Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
12. zář 2011

ahoj holky 😉
člověk celej víkend maká jak šroubek,nedostane se k noťasu a tady takové novinky.
jahudko-obr gratulace celé rodince.na to,že je malá dříve narozená vypadá úžasně,je moc krásná.s oblečkama je to asi trochu problém,co?ale hlavně,že jste obě v pořádku.no Marušku to žárlení určitě přejde.určitě ti chce s malou pomáhat,co??já když si vzpomenu na naše holky,jak se Kača mohla kvůli Simoně přetrhnout a teď......?!!

blandik a androvamilada-ach jo.mooooc mě to mrzí,já už ani nevím,co napsat,nějak je těch potratů strašně moc poslední dobou.androvamilada-to muselo být jako ve zlém snu,co snu,hororu.a ten přístup-na to nemám slov.hlavně,že si budou doktoři a sestry stěžovat na nízké platy.nevím,za co by je chtěli zvýšit.(neříkám,že jsou všichni stejní..).

jani-to si snad děláš srandu!!čerstvě vymalováno,načančáno a už taková katastrofa.bych si to od těch nad váma nechala zaplatit-ty škody.to je k vzteku.a co ve škole a romské děti??poslouchají aspoň trochu??

herbie-ahojky 😉 tak jak to bude s tou vaší svatbou,už jste se nějak domluvili??

u nás nic nového,clostil jsem dobrala,manžel odjel na Šluknov(ne není policista,jak se mě všichni ptají,je malíř tapetář),doufám,že v pátek přijede,o víkendu by měla být ovule.ale výpočty jsou k ničemu,když nebude odpovídat bt.no snad to klapne,budu mít volnej víkend.u nás v práci se propuští,teď jdou ti,co mají zkušební doby a co jim budou končit prac.smlouvy.když to nebude stačit,tak půjdou i ti,co mají na neurčito.prostě mazec 😝 😝

lichtakova
12. zář 2011

@jane84 ty brďo, to snad ne 😠 😖

safea7
12. zář 2011

@androvamilada Je mi to neuvěřitelně moc líto 😢 Opatruj se,držím ti pěsti ať jsi z toho co nejdříve venku.Posílám pohlazení na tělo i srdíčko 🙂

blandik
12. zář 2011

@kixi - ahojky, taky je mi moc líto, co se ti stalo, dvě revize...Ve kterém jsi byla týdnu, jestli se můžu zeptat?

A taky si občas pobulím. Připadám si v pohodě a pak najednou mám klid na myšlení, myšlenky se hrou a já bych oblulela i suchou kytku v květináči...dneska po cestě k dr se slzy jen kapaly, a měla jsem pocit, že ten prázdný UZ tam nerozdýchám a rozbulím se na křesle..ale pak u dr dobrý, je hodně korektní...nicméně zůstal v děloze zbytek - široky 1cm, dr říkal, že do 8mm se to nechává bez revize, můj zbytek tedy bude dále sledovat, ve středu jdu znova na kontrolu a kdyby byly teploty počínaje 37stupni, mám šupat do nemocnice...tak dumám, čím se dá přírodně podpořit vstřebání zbytků, nemáte někdo nějakou zkušenost?

kixi
12. zář 2011

@blandik ahojky, byla jsem v 10tt a miminko se nevyvijelo uz od 7tt :( mam to presne jako ty, pohoda, pohoda a najednou bum a jsem mimo...asi to proste k tomu patri bohuzel...budu ti moc drzet pesti, abys na revizi nemusela...muzu ale rict, ze revize na tom rozhodne neni to nejhorsi (a to jsem byla dvakrat)..rychle to utece, sestricky byly velmi mile a chapave...nicmene drzim moc pesti, abys na ni nemusela a zbytek se vstrebal...bohuzel zadnou radu nemam, ale holky urcite poradi. Drz se!!

blandik
12. zář 2011

@kixi - to je mi moc líto...měly jsme to podobné, jen u mě dr hlásil pomalejší růst už při velikosti 7,4mm, byl náznak srdíčka a tohle útery se mělo potvrdit, jestli tam srdce je...ale poslední tři týdny jsem špinila a celé tohle těhotenství jsem se cítila jinak než při prvním, nějak jsem vnitřně asi cítila, že něco není dobře a dr vypadal taky skepticky...takže psychicky to snáším relativně dobře. Respektive většinu dne jsem celkem v klidu, ale pak na mě příjde truchlení, myšlenky se jen rojí a nastupují obavy o kde co v mém životě, vrací se vzpomínky a já bulím a bulím...

barbarucha
12. zář 2011

Ahoj holky,
už vás nějakou dobu čtu a ta tabulka je tak povzbuzující, že mi to nedá a musím do ní 🙂 Prosím tedy o zapsání
barbarucha 34let, o miminko jsme přišli ve 13tt v srpnu, kontryhel, 11DC.
Díky a přeju všem včetně sebe vzestup (v tabulce i jinak).

barbarucha
12. zář 2011

@blandik Ahoj, mě porodní asistentka radila kontryhel, dost tekutin a horkou lahev na břicho a nějakou trochu dietnější stravu, aby tělo nemělo důvot vytvářet zánět. Pomohlo to, myslím hlavně ta lahev. Příznaky, že je něco s těmi zbytky v děloze špatně jsou vysoká teplota, velké bolesti břicha nebo silné krvácení. Když tohle pohlídáš, mělo by to být v pohodě. Zbytek ti řekne dr. na kontrole. Jinak radím vybreč co můžeš, ať to v tobě nezůstane zaseknuté.

kixi
12. zář 2011

@blandik jj..mame to podobne..tedy pouze s tim rozdilem ze ja byla tehotna poprve v zivote a ten pocit jsem si vedome uzivala sotva mesic :( ale fyzicky se uz tyden od posledni revize citim velmi dobre a tak verim, ze brzy zase tehotna budu 🙂 to stejne preji i tobe, hlavne at se brzy uzdravime!

blandik
12. zář 2011

@barbarucha - děkuji moc. Všechno zkusím. ...Já jsem bohužel ještě i trošku nachlazená, a měřím teplotu, no blíží se k 37. Mě moc pomohlo se vypovídat manželovi, všechny ty myšlenky, které se mi hodiny hlavou už před potratem a keré jsem pár dní před potratem nedokázala ze sebe dostat, jen jsem bulila do polštáře - cítíla jsem, že se blíží, více jsem špinila, cítila jsem břicho...po tom otevření se jsem cítila úlevu, klid v duši, potřebovala jsem, aby věděl jak o tom smýšlím a moc to pomohlo...ale samozřejmě to truchlení se dostavuje, nechávám ho plynout, pokud to jde...Dneska se půjdeme s manželem symbolicky rozloučit, cítím, že je čas udělat tečku, mít místo, které bude spojené s tím malým životem - plné vzduchu a klidu.

@kixi - to je mi moc líto, u prvního to musí být hodně těžké..velmi si přeji, aby se nám tady podařilo brzo otěhotnět, myslím, že je to nejlepší náplast na tu ztrátu. My máme jedno dítě, má tři. Nebyly žádné problémy v těhotenství...a pak se nedařilo otětnět dva dlouhé roky, dr začal mluvit o neplodnosti, o lázních, o možném caru, pokud nezaberou hormony, které mi dával.....až najednou....vždycky jsem cítila, že budu mít hočičku na jaře, v květnu, navíc malý nastupuje do školky, já do práce v říjnu a cítím, že tohle takto nemá být...a tak jsem to brala jako zázrak, konečně druhé vytoužené dítě, malý nebude muset do školky každý den..a ten zázrak skončil. Ale i tak jsem ráda, že tady s námi byl těch pár týdnů...pro mě to je i zpráva, že nejsem neplodná a naděje, že to třeba znova vyjde.

meiki
12. zář 2011

@jahudka80 obrovska gratulace

barbarucha
12. zář 2011

@blandik Jojo, my taky pohřbívali. Vykopali jsme hrobeček a dali do něj všechny předměty, které s ním byly nějak hodně spojené. Brečeli jsme u toho jak želvy oba dva, ale moc to pomohlo. Občas si tam zajdu, když potřebuju nějak rozjímat. Nějak se mi nechtělo dělat jako že vůbec nebyl, protože ty tři měsíce, co jsme byli spolu byly hodně silné. Až budu mít děti, tak budou vědět, že maj brášku v nebi. Cítím, že je to takhle pro nás dobré, nechci, aby se něco tutlalo a ze smrti bylo tabu. S mužem nás to hodně spojilo, stalo se to 4 dny před naší svatbou a byla to pro nás velká rána. Ale po tom, co jsme to spolu prožili vím, že s tímhle chlapem můžu jít třeba do pekla a že mě podrží.

kixi
12. zář 2011

@blandik tomu rozumim...musime verit 🙂 ja jsem nadsena ze je mi fyzicky konecne o neco lepe a zacinam videt pozitivne...cas leti rychle a ani se nenadejem a budem zase v ocekavani 🙂 kolik kontryhelu pijes? Ja litr denne..a beres nejake vitaminky? Jinak ja jsem jela do nemocnice kdyz jsem mela rovnych 37 a uz to byl zanet..tak si tu teplotu radeji dobre hlidej.

blandik
12. zář 2011

@barbarucha - to muselo být pro vás moc těžké, silné ; a je krásné, že vás to oba spojilo.
Cítím to stejně, chci si to protruchlit, prožít naplno. Potřebuji zachovat důstojnost tomu malému životu, k tomu patří i rozloučení a jakoby z pohledu rodičů i zajištění toho posleního, co se dá udělat a to místo spojené se vzpomínkama.
Přeji ti ze srdíčka, aby jste se brzy dočkali.

blandik
12. zář 2011

@kixi - ještě nepiju, teprve jsem přišla na to, že bych ho mohla pít...Dneska obstarám. A prosím tě, bolelo tě i hodně břicho, když jsi měla zánět? Já jsem trošku nachlazená, tak se mi to špatně poznává...

kixi
12. zář 2011

@blandik ja ti to reknu tak..kdyz to byl zanet a zbytek, ktery telo nebylo schopno vyloucit mela jsem silne krvaceni, velke bolesti, ktere se nedaly vydrzet a 37...myslim, ze bys to poznala hned...ale kazdy ty priznaky muze mit samozrejme jine a proto doporucuji radeji jit drive nez pozdeji...

leeena_4
12. zář 2011

Ahoj holky, jsem dneska první den v práci!
Jinak s vámi naprosto souhlasím. Taky jsem úplně v pohodě a pak stačí uvědomit si nějakou maličkost, nebo mi to něco připomene a už je hotovo. Dneska jsem ráno měla slabou chvilku a slzy na krajíčku, když jsem šla po 3 týdne do práce. Odcházela jsem odtud na screening před třemi týdny a připadá mi to jako tři roky, co jsem byla v kanceláři naposledy. Všichni jsou na mě strašně milí, tak je to fajn, zítra už se sem budu těšit.
@barbarucha mrzí mě, co se ti stalo a jak to bylo načasované. Dobře, že jste se s ním rozloučili, když jse to tak cítili. A můžu se zeptat, co se stalo? Já jsem byla na potratu ve stejném týdnu, jako ty.

leeena_4
12. zář 2011

@blandik já jsem taky měla v děloze 1cm pucík a prý se to vstřebá. To bylo, když mě propouštěli z nemocnice a za 11 dní na kontrole už byla děloha čistá. 😉

blandik
12. zář 2011

@kixi - děkuji. Bolesti nemám, jen jako při ms, právě s tím nachlazením bych nerada šla zbytečně...
@leeena_4 - to ráda slyším, tak snad to bude i můj případ. Já se mám vracet první týden v říjnu do práce, po třech letech, na jiné oddělení k jiné práci s tím, že malý bude ve školce (no snad ne brečet). Pevně doufám, že za tu dobu HCG z krve zmizí, jinak si to nedovedu představit.

kixi
12. zář 2011

@leeena_4 ahojky, gratuluji, dalsi dulezity krok za tebou...me uz je podstatne lepe nez po prvni revizi, krvaceni take ustava a tahnuti v podbrisku uz je taky narazove. Ve ctvrtek jdu na kontrolu a pokud nebudpu komplikace v pondeli uz pujdu take do prace. Dosly ti uz ty vysledky? Ja jdu za tyden v pondeli do nemocnice, kde me je sdeli 😕

zandi78
12. zář 2011

@blandik tak to držím pěstičky aby ses v práci moc neohřála a byla co nejdříve s pupíčkem doma 🙂

safea7
12. zář 2011

@leeena_4 Ahojky máš pravdu,bude to lepší,já jsem dokonce chtěla přejít do jiné práce,ale nakonec jsem byla ráda,že jsem nešla jinam.Dnes jsem už třetí měsíc po a zase doufám,že brzy v dobrém odejdu 😉 Držím ti pěstičky ať je ti den o de dne líp a těším se až se začneš znovu snažilkovat jako já 😀

barbarucha
12. zář 2011

@leeena_4 Nic se neví. Všechno v pořádku a najednou konec. Tobě někdo něco řekl?

jane84
12. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................40DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................27DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................24DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)............................................................20DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)……………………………….......……...20DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………..………19DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan).............................15DC
barbarucha (34 let, MA 8/2011kontryhel……………………………………….......…11DC
endie (25let, MA 3/2010)..................................................................................................10DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................10DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................10DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………......6DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)........................................................4DC

barbarucha
12. zář 2011

@jane84 Díky Jani, akorát to byl červen ne srpen, omlouvám se, jsem mimo 🙂

jane84
12. zář 2011

@barbarucha nic se neděje. zítra to změním 😉

Holky držím všem palce, abys se tělo i dušička zahojily a mohly jste se vrhnout na snaženíčko. A nám všem, co se snažíme, ať už to konečně klapne. Moc mě mrzí, že nestíhám pomale ani pročítat ☹ Kdyby bylo něco třeba s tabulkou, tak prosím přes @

maximka33
12. zář 2011

@barbarucha ahojky, vítám tě u nás, jsme stejně staré 🙂 jinak mě to strašně mrzí... my se s naším miminkem taky rozloučili, i když jen duševně, prostě jsme spolu poseděli, zapálili svíčku, pobrečeli si... jsem za to moc ráda. a už je to rok.....
@jane84 Jani, tak já asi půjdu taky do tabulky prosím. 34 let, kyselina listová, calibrum mami, UPT 7/2010. a dnes jsem 12DC.

herbie
12. zář 2011

ahoj holky, martasl ja jsem to asi nepsala, ale nakonec jsme svatbu odlozili na 7.7.2012 to je sobota, protoze v tom listopadu nam to nejak nepralo mista kde jsme se chteli brat tak uz byly zadany, pak jsme chteli aby nas oddal nathanuv kamarad nejlepsi on je z hawaiie, ale ma se jim zacatkem narodit chlapecek takze taky nevedel pak pro nase by to bylo na rychlo nebo jsou ted na 14 dni v italii tak tata by nevedel co a jak s dovolenou jestli by jeste dostal v tom listopadu pak segra taky nevedela a pak taky mi musime v listopadu odletet na hawaii takze proste ten mesic toho bylo moc tak jsme se to proste odlozili na leto pristi rok ale nevadi alespon to bude vsechno v klidu saty a nausnice zatim mam hahahaha ty budu mit presity koncem mesice tak je skovam na tu chvili moc se mi libi a vim, ze za par mesicu se mi budou porad libit .... jinak si dneska volam po 2 hodine k doktorovi a konecne se objednam chtela bych na tento tyden jeste uz mam novou pojistku tak jsem stastna budu zase o krok bliz k necemu snad mi rekne pricinu proc se nedari 😒 trochu se i bojim hned vam dam pak info! mejte se moc hezky zase napisu 🙂

herbie
12. zář 2011

jinak jane84 tak to je pech to bych asi silela si te dokazu predstavit jak si musela skoro brecet hahahaha ach jo co nadelas preju ti dost pevne nervi, kdyz nejde o zdravi tak jde o h...o 🙂

maximka33
12. zář 2011

@jane84 jani , vlastně ne calibum mami, radši nic 🙂