Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
17. pro 2010

Dobré ráno holky
@meiki držím vše co jde. Dobře to dopadne.
@mv těsně po potratu jsem si říkala, že se MS nezměnila, chodila na minutu přesně po 28 dnech. Nevím jestli to pak udělal stres, ale postupně to bylo jinak, nepravidelně, teď se to asi zase stabilizovalo na střídání, jeden cyklus 27, druhý 31. Tak já nevím. Třeba je to u vás stresem s tím stěhováním a dalšími starostmi. Chtěla jsem se zeptat, co syn, jestli už byl na nějakých testech, jak jsi psala

breberuska
17. pro 2010

@meiki moc na vás myslím a držím všechny palce co máme, aby bylo všechno OK!!!
@mv je mi líto, jaké máte trápení, ale naši příbuzná je na tom stejně a mají dvě krásné a zdravé děti po iVF. Pokud se těhotenství pohlídá a to díky poměrně vysokým dávkám léků a pravidelným kontrolám, tak to jde🙂 Hlavně se nevzdávejte, držím pěsti.....

slunicko_luca
17. pro 2010

Ahojky holky, vcera jsem nemela cas se mrnout na diskuzi. Psala jsem seminarku a ucila se na zapocet na dnesek. Mm na Vas dotaz. Chvili pred potratem, tak tyden, mozna dva mi zacali natekat prsty na rukou a nohy, ne nijak viditelne, ale ja to citim a vystupovat hodne zily a trva to stale. Po ranu a ve vecernich hodinach. Mate s tim nejaka zkusenot? Myslela jsem jestli to treba neni v dusledku hormonalnich zmen v tele? Diky za reakce.

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@simijana ahojky, vítej u nás... zase takový smutný příběh 😢 bohužel i to se stává, ach jo...
@herbie tak nic, to je škoda...

holky, tabulku vložím odpoledne, teď jsme u rodičů a nemám to tu.

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@slunicko_luca bohužel nevím, o jaké otoky jde.

slunicko_luca
17. pro 2010

@lucie.krajcarova Neni to nic viditelneho, jen citim, ze mam natekle prsty, jako treba kdyz ti telo zadrzuje vodu. Nikdy pred tim jsem to nemela.

lucie.krajcarova
17. pro 2010

hm, to je divné, to měla známá v těhu.. opravdu zadržovaná voda to byla. doporučili ji méně pít, určitě ne víc než 1,5 l denně. ale jinak se s tím nedalo nic dělat, když byla těhu..

slunicko_luca
17. pro 2010

@lucie.krajcarova Ja se ptala gynekologa i obvodacky a rikali oba at poskam po 6 ti nedeli a uvidim, ale me to neni moc prijemne. No budu doufat, ze to zmizi, ze je to dejme tomu jen nejaka hormonalni zmena.

jahudka80
17. pro 2010

@slunicko_luca já tohle měla 2dny před porodem nateklé ruce nohy a to samé po porodu, tak mi brali krev (nevím co zjišťovali) ale říkali že je to ok, ať jím hodně vitamíny a železo.... asi po týdnu mě to přešlo 😉

lucie.krajcarova
17. pro 2010

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //


sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................24DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................24DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................20DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)....................................19DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................19DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion).....................................................................18DC
jane 84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)....................................................14DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................13DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................11DC
jahudka80 (30 let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a .11DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................5DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................2DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...............................

jahudka80
17. pro 2010

vím že tyto foto, nejsou ani testy , ani děti .......ale jsou vánoce...a tohle k nim patří, včera večer jsem dělala pro mě a babičky svícínky 🙂

martasl
17. pro 2010

ahoj holky,teda,tady je děsně smutno.

meiki-myslím na vás,jak to dopadlo a doufám a strašně moc vám přeju,aby miminko bylo v pořádku.úplně s tebou cítím,prožívala jsem skoro to samé.ty noci byly děsný.určitě to bude v pořádku,musí!!!!

vítám nové tváře,je mi to líto,že vás to taky potkalo,doufám,že vám tady s náma bude aspoň trošku lépe.

mv-teda,to je mi líto.a ještě ke všemu,když s tím musíš být sama a svěřit se jen nám.můj manžel by se zachoval stejně,kdyby mě nebo miminku něco hrozilo,už by další mimi nechtěl.ale šance určitě nějaká je,nezoufej. 😉

a.j.a.
17. pro 2010

Ahoj holky, jsem celá netrpělivá, jak dopadla Meiky 😕 doufám, že všechno dopadlo dobře. Snad se brzy ukáže a dá nám info.

U nás o ničem, pže malá má pravděpodobně zánět spojivek. Obě oči má chuděra celé zahnisalé a sotva vidí. Je z toho celá protivná a furt kňourá. Jako co je tohle za hnusné období, to fakt nechápu. To je furt někde něco ☹

a.j.a.
17. pro 2010

@mv díky 😵 známé se ten den taky narodil chlapeček 🙂

Hm, rizika teda docela jsou ☹ ale jak píše Breber, možná by to za zkoušku stálo, když se vše při lécích řádně pohlídá ?? Ale záleží samože nejvíce na vašem rozhodnutí a jak to cítíte. Manžela chápu, to by zabalil asi každý chlap. Přece jen to není žádná sranda jak pro tebe tak pro mimi.

martasl
17. pro 2010

jahudko-ty jsi ale šikula 😉

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@jahudka80 krásné! to ses naučila v květinářství?

helcenka
17. pro 2010

Hezký den,
nakukuju jeno v rychlosti, jak dopadla Meiky...

@a.j.a. - mně žádné speciální vyšetření kvůli srdíčku nedělali. Ani u Kubíka ne ani teď. Jenom ten 3D UTZ. Takže to asi nedělá každý dr., tak to nechám. Teď v pondělí bylo všechno v pořádku, prcek se má k světu. 😀 Na kontrolu jdu po novém roce a to dostanu i neschopenku, protože Kubíkovi budou už 3 a měla bych se navrátit do práce...
Jinak jsem si dala zmrzku i dneska, manža jenom kroutí hlavou a diví se, jak se v takovéhle zimě ještě můžu ládovat zrmzlinou. Ale chuť je prostě chuť. Sice se docela divím, protože jinak sladké nemůžu nějak vůbec.

Zítra máme oslavu, přijede ségra, má zítra narozky, tak musím ještě dneska péct.
A máme skoro dva měsíce objednaný nový PC stůl, protože jsme trochu přestěhovali nábytek a tenhle starý má špatné rozměry a navíc jsme museli dát pryč komodku, která byla k PC. Tak jsme si nechávali na tom novém ještě udělat nějaké rozměrové úpravy a oni nás pořád ujišťovali, že to už bude a bude a do Vánoc v pohodě... A dneska jsme se dozvěděli, že opravdu stůl bude do Vánoc - 23.12. Tak mě potěšili, protože to už jsem chtěla mít klid, uklizeno a užívat si bez stresu. Manža má zrovna příští týden inventuru, tak bude od rána do večera v práci, tak nakonec budeme montovat stůl a stěhovat na Štědrý den, to se na to můžu taky vyprdnout. 😝

a.j.a.
17. pro 2010

@helcenka hm, to je divné, Heli, pže fetální echo patří mezi základní vyšetření hrazené pojišťovnou. Ale tak co už. Holt ho tvůj dr nedělá. Však Kubík to taky zvládnul bez něj 😉
Já jdu na kontrolu zase příští út a další pondělí na 4D. Už jsem na té gyndě skoro jako doma. A hned první týden v lednu zase na další kontrolu, ach jo. Taky se musím konečně objednat na OGTT a ve 25tt opět endokrinologie. Nějak se mi ti dr nakumulovaly.

Co ta Meiky 😕 ? Pořád žádná info ? Chjo, jsem z toho nervózní.

jahudka80
17. pro 2010

@martasl 🙂
@lucie.krajcarova kdepák, to jsem již dělávala na střední škole tedy 13let zpět 😀 i když ty moje první svícínky vypadaly trochu jinak 😉

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@helcenka tak zmrzlinka, to jsou chutě 🙂
@jahudka80 a na jaké škole to bylo?

tak Meiki se neozývá, bojím bojím..

meiki
17. pro 2010

ahoj holky, nedopadlo to a v pondeli jjdu na preruseni.
Mejte se krasne a pekne Vanoce

chvilku se ozyvat nebudu, nezlobte se

jane84
17. pro 2010

@meiki je mi to strašně moc líto 😢 😢 😢

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@meiki strašně mě to mrzí 😢 😢 😢 😢 😢 nějak se v tom listopadu ani v prosinci nedaří 😔
asi si vážně musíme počkat na nový - lepší rok 😖

a.j.a.
17. pro 2010

@meiki ale neee ☹ to přece není možné ☹ 😢 😢 😢 já, ani nevím, co říct ☹ chce se mi z toho brečet 😢

pe_t
17. pro 2010

@meiki to neee.....panebože....věřila jsem, že jsou je mudrové už opatrní, tak straší....tolik jsem na tebe myslela a držela palce..... 😢 😢 😢

jane84
17. pro 2010

Je mi šíleně smutno. Tenhle rok se opravdu nepodařil. Měla jsem teď takový pocit chladu a temnoty, že jsem si zapálila asi pět svíček. Za všechna naše miminka, která jsou v nebíčku, za všechny těhulky tady, aby opravdu donosily zdravá miminka, za všechny snažilky, aby se už konečně dočkaly toho vytouženého štěstí

meiki
17. pro 2010

holky moc dekuji za potporu vsem, s manzelem jsme si rekli, ze to zase hned zkusime po 2 mesicich, mudr nam rekl, ze aspon dva cykli mame pockat, tak pockame a hned znova. Jsme uz objednani na genetiku v lednu, takze i tohle uz budeme mit podchycene.
Holky musime verit v lepsi zitrky, sice jsme nase mimi(holcicku) uz mohli videt, jak si tam hraje s rucickama, ale porad ho jeste necitim, porad je to lepsi nez aby nam miminko umrelo po porodu, coz kdyby mimi vydrzelo do porodu a tak porod uz by nezvladlo v nasem pripade. Porad to jeste neni to uplne nejhorsi.
Mame doma raraska, s manzelem uz jsme aji vyresili jak to udelame, protoze vpodstate pro me neni misto v praci, takze na 3 mesice neschopenka a pak treba mesic dva neplacene volno.
Nejhorsi to ted bude pro me ve spitale, kde budu muset lezet minimalne 3 dny, ale i to budu muset vydrzet a v lete uz budeme vsechny tehotne vcetne me 😉
Hlavu vzhuru vsechny a koukat na ty lepsi zitrky

meiki
17. pro 2010

neplacte, nevezte hlavu, postavte se rovne, hlavu hrde nahoru a vzhuru do boje za miminko 😉

meiki
17. pro 2010

@simijana , prosim Te, vubec nic si nevycitej, nic!!!
Ja byla ted zotpovedna a taky nam to bohuzel nevyslo, jediny kdo za to muze, je proste priroda. Vidim to tak, ze lekari jsou na nasi strane, ze vse vcelku odhali, i kdyz nas to ted boli, tak diky nim nas to boli o neco mene nez kdyby se nam narodilo po 9 mesicich mrtve miminko a navic bohuzel kdyz mimi umre u maminky a neprislo by se na to, tak je to i velke riziko pro tu zenu. Moc dobre vim ze to boli, moc to boli, jeste asi chvilku bolet bude, je mozne ze bude chvilku trvat, nez zapomenes, ale bude lip.
Mozna to byla vada, ktera, nesla moc dobre poznat.
Hlavne se neobvinuj, ty za nic nemuzes.

lucie.krajcarova
17. pro 2010

@meiki Jsi moc statečná!!!!! a viktorek tě moc potřebuje takovou silnou! tak hlavně ať to v nemocnici zvládnou a jste rychle doma 🙂