Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
13. zář 2013

@petulaho Peťulko, pamatuješ, jak to měla @antana123 ? taky měla dušíka, pak dostala MS a další měsíc to klaplo a klape to doteď 😉 věř, že pokud ne tento, tak příští měsíc to klapnééé. posílám ti srdíčko na srdíčko

shyanne
13. zář 2013

@petulaho protože mě dostalo to srdíčko od Tebe! a to zrovna, když ho ty potřebuješ!

ofina1
13. zář 2013

Ahoj holky hlásím se z kontroly Screeningu a dopadla dobře Nt je 1.1 pry ukázkové a nosní kustka pritomna tak že mě spadl velký balvan.dekuji že jste na me myslely.
Jinak vČas nestíhám dočíst,takže až večer

shyanne
13. zář 2013

@ofina1 já mám takovou radost-je to skvělé 🙂 Moc Ti gratuluji a přeji dál jen to nej nej nej, a nám přeju, aby i my ostatní už jsme měly taky tak ukázková miminka🙂

Jsi určitě strašně moc šťastná viď? 😉

martinakl
13. zář 2013

Ahoj holky. Dnes je to rok, co se mi po dvou "nezdarech" narodil ten nejúžasnější chlapeček na světě... Moc vám všem přeju, ať jste brzo tak šťastný jako já. A vy budete!! Moc už jsem nepřispívám, ale sleduju vás a myslím na vás. 😉

shyanne
13. zář 2013

@martinakl úžasné, děkuju, že jsi nás tím tak podpořila, věřím že i my už brzy budeme takto šťastné🙂

matysikovad
13. zář 2013

@martinakl Martinko! Jste nádherná rodina, malý je fakt kouzelný 🙂

matysikovad
13. zář 2013

@ofina1 to je paráda!!!!! mocmoc moc gratuluju 🙂 můžeš se teda šoupnout nahoru do tabulky 😉

cital
13. zář 2013

@shyanne Vůbec mě neposlala ani na odběr. Já na to ani neměla myšlenky, chodila jsem za ségrou na jipku.

cital
13. zář 2013

@petulaho Hmm...to je fakt divné. Chápu tě, zbytečná naděje...☹

cital
13. zář 2013

@ofina1 Super!!!! Mám radost a moc! takže to nakonec byly zbytečné obavy 🙂.

lyc
13. zář 2013

@shyanne upřímně bych nejradši začala hned po šestinedělí, ale to asi není potřeba zmiňovat (myslím, že všechny holky tady by to po nezdaru chtěli začít zkoušet co nejdříve). Ale určitě pro klid duše dám minimálně 2-3 měsíce pauzu od snažení, paní doktoraka mi při kontrole říkala, že je to všechno krásně čisté, ale taky pěkně tenoučké. Uvidím, v listopadu tam jdu na klasickou prevenci a uvidím co mi paní doktorka poví tam. Každopádně jsem si začala preventivně měřit BT (což jsem ještě nikdy nedělala), abych viděla jestli vůbec bude docházet k ovu a kdy 🙂 A samozřejmně pořád baštím vitamíny "Calibrum baby plan" + uvažovala jsem nad koupí Kontryhelového čaje, ale s tím nemám vůbec žádné zkušenosti.

Moc ráda vidím, že jsou tu nové maminky, kterým se zadařilo a že pořád přibívá těch, kterým se taky začíná blízkat na lepší časy 🙂

shyanne
13. zář 2013

@cital aha, já právě vím, že mě vždy poslal hned na odběr nebo rovnou na UTZ aby to bylo potvrzené. Ale každý to dělá jinak, hlavní je že je vše v pořádku🙂

shyanne
13. zář 2013

@lyc naprostě tě chápu, to čekání je hrozné. Já po první revizi tedy opravdu chtěla čekat tři měsíce a bylo tak akorát. Po té druhé jsem ještě v nemocnici manželovi říkala, že letos už do toho nendu a neuběhlo ani šestinedělí a chtěla jsem se začít snažit, ale nakonec jsme se dohodli, že počkáme na výsledky vyšetření, takže se začneme snažit v řijnu🙂 a už se těším. Já si BT nikdy neměřila a nemyslela na ovu a nic takového, byla jsem ráda, že jsem dostala MS a to pro mě bylo zanemní, že je vše v pořádku. Dělej to co tě bude přivádět do pohody🙂 Držím palce🙂

petulaho
13. zář 2013

@matysikovad díky....je mi smutno,ale musím věřit..
@ofina1 moc gratuluju

petulaho
13. zář 2013

@matysikovad já spíš nechápu to,že je duch an testu a v krvi nic...a měla sjem to na 4testech za sebou každý den....no to je ale jedno....

matysikovad
13. zář 2013

@petulaho a co je podle něho negativní ? nevíš, že. některé labiny vedou 20 jednotel a některé až 50 jednotek jako pozitivní výsledek

petulaho
13. zář 2013

@shyanne jsi moje zlatíčko...já už ho právě nepotřebuju...alespon ted ne,tak sjem se chtěla podělit...
@matysikovad méně než 0,50

lyc
13. zář 2013

@shyanne snažím se být v pohodě, poslední dobou se nám v rodině moc štěstí nevyskytovalo, tak pořád doufám, že se karta obrátí a bude to už konečně všechno v pořádku (září je pro nás letos nějaké zakleté - hodně úmrtí v blízkém rodinném kruhu apod...) :( Já jsem se nikdy na cílené početí taky nesoustředila, prostě jsme se s manželem přestali chránit a doufali, že se na nás štěstí usměje. Když ani po roce nic, tak mi doktorka dala Utrogestan a manžela poslala na spermiogram. Po půl roce se nám zadařilo naprosto nečekaně a o to radostněji. Bohužel to nemělo příliž dlouhého trvání, ale nevzdáváme to a hned jak to půjde "tipuju prosinec" se začneme zase oficiálně snažit 🙂 Mám kamarádku, která se taky snaží a manžel se s jejím přítelem pošťuchují, kdo zaseje dřív :D

shyanne
13. zář 2013
petulaho
13. zář 2013

@shyanne tys mi ho poslala nazpátek vid?

shyanne
13. zář 2013

@lyc no tak vidíš, alespoň, že máš někoho s kým o tom můžeš mluvit, u nás v okolí nikdo takový problém neměl a nemá, takže my jsme na to sami a nikdo to neví. Jsem ráda, že mám holky tady z koníka a hlavně, že jsem tady poznala tu, která je mi nejlbíž a to jsme se ještě ani neviděly🙂
Snad už to taky uteče jako voda a bude dobře, chápu, že o to horší to je, když jste se snažili tak dlouho, ale ono se říká, že po potratu to jde rychleji, že je tělo jakoby pohnojené a připravené, ale taky jak u koho... teď se hlavně soustřeď na to, abys byla psychicky v pohodě, protže to jde ruku v ruce, o tom jsem se přesvědčila!!

shyanne
13. zář 2013

@petulaho ne zlatíčko ještě jsem to nestihla, tak jak jsi na to přišla?

shyanne
13. zář 2013

@petulaho teď jsem ti ho poslala🙂 myslím, že ho potřebuješ!

lyc
13. zář 2013

@shyanne jj pohoda je strašně důležitá. Snad už se do ní brzy dostanu. V pondělí už jdu do práce, takže přijdu zase na nové myšlenky a i ten čas bude utíkat rychleji než doma 🙂 Je pravda co jsi psala "Modrykonik" mi taky hodně pomohl, člověk tu najde spoustu informací, které se za normální situace od okolí nedozví. A hlavně tahle skupina, která si prožila to co já je fajn (nechci tím říct, že bych někomu tohle přála to v žádném případě), ale že se člověk může o svá trápení a strachy podělit s někým kdo to chápe a zná.

shyanne
13. zář 2013

@lyc přesně tak, teď se dej do pohody začněte řešit něco úplně jiného a užívat si jeden druhého a uvidíš jak to půjde hezky🙂 a tím, že budeš v práci to je super, budeš mít zaměstnaný mozek a to pomáhá. Já jsem si to u sebe myselala taky, ale já přišla do práce a kolegyně mi řekla, že je v 7tt, tudíž o jeden týden pozadu než bych byla já, takže pro mě to bylo utrpení, ale už jsem to zvládla!

kacernice
13. zář 2013

@petulaho moc mě mrzí, že jsi smutná a posílám srdíčko pro štěstí, ať si miminko co nejdřív najde cestičku 🤐

petulaho
13. zář 2013

@shyanne protože mi přišlo nazpátek,pošlu ti dvě,ale nech si je u sebe....a neposílej zpět,jasan?
@kacernice děkuji:-*

shyanne
13. zář 2013

@petulaho ty jsi opravdu můj andílek 😉 Dobrá nechám si je! Děkuju............... však ty víš

cabalkova
13. zář 2013

@petulaho Peto, to me moc mrzi, s téma testikama, ale zase pokud tam byvalo něco bylo a snažilo se to, tak to urcite pripravilo "pudu" na další mesic a uz to moooc brzy klapne, uvidíš. Drzim palecky, jo? Jo a s tou tabulkou je nejlepší ji normalne prekopirovat tak, jak je, a pak ji poupravovaz uz v odeslanem prispevku přes "opravit preklepy", tam pak vidíš, jak se rovna.