Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
10. črc 2011

ahoj holky 🙂

mv-jé,tak nevím,jestli ti mám závidět ty chodníčky nebo dovču.my nemáme ani na jedno,už mě to štve.nějak se ty dodělávky kolem aráku protahujou,ještě nemáme vůbec nic,ani teréní úpravy.včera manžel naznal,že až příští rok 😖 .ale snad se letos dočkám už vrchní koupelny,obkladačky už máme,zadarmo z firmy.tak jen dokoupit ten zbytek,holt nesmím být moc náročná.

jani,jak to vypadá s bytem a hypotékou?už balíte?

helcenka-teda,koukám,že to má kubík jak já.já když mám angínu,tak jedině o prázdninách.tak jsem letos zvědavá,doufám,že se jí vyhnu.ta laparka bohatě stačí.a co malej,už je to s jeho chováním lepší,nebo ještě má svou hlavu?hoď nám sem nějakou fotečku dětiček,jo?

u ás taky byla bouřka jak prase,takovou jsem ještě nikdy nezažila.hrůza.včera jsme s manželem obcházeli naše pozemky a našli jsme angrešt a špendlíky.ještě tady máme maliny,lesní jahody,švestky,slaďoučký třešně a na podzim jabka.docela slušný,když jsme vlastnoručně nic nenasadili. 😀 😀 😀 .ještě by to chtělo hříbky a je to ok.ještě jsem zapoměla na obrovský šneky,takže když bude nejhůř a nebude ani na chleba,tak si můžem udělat francouzkou kuchyni 😀 .

fram-a co ty,jak snášíš ty vedra?už pereš.kočárek už máte koupenej??nevím,jestli jsi nám psala,jestli už máte vybraný jméno,nebo která by připadala v úvahu??

jahudko-a jak jste na tom s jménem vy??u toho doktora-mazec.takto dlouho čekáváme jen na endokrinologii,ale spíš míň.by mě asi trefilo a ještě v těch vedrech s bříškem.... 😝 😝 😝

fram
10. črc 2011

@martasl ahoj, vedra nejsou příjemný, ale nestěžuju si, mám, co jsem chtěla 😀 tak se válím doma. Včera jsme objednali kočárek (Dorjan prestige red), dnes manža smontoval komodu na pidivěcičky, takže už finišujem 🙂 Manža si přeje Žanetku, takže pokud jí ještě nevyroste pindík (doufám, že ne) 😀 , tak už u ní zůstanem. Zítra mě čeká velký UZ a pak už jen porod 😕 😕 Vy se máte, že máte domeček a na pozemku tolik dobrůtek. Taky bych si dala říct. Třeba se jednou domku taky dočkáme, ale moc růžově to nevidím. Nechce se mi jít znovu do dluhů, když jsme konečně splatili byt.

beritek
10. črc 2011

Ahoj! 🙂 Je tu někdo komu doktor řekl že se mrňousek nevyvíjí tak, jak má (u mě velikost váčku odpovídá 8.týdnu-konci, velikost embria 7. týdnu - začátku) - a nakonec to dopadlo dobře? (Vím, že to neovlivním, ale nějaká naděje by se šikla.. 🙂 ).

martasl
10. črc 2011

fram-jé,já mám sestřenici Žanetu-tu pojmenovali podle princezny z pohádky Bílá kočička.no sestřence je už asi 28.taky by mi ty vedra nevadily,zažila jsem je u Simony.zrovna jsem si byla natrhat pár malin do zmrzky.já je jinak nemusím.třešně máme takový ty malý černý,jsou děsně slaďoučký,mňam.škoda,že jsi tak daleko,mohlas přijet ochutnat 🙂 .

fram
10. črc 2011

@martasl jéé, to já bych přijela hned a oškubala vám celou zahrádku 😀 i ty maliny, co nemusíš, já je naopak miluju 😀

mv
10. črc 2011

@martasl my už bydlíme druhý rok a nemáme uděláno kolem domu skoro vůbec nic.Loni jsme nechali navézt několik tater hlíny a je to jak když plivne.Příští rok musíme nechat navézt další.Ty chodníčky musíme mít kvůli kolaudaci, jinak by nebyly roky...A to jsme to ukecali jen ze dvou stran domu,kde jsou vlezy do domu,tak snad nám to na podzim při kolaudaci uznaj.Já už jsem nějak smířená s tím, že to vše doděláme tak na důchod, chci abychom žili i jinak a ne vše cpali jen do domu a nešli ani do kina,nikam nejeli,k tomu to IVF,tak se pak nemůžu divit, že kolem domu máme jen bláto...
To se máte,taková úroda doma, my měli jen dřevnatý ředkvičky, co jsem před chvílí rvala ze země.
Tak snad příští rok něco málo už zasadíme...

mv
10. črc 2011

@fram to je fajn, že už budete mít vše připraveno pro Žanetku.
S těma dluhama se nedivím...My máme sice pididům, nechtěla jsem cokoliv, kvůli čemu bychom se museli zadlužit do důchodu,máme v tomto čistou hlavu a ne se nervovat, z čeho zaplatím hypotéku na nějakou ratejnu...

fram
10. črc 2011

@mv manža je z vesnice, takže panelák je pro něho utrpení. Myslím, že kdyby nebyl pořád pryč, tak bychom baráček museli mít i kdyby na chleba nebylo 😀 protože by kolem něj pořád něco dělal (je fakt šikovnej) 🙂 A taky je hrozně háklivej na některý sousedy (já teda taky), který se chovaj , s prominutím, jako prasata. 😖

jahudka80
10. črc 2011

@martasl My už máme jméno dlouho 😉 Leontýna 😉 Jo a jinak mám také sestřenici Žanetu 😀

Já si dnes obarvila hlavu, no trochu šok 😀 a přivezla si starek kočík na balkonek 🙂 zítra ho budu drhnout 😉 No a jelikož nám nefunguje TV jdu koukat na komedii co tu máme a odpočívat jsem dnes moc unavená...

jane84
10. črc 2011

Ahoj holky. Včera jsme oslavili přítelovy narozeniny, když odešlo rodičovstvo, tak jsme zůstali jen se švagrovci a popíjeli a blbli do 2 do rána. Ráno jsem byla v 8 vzhůru, protože bylo šílené vedro. Na zahradě jsem zjistila, že teče bazén, tak jsme ho lepili, snad ok. Odpoledne jsme jeli na koupaliště, trošku jsem se opálila, zato přítel hezky chytl, až zhnědne, bude jako černoch a já vedle něj jak ředitel vápenky 😠 Tabulku sem hodím až zítra, teď už to asi nemá smysl

jane84
10. črc 2011

@martasl Marti zatím procházím svoje věci a už mám čtyři krabice na vyhození, staré oblečení, nějaké věci ze školy atd. Zítra jdu do banky, hypotéka schválena, podepsán úvěr i vlastní kupní smlouva. Tento týden se asi pošlou peníze a za 2 týdny bychom měli převzít byt. Nejdřív ale budeme malovat, takže vlastní stěhování bude až v srpnu

valinka30
10. črc 2011

@lucielorenc Já jsem prodělala revizi v 7. tt a moje mudr mi řekla, že nemám čekat vůbec a můžu se začít hned snažit. Osobně chci počkat tak na 2 MS, jak to bude vůbec chodit a pak se začnu víc soustředit na plodné dny.

lichtakova
11. črc 2011

Ahoj holky
@jahudka80 beruš, jak jsi dopadla u dr., co čípek, drží?
@fram ty vedra jsou blbý, hlavně, jak se večer vůbec neochladí. Teda, to už máš všecko, skoro 🙂 . Já jdu na kontrolu za týden, tak začínám mít tradičně staženej zadek...chjo. Jsou teďka ještě nějaký větší vyšetření?

zzzzuuuuzzzziiii
11. črc 2011

Ahoj holky, ja jsem dneska uplne vyrizena, jsem nemohla spat, hlava me boli jako strep a to jsem musela vstavat v pul 5 a do pul 5 budu dneska v praci ☹ . Od stredy ma dovolenou, ja se tak tesim, ze nebudu delat nic co musim!
Jinak jsem se merila a jsem 20+4tt a mame 103 cm pres pupik...

lichtakova
11. črc 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to je mi tě líto, už abys mohla být doma...

jane84
11. črc 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //

endie (23let, MA 3/2010)...............................................................................................35DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)......................35DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................34DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)..................................................31DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)...............................................................................24DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................20DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................17DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...........................................................................16DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj).......................16DC
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová)……………………………….16DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)................................15DC
safea7 (32let,MA 5/2011,Calibrum babyplan)...........................................................10DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).........................10DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….…………………….10DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)…………………………….…..……....…..DC

jahudka80
11. črc 2011

Ahoj holky, u nás je zas zataženo a prší ☹ tohle léto stojí fakt za prd. je u nás hezky tak 2dny a pak zas leje, já si od našich přivezla starej kočár, že ho dnes vydrhnu a prdlajs, a když jsem koukla na předpověď tak tedy nic moc.
@lichtakova Ahojky no ona tam zas nebyla moje doktorka, ale doktor a ten říkal, že je to dobrý. No když jsem mu řekla, že jsem první rodila dřív na 36tt tak mi řek že to dřív není, že je to tak akorád 😠 to tedy nevím já myslela, že se děti normálně rodí od 38-42tt a né od 36tt. No a asi mu to nedalo tak čípek měřil ULZ a byl oproti minule kratčí a řek sestře ať mě raději objedná za 14dní že mě budou víc hlídat 😖 . Byla jsem po těch 3h čekání tak vytočená a měla mu 100 chutí říct proč bych měla chodit za 14dní když je čípek (podle něho dobrej) a porod na 36tt je normální.
Já prostě doktory gyn.nemám ráda po předešlé špatné zkušenosti tak proto jsem šla k doktorce a ona si tam veme na výpomoc doktora 😠 .
@jane84 to je super, že už v srpnu budete ve svém 🙂 to bude klídek. My bydleli chvíli u tchýně když jsme předělávali byt a tedy ty 2-3měsíce mi úplně stačily 😀 po půl roce bych byla zralá na Bohnice 😀 , zrovna jsem se taky snažila otěhotnět a ona se do toho děsně pletla, na syna řvala ať se nesprchuje teplou vodou ,že zahubí spermie 😀 a že nesmíme mít sex každej den 😀 že jich tam je pak málo. A furt se vyptávali jestli jsem nějak nemocná (měla jsem vysokej prolaktin) a když jsem pracovala na bytě, tak tchán ať rači nic nenosím co když jsem těhotná (já měla zrovna ms 😀 ) měla jsem toho všeho už plné zuby,no řeknu ti komedie hadr 😀 v září jsme se odstěhovali a v listopadu jsem otěhotněla 😉

jahudka80
11. črc 2011

@zzzzuuuuzzzziiii jé chuděro já taky naspala, ale mohu si lehnout aspoň po obědě, tak ať Ti to rychle uteče a jsi brzo doma, jinak já mám přez pupek 95 😀 no mám míry jak modelka 99/95/99 😀 😀 😀 mě se to ukládá rovnoměrně ☹ raději bych byla hubená s větším bříškem 😀 to nechám v porodnici a pak je člověk štíhlý. Takhle stratím to malé bříško a ten tuk bude všude okolo naplácanej a budu zas jako váleček 😠 😀

zzzzuuuuzzzziiii
11. črc 2011

@lichtakova jo do konce prazdnin to nejak s tema dovolenyma doklepu a pak uz snad budu mit klid doma.

zzzzuuuuzzzziiii
11. črc 2011

@jahudka80 🙂 no tak to krasny, vylozene mam krasnou postavu - to ostatni jsem radsi nemerila, protoze by me mrsklo 😀 ale za pupik jsem rada a vsude ho vystrkuju, jen mi prijde, ze je ted porad stejnej... pred tim to nejak narostlo pres noc a bylo to a ted mi prijde stejnej, nevim... uvidime, jak dopadne mereni za par dni 🙂
Ja se jen modlim, abychom mely v poradku ten UZ za tyden, aby se nam ta cysta zmensila ☹ prej je to prirozenej vyvoj, ze je to bezne, ale stejne jsem z toho vyplasena...

jahudka80
11. črc 2011

@zzzzuuuuzzzziiii neboj mě taky děsily čímsi na placentě 38x9mm ani nevím co to tam mám a prej je to ok. A pupík vyroste jen se neboj vždyť si teprv v půlce já na 21tt kolikrát ani nevypadala jako těhule 😀 teď už nadávám, že si ani neoholím nohy a neostříhám nehty 😀 a ráno když si mám obléct ponožky 😀 to je taky něco. No a na druhou stranu si říkám nestěžuj si máš cos chtěla a buď ráda, že tam je 🙂

lichtakova
11. črc 2011

@jahudka80 no to máš pravdu, je to 40 tt +- 2 týdny, spíš, že když byla Mája v 36tt a jsi trochu otevřená, tak já za někoho zaskakovat, tak respektuju, že to ošetřující dr.chce pohlídat a nemám blbý řeči, spíš bych se snažila uklidnit...
Copak nehty na nohách, to ještě zvládnu, horší to bude s holením... 😉

mpetula
11. črc 2011

@jane84 Ahoj Jani, dnes jsem 1DC, tak zítra do tabulky prosím 2DC. Děkuji 🙂 S tím že mrcha dorazí jsem počítala, snaženíčko bylo jen dvakrát a ještě brzy, pak jsem dostala zánět, ale přeci jen malé doufání, že dopadnu třeba jako Jahudka 🙂 tam bylo. No tak bohužel a snad v srpnu, třeba po té laparce se zrovna zadaří 🙂 Břicho mě bolí šíleně, jak já to nenávidim, na to trpim od první mrchy, říkala jsem si, že třeba s věkem to bude lepší a lepší a prd 😠 Ještě že mám dnes volno a můžu si lehnout.A co ty Jani, už máš toho nového doktora? 😉

jane84
11. črc 2011

@mpetula ahoj. Zítra to zadám. Tu bolest znám, jsem na tom stejně, ale kupodivu se mi to změnilo a bolest je až druhý den, takže už se hned láduju ibalginem. A vždycky si říkám, že ten, kdo ho vyvinul by zasloužil nobelovku. Ono se to má zlepšit až po porodu. Nového doktora pořád nemám, protože se nemůžu rozhodnout. Jestli zůstat u nás, kde nejsou zrovna žádné zázraky a je to v nemocnici, takže se střídají a narazíš tam pokaždé na někoho jiného. Nebo jít k jinému v Brně, mám tam vyhlídnutou jednu dr, která má skvělé reference, ale je to s dojížděním a v těhu budu plašit a jezdi pořád do Brna. Je to jen 30 km, ale je to. Sice když bude problém můžu jít tady do špitálu. Ale prostě pořád váhám

mpetula
11. črc 2011

@jane84 Jo jo, ibalgin je v těchto dnech také můj velký kamarád 🙂 Hele a to nejde, začít chodit k jednomu a objednávat se jen k němu? Já taky začala chodit do nemocnice, ale objednávám se vždy jen k primáři, to je můj doktor. Vím že ordinuje asi tři dny v týdnu, někdy dopo, někde odpo, ale vždy když tam volám, tak řeknu že chci objednat k němu a domluvím se se sestřičkou na termínu... Sice to taky nemám přímo ,,doma" ale mám to 20 km a to nic neni. Jezdim autem, jezdim tam i do práce, tak mi to nepřijde, beru to jako že to mám doma... Jak už jsem psla, dřív jsem jezila i 60 km a to byla pakárna, to už bych nechtěla...

jane84
11. črc 2011

@mpetula někteří dr tam mají vyhrazené dny, ale každý má jen jeden den a běžně se stává,že je zavolají k operaci a je tam někdo jiný. Navíc u nás se asi porodní bude rušit a gynda se přesune pod chirurgii, takže kdo ví jak to bude za rok, za dva

martasl
11. črc 2011

ahoj holky 😉
Teda u nás je pěkně zataženo.V noci mazec bouřka,zase jsem lítala po baráku a vytahovala všechno ze zásuvek.Dnes jdu na noc,tak to doufám nezapomenu všechno povytahovat,pro sichr...
Ve čtvrtek nastupuju do nemocnice a začínám chytat nerva.Nebudu mít přístup k netu,takže jak dojedu v neděli ze špitálu(samozřejmě neberu jinou variantu než neděli..),tak dám hned info.

jani-tak hlavně,že oslava byla super a vyblbli jste se 😀 😀 😀 úplně vás vidím...

mv-no manžel v sobotu naznal,že s úpravama začnem příští rok,nemáme ani vrchní navážku.ale máme to tady z kopce,takže někde uberem a někde přidáme....nad barákem máme starou kamennou zeď,(kdysi tam stával barák) a u ní si chci udělat čtecí a relax lavičku.pak hodím foto,jak to tam bypadá.je to tam obrostlý keřama a stromama,tam jsme našli ten angrešt a špendlíky.a je tam pěknej výhled-teda zavazí tam náš domek...ale ten si odmyslím..až nebudou takový vedra,tak si to tam začnu trochu srovnávat.

zzzzuuuuzzzziiii -ty ještě chodíš do práce??to ti nezávidím.plánuješ jít na neschopenku,nebo až na mateřskolpetula-ta ms mě mrzí.taky doufám,že ta laparka a profuky budou mít nějakej efekt a co nejdřív otěhotním.jen se děsím,aby mi v břiše nenašli něco co nemaj a nebo aby mi neřekli,že moje vaječníky a vejcovody jsou kantáre... 🙄

lichtakova-meboj,kontrola dopadne ok. a mimi a ty budete v pořádku.už nakupuješ??koukám,že se ti to taky pěkně krátí.to bude miminek....

jahudka80
11. črc 2011

@lichtakova 😀 😀 😀 jojo holení je taky dřina 😀 zatím tam ještě trochu vidím zbytek po slepu 😀 no když jsem to zvládala tenkrát ve 36tt proč bych to nezvládla teď 😀
@mpetula mrcha je lepší po porodu, tedy aspoň mě se ulevilo, nevím co to jsou křeče a ták 😉 zas mě dlouho tedy bolel spodek jako po porodu při ms a to už bylo i rok po porodu, ale zas to nebolelo tolik, jako ty křeče při ms. 😉
@jane84 Tak si představ že přišel manžel s tím, že bych si mohla udělat Bc. 😀 že je tady u nás škola Vysoká škola regionálního rozvoje a že to studuje nějaká tam holka od nich z práce a její kamarádka s 1měs.mimčem, a že prý spousta ZK jsou písemné. No školné je prý 15tis./semestr a ženy na MD mají 3tis.slevu 🙂 no tak jsem teď nahlodaná , protože s maturitou co mám se teď tedy ani za 3roky moc nečapu a tedy nechci zkončit zas ve fabrice na 3 směny 😒 ale to učení mě děsí vždyť já maturovala v roce 2000 😀 budu tam jak stařešina 😀 tedy ještě že mám ten mladistvý vzhled 😀 . No teď tedy fakt nevím,.... jsou holky co to zvládají i při dětech ...
@martasl drřím palečky 😉 no špitál to já mám nerva když si uvědomím ,že tam zas budu muset po porodu nějakej ten den ležet 😒 nesnáším nemocnice 😠

jane84
11. črc 2011

@martasl no vyblbli, já toho měla plné kecky, protože jsem pořád lítala ze zahrady nahoru. Měla jsem druhou ledničku i ve sklepě, ale tam bylo pití a zákusky jsem měla nahoře 😖 Ale jak jsme zůstali už ve 4, tak to bylo ok. Kluci spolu vypili sedmičku jim beama a taky tak řádili. Kolem půlnoci se rozhodli, že se ještě vykoupou nazí, tak po zahradě lítali na adama a v té tmě byly vidět jen dva bílé zadky. Jestli je naši viděli z okna, tak potěš koště

jane84
11. črc 2011

@jahudka80 záleží, co bys s tou školou mohla dělat, ale kolikrát se studuje jen pro ten titul a ne pro ten obor. Jako i u nás studovaly holky s dětma a to bylo denní studium. Toto je denní nebo dálkové? Asi dálkové že? A tam studují většinou maminky nebo už starší při práci a tak. Podívej se na Peťu Vávrovu, ta udělala Bc státnice měsíc po porodu a mezitím byla ještě s malou v nemocnici