Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lyc
13. bře 2014

@bibianca já jsem to dřív taky počítala špatně, nic si z toho nedělej a pomohla mi až doktorka, která mi to vysvětlila 🙂 a z negativního testu si nic nedělej a zkus třeba ob den další - moc bych ti to přála 🙂 a jinak já mám také RHfaktor negativní a nikdo to nikdy neřešil.

kata1988
14. bře 2014

tak mam asi divného doktora, mě řekl,že první den cyklu se počítají ode dne, kdy špiním... 😠 tak v tom případě nevim nevim, jestli bylo snažení a ovulka ve stejné době... 😒 😠 😖

kifsepixam
14. bře 2014

Holčičky tak jsem zpět od dr. Miminko je v pořádku, ani hematom tam není, předepsala mi utrogestan, že to vypada na hormonální změny. Miminko porostlo už šel pěkně vidět žloutkový váček a nepatrná tečka, moc ještě nešla změřit, ale je tam🙂 Dostala jsem i fotečku.
Takže 25.3 další kontrola a snad už i se srdíčkem. Díky, že jste mi držely pěsti.

petulaho
14. bře 2014

@kifsepixam super♥♥♥věděla jsem to,tak ted už klid a po práci nožky hore a odpočívej🙂co v práci?už jsi to řekla?

kifsepixam
14. bře 2014

@petulaho Děkuji moooc. Ano ano řekla a dopadlo to tak, že dnes tu už byla kočka na pohovor:_( Šéf velkorysý nebyl. A sranda, myslí si, že po novém roce se vrátím - fakt vtipné po šestinedělí, tak jsem řekla, že to ani náhodou, tak řekl, že nejpozději po půl roce přece určit. No neřekla jsem mu nic a smála se. Končí mě v prosinci smlouva a prý se se mnu dále počítá, ale když já budu min. 2 roky na mateřské, tak asi těžko, takže nová kočka má asi vyhráno. Ale co , pro mě je mrňousek důležitější.
Ale prý mi DPP nechá, tak aspoň malý přivýdělek🙂

kifsepixam
14. bře 2014

Holky prosba, kolegyně bere Utrogestan a má ho jíst od 15 do 25. dne cyklu. Ale teď dle grafu by to možná mohlo vypadat na vytoužené těhotenství, má ho přestat brát, jak má nařízeno nebo jíst dál, kdyby to opravdu těhotenství bylo??? Děkuji.

petulaho
14. bře 2014

@kifsepixam tak aspon že tak.miminko je přednější...mateřství si chceš po tom všem užít, práce si ještě užijeme, více než dost...opatrujte se♥

petulaho
14. bře 2014

@kifsepixam já měla 17-27dc 3x1tbl. a docent mi řekl, že jakmile zjistím // tak brát 2-0-2 rozhodně nevysazovat,ale at se poradí se svým dr.ohledně dávkování, ale většinou se v těhu bere bud 1-0-1 nebo 2-0-2.a ty ho máš jak?

kifsepixam
14. bře 2014

@petulaho Děkuji moc. No právě ta má kolegyně ho sice vysazuje 25DC, ale MS dostává až 32 DC, takže jsem ji právě teď říkala, že to je divný, že kdyby tam miminko bylo, tak se nemusí udržet, má zjištěno málo progesteronu, takže ji právě nějak chci poradit.
Já mám předepsáno 1-0-2.

kifsepixam
14. bře 2014

A ještě dotaz, měla by ten utrogestan jist až do doby nez to pripadne dostane? Kdyby to bylo tehotenstvi, tak at to neposere. Netestuje dřív nez ten cca 30 DC, protože uz se snazi přes rok a nic, takze nechce byt tolik zklamana. Ale ted si rikam, jestli vysazovat uz 25DC není blbost a radsi jist az do pripadne menstruace.

petulaho
14. bře 2014

@kifsepixam a test nezkoušela?já si právě ještě před vysazením vždy testovala...mám to stejný -nedostatek progesteronu....

petulaho
14. bře 2014

@kifsepixam no nevím, mě docent řekl,že ho mám vysadit 27dc,pokud bude test negativní....a je fakt že když jsem byla těhtoná,.byl pozitivní už 24DC.on totiž utroš zkracuje cyklus,takžeby měla mít ovulku přesně v půlce...

dorabell
14. bře 2014

@kifsepixam jsem ráda za tebe, že ti kontrola dobře dopadla 🙂
já minulé těhu brala utroš 1-0-1, také bych asi nevysazovala....ale u mě to možná je něco jiného, protože mě ho nasadila doktorka až v těhotenství

terite
14. bře 2014

@kifsepixam Moc gratuluji k bezproblémovému výsledku kontroly, mám radost. Jen tak dál, příště už musí být srdíčko 🙂 K tomu Utrouši, jak se tu bavíte - já jsem ho začala brát pár dní po ovulaci (ale zavádím, nepolykám). Do // jsem brala 1-1-1 a pak jsem si to zvedla na 2-2-2, což je asi maximální dávka. Tuhle dávku prý předepisují po IVF. Vždycky jsem cca 12-13 dpo testovala a když byl test negativní, tak jsem Utrouš vysadila. U mně totiž blokuje MS, takže jsem to vysadila, aby MS brzy přišla a brzy bylo další kolo a já měla zase naději.
@petulaho Peti a u tebe byla max. dávka, co jsi brala 2-0-2? Já jsem si to sama zvedla a dr. s tím souhlasila, takže mi to tak už teď předepisuje. Uškodit to asi nemůže, ne? Si říkám, abych toho nebrala zbytečně moc.

terite
14. bře 2014

@ofina1 Děvče, tak je to tady! Zvládnete to. Bude manžel s tebou?

nessik
14. bře 2014

Ahoj holčičky 🙂
@kifsepixam
@terite mám z vás moc velkou radost.
Moc sem nechodím, není nějak nálada. Holky, co naše Ofinka, nemá už miminko? Bála se porodu, snad už to má nebo brzo bude mít za sebou.

petulaho
14. bře 2014

@terite me to takhle rekl docent.tak jsem od pozit.testu brala takhle.ale uskodit to urcite nemuze, zvlast kdyz to mas odsouhl.od dr.opazrujte se

kifsepixam
14. bře 2014

@petulaho
@terite
@dorabell Holcicky dekuji za rady s utrošem, kolgyni vyridim. Snaží už se dlouho a tak vlastně to za ní celou dobu prožívám a pomáhám a teď jsem ji naordinovala, že to vyjde, takže se snažím vše ošéfovat.
Jinak děkuji, snad to tak dál u mě bude a vybojujeme to, ale prostě musíme.

ofina1
14. bře 2014

@terite @nessik jsem stále tady 🙂 manzel bbude se mnou.dnešní kontrola vše ok ,ale stále se nic nechystá ach jo myslela jsem si ,že už to budu mít za sebou.to čekání je hrozné a mám čím dál větší strach.hned jak bude nějaká změna dám vám vědět děkuji ,že na mě myslíte

nessik
14. bře 2014

@ofina1 Ofíčku, snad už to budeš mít brzo za sebou, podruhé se člověk víc bojí, že? Aspoň já to tak měla, věděla jsem, do čeho jdu. Moc na tebe budu myslet, ať máš prcka u sebe a porod ať je rychlý.

petulaho
15. bře 2014

@ofina1 opatrujte se♥

ofina1
15. bře 2014

@nessik jo jo pi druhé je to snad horší ,že už vím di čeho jdu a jak se blížím termínu tak je to ještě horší ☹ ale nějak to přežiju 🙂

@petulaho děkuji 🙂

nessik
15. bře 2014

@ofina1 Ofíčku, já to podruhé měla o polovinu rychlejší, určitě to zvádneš a budeš mít moc hezký porod. Drž se, moc na Tebe myslím 🙂

bibianca
15. bře 2014

Ahoj holky, kdo nude kopirovat tabulku tak prosim. Dnes jsem 2 DC od vcerejska lezim ve spitale ledvinovou kolikou. Des... Tak moc jsem se tesila do skoly na prednasku ze jsem z toho omarodila. Ja tu skolu snad nedodelam. Loni jsem v terminu zkouskoveho potratila a ted zase tohle. Snad se to nejak zvladnu doucit i sama. Navic sef bude mit ohromnou radost kdyz mu v nedeli vecer budu volat ze jsem ve spitale a DPH bude muset dpdelat kolegyne. Premyslim nad tim ze si necham napsat neschopenku a dat se trochu doporadku. Myslela jsem ze jak jsem byla nachlazena a prechazela to ze to nude z toho. Opatrujte se.. Ja lezim a ctu zakony. Ve sppitale se toho moc delat neda... Opatrujte se a zadne nachlazeni nepodcenujte.

ofina1
15. bře 2014

@nessik děkuji moc jsi zlatá 🙂

@bibianca jejda drž se ať je ti brzo lépe a pustí tě.školu u práci dohoniš nejdůležitější je zdraví.

kifsepixam
15. bře 2014

@ofina1 Moc na tebe myslím i já a už se těším na foto prďolky🙂

kifsepixam
15. bře 2014

@bibianca Je mě to moc líto, drž se!!!

antana123
15. bře 2014

@ofina1 myslím na tebe taky sem se podruhé bála víc😊😊

ofina1
15. bře 2014

@kifsepixam @antana123 děkuji moc holky 🙂 a jak se máte s Esterkou ???

antana123
15. bře 2014

@ofina1 Ahoj nic moc ☹ byli jsme na UTZ mozku a nález se zhoršil o 3mm ale zatím to operativně řešit nechtějí budou ještě čekat ☹