Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

antymania666
22. lis 2012

@eva518 me je reba 2-3 dny dobre pak jednou treba rano divne, ale vzdy se najim a je to dobry. prsa citim lehce po strranach ale neni to nic velkyho, jen kdyz si na ne zatlacim trochu.jestli jsou vetsi?,mozna ze trochu jo....

eva518
22. lis 2012

@antymania666 hmm, tak to mám podobné. Jééé, jsem ráda, že jste v pořádku 😵

mircisek
22. lis 2012

@fykyska Jééé a já jsem si myslela, že chlupatý bříška jsou jen u kluků. Já jsem měla chlupatý bříška u obou (vlastně všech tří chlapečků), ale teď nemám, to byl další příznak, že je to holka. Jooo a špatně je mi taky skoro každej den, i když už to není tak hrozný. Nejhorší je stydká kost, ale doktorka říkala, že je to tím, že už je třetí a docela brzy po druhým, proto mám taky podpůrnej pás a fosfor s vápníkem. Jo a poprvé mě v těhotenství bolí prsa.
To si užívej, jak už tady někdo moudrý pronesl s dalšíma dětma jsi těhotná jen v noci. 😀 Davísek nějak nechce pochopit, že mamka je totálně KO. 😀
@turcice Tak snad ví, co dělal, ne. 😀 😀 😀 😀 😀

eva518
22. lis 2012

Holky, jestli to dobře dopadne, tak se v lednu budeme stěhovat do většího bytu a hlavně za polovinu peněz měsíčně. Byla bych za to úplně nejradši, protože koupi nebo stavbu domku musíme nechat nejdřív na léto a v tomto bytě kromě toho že je malý a dveře má pouze do koupelny a wc, takže soukromí žádné, tak je ve 4.patře bez výtahu a na balkon se nevleze ani kočárek... 😠 Byli bysme tam nějakou dobu a mezitím vyřešili bydlení vlastní. To by bylo prííííma 🙂 Doufám, že to vyjde, jestli jo, tak v lednu jedem do IKEA nakupovat nábytek - hurááá 😀

eva518
22. lis 2012

Taky vám tak strašně smdrí kafe? Chtěla jsem jít nakoupit, ale venku tak strašně smrdí balírny kávy, že bych hodila šavli... A to jsem v říjnu k narozeninám dostala peníze na pressovar 😠

antymania666
22. lis 2012

@eva518 dekuji ti moc¨

terulin
22. lis 2012

@eva518 Kafe mi voní, až bych brečela. Za normálních okolností mi v žilách koluje čistej kofein. A Teď už jsem víc jak měsíc kafe neměla. Ale dala bych si... Bezkofeinové náhrady mě nijak neoblafnou 😀

petulka19
22. lis 2012

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s bílkovinou v moči? Co to může znamenat? Jsem v 15tt, mám nízký tlak, otoky žádné, jenom jsem teda nachlazená. Do průkazky mi sestra napsala bílkovina +- . Tak to snad není tak hrozné. Dr k tomu nic neříkala, jen posílají teda moč a krev na rozbor, ale to by udělali i tak. Jsem z toho zase rozhozená, jsem si přečetla na netu co to všechno může znamenat, že já to vůbec čtu. Jinak zvracím dále, zatím 10 kg dole. Dr se mě jen zeptala kolikrát denně zvracím a potom řekla, že zvracení znemaná, že mimčo prospívá. No, děkuji ji za pomoc teda 😠 Nevím jestli mám jet do nemocnice, aby mě dali na kapačky, jsem kost a kůže, ale stejnak si myslím, že jak bych se vrátila z nemocnice tak by to bylo stejné. A nevíte kdybych náhodou do té nemocnice šla, tak mám jít nejdřív na pohotovost a oni mě potom přidělí kam mám jít, nebo rovnou na oddělení gynekologie? Mě to už vůbec nemyslí 😝 děkuji

eva518
22. lis 2012

@terulin tak ti nevím, co je horší. Ale asi když bys chtěla a nemůžeš, co... Já ho nepiju prakricky od týdne po ovu, přestalo mi chutnat a to jsem kávový gurmán 😅 proto jsem chtěla ke 30.narozeninám nějaký kvalitní pressovar i s funkcí mletí, abych si mohla dělat kvalitní presso, latte apod. Ale teď mě nadavuje, jen to malinkato ucítím. Dřív bych bezkofeinové rádobykávy taky nevypila, teď je to jediné, co snesu... 😒

eva518
22. lis 2012

@petulka19 Ahoj Peťo, to mě mrzí, že máš starosti. S bílkovinou neporadím, ale co se týká toho zvracení a takového úbytku váhy, myslím, že ty kapačky by měly cenu určitě. Potřebuješ doplnit živiny a minerály, které jsi ze sebe dostala a aspoň budeš pod dozorem. Já bych šla asi rovnou na gynekologii. Stejně by tě tam poslali z příjmu.. Drž se a nečti žádné články na netu, zbytečně se budeš nervovat.

terulin
22. lis 2012

@eva518 Já si na to kafe ráda počkám, hlavně když mi vyleze zdravý mimouš. Ale je mi dneska zle, spala bych, do toho mě bolí žaludek, ale mrcha posílil - obrací se na ruby,ale ven nic nepustí. A přitom mě by se tak ulevilo, kdyby poslal všechno ven a přestal skákat. A prsa bych dneska ráda někomu věnovala, bolí mě i jen ta podprda co v ní leží 😀

eva518
22. lis 2012

@terulin Vydrž, brďka, vydrž !!!!! 😀 Taky je mi blbě, ale dá se to vydržet. Asi zkusím jít do města, třeba už vítr od balíren nevane... 😠 Nemám co jíst a to je nebezpečné 😀

mircisek
22. lis 2012

@petulka19 Peti, kamarádka měla bílkovinu v moči celý těhotenství. Pořád ji hlídali, lítala po vyšetřeních. A stejně nic nenašli. Má krásnou holčičku. Takže to asi nemusí být nic, jen to budou pořád zkoumat. Jinak nevím. 10 kg je docela dost, taky bych to asi řešila. Pokud fakt zvracíš moc, tak by se to mělo řešit, než ohrozíš sebe i mimi. Oni od toho umí pomoct, nejen doplnit živiny.

terulin
22. lis 2012

@eva518 Já taky za chvíli budu lovit oběd v prázdný lednici, pak musím se psem na očkování, odeslat podklady k projektu (který nemám hotový) a připravit byt na příjezd tchýně a nakoupit. Nějaká dobrovolnice, milující práci s hadrem a mopem ?

terulin
22. lis 2012

@petulka19 Asi bych se vydala k doktorovi. - 10 kg je fakt dost. Drž se! (jinak byste s fykyskou mohli založit klub anorektických těhulí)

eva518
22. lis 2012

@terulin jo, to je fakt. Zato já bych mohla založit klub Nevejdu se do ničeho a každý si myslí, že jsem jen tlustá 😎

eva518
22. lis 2012

@terulin hmm, kdybys o někom takovém věděla, tak ji pošli i k nám. Úklid by to tu potřebovalo jako sůl, ale když jsem se dneska ráno pokoušela umýt cifem špinavé dvěře v koupelně, tak jsem z toho smradu málem omdlela..

terulin
22. lis 2012

@eva518 Do tvýho klubu bych klidně mohla taky. Zvlášť pokud by se jmenoval, kromě břicha mi roste i zadek 😀

eva518
22. lis 2012

@terulin hihi, ráda tě přiberu.. Jo a ještě stehna a boky. Vypadám jak Venuše, akorát jí to na rozdíl ode mě slušelo... 😀

kolino
22. lis 2012

@aagnes Ahoj Aničko, tak jak v práci to zvládáš? Moc na tebe myslím, a doufám, že jsou kolegyně a kolegové na tebe moc hodní!! 🙂 Pěkně se do pracovního procesu opři a uvidíš ,že brzo najdeš // ♥ Moc ti to přeji!

barbarucha
22. lis 2012

@ladydi Ahoj, prosímtě, jak děláte tu masáž hráze? 😕 Já jsem to zkoušela a nějak mi přijde, že tam prakticky není co masírovat, páč je tam hned vedle svěrač prdkový a že by mezi ním a poševním vchodem bylo nějak moc kůže na promasírovávání, tak to ani není, jsem z toho jelen 😨 😨 😨

barbarucha
22. lis 2012

Jinak my dnes začínáme 38tt, takže předčasný porod se NEKONÁ!!. Prsím se a jsem hrdá 😎 Vstávám, uklízím peru, vařím, šiju, ruším zákaz intimity, hurááááá 😉

ladydi
22. lis 2012

@barbarucha mám olejíček od Weledy, jako jsem měla u malé. No masírujeme už od 33tt asi a to obden. Masíruje teda chlap, já si tam nedosáhnu ani pořádně. Není to nic příjemnýho ale. Většinou dvouma prstama a tlačí jako dolů a roztahuje je a jede jako ze vnitř ven 😀 nebo jak bych to jinak popsala, prostě si představ jakoby tam procházela ta hlavička a jak tlačí a tak. No ono tam moc velkej kus není, no 😀 ale na to natržení to teta úplně stačí 😉 😀

matysikovad
22. lis 2012

tak jsem doma z první porevizní kontroly. v nemocnici mi brali krev na toxo (aegm) a byly všechny protilátky pozitivní. zítra jdu na nový odběr, doufám, žeje to jen toxo z minulosti. už jsem si všechno našla na internetu a musím hodit i kočičí trousky do labiny na veterině.....modlím se, aby to byla stará prodělaná infekce ( ztím to všechno k tomu nasvědčuje ) a já se nebudu muset zbavit jak kočiček tak se dalších několik let léčit na toxoplazmozu....

barbarucha
22. lis 2012

@ladydi Aha, takže penetrace je nutná 😵 Já to chtěla masírovat zvenku, abych si dovnitř nezanesla ještě na poslední chvíli nějakou infekci, ale jak říkáš, dítě jde zevnitř ven, to asi to moje "mazání" moc smysl nemá. No, obrousím drápy a něco vyzkouším 😀

eva518
22. lis 2012

@matysikovad Ahoj, mě asi kromě hcg nic nesledovali. Nebo o tom aspoň nevím.. Ale kamarádka měla v těhu také pozitivní protilátky na toxo a dr.jí řekla, že to může být hodně stará prodělaná infekce a holčičku donosila a je zdravá. Držím palce, ať máš dobré výsledky 😉

kolino
22. lis 2012

Tak mi právě sami volali z gynekologie ať se zítra ráno dostavím....prý na preventivní prohlídku...tak já nevím, byla jsem tam letos skoro každý měsíc a tento nic a oni si mě zavolají? nechápu....holky taky si vás zvou telefonicky na prohlídku? 😠

fykyska
22. lis 2012

@petulka19 😉 Ahoj poblijone 😀 vitej do klubu teda já už klepu že už to mám částečně za sebou - nicméně s blitím zajeď do nemocnice ...Kolikrát denně zvracíš ?? Udržíš v sobě tekutiny ? To je duležitější než to jídlo 🙂
Jestli zvraciš víc jak 12-15 denně neudržíš pití nechají si tě tam dostaneš kapačku a uleví se ti - taky dostaneš čípky Torecan na zastavení blití 😉 😉 Člověk se v tý nemocnici sklidní a srovná ale blití jako takové musí přestat samo 😉
Mimino se veme co potřebuje ale ty potřebuješ srovnat metabolismus 😉

eva518
22. lis 2012

holky, můžete mrknout na graf přírůstku váhy v těhu. Je to ve francouzštině, ale je to dobře srozumitelné - osa svislá jsou kg a osa vodorovná týdny těhu. Když kliknete na voir la courbe plein ecran, tak se graf zvětší
http://www.enceinte.com/courbe-poids-grossesse-...
🙂

terulin
22. lis 2012

@eva518 Chápu dobře že kolem 9-10 tt jsou normální +1,5-2 kg... No to je ale dobrá zpráva, to bych se měla jít najíst 😀