Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
22. zář 2010

@ejandova taky mne to mrzi, doktor to asi nechce zatim resit, protoze mate uz doma zdravou holcicku mate
a jak dlouho po prvnim potratu jsi otehotnela znovu?

jane84
22. zář 2010

@ejandova ahoj, mrzí mě, co tě potkalo. Někteří dr dělají vyšetření po druhém, jiní až po třetím potratu. Jak psala meiki, možná to tvůj dr zatím neřeší, protože už holčičku máte. Hlavně se teď dostat do pohody po fyzické stránce (třeba pít kontryhelový čaj) a pak i po psychické stránce. Je to náročné, někdy je hůř, někdy líp. S tou prací asi záleží podle toho co děláš a domluvila se podle toho s dr

mv
22. zář 2010

@a.j.a. ty tajnůstkářko, moc gratuluju a držím palečky do dalších měsíců už s bříškem, ať jste v pohodě. 😵 😵 😵

A s Verakubíkem to vypadá také nadějně a pak že to tu nebude těhotnět.Mám fakt radost!!!!
Musím říct, že mi zatím zcela stačí, když tu otěhotní někdo z vás,tak jsem zvědavá, co budu říkat po půl roce snahy u nás. 😀 😀

@jahudka80 já myslela, že jsi měla světlejší vlasy na fotce, to jsem blázen... 😕

martasl
22. zář 2010

holky,tak trochu z jiného soudku...před chvilkou jsme dojeli.Byli jsme v TAKKU.no nic moc.chtěla jsem holce podzimní bundu a nic tam nemaj 😠 😖 .tak si koupila růžový kalhoty,tričko s Hello kitty a náramky.mladší si nevybrala vůbec nic.dnes ještě jedu s tou mladší na Shreka,tak se doufám aspoň zasměju.dnes jsem byla v masně a mě se tam tááák navalilo.málem jsem to tam hodila.no a při řízení do takka jsem myslela,že budu muset zastavit,jak mi bylo zle.takže ms asi co nevidět dorazí,i když bych raději ty //.ale raději nedoufám,abych nebyla zase zklamaná a uřvaná 😅

a.j.a.
22. zář 2010

@mv moc děkuji 😵 a žádný půl rok snahy nebude 😉 uvidíš, že to půjde taky jedna báseň 😉

a.j.a.
22. zář 2010

@martasl já se dneska taky do Takka chystala, pže se mi tam z letáku líbila flees mikča. Ale už jsem byla zdechlá tam dojet, takže mám prd ☹ takže si holky vážně nic moc nevybraly ? Jsem tam chtěla taky někdy mrknout i malé na věci, ale teda nevím nevím, když hlásíš, že tam prd měli. I když je fakt, že u nás se ty Takka dost liší ve výběru a zásobování věcí. V některém nic moc a v některém vždycky na něco kápnu.

mv
22. zář 2010

@a.j.a. jenže já jsem jak Natulka,jedno potrubí úplně ucpané a druhé částečně ucpané ,takže šance malá. 😒

martasl
22. zář 2010

a.j.a.-na takový malinký děti tam úžasný věcičky.ale naše holky už jsou trochu větší-skoro 15 a 12let.no ve Svitavách je to takko menší,tak asi zásobování nic moc.bych řekla,že tam spíš chodí to podřadnější zboží.

no nic,jedu do kina.večer vás dočtu.ahoj

petardice
22. zář 2010

teda, vy se činíte! 😀 😀 😀 😀 já se teda dnes činila u oken, všechna okna v patře mám umytá, ale do spodku se mi kapánek nechce...5x francouzský dveře a 4 okna... bléééééé ale zas bych to ráda zvládla ještě dnes, do konce tejdne má ještě svítit, tak si ty čistý okna aspoň chvíli užijem, než na to naprší bordel 😀

@a.j.a. velká gratulace!!!

a.j.a.
22. zář 2010

@mv aha, tak to jsem úplně přehlédla ☹ a mladej se povedl jak ? Přirozeně ? A teď co ? Čeká vás ivf ?

pe_t
22. zář 2010

@ejandova to mě je líto ☹ . Chce to hodně síly....bude líp, neboj...

@a.j.a. teda babizny jedny, vy jste mě zase dostaly s tím hypermanganeeeeem 😠 😀 . Už to mám v hlavě a nejde to pryč 😀 . No co teď dělat? 😀 😀 😀 Ale asi nebudu blbnout, když jsem naštěstí žádné problemy neměla, a teď jsme teprve začali......nebo žeby 😕 ....? Teda vy jste mi daly...... 😨 😀 😀

a.j.a.
22. zář 2010

@martasl aha, tak to jo. Tož tak to tam asi o víkendu vyrazíme mrknout. Já byla včera u nás v shopping, strávila tam dvě hoďky a sotva pak lezla. Ale potřebovala jsem pro malou punčošky a něco pod šatičky, pže jedeme příští víkend na svatbu a má být za družičku. U když u toho mojeho mamánka pochybuju, že bude chtít jít s košíčkem za nevěstou mezi úplně cizími lidmi 😕

Užij si kino a pak dej info. Slyšela jsem, že je to prý pěkné 😵 už se těším, až budu s malou taky chodit do kina.

a.j.a.
22. zář 2010

@petardice moc děkuji 😵 koukám, že máš dneska pracovní den. Já akorát vysála a vytřela, jinak jsem nebyla schopná ničeho 😖 akorát teď ještě vařím špenátovou polévku na zítra, ať máme s mladou dopo klid na sebe 🙂 odpo jdeme do herničky, slíbila jsem pomoct při balení výherních balíčků na páteční loučení s létem.

a.j.a.
22. zář 2010

@pe_t já bych to zatím nehrotila, když jste teprve začali. Já tenkrát ten hypermangan vyzkoušela, když se nám asi 7měsíců nedařilo. Takže teď jsem vsadila na jistotu, abych tomu štěstí trošku pomohla 😅 a jsem za to strašně ráda, pže druhé miminko jsme si moc moc přáli. Navíc s nástupem do práce jsem se smířila, ale s tím, že bych Klárku budila v šest, na půl sedmou jí vodila do školky a vyzvedávala po čtvrté jsem se smířit nějak nedokázala 😒

mv
22. zář 2010

a.j.a.:Syn se povedl do půl roka a v pohodě i celé těhu.Holt věku a přírodě člověk neporučí.. 😒
S tím IVF sama zatím nevím.Jsou důvody i pro, ale i zase mě od něj něco odrazuje.Počkám až po novém roce, až mi dovyšetří ty trombofílie a pak se uvidí, co dále.
Zatím to nebudeme hrotit.I když každej druhej den mám pocit, že už jsem stejně stará a už jsme náš čas propásli. ☹
Nic, jdu balit,čas tlačí.Zítra naposledy do práce a pak na chvíli člověk vypne od všeho stresu a shonu. 😵 😵

pe_t
22. zář 2010

@a.j.a. tak to vím, o čem mluvíš. Já teda malou budila o půl 7 a v 7 musela být ve školce, abych stihla dojet do půl osmé do práce. V zimě - šíííííílený. Jak bývá tma.....bylo mi ji vždycky tak líto.Teď je to už pohoda. Vstáváme do školy po 7 a pěkně v klídku. Školu máme totiž asi 4 min. od domu 🙂 .
A jak jsi na ten hypermng přišla? To ti poradila dr.?

mv
22. zář 2010

@a.j.a. takhle přesně jsme to měli my.školku jsme denně otevírali i zavírali.Co syn, ten byl v pohodě,vůbec mu to nevadilo a byl tam rád, ale já si z toho táhnu roky trauma... 😠 Vím, že to jinak nešlo, ale to mě neuklidňuje.
Tak fajn, že vás to nečeká. 😵

a.j.a.
22. zář 2010

@mv no jo, s tím věkem mi to připomíná sebe. Kolem každý těhotní nebo už má pomalu dvě děti do 30let. Tak jsem se taky trochu nervovala. Ale snažím si to moc nepřipouštět. Ráda bych ještě třetí 😅 tak uvidíš, jak ti dopadnou vyšetření a podle toho se rozhodnete. Třeba se na vás zase usměje štěstí a povede se přirozeně jako u syna 😵

breberuska
22. zář 2010

@a.j.a. strašně moooooooooooooooooooooc gratuluju!!!!!!! 🙂

lichtakova
22. zář 2010

@a.j.a. tééééééééééééda moc moc gratuluju
Já se musím přiznat, že jsem včera večer ležela v posteli a přemýšlela a přemýšlela, jak to mám udělat, že v práci je to tak na levačku, ale kvůli penězům jsme se tam rozhodla zůstat, ale je to čím dál horší, ty vztahy tama že nejlepší by bylo otěhotně, ale že jak na to takhle myslím, tak to nepůjde a tím víc na to musím myslet a nevím jak z toho ven, to mám asi poovulační depku jako prase..........

fram
22. zář 2010

@a.j.a. téééééda a my nic nevěděli 😀 😀 Moc velikáánská gratulace 🙂
@martasl ty tvoje nevolnosti - to nezní špatně, jen tak dál 😀 😉

fram
22. zář 2010

@rozum to je jasné, že máš strach, budu moc držet palce 🙂
@ejandova to je mi moc líto, asi záleží na dr., jestli se rozhodne to řešit. Ale čekat, jestli to na potřetí vyjde nebo ne , mi připadá dost krutý 😠
@jahudka80 nebuď smutná, já dnes v euforii ze včerejšího snažení a už to přechází a začíná depkoidní čekání na mrchu. A nemůžu si pomoct, abych na to nemyslela ☹

fram
22. zář 2010

@lichtakova poovulační depka - moc dobře to znám ☹

lichtakova
22. zář 2010

@fram no já právě fakt nevím, co mám dělat....

fram
22. zář 2010

@lichtakova ☹ ☹ to je hrozně blbá situace. Těžko radit ☹ Ale třeba se soustředíš na problémy v práci a otěhotníš ani nebudeš vědět jak.

rozum
22. zář 2010

Holky, děkuji za podporu. Zítra dám vědět. Jdu k TV a knížce. Tak mě dál držte pěsti. Hezký večer.

lichtakova
22. zář 2010

no právě problémy vpráci mě nutí přemýšlet o útěku na mateřskou 😉
šéf dělá taková různý podrazy a tak a pořád musíme někam telefonovat a domáhat se, aby nám přišli něco uříznout, přidělat nebo podobně, všichni jsou nasraný, takže celý den jen sedím a čučím, už aby to bylo, mám rozdělaný spousty práce, jenže to by byla potřeba i laboratoř a tam to taky vázne....je to k zbláznění, bohužel, je to sice debilní, ale víc peněz mi nikde hned nedají-většinou je jsou to pak procenta z výdělku, ale když bych těhotněla teď nebo třeba za dva tři měsíce, tak na tom budu dost bita....

a.j.a.
22. zář 2010

@pe_t @mv já bych právě musela jezdit na sedm a končila bych o půl čtvrté. Takže by tam chuděra byla fakt skoro celý den. Kdyby se jí tam líbilo, tak by mi bylo z toho lehčeji. Ale teď, co jsme tam byly těch 5dní v měsíci, tak byla nešťastná, dost plakala a od té doby si mě šíleně hlídá. Beze mne nikam nechce. Tak jsem právě z toho měla hrůzu, že bych ji tam z čisté vody musela najednou nechat celý den. Nevím, kdo z nás dvou by více trpěl. Tak jsem moc ráda, že se nám takhle zadařilo a ulehčí to i Klárince. Budu ji tam dávat jen na dopo a snad si brzy zvykne a nakonec bude mít školku ráda.

a.j.a.
22. zář 2010

@breberuska Breber, děkuji 😵

@fram taky děkuji 😵 no jo, nevěděly 😎 pže jsem se snažila se aspoň chvíli se neprokecnout 🙂 ale dlouho jsem to nevydržela 😀

@lichtakova díky moc 😵 nic si z toho nedělej. Já taky depkařila a panikařila, že prostě musím otěhotnět, a že nechci do práce, a že prostě chci miminko hned a okamžitě. Kolikrát jsem se v tom úplně plácala. Hlavně po té ovulce, kdy jsem propadala zoufalství, že jsme to projeli, pže byl sex jen 2x 😅 ale tak vidíš, příroda je mocná čarodějka, i tak se zadařilo. Sice jsem se snažila na to nemyslet, ale to se prostě nedá. Někde v té hlavě to pořád je.

endie
22. zář 2010

čau holky

@a.j.a. 😵 gratulka

no a my začínáme snažílkování 🙂 dneska sem byla s kamarádkou těhulkou a jak sem jí viděla jak jí to lsuší a to břiško ted začla popisovat co a jak se mi to všechno vybavilo a jáá chci taky ale moc bojím aby to nedopadlo jak minule 😕 😖 manža to vidí vše v růžových barvách tak to ude určo v pohodě 😀