka33
21. črc 2012

@lenickan ahoj Leni, tak jak to s tebou vypadá?

maximka33
21. črc 2012

petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek (29 let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28l et, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) //3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2011, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
safea7 (33 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová 800 / Femibion ) // 21.6.2012
zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan) // 23.6.2012

Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) .................34DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................25DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová)..............................................................................23DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion).......................................................................22DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)................................................19DC
froka (27let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel)...............................................11DC
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová.............................................8DC
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel)…………………………………………...........3DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex)...................zatím bez DC

martinakl
21. črc 2012

@aagnes Ahoj. Je mi hrozne moc lito, co prozivas ☹ Prisla jsem o mimi dvakrát, podruhe v 15t a bylo to silene. Nedovedu si představit, ze by se nam ted stalo něco takového.. Je to hrozne nespravedlive. Drzim pesti, at to prekonate s co nejmensi ujmou na dusi. Posilam strasne moc sil, kez by to aspoň trochu pomohlo...

fykyska
21. črc 2012

@froka - ahoj, odpovím ti na tvé téma já sem ho používala 2 měsíce a po 2 měs. jsem zjistila že jsem v tom.... Ale první měsíc všechno v pohodě přišla MS v termínu... No a pak už néé 😀 🙂 Četla jsem spoutu diskuzí kde se stalo něco obdobného.. Nicméně prodávají globulky nebo gel jmenuje se PHARMATEX je to takova tuba s aplikatorem.... Výhody : krásná vůně po levanduli, krémová konzistence takže to neteče příjemná aplikace zavede se a jde se na to, partner si nestěžuje na ,,čvachtání" nelepí, nezapáchá, a je ho tam poměrně velké množství v té tubě... s globulkama nemam zkušenost, ale u těch se prý musí čekat 5-10 minut než se rozpustí - přijde mi to jako takový zabiják romantiky.. je volně prodejný v lékarně ja ho koupila asi za 250 kč No a nevýhody : nelze opakovat styk s jednou davkou zavedeneho kremu - žadná hygiena mydlem ani před stykem ani po, ani intim mydlem ani u partnera latky z mydla zabijí učinné látky na hubení spermii, je fakt že po styku máš pocit ze toho v sobe máš trochu moc - jestli víš jak to myslím ,ale za to hezky voníš 😅 Ale všechny výhody nevýhody jsou individuelni někoho to třeba palí, někdo si přijde olepený umatlaný atd - vše co jsem psala nahoře je jen má osobní zkušenost která se od jiných může značně lišit ..... My jsme pak říkali tomu našemu mimču - levandule 😀 😀 Takže na závěr - v plodných dnech bych řekla že 100 % rozhodně není a jako dlouhodobá antk. to taky rozhodně není neboť je to dražší záležitost 😉 tak to je ode mě vše

froka
21. črc 2012

@fykyska ahojky, no jo, ale ten Pharmatex je právě spermicidní gel, tedy proti početí, což já určitě nehledám 🙂 Já řeším to, že jsem četla, že některé obyčejné gely mohou nějak zpomalovat spermoušky, což se mi nezdá. A pak jsou prej gely na podporu početí (Conceive Plus nebo Pre-Seed). Takže trošku dilema, jestli něco používat nebo ne.

fykyska
21. črc 2012

Teda holka tak to nevím, mě se vybavil jen ten pharmatex jak si psala co zabijí spermouše....Proto jsem na to reagovala 😉 nicméně zpomalovat spermouše to se mi teda taky nějak nezdáá... 😠 je a o těch na podporu početí slyším poprvé máš zkušenost ???

froka
21. črc 2012

@fykyska zkušennost právě nemám, někdo píše, že jim to pomohlo někdo zase, že je to jen tahání peněz. Má to prej nahrazovat plodný hlen, když ho žena tolik nemá. Ale aby tam zase nebylo tak vlhko, že ho tam budu muset držet, aby nevyklouzl 😀

markyska
21. črc 2012

Ahoj holky, snad nebude vadit, že přispívám do vaší rozjeté diskuze a najde se někdo, kdo by mi poradil, případně řekl svůj názor..Často vás tady čtu, protože jsem si taky prožila zamlklé těhotenství a musela na revizii cca v 9tt. Jedno miminko už doma máme a o toto druhé jsme se ani nijak nesnažili, spíš jsem čekala, že to nepůjde tak rychle, takže jsem byla překvapená, když jsem hned při prvním nechráněném styku otěhotněla..Dali jsme si pak chvíli pauze, protože jsme ani tak malý rozdíl mezi dětmi nechtěli. Od června jsme se začali snažit o druhé, první cyklus se nezadařilo a teď (před 2 dny) ve druhém jsem dostala zánět močového měchýře. Ještě ten večer jsem si vzala Nitrofurantoin, aby se mi co nedřív ulevilo, druhý den sem byla u MUDr a beru ho dál. Jsem teď kolem ovulace, tak jsem se ptala, jestli by vadilo, kdybych otěhotněla. Doktorka říkala, že by počkala až na další měsíc, prý ne kvůli práškům (ty se nemůžou až ve 3. trimestru), ale kvůli zánětu. Na diskuzích jsem si hledala rady odborníků a většina říká, že v tomto období je to buď všechno nebo nic - buď otěhotním a bude vše OK nebo to nedopadne a dostaví se menstruace. Pravda je, že se mi nechce ztrácet možnost snažit se, já jak si vezmu něco do hlavy, jdu do toho hlava nehlava 😉 Ale zároveň mám i obavy..Včera jsem dala na svou intuici, a protože jsem měla zrovna hodně plodného hlenu, s manželem jsme se snažili..Navíc dítě by přece ještě týden nebylo napojeno na matku, tak snad by to nemuselo vadit..Nestalo se vám některé, že jste otěhotněly, když jste byly nemocné? Díky moc za reakce!

fykyska
21. črc 2012

@froka 😀 😀 😀 hihi
vlhko nevlhko on už by si nějak poradil 😀 no ja ted o tom ctu na netu, ja ti nevím no... Asi dokud si to clovek nezkusi tak neví, nicméne aby to nebyl jen takovej ten psych. oblbovák ze si myslis ze buh vi co si do sebe aplikujes a nakonec zjiistis ze to byl obycejnej gel za nekřesťanský peníze..přesně jak píšeš tahání peněz....Možná, že nejlepší podpora početí je dobrá nálada, ale vím jak je těžké občas jí mít po tom všem co se dělo děje atd.... 😖

aagnes
21. črc 2012

@martinakl ahoj, no ze začátku jsem tomu nemohla pořád věřit, že se něco takového mohlo stát, ale teď se mi už o tom i zdá, tak si na to zvykám ☹ mám strach z toho co mě čeká, protože tam není útěcha v tom, že si povezu domů miminko. ☹

martinakl
21. črc 2012

@aagnes To je jisty, ze to bude hrozne tezky obdobi.. Tomu se nejde vyhnout ☹ A jak uz psaly holky, nebran se projevit svůj smutek. Drzet to v sobe urcite není dobry. Poradne se "vyrvat", není vůbec na skodu. Snad budes mit co nejvic opory v partnerovi, rodine..

maximka33
21. črc 2012

@markyska ahoj, zkušenosti s prášky nemám. ale stalo se mi, že jsem byla trochu nemocná,no a nedopadlo to dobře. nemoci na začátku jsou dost krizové.. nechci tě děsit. ale stejně je lepší snažit se, když jsi zdravá.

eva518
21. črc 2012

@aagnes Ahoj Aničko. Moc mě mrzí, co se vám přihodilo. Víš, já jsem přišla o miminko dvakrát, poprvé loni v listopadu v 10tt, kdy mu přestalo bít srdíčko a teď v červnu v 15tt kvůli zjištěné velmi vzácné vrozené vývojové vadě, kdy mi museli už kvůli velikosti miminka vyvolat porod... To, co prožíváš, nejde srovnat s tím, čím jsem prošla třeba já, každá to máme jinak, ale věř, že je mi to upřímně strašně moc líto. Nám nabízeli možnost nechat si ho, ale s tím, že by tam byla těžká srdeční vada, retardace růstu, retardace psychomotorického vývoje až na úrovni mentální retardace, anomálie horních končetin (výrazně kratší předloktí, chbějící kosti v předloktí), potíže s vylučováním kvůli anomálii genitálií... Jsem vystudovaný speciální pedagog a můj přítel teď čtvrtým rokem pracuje s dětmi se sluchovým postižením (což je ve srovnání a tím, co by mělo naše mimi maličkost) a také jsme se rozhodovali, co dál. Děťátko bych asi donosila, riziko předčasného porodu sice bylo, ale menší a nedokázali nám říct, jak dlouho by po porodu žilo - jestli by se vůbec dožilo prvního roku.
Také jsem nejprve přemýšlela nad tím, že bych mu dopřála ještě těch pár týdnů života u mě, ale nezvládla bych to psychicky. Každý den, co jsem už věděla, že pokud se potvrdí něco závažného, se ho vzdáme, jsem se mu omlouvala a prosila ho v duchu za odpuštění.. Nemohla jsem se na ultrazvuk ani podívat, dělalo mi zle, když jsem viděla, že se hýbe a vypadá jako zdravé... Ta doba, než zjistili o co se konkrétně jedná, byla strašná a trvalo to 4 týdny.. Potýkali jsme se s tím, že to všechno bylo dlouho nejisté a bylo riziko, že se rozhodneme špatně - že by to postižení nemuselo být tak velké a my jsme toho mohli litovat.
V nemocnici mi naštěstí nabídli epidurál, tak jsem aspoň po této stránce si ušetřila trochu trápení, ale je to už přes měsíc a já jsem se ještě úplně nesrovnala s tím, co se stalo. Genetika nám naštěstí vyšla dobře, to jsem si moc přála a upínala se k tomu, ať je to v pořádku, abysme mohli mít někdy v budoucnu zdravé miminko.
Uvidíš, že až se tohle otřesné období překlene, budete mít šanci usilovat o zdravé miminko. Ale chápu, že tahle útěcha teď vyznívá mimo..
Víš, moje známá čekala chlapečka a také se až po 30.tt dozvěděli, že má vadu plic neslučitelnou se životem. Donosila ho do konce, chtěla mu dopřát ještě pár dní života. Ale ona je velmi silně věřící a ustála to hlavně díky víře. Já jsem takovou sílu v sobě nenašla. Pokud ji také nemáš, nevyčítej si to... Vychovávat dítě s postižením není žádné hrdinství a to, co psala brabarucha o dopadu na rodinný a patrnerský život, je bohužel pravda. Jezdila jsem 10 let na pobyty s rodinami s nevyléčitelně nemocnými a těžce postiženými dětmi. Jen 15% z nich zůstalo pohromadě, ale stejně je to poznamenalo.

Moc na tebe myslím, posílám ti objetí a přeju hodně síly do dalších dnů. E.

barbarucha
21. črc 2012

@markyska Ahoj, já měla před otěhu problémy s močákem a v těhu se mi to vrátilo a nedopadlo to dobře. Už bych to neopakovala.

eva518
21. črc 2012

Holky, chtěla jsem vám jen říct, že kontrola u dr.byla nakonec příjemná, jetsli se to tak dá nazvat. Sestřičky byly moc hodné, ptaly se mě, jak se cítím, jestli zkoušky dopadly dobře. Dr.mě prohlížel jen ultrazvukem přes břicho, aby mě netrápil, za což jsem mu byla opravdu vděčná.. Původně jsem se chtěla zeptat na pohlaví, ale nakonec jsem to neudělala... 😔

maximka33
21. črc 2012

@barbarucha krásně jsi to napsala Aničce. ale ještě tě opravím, tvůj vztah a láska k dítěti (dětem) se bude tak prohlubovat, jak si to prozatím ani neumíš představit. vím, že když jsem řekla kámošce, že už nemáme miminko (potrat), tak se zhrozila, že se něco stalo s Martínkem!!! to je nepředstavitelné. živoucí bytost, kterou si vypipláš od začátku, zahrneš ji všeobjímající lásku, jsi schopná pro ni obětovat vše ze svého života, a najednou by tu nebyla. vůbec nechci zlehčovat situaci nás všech po potratu, ale troufám si říct, že opravdový strach i láska po narození tak nějak opravdově začíná a sílí.

aagnes
21. črc 2012

@eva518 Evi, moc děkuji za slova útěchy, stále nechápu proč? proč se to musí stávat, proč kolem mě jsou lidi, kteří jsou zlomislní a nepřejícní, závistiví a mají děti na první pokus a jsou zdravé. Nepřejde mě myšlenka, že nám to někdo nepřál a aji možná vím kdo, nerada bych někomu křivdila, ale nemůžu se toho pocitu zbavit. ☹ Strašně bych ji ráda měla u sebe a řekla ji jak ji miluju, ale nechci, aby měla ze života peklo, když přišla z nebe, tak ať se tam taky vrátí jako můj malý andílek a až příjde čas, tak se zase ke mě vrátí. Proč jsem musela dojít až tak daleko a nezjistilo se to dřív, teď přežít porod, pak pocit prázdnoty a pak zase nervy jak dopadne genetika. ☹ Ještě, že čas tak rychle letí, to je nejlepší lékař. Bojím se, co mě čeká. Po druhé se to musí podařit.

maximka33
21. črc 2012

@eva518 Evi, to je fajn. je lepší to nevědět, aby sis neudržovala vztah. nevím jak ty, ale já jsem i zničila fotku z utz, aby mě to zbytečně nemučilo. jinak tě za chvíli čeká ms a můžeš zase začít počítat.

eva518
21. črc 2012

@aagnes No, to kdyby člověk věděl, proč.. Víš, skoro každý si myslí, že zatím prostě děti nechci a nikdo neví, jak mě bolí, když vidím těhotné a miminka v kočárku. Že to není jenom o chtění nebo nechtění.. Netrap se tím, co vám přejí nebo nepřejí lidi ve vašem okolí. Ubírá ti to sílu a negativní myšlenky přitahují další... Vždycky se najde někdo, kdo ti něco nepřeje. Spousta lidí je nepřejících, ale to je jejich problém a určitě se jim to časem vrátí.
A, jestli si můžu dovolit poradit, tak i přes ten velký rozdíl 15 tt ti doporučuju využít epidurál. I tak je to hrozné, ale ušetříš si spoustu zbytečné bolesti. Můžu říct, že ty stahy předtím, než mě ho dali, byly dost bolestivé a jsem ráda, že jsem to nemusela prožít "se vším".
Drž se.

eva518
21. črc 2012

@maximka33 Já jsem tentokrát fotku ani nedostala. Do 10 tt mi ji neudělali a pak už bylo všechno špatně a vzhledem k nejisté prognóze mi ji nikdo ani nenabízel..
Zajímalo mě to i kvůli tomu, že jsem měla takový pocit, že je to kluk, víš..

eva518
21. črc 2012

@aagnes To víš, že se to podruhé podaří. Já také věřím, že se příští rok dočkám miminka. Musím tomu věřit a chci.

leeena_4
21. črc 2012

@eva518 podle mě je lepší nevědět, co to bylo. My věděli, že čekáme chlapečka a to vědomí, že víme konkrétní pohlaví bylo bolestivé. A pak jsme si strašně přáli zase chlapečka.

leeena_4
21. črc 2012

@aagnes taky jsem se bála, že se to podruhé nepodaří. Toho se asi bojíme každá. Bude to znít jako klišé, ale je to pravda: podařilo se jednou, podaří se zase!!!