Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
27. čer 2012

@vanilka31 Já to naprosto chápu. Já jsem s tím šla ven taky až po výsledcích screeningu a věřit vnitřně jsem tomu začala ž po velkém utz 😉. Taky mi to trauma stačilo.

ladydi
27. čer 2012

@kolino přemýšlela jsem mezi tímhle, Jane Slalom Pro a Quinny Speedy a prostě tenhle vycházel ze všech nejlíp. Sice je těžší než Jane, ale nenašla jsem žádnou kazovost, jako u Jane, že zlobí každýho druhýho brzdy, to bych jako fakt nerada 😀 Moc se mi líbí tahle barva Cedro a Moca a prostě homám 😀 jen paní neměla autosedačku v kompletu, ale to už seženu, barva mi je celkem jedno, jen ne teda růžová, ale pokukuju po těch se základnou, měli jsme takovou u malé od Chicca a už bych bez základny teda nechtěla. Ale chci k tomuhle kočárku, abych ji mohla nacvaknout a frčet, malou jsem nosila a myslela jsem po pár metrech, že je to moje poslední hodinka 😀

@turcice teď jsem na to byla juknout ještě jednou a nechápu, že jsem to neviděla hnedka 😀 pohodička a krásně to ladí ke kočárku, protože je šedej. Je k němu taška na kočár i ta ledvinka, i když ledvinku asi těžko budu používat, slunečník a pláštěnka a síťka, no prostě kupa věciček a ještě mi paní přidala hebounkou deku, je modrá, tak že by to bylo nějaké znamení 😀 no uvidíme, u nás je to samá holčička a mě je to fuk.

vanilka31
27. čer 2012

@leeena_4 Jsem na tom stejně. Věřit tomu budu asi až po velkém utz.

lenickan
27. čer 2012

@maximka33 jo mne hospitalizaci taky pojištovna proplácí

lenickan
27. čer 2012

Tak jsem zpět od dr. vš vypadá super, cysta co tam byla minulý měsíc je pryč... děloha prý nádherná... a na jednom vaječníku dva foliky 11mm a 8mm ten větší ale vypadá blbě, nějaký zploštěný nebo co, takže si myslí, že spíš půjde do cysty...

kolino
27. čer 2012

@ladydi mezi těmito třemi si vybrala nejlíp, odpružený kočárek pěkně bude krýt bouda...hodně na mmb řešili tyto tři kočárky a jelikož všechny tři se mi moc líbí ,ale po přečtení jejich názoru jsem vyhodnotila nejlepší GT3 ten co máš ty!

ladydi
27. čer 2012

@lenickan to je škoda toho folíku 11mm... Ale hlavně že děloha vypadá fajnově 😉

@turcice jen nevím co s tím kočárkem??

@kolino já si jsem jistá, že z těhle 3 je GT3 prostě nej. Pročetla jsem toho hodně po netu. Vždy mě zajímá snad všechno co jde. U malé jsem těda trojkolku nechtěla ani za boha a teď jsem se prostě do ní nějako zakoukala. Potřebujeme velikej kočárek, hlavně teda sporťák, což tady teda je 🙂 Tuhle jsem potkala ve městě maminu s kočárkem, vezla tak sotva roční dítě ve sporťáku a ono tam bylo už tak tak a přitom nebylo nijak extra velký, tak jsem se teda zhrozila, co s ním asi tak paní bude za půl roku dělat.

turcice
27. čer 2012

@ladydi to je ten náš budoucí 😀 😀 😀 😀 😀 ten zadarmo 🙂

maximka33
27. čer 2012

@ladydi Moc krásnej, peg perego je moje oblíbená značka. líbí se mi i golfáče, jsou dost dobré. ten tvůj má hezké univerzální barvičky 🙂
@zinevra takže zatím nic?
@kolino jéé škoda. ale třeba je ještě šance.

maximka33
27. čer 2012

@ladydi a jinak buď v klidu, my koupili kočárek taky brzo, asi tak o dva týdny později než ty 🙂 to bylo to krásné pohodové těhotenství, zatím jediné svého druhu.
@lenickan Leni, tak je vše na dobré cestě! a to je tedy po prregnylu nebo přirozeně? zkusím si taky změřit folíky, nikdy jsem nevěděla, že jich vlastně může růst více najednou.

herbie
27. čer 2012

maximka33 jj to bylo hned na zacatku naseho vztahu hned po dvou mesicich jsem zjistila ze jsem tehotna ...

misacik
27. čer 2012

@maximka33
Ahojky. To chápu, časy se mění, ale i tak se ty názory a doporučení doktorů liší. Co jsem tady na MK četla - zkušenosti ostatních žen, tak jak píšeš, pokud je žena v pořádku a cítí se na další těhu, tak ty dvě MS jsou standardní, takže tolik jsem počkala i já a už jsme se do toho pustili 🙂

zandi78
27. čer 2012

Ahoj holky! tak se hlásím zpět po dovolené..!!! bylo super, snad jsem vás stihla jakžtakž dočíst 🙂 Vanilce a ostatním těhulkám držím pěsti, holky!

tanka72
27. čer 2012

@ladydi holky já mám prego gt3 barva moca a je fantastický,synek je docela velký a krásně se tam vleze a ten obrovský nákupní košík,ten je super 😀

ladydi
27. čer 2012

@turcice aha, já myslela, že taky GT3

@maximka33 tak to jsem ráda

@tanka72 tak to jsem ráda, že další dobrá zkušenost, jen se optám, jak se předělává to hard medium a soft, mě tím nejde točit, musí se někde něco nejprv zmáčknout??

Jinak teď jsem se vrátila z nemocnice od taťky. Dnes nám volali před oběděm, že je zle, nádor metastázoval do mozku

maximka33
27. čer 2012

@zandi78 a jak bylo, povídej přeháněj. nepřivezla sis dáreček?
@ladydi to je mi moc líto.. hlavně ať tam můžete být s taťkou..

ladydi
27. čer 2012

ještě abych to dopověděla o taťkovi, musela jsem to odeslat dřív, než jsem to dopsala, přišla návštěva. Taťka dnes začal právě blbnout, chvíli je v pohodě a za chvilku je mimo, neví kdo je, kde je a nic, vytrhal si všechny hadičky a chtěl utýct. Dr. nám řekl, že umře, že to není už na dlouho 😢 Je to hrozný... Zrovna dnes přijela teta, jeho sestra, no ale mluvili jsme s ním. Mluvil celkem dobře, když jsme tam přišly, vypadal teda hrozně, ale pak hodně pookřál, sešli jsme se u něj dneska všichni, snad 20lidí, ale chodili jsme po skupinkách, moc mu to pomohlo. Děsí mě ale to, že on si uvědomuje, že se mu zatmělo a že o sobě nevěděl a dokonce i co vyváděl. Musí to být hrozný, když ještě je schopnej o tom uvažovat, co dělal a co se sním děje.

tanka72
27. čer 2012

@ladydi jde to docela těžko,jen otočíš tím kolečkem,ale jde to ztuha,později jak to trochu vyjezdíš už to jde líp,ale my to máme furt na soft 🙂

ladydi
27. čer 2012

@tanka72 no, já se bála na to nějak moc brát silou, abych to nezničila, je to nastavené na střed

froka
27. čer 2012

@ladydi Ahojky, buď silná!.Jsou to takové vlny, chvilku je zle a pak zase dobře. U taťky je to to samé. Taťka má rakovinu slinivky, takže tu nejhorší možnou rakovinu, a metastáze na játrech, páteři, v lympatických cestách a zřejmě už i na plicích a mozku. Mamka ho má teda doma, do nemocnice by ho už nedala, doma je doma a být v nemocnici by ho zabilo i psychicky. V nemocnici to mívá rychlý spád, ale když je člověk doma s rodinou, tak se drží. Jakmile si ho mamka vzala z nemocnice domů, tak se zlepšil. Sice jen na čas, zastavito to sanozřejmě nejde, ale asi mu to život prodlužuje a to přirozeně a né jen pomocí kapaček apod. Známej je ředitel záchranky olomouckého kraje a když mu nedávno bylo zase zle, měl silné bolesti, tak se s ním radila, jestli ho nedat na pár dní do nemocnice, kde by mu dali výživu a tak, tak na to řekl, ať to nedělá, že by ho tam zbytečně udržovali a pro něj to je utrpení, takže i kdyby jí doma upadl do komatu, tak jen zavolat záchranku, ale nevozit ho pryč. Naštěstí má domluvené, že vždycky když je mu tak zle, že nepomáhá nic na bolest, tak mamka zavolá záchranku, přijedou, píchnou mu morfin, ale nikam ho nevozí, nechají ho doma. Někdy je mimo, někdy tak něco mezi a někdy dělá i srandu. On si ale skoro nic nepamatuje. Někdy si říkám, že už by si zasloužil vysvobození, když mívá takové bolesti. Už to není ten táta. Musíte být hodně silní. Vím, že ti to rve srdce, když ho tak vidíš, ale nedej to na sobě znát. Potřebuje kolem sebe hlavně radost.

barbarucha
27. čer 2012

@vanilka31 Ježiš, málem jsem tě prošvihla, gratuluju!!!
@ladydi To je moc smutný, jak to jde rychle. Uf.. Držte se.

mpetula
27. čer 2012

@ladydi Ahojky, nedá mi to a také ti musím pochválit kočárek 🙂 Mě se také moc, moc líbí a teď zvláště z té nové kolekce barva denim. Vždy jsem říkala, že až jednou, taky by jsme ho koupili také z druhé ruky, ale kdyby se nám zadařilo už konečně ještě letos, tak by asi tento ještě nebyl, tak už jsem upozornila manžela, že po tom dlouhém čekání a tom všem čím proházím, bych si udělala radost a koupila tento 😀 No ale to říkám teď, jestli vypláznem dalších 30 tisíc za IVF, tak nevím nevím 😝 😀
V červenci a srpnu zkusíme jen IUI, tak se třeba zadaří a kočárek bude 🙂 Jinak další IVF v září, říjnu....

maximka33
27. čer 2012

@ladydi je to hrozný, jak rychle to postupuje..možná si to taťka už vůbec nebude uvědomovat..

vanilka31
28. čer 2012

@barbarucha Díky, ale ještě není k čemu gratulovat 🙂 Beru to stále jako nejisté, no to jsme my po potratu. Ani jsem to nechtěla říkat, ale prořekla jsem se. Dnes mě čeká první screening, tak to bude maso.

ladydi
28. čer 2012

@froka víš, ale on by doma už nepřežil, musí být na kyslíku, nemůže chodit, musí jen sedět tudíž i s WC by byl dost problém. Naši mají starý domek a WC mají v kůlně, která sice navazuje na dům dveřmi, že se nechodí po venku, ale je to docela daleko. On měl nemocný plíce už před tím a pracovali mu na polovičku a teď jak tam má ty nádory a ještě tu vodu, tak sotva dýchá.
@barbarucha @maximka33 moc díky,snažíme se držet, jenže mě teď rozbrečí i blbá reklama na google, takže já jsem každou chvilku v záplavě slz. Smažím se mu stát za zády, hladit ho po vlasech a nebo rameni, nechci aby viděl, že brečím. Ale obávám se, že si to uvědomuje, on to hodně studoval, když měla mamky mamka rakovinu žaludku. Ale je silnej, hraje si na tvrďáka a za to ho moc obdivuju. Nekňučí a stěžuje si max na obědy v nemocnici a snaží se i někdy zavtipkovat.

ladydi
28. čer 2012

@mpetula tak to držím palečky aby to dopadlo 😉 jako každej z rodiny, kdo ho vidí, je z něj unešenej, je to fakt jak jsem četla mercedes mezi kočárky. Jsem z něj fakt uchvácená, z barev letošní kolekce bych já měla dost problém si vybrat, i když ta denim vypadá hodně zajímavě, už jen ten nápad teda 😀 riflovina 😀 No jinak Java mi přijde moc světlá a Ivory je sice hezká, ale taky moc světlounký mi to přijde. Já ze všech těch posledních kolekcí se fakt nadcha pro tuhle Cedro, kiwi a Moca. Jako barvově je mají taky hezky promyšlený, u Jane jsem našla jednu jedinou kolekci, ktrerá se mi líbila a to Urban, prostě všechno mi přišlo buď moc červený a nebo bláznivý, prostě takový nic moc. Fakt jsem tady studovala ten podvozek a ty kolečka jsou fakt luxusní, no a ten nákupní koš, tak ten je teda hustej 😀 tam by se snad vešlo i dítě 😀

lenickan
28. čer 2012

@maximka33 ne ne všechno je přirozene... ale taky to není žádná sláva... moje sestra má 10DC folikul vždy tak 18mm což je hodně... ona mívá ovu tak 12 den... chodí ted do CAR, taky se pokoušejí
Pregnyl ted nebude, dr. říkal, že at raději ty 3 MS počkáme a netahám to z trouby syrové🙂
Tak to prostě nebudu řešit, ale pozor si taky dávat nebudeme...
V srpnu/září bych zkusila stimulku - nějaké léky - injekce na to doma ještě mám... ale IUI rozhodopádně nechceme

lenickan
28. čer 2012

@maximka33 no jasné že může růst více najednou z toho jsoupak dvojvaječná dvojčata🙂 a při stimulacích na IVF jich tam naroste móóóře🙂

froka
28. čer 2012

@ladydi Tak to jo, to je zlé ☹ Taťka si na záchod dojde a co se týče toho fňukání, tak to mrčí pořád a sám to psychicky nese špatně. Přeji ať to zvládneš jak nejlépe to jde. Držím palečky a kdybysis někdy o tom chtěla víc popovídat, tak klidně pisni do IP.