Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cital
17. led 2014

@lyc Děkuji. Letí nám to, ale ještě dlouhá cesta před námi... Jak píše@cabalkova ... mě taky pomohlo to, že jsem se začla těšit strašně na dovolenou...jak zamakám na horách a jak po dovolené začnu hodně makat na fyzičce. No a já byla na dovolené už v tom. Držím palce, ať jsou brzy // (a určitě brzy budou)!!!

cital
17. led 2014

@kofik.h To chápu. Já krvácela asi 14 dní a už jsem se těšila, až to skončí (krvácení i šestinedělí). Můj muž to bral statečně. První dny mě utěšoval a pak to bral pozitivně, že alespoň víme, že nám otěhotnět jde prý....Po nějaké době se už o potratu bavit nechtěl.

dorabell
17. led 2014

@sanuli no nějak zatím nic 🙂 před těhu mi chtěla nasadit clostylbegyt, tak myslím, že ho začnu brát teď. Na kontrolu jdu v pondělí (asi až příští), tak se s ní nějak zkusím domluvit co dál.....

@lyc a Utrogestan polykáš? Já brala Utrogestan v těhu a nevěděla jsem, že se používá i na úpravu cyklu...tak to se poradím s dr 🙂

@cital
@ladyella holky a jak vám zjistili nedostatečnou funkci žlutého tělíska? Cykly mám také dost dlouhé.....

@kofik.h vím jak se cítíš, šestinedělí pro mě bylo taky děsné, hlavně proto, že jsem nemohla cvičit a jenom se přejídala sladkým a kila šla nahoru 😀 ale hned po šestinedělí jsem se dala do cvičení - teda začala jsem jen lehkými cviky a i tak jsem cítila, žem i to dává zabrat....takže postupně jsem se dala zas do formy 🙂 i když zimní lenost mi nějak zůstala. Neboj uteče to, důležité je, se zaměstnat něčím jiným, aby jsi se dala po psychické stránce dohormady...

@kifsepixam NECHÁPU, že se tebou takhle zacházejí!!!!! Moc mě to mrzí ☹ koukám, že lékařům je opravdu všechno jedno a berou tě jen jako dalšího pacienta, jako kdyby neměli ani srdce...místo aby si pospíšili a tobě tím ulehčili akorát ti to natahujou. Držím palce, ať alespoň toho 28. se k něčemu dopracuješ a máš konečně něco v ruce, ať víš co dál...

dorabell
17. led 2014

@kofik.h jinak můj byl nejdřív dost smutný....ale potom viděl, jak špatně to nesu a že kdykoliv jsem na to zamířila myšlenkama tak jsem měla slzy v očích...tak vždy když viděl, že natahuju, tak mi řekl nebreč, mělo to tak prostě být....miminko nebylo zdravé....proto odešlo....a nic s tím už neuděláme. Chceme přece další miminko ne? Čím dřív se dáš do pořádku po psychické stránce, tím dřív ho budeme mít.... 🙂 Jinak oba nás to stále trápí, ale opravdu se snažíme jít dál.....protože to je to nejlepší pro budoucí miminko 😉 Za ty řeci bych ho vždycky nejradši praštila, ale opravdu mi to pomohlo 😀

petulaho
17. led 2014

@ladyella přesně na tohle mi po 3,5letech a 3spontánních potratech přišli....dělali i hysteroskopii,genetiku,hematologii,imunologii, biopsii dělož.sliznice,odběry na hormonální profil...a nakonec stačilo brát utrogestan od 17.dne cyklu 3x1 a po zjištění těhotenství navýšit dávku na 2x2 a Prednison a ten pro mě krizový začátek jsem překonala....moc držím palce,aby to i u tebe pomohlo🙂

petulaho
17. led 2014

@janetoty moc moc gratuluju,opatruj se....držím moc palce...a jsi v PN?

ladyella
17. led 2014

@dorabell No nikdo to zatím nezjistoval a nevim jestliw dr vůbec bude, jen si to moje gynekolozka myslí, ale také jsem se na to @cital chtěla zeptat 🙂
U mě to videdukovala tak, že jsem měla ovulku až kolem 25-30dc, takže ty hormony nemůžou pracovat správně když mám tak dlouhou tu první fólik.fazi...

lyc
17. led 2014

@dorabell já beru Utrogestan vždy od 16DC po dobu 10 dnů a to ráno a večer jednu tabletku. Dostala jsem to od doktorky, protože jsem vždycky měla strááášně nepravidelný cyklus a musela kvůli tomu brát HA. Ale když jsem ji při snaze o miminko vysadila, zase se mi cyklus rozhasil. A tak mi paní doktorka napsala Utrogestan s tím, že se mi cyklus krásně upraví a zároveň nám to pomůže udržet miminko kdyby se nám zadařilo. A pak, když jsem otěhotněla měla jsem ho braz každý den, ale místo polykání jsem měla každý večer dvě tabletky zavádět.

ladyella
17. led 2014

@petulaho Moc dekuju, pevne věřím že ano 🙂
Tu blaho, zbytečných 3 a půl let..ale to nemohl nikdo vědět, že..A ten predinson je teda také na udržení a bere se až kdybych otehotnela?

lyc
17. led 2014

@dorabell a jak ták čtu i naši manželé jsou si hodně podobní. Ten můj je taky neskutečná opora. Moc nás oba ztráta miminka zasáhla, ale říkal mi pak to co ten tvůj tobě. Miminko asi nebylo zdravé a příroda to tak zařídila. Dáme se do klidu, začneme zase cvičit a budeme víc zase výletovat a ono si nás to další miminko určitě najde. Ale jak píšeš, občas bych ho za to praštila, ale moc mi tím vším pomohl 🙂

ladyella
17. led 2014

@lyc Děkuju..poprvé jsem si říkala że tak holt melo byt a lepší než kdyby miminko mělo nějakou vadu..ale po druhé uz si myslím, že to není nahoda..dám ještě šanci duphastonu a úpravě toho cyklu .a když ani to nepomůže, tak se pak nezacnem snažit dokud nebudou výsledky z genetiky..

ladyella
17. led 2014

@lyc A neboj, zázrak potká i nás, jen by se ta priroda nad nami taky pomhla smilovat a ne že si bude dělat co sr ji zachce 😀
Když jsem vysadila HA, nikdy by mě nenapadlo, že takovéhle "věci" budu řešit..kolem mě samé mladé holky, které otehotnely hned...spíš jsem to brala jako samoZřejmost, nenapadlo by mě že budu myset čekat..tak mi to asi "příroda" oplaci a dává za vyucenou...

bibianca
17. led 2014

Holky, potřebovala bych poradit. Už nějakou dobu (cca 1/4 roku) se mi dělá na zádech akné. Nemůžu se toho zbavit. Napadlo mě, jestli by to nemohlo být ve spojení s těmi zamlklýmy těhu a nebo štítnou žlázou. Nemáte s tím někdo zkušenost?

dorabell
17. led 2014

@bibianca moje zkušenost je taková, že se mi dělá po revizi akné na zádech a na dekoltu a i na obličeji dřív než předtím 🙂 zatím jsem boj nevyhrála 😉

@lyc tak to jsou úplně stejný, ten můj zase říkal, mámo pojď, uděláme se pro sebe 😀 a přesně, budeme chodit do kina, do divadla, na výlety, cvičit, na tenis....atd 🙂
Utrogestan mě nasadila až v těhu...tak já se jí na to zeptám......chci mít ty cykly kratší...budou kratší = větší šance otěhotnět 😀

@ladyella aha 🙂 já myslela, že to právě zjistila na základě nějakého vyšetření 🙂 Tak to příroda dává za vyučenou i nám, protože já jsem myslela úplně stejně jako ty. NIKDY jsem si vlatně nepřipustila možnost, že by nás někdy mohlo potkat něco takového...to až když jsem otěhotněla a bylo mi blbě jsem se začala bát....ale předtím jsem si přesně říkala - takových holek těhotných, kamarádek bez problémů, proč bychom to i my neměli bez problémů......znám těhule které i kouřili v těhu a vůbec dělaly věci co by se v těhu neměly.....a úplně v pohodě

cital
17. led 2014

@ladyella @dorabell Holky, u mě se to vlastně ani moc nezjišťovalo....Já jsem před MS špinila, po potratu se mi to rozhodilo a špinila jsem víc. No a dr. mi řekla, že to bude nejspíš nedostatečná funkce žlutého těliska, který má za následek, že se mi v těle nevytváří dostatečné množství hormonu progestronu, který produkuje tělo po ovulce a to způsobuje to mé špinění. A byla to pravda. Nasadila (pak zvýšila dávku) utrogestanu a byl klid se špiněním. A to jsem ze začátku brala jen 1 tabletu, pak mi nasadila 2....podotkla, že na to moje špinění by bylo dobré těhotenství...ať se hezky snažíme a já hned po té KO otěhotněla a utrogestan jsem brala už na udržení (hlavně pro klid mé duše). On ten utrogestan je vlastně progestron.

ladyella
17. led 2014

@dorabell Přesně..setkala jsem se i s nazorem, že se mi to stalo protože to celé snažení moc řeším...já to řešila až když jsem měla poprvé SP...jak bych to neměla řešit kruci ☹ Ale tech několik měsíců předtím jsem nic neresila a nechavali jsme tomu volny prubeh...dokonce prvni den v praci po revizi mi jedna kolegyne rekla tak co..uz si to prestala resit? Moc dobře věděla co se stalo a ona mi tohle vmetla..a ta osoba otehotnela hned první měsíc snažení..kouří dál, chlemta same fanty koly a podobný sra**y...nekdy mi to přijde nespravedlivé...

ladyella
17. led 2014

@cital přesně takhle s tima hormonama , s tim progesteronem mi vysvětlovala moje dr...ale já nikdy před ms nespinila, tak nevim

dorabell
17. led 2014

@cital hmmmmmm tak to já taky před ms nešpiním.....to je zvláštní 😒 Já Utrogestan měla nasazený když jsem otěhotněla pro udržení....a stejně to nepomohlo ☹ tak si říkám, jestli vůbec má cenu ho příště nasazovat...že to asi dopadne jak má s ním i bez něj.....

@ladyella No tak to drahá kolegyně je vážně super 🙂 to bych se asi neudržela, kord když věděla co se stalo...My jsme to taky dlouho neřešili...myslela jsem si, že hned první měsíc po vysazení otěhotním....no ale když uběhlo půl roku a pořád nic, začala jsem na to trochu myslet.....a ty poslední měsíce před otěhotněním už jsem to řešila i ovu testama, pořídila jsem dokonce Conceive Plus - lubrikant na podporu početí, dlabala kyselinu litovou, manželovi nasadila vitamin E, pili jsme Femigard atd atd 😀 moje kamarádka, se kterou se znám od dětství, otěhotněla a bohužel miminko nebylo zdravé, takže ve 12tt muselo pryč. Tenkrát jsem to prožívala s ní, podporovala jí...brala jí jako spřízněnou duši. No a když jsem potom po roce otěhotněla já, samozřejmě jsem jí to řekla a ona se se mnou přestala bavit. Začala se mi vyhýbat....což mě taky celkem bolelo...ona věděla, že jsme se o mimčo snažili 18 měsíců a zachovala se vůči mě docela nefér......

lyc
17. led 2014

@ladyella taky bych to chtěla řešit, kdyby se mi podobná věc stala znovu, takže tě naprosto chápu. A věřím, že se nám to skutečně brzy povede a i my budeme mít své malé štěstí 🙂 Já jsem nikdy k těhotenství nepřistupovala jako k samozřejmosti, protože jsem měla opravdu s cyklem problémy, takže jsem počítala s tím, že cesta za miminkem nebude snadná (taky jsme 1,5 roku čekali než se nám to povedlo) a i když to nedopadlo dobře, alespoň víme s manželem, že se nám to už jednou přirozenou cesto povedlo, tak snad zase povede... 🙂

cital
17. led 2014

@dorabell No mě říkala dr. že pokud potratím, tak s nebo bez utrogestanu....První těhotenství jsem ho brala (když jsem začala špinit) a stejně jsem potratila. Druhé těhotenství jsem ho brala jen a jen kvůli svému klidu.

dorabell
17. led 2014

@lyc to si taky s manželem říkáme, že je dobře, že víme, že to jde. Chudáka jsem ho hnala na spermiogram a to bylo v době, kdy už jsem byla těhotná, ale nevěděli jsme to 😀

lyc
17. led 2014

@dorabell já mám teď cyklus opravdu poměrně krátký. Když to zprůměruji, tak 26 🙂 a vidíš, ani mě nenapadlo to co tebe, kratší cyklus = více možností počít miminko 😀

dorabell
17. led 2014

@cital já jsem ho brala od začátku těhu, měla jsem zamlklé těhu a ani jsem to nevěděla, protože jsem ani nešpinila - dozvěděla jsem se to až na prohlídce ve 12tt ☹ ale asi je pravda, že pro klid duše je to lepší brát....hlavně když máme za sebou to co máme 😉

dorabell
17. led 2014

@lyc 😀 no hlavně kvůli těm možnostem ho chci zkrátit, jinak mě moc nebere krvácet častěji 😀 😀 😀 ale 26 máš dobrý, to je ukázkový 🙂

lyc
17. led 2014

@dorabell taky jsme byly na spermiogramu (ale muž k tomu přistupoval skutečně legračně). Nejdřív byl nervózní a když jsme odcházely zahlásil: Vlastně to nebylo tak hrozné, ve skutečnosti to byla asi nejpříjemnější návštěva lékaře jakou jsem zažil 😀

stepankakv
17. led 2014

Ahoj holky, tak první porevizní MS se dostavila... Měla jsem včera obrovskou radost, ale ted mě přepadla depka, kdy se začít snažit a jestli radši počkat aby to nedopadlo zase špatně :( co myslíte? jak jste to měly vy?

sanuli
17. led 2014

@stepankakv No hurá! Tak ses dočkala 🙂 Já jsem vyčkala 3 menstruace - sice mi to připadalo nekonečné, ale myslím, že tělo si potřebuje odpočinout.. Hodně jsem čajíčkovala a používala různé pročišťující bylinky.

dorabell
17. led 2014

@stepankakv ahoj, my se začali snažit po první MS, která se dostavila po revizi. Ale stejně se nám první měsíc nepovedlo, právě mám druho porevizní MS. A doktorka ti nic neřekla?

dorabell
17. led 2014

@lyc jéééé to je sladký 😀 tak to to bral opravdu sportovně 😀 můj z toho byl hrozně nervozní, nebyla s ním vůbec řeč 😀 i když my to "vykonali" doma a převezli k doktorce 😀

sanuli
17. led 2014

@cital Moje gynekoložka také tvrdila, že když o miminko přijít mám - přijdu pro něj i přes utroš - jen to může trvat déle, že se tam déle udrží. Ale předepsala mi ho - říkala, že když už nic jiného, aspoň mě to uklidní.. no nevim nevim 🙂
@dorabell