Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kolino
28. kvě 2012

@maximka33 to máš super ,že na sobě poznáš ovulku, (už probíhá snaženíčko?) to já nikdy nepoznám ,křeče mám od MA furt a doktor si se mnou neví rady...už ani nemám chuť tam chodit. Teď jsem si koupila ten sirup co jsem dnes začala pít, pomohl mi když jsem měla cystu 13cm a zmizela mi...tak mi třeba teď pomůže od bolestí....
Jo jsem ráda ,že MS dorazila sama že nemusím na injekci na vyvolávačku...dnes jsem začla pít http://www.babkabylinarka.cz/babkabylinarka/esh...
a začnu i ten kontryhelový čajík...já se nedám já musím co nejdřív otěhotnět... 😀 už to čekání je nekonečné, do toho jsem přišla o práci...když se daří tak se daří!

kolino
28. kvě 2012

@turcice jo zapiš se mezi nás až dostaneš MS 🙂

barbarucha
28. kvě 2012

Holky, tak zase trochu špiním, aby nebylo doma tolik veselo, achjo. 😖

pavlina26
28. kvě 2012

@turcice ahojenky, tak jak s manžou? lepší? Už se s Tebou alespoň baví? ...jak Ti pověděl to o tom zubaři a o bolesti...fíííha, to by mě celkem naštvalo.../ jak jsi psala, že by čekal klidně půl roku...to skoro vážně vypadá, že má z něčeho strachy. Já jsem dnes naprosto nečekaně dostala po revizi první MS...celkem mě překvapilo, že tak rychle....(3 týdny a 1 den po)...docela to bolí 😒

maximka33
28. kvě 2012

@kolino jj poznám to od prvního potratu, to se nedalo nepoznat. předtím jsem ani moc nezjišťovala, co ovulace je.. to jsou zvraty... s tou prací je to neveselé.. tak jsi teď nezaměstnaná?
@barbarucha chudáku, to je pořád něco. a co ti na to řekne PA?

tanka72
28. kvě 2012

@barbarucha holka drž se,sama víš,že to nemusí nic být,tak přeji hlavně klid a šetři se!

kolino
28. kvě 2012

@maximka33 jojo ,ale měla jsem to docela složitější o to víc mě to vzalo ta výpověď...před 3 roky jsem tam pracovala a jako mladá bezdětná jsem dostala odstupné a vyhodili mě s tímž že jak budou přibírat tak se ozvou no a před rokem mi zavolali ,já dala v práci výpověď kde jsem měla smlouvu na neurčito ,ale skončila jsem tam a vrátila se za lepším a dostala smlouvu na rok s tímž že se to tak má dělat ,že nebude problém, no po necelém měsící jsem otěhněla co jsme tam dělala ,ale jelikož je to rizikové pracoviště přeřadili mě jinam a ja dál chodila, jenže pak jsem o miminko přišla a chodila dál ani jsem nemarodila dlouh jen 10 dni a teď mi končí smlouva 31.5. a šla jsem za vedoucím a ptám se kdy dostanu smlouvu podepsat na neurčito a on mi řekl ,že končím a ať si vyberu dovolenou co mám a podíval se do kalendáře a jen řekl v pondělí už nechoďte...takže teď jsem bez práce...a budu hledat, ale je to bída.

martinakl
28. kvě 2012

@barbarucha Drzim moc moc moc palce, at je to jen rustem prcka a delohy ! 😉

turcice
28. kvě 2012

@pavlina26 jejda tak to fakt brzy...prý to bývá silné to je pravda..tak snad vydržíš 🙂 🙂 🙂 a pak se už na to vrhnete???No manža lepší...tak nějak včera sám řekl když jsem se rozčilovala na malého kvůli jídlu že na Amálku se rozčilovat nebudu (to je jeho už dlouho oblíbené jméno a chtěl by ho dát mimču)že prý budu malá mazlík největší...no a taky jsem mu chudákovi po měsíci ulevila tak i to pomohlo..no nemaj to ty chlapy jednodušší???A já stále musím držet půst 😒 😒 Ale je pravda,že to stejně v sobě mám ta jeho slova.... 😒 😒 😒

mpetula
28. kvě 2012

@barbarucha Moc držím palečky, ať to neni nic vážného. Snad to bude jen od toho, jak si prcek/prckové 🙂 dělají místo 😉

martinakl
28. kvě 2012

@tanka72
@turcice Holky, co se tyce tech chlapu.. Tak ten muj taky moc nechapal, proc porad berecim a to treba jeste 2 mesice po potratu. Mozna trochu pomohlo, ze jsem mu poslala odborny clanek, kde se psalo o psychice zeny po potratu a jak ji pomoct. Popisovali tam v podstate presne to, co jsem citila, ale nedokazala jsem to rict. Ted ho nemuzu najit, byl fakt moc pekny, nasla jsem aspon tento, ktery je primo pro partnery: http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=j...

froka
28. kvě 2012

@barbarucha Neboj, to bude v pohodě. Mimčo se určitě zavrtává. Hlavně mu věř a drž se!

tanka72
28. kvě 2012

@martinakl jsi hodná,děkuji za tvá slova a článek jsem si přečetla a dám ho číst manželovi,jsem zvědavá co on na to.

froka
28. kvě 2012

@martinakl Taky myslím, že by to mohlo pomoct. Jsou to prostě chlapi. Někteří prostě nedokážou nebo nechtějí nepochopit jak to žena prožívá a stejně tak my někdy nevím, jak to berou oni. Je to prostě těžké období a možná i pořádná zkouška vztahu. Hlavně se holky všechny držte a zase bude líp.

martinakl
28. kvě 2012

@tanka72 Snad to pomuze... Ja chapu, ze to oni vidi uplne jinak a je pro vetsinu z nich asi tezke nas pochopit. Kdo by nas taky pochopil z tech, co to nezazili, ze... A navic zeny a muzi maji uplne jine myslenkove pochody, coz je znama vec 🙂 Tak je treba jim nekdy napovedet. Jinak ja si dneska rikam, ze jsem mela zajit k psychologovi nebo tak neco. Byla jsem na tom fakt zle chvilema a "odneslo" to tohle tehotenstvi, ze ktereho jsem samozrejme nadsena, ale neuzivam si ho kvuli tomu prehnanymu strachu. Kor ze zacatku. To jsem vubec neverila, ze to dopadne, akorat jsem vymyslela, co nas zase potka. ted uz je to nastesti o neco lepsi. Ale mozna jsem se mela nejak zkusit lip psychicky "pripravit", pokud to tedy vubec jde.

tanka72
28. kvě 2012

@martinakl máš pravdu s těmi chlapy a i s tou psychikou,někdy je lepší chodit k psychoterapeutovi,všechno si odventilovat,pracovat na sobě,na svém strachu,na tom proč chceme miminko a proč se nám to stalo...jj je to jedna z hodně stresujících životních situací,škoda,že právě můj muž v tuhle chvíli selhal...jinak je to bezva člověk...ale ted to tedy posral....s prominutím... 😠

miranda77
28. kvě 2012

tak tak přemýšlím, že jelikož už máme dvě děti, nějak jsme to, co se stalo, dramaticky neřešili - poplakali jsme si, manžel asi v duchu, já opravdu, a jedeme dál ... jakoby vše zapadlo do starých kolejí ... prostě se takové věci stávají a není to ničí vina - je to život! Mne tak napadá, že se třeba chlapi cítí nějak vinni za to co se stalo ... jakože je to i jejich selhání, se kterým navíc nemohli nic udělat???

miranda77
28. kvě 2012

tak nějak to je i v tom článku 😀

maximka33
28. kvě 2012

@kolino tak to je teda fakt husté.. jsi zdravotní sestřička? jaké je to rizikové pracoviště?
@turcice aspoň že takové zlepšení s manžou, jen tak dál.

kolino
28. kvě 2012

@maximka33 nene pracovala jsem s chemikáliemi takže těhotné mají zákaz v takovém prostředí pracovat 🙂

froka
28. kvě 2012

tak jsem našla tento článek - rady pro muže:
http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=j...

barbarucha
28. kvě 2012

Díky holky. Je to už po třetí. Poprvé v 9tt, když jsem chodila půl dne po Brně (trvalo to pak 3 dny), podruhé když jsem před týdnem uklízela před návštěvou tchýně (1 den) no a dneska poté, co jsem včera sázela okurky. Je to opruz, už prakticky nedělám skoro nic krom četní ani pořádně nejdu na procházku 😖 Dr říkal, že dokud nekrvácím a nemám křeče, je to OK. Prostě se musí zase počkat, jak se to vyvine. Takže akorát ležím a koukám, jak se tady hromadí bordel. Za chvíli přes ty hromady nebude vidět, ale MM je stále nevnímá. Doufám, že nikoho nenapadne přijít na návštěvu. 🙄 🙄 🙄

pavlina26
28. kvě 2012

@turcice zatím to celkem jde, ale nebudu předbíhat, třeba bude hůř...jen jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat...jj, pak už tu abstinenci asi nebudeme řešit...já snad ani nečekám, že bych otěhotněla hned, předtím nám to trvalo 3 měsíce./ jéé, Amálka je krásné jméno 🙂 ...tak to řekl ale hezky 🙂 ...a chlapi to maji fakt jednodušší 😉 každopádně některé negativní věci si taky budu pamatovat...ale snaž se myslet na ty pozitivní věci, proč ho máš ráda a chceš s nim miminko a tak 🙂

maximka33
28. kvě 2012

@martinakl Mati, toho psychologa si nevyčítej. já k němu chodila, ale budoucí strach k dalšímu dítěti to prostě nemůže odbourat. psycholog pomůže okamžitě po krizi.. ale do budoucna to moc efekt nemá. věř mi, že už teď jsem zase uzlíček nervů..
@barbarucha doufám, že budeš v pořádku, že BUDETE v pořádku. za chvíli zlomíš 13tt a to už budou hodně dobré vyhlídky.

turcice
28. kvě 2012

@maximka33
@pavlina26
@froka
@martinakl
@tanka72 holky,chci vám všem moc poděkovat..s vámi to jde vše zvládnout daleko lépe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

turcice
28. kvě 2012

@pavlina26 tak uvidíš,třeba se zadaří daleko dříve 🙂 🙂 🙂 jsem ráda že to už u nás začíná být lepší...daleko lépe to snáším a den ode dne je mi lépe... 🙂 🙂 🙂 tu holčičku bychom si moooc přály,řekla bych že manžel snad ještě více 🙂 🙂 tak snad ta Amálka bude 🙂 🙂 🙂 začínám si na to jméno zvykat 😀 😀 ale u mě by to asi byla pak Amy 😉 😉 tak ted odpočívej at se tělo připraví na tu dlouhou cestu k miminku 🙂 🙂 🙂 🙂

froka
29. kvě 2012

Ahojte, tak dnes jsem se dokopala do práce. Po prvním potratu si myslím, že není dobré vysedávat doma a rychle raději upalovat mezi lidi. Tak doufám, že jsem udělala dobře a nesložím se.

pavlina26
29. kvě 2012

@turcice kéééééž by to vyšlo 🙂 jsem ráda i za Tebe, že už to máš doma také lepší...všechno to bylo psychicky zatěžující, tak snad už bude jen lépe... Ten můj by zase chtěl Rozárku 🙂 Snažim se fyzicky šetřit, ale jsem skoro pořád v práci...mám mužského od pondělí do pátku pryč, tak pracovně "zabíjim" čas, abych nemusela být doma sama.

pavlina26
29. kvě 2012

@froka určitě jsi udělala dobře...mně to dost pomohlo...být doma a pořád na to myslet je na palici. Tak ať se v práci daří 🙂

ladydi
29. kvě 2012

@barbarucha klid a ležet a číst si !!! 😉 Hele, u nás doma je taky bordel jako v tanku a jen se modlím, aby někoho nenapadlo přijít na návštěvu. Já ale prostě nemám sílu, jsem KO. Ráno jsem s prominutím blila zase jako šakal. Celý den mi je blbě a skoro nic moc nejím. Takže klid, ať nešpiníš, ono se to doma nepopo.... 😉

Holky, normálně jsem včera psala šéfový, jak se to teda semnou má, když mi ve čtvrtek končí ta smlouva na dobu určitou a víte co mi odepsala?? Že se mám zastavit, že tam na mě čeká smlouva nová!! 😕 No tak je tam velké plus, že nemusím přemýšlet o běhání na pracák a že budu někam patřit 🙂 jediný mínus, který tu vidím, je to, že mám ještě loňskou dovolenou a že mi ji nikdo neproplatí 😒 a já s těma prachama počítala na kočárek.