Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
1. srp 2013

@shyanne ne myslím,že nás není třeba sledovat....jen budu chtít aby mě ze začátku hlídal docent,ten Fraxík ještě uvidím, jak se docent usmyslí,pokud mi ho nenapíše on, dojdu za svým gyn.,kteýmu jsem to předběžně říkala a on souhlasil...
@berusinka1 teda to mi je moc líto, my měli s mužem takovýto rok,ten minulý a naštěstí je už za námi....na chalupě si určo odpočineš...

shyanne
1. srp 2013

@petulaho tak to je dobře, že máš záložní variantu🙂 ještě, že máš štěstí na gynekologa, občas tady někdo píše, že mají hrozného doktora, který jim nic nenapíše a nepošle je ani na vyšetření. Držím palečky, aby se už zadařilo!

petulaho
1. srp 2013

@shyanne no on mě nejdřív taky odbyl,že to má hodně žen a že to potraty nedělá,tak jsem mu řekla,že ale znám ženy, které tu mutaci mají,opakovaně potrácely a až po nasazení Frax.bylo těhot.v pořádku, a že nemůže přeci vědět jak moje tělo reaguje,když mi to odběry dělali pouze jako netěhotné, tak se zamyslela a pak říká, no máte pravdu je to nic proti ničemu, určitě vám to nemůže ublížit, naopak vám to může jen pomoci....tak uvidíme😉

shyanne
1. srp 2013

@petulaho no tak to je síla, jak se jako doktor může takhle zachovat, ví že ti to ublížit nemůže ba naopak může Ti to jen pomoci a dělá caviky? Mě občas přijde, že si neuvědomují, že ztrácíš zbytečně dítě, které miluješ, oni to berou jak na běžícím páse, no nejde o ně. Já když jsem volala do Podolí, na objednání na genetiku tak mi řekli, že někdy ale vyžadují tři potraty, aby se tím začali zabývat, tak jsem řekla, že ne, že nebudu čekat na další zmařený život jen aby mě vyšetřili a ona říkala, že se uvidí. Přinesla jsem doporučení od svého gynekologa a neřekla ani slovo (sestřička) že bych měla mít za sebou tři-dva stačily. Doktorka je hrozně moc příjemná a vím, že pokud tam nějaký problém bude, tak nás budou sledovat v těhotenství tam, to je tak dané. Takže jsem ráda. A kdy nejdýl se ten Frax. musí nasadit?

cital
1. srp 2013

@berusinka1 To se nedivím zlati, to je mazec. Já měla, když jsem byla v začátku těhotenství autonehodu. Byla jsem z toho celá rozklepaná a v šoku. Takže chápu jak ses cítila, myslím si, že i to způsobilo ten následný potrat. V konečném důsledku jsem si řekla, že jsem ráda, že se nikomu nic nestalo (že jsem těhotná, to jsem nevěděla). Teda odnesla to chudinka laň, kterou jsem srazila. Jediné šťestí bylo, že jsem jela pomalu, jinak to mohlo dopadnou hůř pro mě a manžela. Takže zlati, buďte rádi, že se vám nic nestalo!!!

cital
1. srp 2013

Holky, já jedu už 17.8. na 14 dnů na dovolenou!!!! Jupí!!!!!!

shyanne
1. srp 2013

@cital Jé to je super, závidím-taky bych hned někam jela🙂

petulaho
1. srp 2013

@shyanne no jenže oni na to hledí,proč by ti to dávaly,když spousta mamin donosí bez léčby.......je dobře,že budeš pod dohledem, u mě taky tvrdily,že musí být tři,ale taky jsem byla vyš.už po druhém...jinak Frax.se nasazuje snad hned jak zjistíš,že jsi těhu
@cital super🙂

cabalkova
1. srp 2013

@petulaho Ja mam fraxik taky slibeny, tak ted jen ty //, at to muzu zacit pichat. 🙂 Je fakt, ze Tondika jsem donosila i bez, ale byl tam problém s placentou a i tak se ta blba srazlivost muze nekdy projevovat, takze moje dr s tim prisla sama, ze mi ho hned s pozitivnim testem napise a pak uvidíme. 🙂 My se chystáme na dovolenou ještě na tyden od pulky zari, snad by mi tam akorát mohla vychazet ovu, tak ze bychom si privezli nejaky ten dáreček? 🙂

petulaho
1. srp 2013

@cabalkova budu moc držet palce,taky v něj doufám a ještě se zeptám ty máš taky MTHFR?homozygota nebo hetero a homocystein máš v normě?

maximka33
1. srp 2013

@shyanne Krásná fotka 🙂
@cital super, se máš 🙂
@petulaho Pé´to, pamatuju si, že jsi říkala, že máte stopku do srpna, a už je to tady 🙂)) asi ti to moc neutíkalo, ale hlavně, srpen je tu 🙂

shyanne
1. srp 2013

@petulaho aha, to je teda dobrý, jako by pokaždé neříkali, že každá žena je jiná a tudíž i těhotenství je naprosto individuální, takže nemůžou vědět, jak to zvláde tvoje tělo. To jsem ráda, že budeme pod dohledem (tedy pokud něco najdou) jistota je jistota. No tak to abys to zjistila co nejdřív co?
@cabalkova koukám, že všechny uvažujeme obdobně, že bychom si ten malý dáreček mohly přivézt z dovolené🙂

shyanne
1. srp 2013

@maximka33 jé, děkuju moc🙂 jsem si říkala, že když Vy všechny ady nějakou pěknou máte, tak bych si ji taky měla přidat.
@petulaho proč jste měli stopku do srpna a od kdy? To je hrozný to čekání, my máme ještě do konce října taky dost času než nám řeknou co a jak a kdo ví co nám vůbec sdělí

petulaho
1. srp 2013

@maximka33 jsi zlatíčko,děkuji,ano zítra předposlední odběr a 19.8.budu volat docentovi,tak snad konečně uslyším alespon trošku pozitivního.... 😵

petulaho
1. srp 2013

@shyanne chodila jsem na odběry....tak jsme chtěli počkat až se to vyšetří a doc.se k tomu vyjádří...a nasadí léky...

shyanne
1. srp 2013

@petulaho takže teď už se do toho vrhnete?

cital
1. srp 2013

Holky, ještě jeden takový dotaz ohledně dovolené (mé). Jedu na týden do českých hor a druhý týden do Alp. Chodíme s krosnou a spíme, kde si umanem. V těch Alpách bych měla dostat MS. Říkala, jsem si, že nebudu myslet na to: co kdyby se zadařilo, ale mám trochu strach. Přece jenom tahám těžký baťoh a v těch Alpách je ten vzduch nahoře fakt jiný. Jsme domluveni s manželem, že ponesu "lehčí" baťoh než obvykle, ale mám trošku obavu....přece jenom 14 dní celodenní chůze po horách....Co si o tom myslíte? No stejně těhotná nebudu, ale hlodá to ve mě maličko.... 😉

shyanne
1. srp 2013

@cital tohle je těžko říct, ale myslím si, že pokud se to zadaří tak takhle v naprostém začátku se ti nic nestane-takže bych to asi neřešila, buď opatrná a to je vše🙂

ofina1
1. srp 2013

@matysikovad včera jsem tu nebyla tak píšu až teď moc na tebe myslím,aby vsecho bylo v poradku.a mooc gratuluji k holčičce 😉a kdy myslíš,ze te pustí? Drž. Se kocko

@maximka33 tý jo už se to blíží myslím na tebe a pak dej určo vědět co a jak.
@berusinka1 berusenko netrap se je to hrozný,ale musíme to zvládnout.a co teda to auto už se ví z čeho to bylo?
@karamela8319 ahoj vítám te u nás v tématu.holky jsou tu všechny skvělý a myslím,že to hodně z nás pomohlo odrazit se ode dna takže klidně piš co te zajímá

Holky od včerejška je mi nějak dobre už začínám vnitřně panikarit,jestli he všechno v poradku
Bylo vám všem spatně celou dobu nebo jak jste to měli?

petulaho
1. srp 2013

@shyanne uvidíme dle docenta,pokud budu mít léky tak už na konci srpna,uáááááááá😀
@cital NEŘEŠ TO....pokud budeš těhu šetři sečastější odpočinek ,pravidelně jez...já si pro sebe vždy říkám, pokud se má udržet, udrží se....

petulaho
1. srp 2013

@ofina1 ofí,pokud ti je dobře jedině líp,můžeš si to víc užívat,než kdybys měla hlavu v záchodě...😉kolik jsi tt?a ko příští týden vid....

ofina1
1. srp 2013

@petulaho dekuji ale vis bojím se minulé to bylo tak,že mě bylo špatně asi 2-3tydny a potom z ničeho nic mě bylo dobre a doktor mi řekl,že jak jsem mu to řekla že mu to bylo jasné že se neco stalo.protože to tak prý bývá.že bývá jako špatně a pak když je najednou dobře tak to nevestí nic dobrého.tak mám prostě strach vím,že to nějak neovlivnim.Jo jo kontrola je příští úterý.
Holky co jste užívali utrogesnan měli jste ho ústy nebo jste zavadeli?

sanuli
1. srp 2013

@cital A já budu sedět doma na zadku a děsně ti závidět :o( 😀 Užij si to! 😉

sanuli
1. srp 2013

@cital Já jsem jela na horskou chodící dovolenou cca v 6. týdnu a paní doktroka mi to jen posvětila - k moři mě pustit nechtěla. A když jsem potratila, tak jsem se té stejné lékařky a i doktora v nemocnici ptala jestli jsem to nemohla způsobit těmi horskými vejšlapy a oba tvrdili, že rozhodně ne..

shyanne
1. srp 2013

@petulaho tak to je super doufám, že ti to vyjde jak chceš🙂 a to je kvůli tomu syndromu co jsi psala? Přesně jak jsi psala cital- taky sí to říkám, že pokud se má udržet tak se udrží, ale zase mu to nemůžeš moc ztěžovat 😀

shyanne
1. srp 2013

@berusinka1 tak jak ses rozhodla, půjdeš k Wahlgrenis?

shyanne
1. srp 2013

@ofina1 já to měla kombinované jak zavádění tak zapíjení🙂 Celkem 4 denně. Hale to je hrozně drsný, když to takhle řekne to není pravda, že když se ti najednou udělá dobře, že to hned musí věstit něco špatného-akorát tě stresuje a ty si to pak vsugeruješ. Mě například bylo špatně pořád, bolela mě prsa, bylo mi na zvracení a na kontrole mi řekli, že se jedná o zamlklý potrat, takže ono to není tak jednoznačné, věř tomu drobečkovi🙂

ofina1
1. srp 2013

@shyanne dekuji moc jsi zlato🙂 trošku jsi mě uklidnila asi je to fakt že zbytečně plasim,ale bojím se.ale stejně vím,že s tím nic neudělám.tak se budu snažit na nic nemyslet a uvidime

shyanne
1. srp 2013

@ofina1 já vím přesně jak ti je, zažila jsem to a probrečela jsem celý týden a myslela na nejhorší-což se pak bohužel stalo, ale nevím čím to bylo. Každopádně dnes vím, že musíš tomu malému věřit, a zbytečně ho nezatěžovat tvým stresem. Držím palečky!!

cital
1. srp 2013

@shyanne @shyanne @sanuli Ok holky, díky za názory. Já si to taky myslím, že pokud se to má udržet, tak se udrží, ale je fakt, že ty naše výlety jsou fakt masakr....Ještě se po jistotu a klid duše zeptám dr., když k ní příští týden jdu. Stejně dovču měnit nebudeme, tak ať se děje to co se dít má 🙂.